ראש מפלג חקירות בדימוס: המשטרה והפרקליטות רוצות להפיל את שלטון הימין

סנ”צ בועז גוטמן, בכיר לשעבר ביאח”ה, לא ממהר להספיד את נתניהו: “כדאי לחכות עם החגיגות. המשטרה והפרקליטות כבר נפלו עם עדי מדינה”. המשטרה והפרקליטות: “הטענות מופרכות”. ראיון

לא איש ימין. בעז גוטמן

עשרים ואחת שנים שירת סגן-ניצב בועז גוטמן ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח”ה). הוא עשה את צעדיו הראשונים כקצין מודיעין זוטר, התקדם בהמשך לתפקיד ראש צוות, וטיפס עד לתפקיד הבכיר של ראש מפלג החקירות ביאח”ה, היחידה המנהלת בימים אלה את החקירות שבהן מעורב גם ראש הממשלה. במהלך שירותו במשטרה סיים גוטמן לימודי משפטים, והתמחה אצל פרקליטת מחוז תל אביב. באוקטובר 2000 פרש גוטמן מהמשטרה, וכיום הוא משמש כעורך דין בשוק הפרטי.

בשנותיו הארוכות ביאח”ה הזדמן לגוטמן לפגוש עשרות עדי מדינה, לנהל או להיות מעורב במאות חקירות, לחקור אלפי עדים, ובעיקר – להכיר לפרטי פרטים, באופן האינטימי ביותר, את אופן התנהלותן של המשטרה והפרקליטות כאשר על כיסא הנחקר יושב איש ציבור ממדרגה ראשונה. כעת, בעיצומן של החקירות בתיקים 1000 ו-2000, לגוטמן יש כמה תובנות חשובות שאינן מתיישבות בהכרח עם הדיווחים בכלי התקשורת המרכזיים.

“אני ממליץ להמתין עם חגיגות הפרישה של נתניהו, מוקדם מאוד לחרוץ את דינו”, אומר גוטמן, שבמהלך שירותו ביאח”ה התנהלו שתי חקירות נגד נתניהו בקדנציה הראשונה שלו כראש ממשלה – בר-און-חברון (1997), ופרשת קבלן ההובלות עמדי (2000-1999). לדברי גוטמן, “בכירים רבים במשטרה ובפרקליטות סובלים משנאה פתולוגית לימין באופן כללי, ולנתניהו בפרט. הם שייכים ברובם לאסכולה שצריך להפיל ראש ממשלה מהימין”.

יש לך דוגמה שתוכיח את טענותיך?

“כמובן. בתקופת החקירות בפרשת בר-און-חברון הייתי חלק מצוות החקירה של אביגדור ליברמן, שהיה אז מנכ”ל משרד ראש הממשלה. כבר בשלבים הראשונים היה ברור שהכול בלוף ושאין קייס. הודעתי מיד ליועמ”ש במשרד ראש הממשלה שצריך לסגור את החקירה מחוסר אשמה. ביום ראשון שלאחר מכן מגיע אלי קצין בכיר מאוד ביחידה, ואומר לי במילים אלה: ‘בגללך העבודה לא תעלה לשלטון’. הוא אמנם היה בכיר ממני בשתי דרגות, אבל אמרתי לו שאעיף לו את הדרגות מהכתפיים אם עוד פעם אשמע ממנו דבר כזה”.

יהיו מי שיגידו שאתה מפיץ תיאוריות קונספירציה.

“זה טיעון מגוחך. הייתי הכי בפנים שאפשר להיות. ראיתי הכול בעיניים. בבר-און-חברון, ראש אגף החקירות סנדו מזור מיהר להמליץ להעמיד לדין את נתניהו. בסוף ליועמ”ש (אליקים) רובינשטיין לא נותרה ברירה אלא לסגור את התיק. סיפור דומה היה בפרשת עמדי. רשימת המתנות שביבי קיבל לכאורה בניגוד לחוק הייתה אצלי על השולחן. ידעתי מיד שאין שם כלום. בתיק על ההובלות היו רסיסי ראיות שהיה אפשר לעבוד איתן, אבל בהחלט לא משהו שיספיק להגשת כתב אישום. וזה עוד אחרי שחתמו עם עמדי על הסדר עד מדינה, כמו שחתמו עכשיו עם הרו”.

“אמרתי אז למירי גולן, ראש יאח”ה, שלא יצא כלום מהפרשה”, ממשיך גוטמן. “לא הקשיבו לי, וגולן הלכה לדובר והכתיבה לו הודעה לתקשורת על המלצה להגיש כתב אישום נגד ביבי ושרה. זו הייתה הודעה על ריק שנועדה רק לשמח את העיתונאים. במהלך החקירה, כשבכירים ביאח”ה הלכו לבצע חיפוש הקשור בביבי, ליווה אותם צוות צילום של ערוץ 1. איך ערוץ 1 ידע בדיוק היכן ומתי יגיעו? אני יכול להעיד ממקור ראשון שבאותה תקופה עיתונאים היו מגיעים לקצינים בכירים ביחידה ומקיימים פגישות בחדרים סגורים למספר שעות, לא פעם ולא פעמיים. הכול מול העיניים שלי. מכל הפסטיבל הזה לא יצא כלום, ואחרי חצי שנה היועמ”ש שוב נאלץ לסגור את התיק נגד נתניהו, מחוסר ראיות מספיקות”.

אם ההדלפות הפריעו לך, מדוע לא פנית באותה תקופה לבכירים במשטרה, אולי אפילו למפכ”ל?

“משטרה זה גוף היררכי. אני הייתי רב-פקד, לא הייתי יכול פשוט לקום ולהגיד שבכירים ביאח”ה נפגשים כל יום עם עיתונאים. כמה שנים קודם לכן, בישיבה שהתקיימה עם המפכ”ל לשעבר דוד קראוס בנושא הדלפות, הוא איים על כולם בפוליגרף. שמחתי, אבל במציאות לא קרה כלום. חוץ מזה, אני לא חוקר במח”ש ולא מודיע, אלא חוקר שבא להתעסק בעבירות צווארון לבן”.

“ראש ממשלה מחליפים בקלפי”. גוטמן בתקופת כהונתו במשטרה

גוטמן מכיר מקרוב את נושא ההדלפות של קציני משטרה. בתקופה שבה שימש כחוקר ביאח”ה הוא ניצח בתביעה שהגיש נגד עיתונאי שניסה לסחוט ממנו מידע. העיתונאי, משה ליכטמן, הורשע בסחיטה באיומים של גוטמן וקצין משטרה נוסף. “אתה חושב שהיום יהיה קצין משטרה שידווח לממונים עליו על עיתונאי שמנסה לסחוט אותו?” תוהה גוטמן.

ההדלפות נובעות גם ממניעים פוליטיים?

“כמובן. ההדלפות נועדו לייצר תנועה ועניין בחקירה, ואם הנחקר הוא איש ימין – מה טוב. המשטרה אוהבת פרסום, אז יש ריטואל קבוע שלקראת סוף השבוע, כשהעיתונים גדולים ויש אולפן שישי בטלוויזיה, מדליפים לעיתונאים או יוצאים בהודעות לתקשורת, כמו שהיה למשל בחמישי האחרון. הציבור לא מבין עד כמה לעיתונאים אין מושג מה קורה בחדרי חדרים. הם ניזונים רק מהדלפות מגמתיות או מתדריכים של הדוברים. כעיתונאי, אין לך יכולת לדעת מתי המידע שמוסרים לך מדויק ומתי עושים עליך מניפולציה”.

בתקופתך ביאח”ה יצא לך לשחרר חומרים מגמתיים?

“בוא נאמר שהייתה לי האפשרות לספר משהו לעיתונאי, ויום אחרי זה לראות מה שאמרתי לו מרוח בכותרת ענק על השער של עיתון יום שישי. כולם מכירים את כללי המשחק, אבל כותרות מפוצצות מביאות רייטינג, אז לאף אחד לא ממש אכפת שלפעמים אין קשר בין מה שכתוב למה שקורה בפועל. אין לי ספק שזה קורה גם עכשיו בכתבות על ביבי”.

עברו קרוב ל-20 שנה מאז שהיית ביאח”ה. אולי דברים השתנו מאז?

“לא השתנה כמעט כלום. עובדה שראש יאח”ה לשעבר אפרים ברכה הדליף פרטים מחקירתה של שרה נתניהו בפרשת המעונות; וראש אגף החקירות יואב סגלוביץ’ והמפכ”ל דודי כהן הדליפו לגבי אשכנזי בפרשת הרפז. אנשים לא אידיוטים. האליטה אותה אליטה, המשטרה אותה משטרה והתקשורת אותה תקשורת. גם היום ההדלפות מגמתיות, ואין אמצעי לעמת ולבדוק מה שקורה בחדרי החקירות. הבעיה היא שלעתים ההשפעה הפוכה, וגם מי שבסוד העניינים עלול להיות מושפע מהרעש מבחוץ”.

אתה מתכוון להפגנות ליד ביתו של היועמ”ש?

“בין השאר. הלחץ משפיע. אחרת איך אפשר להסביר את ההודעה ההזויה והמטורפת של מנדלבליט שהוא ‘שוקל’ לשחרר את תמלילי השיחות בין נתניהו לנוני מוזס. אם כך, אולי נבקש לשחרר לציבור את פרטי התיק נגד מנדלבליט בפרשת הרפז שנסגר מחוסר ראיות? בזה אין עניין ציבורי?”

יגידו שאתה איש ימין ושהביקורת שלך מונעת מאג’נדה.

“אני לא איש ימין. הצבעתי בעבר למרצ, ותמכתי גם באלדד יניב כשהקים את ‘ארץ חדשה’ וצילם את סרטוני ‘השיטה’. אני גם חושב שבמידה מסוימת נתניהו הביא את הצרות על עצמו בגלל סגנון חיים מנקר עיניים. פוליטיקה לא מעניינת אותי, אלא מנהל תקין ושקיפות”.

יש הטוענים כי אם המשטרה תמליץ להעמיד לדין את נתניהו, הוא יצטרך להתפטר.

“אני אוטוריטה מוסמכת לומר שלהמלצות המשטרה יש אפס משמעות. כל ההמלצות האלה נועדו בעיקר לגרום לקצינים הבכירים להרגיש טוב עם עצמם. אף פרקליט שמכבד את עצמו לא מסתמך על ההמלצות של המשטרה כדי להכריע האם להגיש כתב אישום. מה שחשוב זה חומר הראיות, והתפקיד של השוטרים זה להגיש לפרקליטות את החומרים בצורה מסודרת עם גרפים, תרשימים והפניות”.

“הקצינים אוהבים להצטלם ולהתחבב על העיתונאים”

במהלך 21 שנותיו ביאח”ה הספיק גוטמן לחקור עשרות פוליטיקאים, כחשודים וכעדים כאחד. בין היתר הוא היה חבר בצוות החקירה של יו”ר ש”ס אריה דרעי בקדנציה הראשונה שלו כשר פנים. כזכור, דרעי הורשע בשוחד ובעבירות נוספות, ונשלח לשלוש שנות מאסר. קודם לכן, בשלהי שנות השמונים, שימש גוטמן ראש צוות החקירה ב’הונאת הקיבוצים הגדולה’ – אחד התיקים הכלכליים המורכבים ביותר שידעה המשטרה ושבמרכזו עמד דוד בלאס, איש עסקים מפוקפק שתרם בין היתר סכומים נכבדים למפלגת העבודה לקראת בחירות 1984. בלאס, שכונה ‘מלך השוק האפור’, הורשע ב-19 עבירות מרמה בעשרות מיליוני דולרים ונשלח לשנתיים וחצי מאסר בפועל.

לקראת סוף שירותו ביאח”ה היה גוטמן בין האחראים למעצרו של ‘האנלייזר’ אהוד טננבאום, האקר שפרץ למחשבי נאס”א, הפנטגון, הצבא האמריקני והכנסת. הייתה זו חקירה בינלאומית מקיפה, וגוטמן שיתף פעולה באופן הדוק עם ראשי יחידות המחשבים של נאס”א, ה-FBI וגורמים אמריקנים בכירים נוספים. חקירה זו פתחה לגוטמן דלתות רבות בתחום עבירות המחשב, ולאחר פרישתו מהמשטרה הקים עם שותף אמריקני חברה בינלאומית שפעלה בתחום. במקביל הוזמן גוטמן להרצות בנושא בפני צמרת הפנטגון, והחל לשמש כחבר צוות של האינטרפול לפיתוח תורת לחימה בעבירות מחשב. בארץ היה גוטמן מרצה לדיני מחשבים במרכז האקדמי רופין, ושימש במקביל סנגור פלילי בתחומי עבירות מחשב.

מאז פרישתו, גוטמן אינו הדמות האהודה ביותר במשטרה, בלשון המעטה. “לא מתים עליי שם”, הוא אומר בחיוך. “קצינים צריכים מישהו קונפורמיסט. אבל בשורה התחתונה מעולם לא היה זיכוי בתיק שהמלצתי להעמיד עליו לדין, ומצד שני כשאמרתי שאין ראיות מספיקות, אף אדם שפוי בפרקליטות לא העז להפוך את ההמלצה שלי”.

בתחילת העשור הנוכחי הגיע העימות שלו עם המשטרה לשיא, כאשר הואשם בהחזקת מסמכים סודיים בניגוד לחוק בפרשת האונס בגן העיר – מתוקף תפקידו כעורך דין. “זה היה מעצר נקמה”, הוא מעיד. גוטמן זוּכה בתחילה בנימוק של חוסר ראיות, אלא שהוא לא הסתפק בכך ודרש כי התיק נגדו ייסגר מחוסר אשמה. הוא טען כי המשטרה והפרקליטות מתנכלות לו, וכי נגד בכירים ממנו שהחזיקו חומרים האסורים בפרסום לא נפתחה כל חקירה. בדצמבר 2012 קיבל גוטמן את מבוקשו, כאשר הפרקליטות שלחה לו מכתב שבו נאמר כי תיק החקירה נגדו נסגר מחוסר אשמה. “כמו שאמרתי מלכתחילה, לא היה בתיק כלום ושום דבר”, אומר גוטמן בסיפוק.

במשטרה יטענו שיש לך בטן מלאה עליהם ולכן אתה תוקף אותם.

“קודם כול, אני השגתי את מבוקשי כשזוכיתי מחוסר אשמה. דבר שני, אין לי טענה וחצי טענה ליאח”ה. עד היום אני בקשר מצוין עם עמיתים ופקודים שלי, חלקם משרתים גם היום ביחידה. לאחרונה גם השתתפתי בצילום סרט על מורשת יאח”ה. הטענות שלי היו נגד הריקבון שפשה במשטרה בתקופה שבה יוחנן דנינו שימש כמפכ”ל, ונגד תרבות ההדלפות באופן כללי”.

אתה מכיר את החוקרים בפרשות 1000 ו-2000?

“חלקם הגדול כן. מדובר באנשים מצוינים, סיירת מטכ”ל של המשטרה”.

אז אפשר להיות רגועים?

“לא בטוח, כי מי שמקבלים את ההחלטות הם לאו דווקא החוקרים בשטח אלא האנשים הבכירים יותר, שהשיקולים שלהם לפעמים קצת פחות ענייניים. אין תמיד קשר בין חומר החקירה להמלצות המשטרה”.

לדברי גוטמן, המניעים של מערכות החוק להפלת שלטון הימין מתחלקים לשניים: תועלתני ואידאולוגי. “במשטרה לרוב המניע הוא יותר תועלתני”, הוא אומר. “קציני המשטרה אוהבים להצטלם ולקבל חשיפה חיובית, והדרך הטובה ביותר להשיג את זה היא לרצות את העיתונאים. כל קצין משטרה יודע מהי נוסחת הקסם להתחבב על עיתונאים: לסמן אנשי ליכוד וימין. אם תפתח בחקירה נגד ימנים, אתה לוקח על עצמך סיכון מינימלי; אם החקירה תצליח, יעלו אותך על כפיים. אם תיכשל, אף אחד לא יזכור לך את זה ולא יבואו איתך חשבון. מצד שני, אם תעז לבחון מעשים פליליים של אנשי שמאל יקראו לך פשיסט וסותם פיות”.

“במקביל”, ממשיך גוטמן, “יש את האידאולוגים. אלה שמשוכנעים שהימין גנב להם את המדינה, ושעל כתפיהם מונחת המשימה ‘להחזיר עטרה ליושנה’. יש כמה קציני משטרה שמחזיקים בתפיסת עולם זו, אך היא שלטת בעיקר בפרקליטות. ליאורה גלט-ברקוביץ’, שהדליפה מחקירות שרון, הייתה דוגמה קיצונית לאותה אסכולה, אבל היא בסך הכול ייצגה את הלך הרוח שם. בפרקליטות מתעבים לא רק את הימין אלא גם את נתניהו, שמעז לנצח פעם אחר פעם את הסקרים ואת האליטה ולהישאר על כיסא ראש הממשלה”.

בינואר האחרון פרסם ארז תדמור ב’מידה’ מאמר בשם “שלטון החוק: היסטוריית החיסולים הפוליטיים של פרקליטות המדינה“, המתמקד בסוגיה שאליה מכוון גוטמן. במאמר ניתח תדמור כיצד המשטרה והפרקליטות פעלו להגשת כתבי אישום נטולי יסוד, כדי לפגוע במינויים או לנטרל פעילות של פוליטיקאים מהימין ובכירים במערכת המשפט שסירבו להתיישר עם האג’נדה הפרוגרסיבית של נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרון ברק והיועמ”ש מיכאל בן יאיר. הקורבנות העיקריים שסבלו מנחת זרוען של המשטרה והפרקליטות באותה תקופה היו השרים לשעבר יעקב נאמן, אביגדור קהלני, רפאל איתן וראובן ריבלין, וכן עו”ד דרור חוטר ישי, ראש לשכת עורכי הדין בדימוס ומתנגד חריף ל’אקטיביזם השיפוטי’ של הנשיא ברק.

“סממני פשיזם”

גוטמן מעיד כי הזהיר בזמן אמת מפני אותה מגמה, אך במשטרה ובפרקליטות התייחסו לאזהרותיו כמטרד ובחרו להתעלם ממנו. “יש סממני פשיזם במשטרה ובפרקליטות נגד מי שלא מתאים להם”, אומר גוטמן. הדוגמה המובהקת ביותר למגמה זו היא המקרה של יעקב נאמן, שמונה ביוני 1996 לשר המשפטים בממשלת נתניהו הראשונה. חודשיים בלבד לאחר המינוי הודיע היועמ”ש בן יאיר כי החליט לפתוח בחקירת משטרה נגד נאמן, בחשד שמסר תצהיר כוזב ועדות שקר. במקרה או שלא, יממה אחת בלבד לפני ההודעה בישר נאמן לבן יאיר על כוונתו להחליפו בתפקיד היועמ”ש. בעקבות החקירה מיהר נאמן להתפטר ממשרד המשפטים, והוגש נגדו כתב אישום. הדיווחים התקשורתיים על פרשת נאמן תיארו אותו כשר משפטים מפוקפק שחטא בשחיתות חמורה.

האיש שהופקד במשטרה על חקירתו של נאמן היה תנ”צ יעקב גרוסמן. לדברי גוטמן, “גרוסמן אמר ש’יש לי תחושת בטן’ לגבי החקירה. קצינה אחרת ביחידה שהייתה גם עורכת דין ונחשפה לחומרים, השיבה לו שמתחושות בטן מקבלים שלשול ושמדובר בקשקוש”. החקירה אכן העלתה חרס, ובמאי 1997 זוכה נאמן מכל אשמה לאחר שהוכח כי פעל בתום לב. “נאמן זוכה, אבל בינתיים דפקו לו את התפקיד של שר המשפטים והשחירו את שמו”, אומר גוטמן. “זו שיטת החיסולים של מערכת אכיפת החוק”.

גוטמן משוכנע כי גם חקירותיו של עו”ד חוטר-ישי התנהלו שלא בתום לב. “הסתכלתי על החומרים נגד חוטר-ישי וראיתי שאין בהם דבר”, הוא משחזר, “אבל זה לא הפריע למירי גולן להמליץ על העמדתו לדין. איך זה נגמר? הגישו כתב אישום ומיד חזרו בהם”. חוטר-ישי הועמד לדין לא פחות משלוש פעמים, ובכל המקרים זוכה או שהפרקליטות הסכימה למחיקת כתב האישום.

אתה לא מעוניין במשטרה ופרקליטות שלהוטות לחקור ולמצות דין עם אנשי ציבור?

“חשוב שתהיה משטרה חזקה, וחשוב שנבחרי ציבור יחששו לעבור על החוק. אבל לעצם הפתיחה בחקירה יש השלכות הרסניות על נבחר ציבור, אפילו אם הוא ייצא בסופו של דבר צח כשלג. אתה חורץ פה גורלות של אנשים, ומוכרח לחשוב עשר פעמים לפני שאתה פותח בחקירה”.

אולי המשטרה חוטאת באופן כללי בסימון פוליטיקאים כדי לזכות בפרסום, ללא קשר לעמדתם הפוליטית?

“אז איך יכול להיות שלא פתחו בחקירה נגד הח”כים שיזמו את ‘חוק ישראל היום’? הרי ציפי לבני הודתה שהיא שוחחה עם נוני מוזס לפני שקידמה את החוק בוועדת השרים. יש לכאורה יחסי קח-תן מובהקים. אותו סיפור גם עם שיתוף הפעולה לכאורה בין אנשי הרצוג לבין אתר ‘ynet’ בבחירות האחרונות. חוץ מזה, למה היה צריך להאיץ בפרקליטות לבדוק חשדות לזיופים בפריימריז של קדימה ב-2008? למה היה צריך לדחוף את המשטרה לקדם את החקירה נגד מני נפתלי? איך יכול להיות שבפרשת העמותות המשטרה פתאום לא ממהרת לסמן ראש ממשלה ולא ממליצה להעמיד לדין את אהוד ברק?”

הירשזון ואולמרט נכנסו לכלא על עבירות שביצעו בזמן שהיו אנשי ליכוד. אולי אתה קצת נמהר בטענה שלך ל”רדיפה” של אנשי ימין?

“אף אחד לא טוען שאין שחיתות בליכוד, ואם יוכח שנתניהו עבר עבירות שחיתות הוא צריך לתת על כך את הדין. אבל כל זה לא משנה את העובדה שיש רדיפה נגד אנשי ימין על לא עוול בכפם, באמצעות חקירות סרק והגשת כתבי אישום חסרי בסיס”.

אז איך אתה מסביר את כתבי האישום שהוגשו נגד חיים רמון בפרשת הנשיקה, וכמובן נגד אולמרט אחרי שהפך כבר לאיש שמאל?  

“שניהם הורשעו בבית משפט. פה אנחנו מדברים על חקירות שהסתיימו בכלום ושום דבר. גם אם נתניהו יימצא אשם, העונש על עבירות שכאלו הוא קנס, לא מאסר. זה יהיה רציני רק אם באמת יהיה אפשר להוכיח שהוא ביצע עבירות שוחד”.

“הפריית אמונים”

ההתפתחות האחרונה והמשמעותית ביותר בחקירות נתניהו היא גיוסו של ראש הסגל לשעבר של ראש הממשלה, ארי הרו, כעד מדינה בתיקים 1000 ו-2000. התקשורת הישראלית ממהרת לקשור כתרים למשטרה ולפרקליטות, אך גוטמן מצנן את ההתלהבות. “אי אפשר להיתלות רק בדבריו של עד המדינה”, מדגיש גוטמן. “מה שהוא יגיד זה טוב ויפה, אבל אם אין ראיות חיצוניות שמחזקות את דבריו, כמו מסמכים או חפצים, יהיה קשה מאוד לבסס תיק. בדיוק כמו שהיה בפרשת עמדי. בכל מקרה, שאף אחד לא יחשוב שדברים יקרו מהיום למחר. זה ייקח לפחות שנה”.

גוטמן גם טוען כי החתימה עם ראש הסגל לשעבר על הסכם עד מדינה אינה מעידה בהכרח על התחזקות התיק נגד נתניהו. “אני לא מכיר את הרו אישית ולא יודע מה טיב העדות שלו”, הוא אומר. “הוא היה ראש סגל של נתניהו, אז ברור שהוא מכיר אותו מקרוב. מצד שני, זה יהיה הזוי ומטורף אם גייסו אותו כעד מדינה רק על עבירות כמו סיגרים ומתנות. אם חתמו איתו על הסדר, זה חייב להיות בשביל עבירת שוחד בסגנון שולה זקן ואולמרט”.

בניגוד לדיווחים בכלי התקשורת השונים, כרגע אין סימנים לכך שנתניהו חשוד אישית בעבירת שוחד. בהודעת המשטרה מיום חמישי האחרון נכתב כי החשדות הכלליים בפרשות 1000 ו-2000 הן של “שוחד ומרמה הפרת אמונים”, אך לא צוין כי דווקא נתניהו הוא שחשוד בהן. “המסמך של המשטרה זה קשקוש, לא היה בו שום דבר חדש”, מבהיר גוטמן. לדבריו, “חלק מעודף המוטיבציה של המשטרה והפרקליטות בא לידי ביטוי לפעמים גם בגיוסם של עדי מדינה בעלי רמת אמינות מפוקפקת. המשטרה והפרקליטות מתגלחות על הזיכרון הקצר של העיתונאים והציבור בנושא. אני מדבר כמובן על תופעה כללית, ולא רוצה להטיל דופי אישי בהרו”.

לדברי גוטמן, בתקופה שבה שירת ביאח”ה הוא טרפד את גיוסם של מספר עדי מדינה, כשהוכיח את אי-אמינותם. “בסוף שנות השמונים נעשה ניסיון להעליל על מהנדס מחוז חיפה באותה תקופה, איתמר ינוביץ’, שהוא עבר לכאורה עבירת שוחד”, הוא משחזר. “המשטרה מיהרה להפוך את מי שבדה את הסיפור, חיים לוין, לעד מדינה ולבטל לו תיקי הוצאה לפועל. לי זה הריח מוזר, וגררתי את לוין לעימות אחד על אחד עם ינוביץ’. אמרתי להם שמישהו משניכם הולך היום לאבו כביר. ינוביץ’ ביקש מלוין לתאר לו איך נראה המשרד שלו מבחינת ריהוט והכול, ללוין לא היה מושג ותוך חמש דקות נגמר הסיפור. לקחתי את לוין, עצרתי אותו והוא ישב שלוש שנים בכלא על עדות שקר. אם לא הייתי פועל, המשטרה והפרקליטות היו ממשיכות להסתמך על לוין ואז נופלות איתו במשפט. בינתיים השם של ינוביץ’ כבר היה נהרס, אבל זה כבר לא היה מעניין אף אחד”.

במקרה אחר חתמה פרקליטת מחוז חיפה הסדר עד מדינה עם תושב ירכא, סלימאן סלימאן, שהיה אמור להיות מורשע בעבירות של שוחד והברחות. “הלכתי לפרקליטת המדינה בזמנו, דורית ביניש, ואחרי לא מעט ריבים וצעקות הצלחתי לשכנע אותה שמדובר בעבריין העיקרי ושלא ייתכן שהוא יקבל מעמד של עד מדינה”, משחזר גוטמן. בפסק הדין שניתן בבית המשפט העליון צוין כי הנאשם הודה בפני גוטמן כי “עבד על אנשי המכס” כאשר הציע להם להפוך לעד מדינה, מבלי שבפועל התכוון לכך.

גוטמן מציין גם את המקרה המפורסם של ישראל גוטליב, ראש עיריית בני ברק לשעבר ששימש ב-1981 כעד מדינה במשפטו של שר הדתות לשעבר אהרון אבוחצירה. ברגע האמת, גוטליב התמוטט על דוכן העדים. “תשובות השקר שלו הן שגרמו לתשישותו במהלך החקירות על ידי הסנגוריה”, קבע השופט יהודה כהן, נשיא ההרכב. השופטים זיכו את אבוחצירה מחמת הספק.

המקרה העדכני והידוע ביותר של גיוס עד מדינה שהתברר כלא-אמין היה בפרשת הרצח בבר-נוער. המדינה גייסה אז עד מדינה שנועד להפליל את חגי פליסיאן ברצח, אך בסופו של דבר התברר כי פליסיאן אינו הרוצח, ונגד עד המדינה נגזרו בהסדר טיעון חמש וחצי שנות מאסר. פליסיאן פוצה ב-2.2 מיליון שקלים על ידי המדינה. הרצח טרם פוענח.

גוטמן מסרב להעריך כיצד יסתיימו החקירות שבהן מעורב גם ראש הממשלה. “זה יהיה מגוחך להמר על חקירה שאני לא מצוי בפרטיה”, הוא מבהיר. “אני רוצה שהדין ימוצה אם אכן נעברו עבירות, אבל אני חושש שגם אם לא יהיה אפשר לבסס שוחד – המערכת תדביק לנתניהו את העונש של מרמה והפרת אמונים. אנחנו היינו מכנים את העבירה הזו ‘הפריית אמונים’, כי באישום המגוחך הזה אפשר להפיל כל פוליטיקאי ולחסל לו את הקריירה. במדינה דמוקרטית מורידים ראש ממשלה בקלפי, לא בחקירות והדלפות”.

תגובות

ממשטרת ישראל נמסר: “מדובר בטענות מופרכות ובאמירה בלתי ראויה שמעידה על הנורמות הפסולות שאולי היו נהוגות בתקופתו וחבל אם בחר בעת כהונתו כקצין במשטרה להדליף מחקירות רגישות. מדבריו ניתן להסיק באופן ברור שאין הוא מחובר כלל ועיקר לנורמות המשטרה כיום, המקפידות על טוהר החקירה ועל מידע שלא יוצא מחדרי החקירות.

כל מי שמתיימר להבין דבר וחצי דבר בתחום החקירות יודע כי המשטרה פותחת בחקירה ככל שעולה חשד סביר לביצוע עבירה ובהתאם לחומר הראיות. הניסיון להטיל דופי בצוותי החקירה הפועלים ביושרה ובמקצועיות, לא ירפו את ידיה של משטרת ישראל להמשיך בתפקידה וזאת מתוך מטרה להגיע לחקר האמת ולמיצוי כלל תיקי החקירה ביושר ובהגינות הראויים”.

ממשרד המשפטים נמסר: “הדברים המופרכים ואינם ראויים להתייחסות כלשהי מטעמנו”.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

67 תגובות למאמר

 1. תיקון קטן מר גוטמן , אתה כבר שנים לא במשטרררע ואני מבקר שם רבות . במשטרררע יש שנאה פתלוגית לכל העם וכבוד רב לעבריינים !

 2. בתור מי שנחשף קצת לקרן החדשה לישראל ולציניות ולחתרנות שם, לא אתפלא אם הם או אחת מהגרורות שלהם פיברקו את האשמות נגד נתניהו ושמדובר בקמפיין מתוזמר היטב וציני להחריד להפיל את נתניהו כדי שאחריו יעלה מנהיג שימסור שטחים.
  המטרה בסופו של דבר היא לגרום לריסוק מבפנים ואנרכיה.
  מצד שני אני מסכים עם גוטמן, אין ספק שסגנון חייו מנקר העיניים והראוותני של נתניהו אחראי לכך שפרשות השחיתות דבקו בשמו מלכתחילה, אף אם מדובר בהאשמות שווא.

  1. צודק !!!!
   אנשי השמאל והתישקורת אכן מובלים לאנרכיה במדינה
   ראו כיצד הם לוחצים את היועץ משפטי
   באמצעות הפגנות והתישקורת
   וכל זאת בשם הדמוקרטיה
   אך הם שכחו שביבי נבחר בבחירות ורוב העם בחר בביבי
   לאנשי השמאל והתישקורת מותר להמציא לסלף ולפרסם דיברי שקר
   ואם המשטרה בודקת חוקרת הם מקימים קול זעקה פשוט צבועים

  2. על פי תגובת המשטרה ומ. המשפטים :
   עולם כמנהגו נוהג . אותם מעשים אותם תגובות. רציתי רק להאיר את הבדליי שמאל -ימין / ..אולמרט נתניהו ..
   גם כשהורשע אולמרט בהפרת אמונים , הריצה התקשורת ומפלגות השמאל את
   אולמרט ..שרק הוא יכוללנצח את נתניהו.
   ראוי להזכיר זאת מדיי פעם .

  3. על פי תגובת המשטרה ומ. המשפטים :
   עולם כמנהגו נוהג . אותם מעשים אותם תגובות. רציתי רק להאיר את הבדליי שמאל -ימין / ..אולמרט נתניהו ..
   גם כשהורשע אולמרט בהפרת אמונים , הריצה התקשורת ומפלגות השמאל את
   אולמרט ..שרק הוא יכוללנצח את נתניהו.
   ראוי להזכיר זאת מדיי פעם .

  4. יש לחסל את בגצ במתכונתו הנוכחית בה הם בוחרים את עצמם ולסלק את הקרן מפה הגיב:

   המטרה היא להפיל את הממשלה ולהעלות ממשלת סמול שתמסור הכל לאויב הערבע. הכל שקוף וכולם רואים ושומעים את הקולות.

 3. מרתק מחד, ומפחיד מאידך! על ממשלת הימין לבצע ניקוי אורוות במשרד המשפטים בכלל ובפרקליטות בפרט! וזה שאיילת שקד שרת המשפטים שהרי היא ובנט מתחזים לימין אך מבצעים שמאל ( משאירה את כל המינויים של אנשי השמאל ) מקשה את העניין מאד. לא פלא שהיא ובנט זוכים לליטוף חם מידיעות אחרונות ומערוץ 2
  אנשי ימין להתעורר!!!!!!!

  1. כן כן. ניקוי אורוות בסגנון ארדואן. זה החלום המתוק שלכם

  2. אמיר,
   אולי זה החלום של הימין, אצל השמאל לעומת זאת הארדואניות בפרקטיקה כבר מזמן.

  3. ארדואן??
   משעשע ועצוב לראות איך דף המסרים מחלחל לאחרוני אנשי השמאל, שמצטטים ממנו בצייתנות מפחידה.

  1. נכון מאוד. רק שטויות ושקרים. וכל זה במשפט אחד קטן שכתבת. נקווה שתשתפר בפעם הבאה.

  2. יועיל כבודו ויפרט את הטענות שלו לכתבה . אבל כמו שאני מכיר את הכלב השמאלני , הכל סיסמאות .

 4. אם משטרת ישראל כיום מקפידה על נורמות שלא מדליפים מחדר החקירות
  מהיכן כל המידע שמתרפסם חדשות לבקרים בעיתונות ?

 5. נתניהו מאיץ את ישראל לעוצמה כלכלית ומדינית, שהיא מנוף לעוצמה ביטחונית. בשנים האחרונות הוא הצליח לחולל תמורה מהפכנית ביחסי החוץ של ישראל: תיאום ביטחוני עם רוסיה בנוגע לסוריה שמנע הסתבכות מיותרת של ישראל במלחמה, קשרים הדוקים עם הודו, קשרים עם מדינות אפריקה (שהעדיפו להזמין לוועידתם את ראש ממשלת ישראל על פני מלך מרוקו). כל המהלכים הללו מכוונים למנוע ממדינות זרות להכתיב לישראל תנאי הסדרים עם הערבים אשר יסכנו את קיומה. וזו בדיוק הנקודה שאותה רוצים לטרפד על-ידי הפלתו. אותם גורמים שרוצים להפיל את ראש הממשלה שנבחר בבחירות דמוקרטיות, מעוניינים ליצור מצב שבו מדינות זרות יוכלו להכתיב לנו את תנאי ההסדר ולאלץ אותנו להסכים לו למרות האיום הקיומי שהוא ימיט עלינו.

 6. מאד מאד מענין – אי אפשר להתעלם יש תחושות בציבור דומות למציאות המתוארת – מתוך הבנת העבר בעיקר בתיק של ליברמן שנחקר 15 שנה – שזה לדעתי לא ממש חוקי – כי זה גובל ברדיפה – גם התביעה נגד שר המשפטים יעקב נאמן – היתה תמוהה מלכתחילה – בעיקר אחרי העליהום שנעשה לפרופ’ פרידמן כשר משפטים -שלא לדבר על מקרה ונינטראוב – נראה לי שהפרקליטות הולכת ומאבדת את אמון הציבור – ברובו – ואין ספק שהמשטרה מדליפה – כולל אם יש צו איסור פירסום – בסוף העיתונאים לא מתאפקים ורצים לספר לחברה
  עצוב – והקשר בין המשטרה והפרקליטות לשמאל – גלוי בתוך שלט החוצות – ביבי אשם עד שיוכיח את חפותו –
  עצוב

 7. פשוט מאוד, תעשו גוגל על השם שלו “בועז גוטמן” ותראו למה יש לו חשבון עם המשטרה.

  1. הוא מזכיר את החשבון שלו עם המשטרה. עושה עליי רושם של איש ישר ומעט תמים במערכת רקובה ופוליטית.

 8. למשטרה שממהרת להתגונן כנגד הטענות אין אפילו קש להיאחז ביושרתה ….איך זה שעד היום אהוד ברק חופשי ? איך זה שציפי לבני ויואל חסון אפילו לא נחקרו ?
  דווקא הגירסא של ראש מפלג החקירה בדימוס אמינה לפחות בכל הקשור להדלפות ביום חמישי
  נשמח מאוד כל האזרחים מימין ומשמאל לדעת שהחוקרים עוברים פוליגרף שבועי בענין ההדלפות

 9. כשזה מתאים אז המשטרה “עושה עבודה מצויינת”, כשזה לא מתאים אז “יש סממני פשיזם במשטרה ובפרקליטות”. כשביבי עשה הכל על מנת לזרז חקירות אולמרט זה היה בסדר. עכשיו כשביבי נתפס בשחיתות, הוא משתמש בכם (גוטמן וחבר מרעיו) על מנת לציירו כחף מפשע.

  תתבגרו. ביבי הוא לא חזות הכל. יש מנהיגים נוספים בימין, גם מנהיגים ישרי דרך.

 10. לא פלא, שהרי המדינה הזאת הוקמה ע”י אלה שהעריצו את ברית המועצות. אצל סטאלין היו תופרים תיקים למתנגדים, אצל ממשיכיו הישראלים התיקים נתפרים עד עצם היום הזה. בגלל האקלים החם אין כאן גולאגים, לפחות זה משהו.

 11. לא צריך את מר גוטמן כדי להבין את ההתנהלות הבנויה נגד נתניהו.כל בר דעת עם מנת משכל נורמלית רואה הברור את הרדיפה המתועבת .שבה מעלים למוקד יום יום את מש נתניהו.
  לך מר גוטמן יישר כוח.צריך עוד כמה כמוך.אסור להשאיר את הזירה לשמאל הבזוי

  1. כל התגובות האלה בדיוק נאמרו שהאשימו את אולמרט ורמון
   בסוף יש בית משפט שמכל התגובות האלה הוכיח שהוא הכי טוב וישר מכולם .ראו משפט אלאור אזריה
   אין ספק משטרה ופרקליטות בעייתיים אבל מזל שיש בית משפט

 12. לא קונה!!!
  האיש מדבר מתוך אג׳נדה אישית.
  מעניין למה הוא המגיב. האפ פנה לכתב או שהכתב “הופנה אליו”…. לא קונה, כבר אמרתי?

  1. הייתה פרשיה מאוד מוכרת של “כנופית מע”ץ” עלילה של שוטרים וכנראה אנשים פוליטים מכל מיני דרגים, העלילה נועדה לקעקע את מנחם בגין, להבדיל מנתניהו בגין היה איש צנוע וישר, וירדו מבגין, אבל המשיכו את העלילה, אחרי שכבר הנאשמים ישבו בכלא חוקר משטרה הודה שזו עלילה מפוברקת, ועינו והשפילו את הנאשמים.
   הנאשמים זוכו נערך להם משפט חוזר והם פוצו כספית, באותה עלילה גם ההרשעה נסמכה על “עד מדינה” הפרשה לא ממש נחקרה בהיבט אחד, האם זה היה ניסיון של מפא”י להוריד את בגין שנבחר סוף סוף להיות ראש ממשלה.

   עוד דבר שזכור מהפרשה הוא סנדו מזור שהיה חלק מצוות החוקרים, הוא מונה ע”י ממשלת ברק לשגריר ישראל ברומניה, ובהיותו שגריר ביקש אזרחות רומנית, מה שמלמד אותו מה טיב המשטרה ואנשיה, קשה שלא להתרשם בעניין נתניהו הגם שהוא אשם בהתנהלותו שזה ציד אדם מתוכנן ומתוזמן. בלי קשר לימין או שמאל, זו סכנה לדמוקרטיה מה שהולך כשאני קורא את הראיון עם גוטמן הבטן מצטמררת, כאזרח המדינה שחי כאן זה מזעזע.

 13. מה יש לדבר. אנשי המחנה הנאור מחסלים את הדמוקרטיה, כדי להציל את הדמוקרטיה. או לפחות זה התירוץ שלהם. אכן, מחזה משובב נפש.

 14. מעניין אם אחרי כל הפאסדה הזאת נגד נתניהו יתבע נתניהו את המדינה (משטרה ופרקליטות), כמו שחגי פליסיאן תבע, ויקבל לקופתו הפרטית כמה מיליוני שקלים הגונים?

 15. No doubt, the pattern of the investigatory agencies shows a pattern of unethical conduct, bias and deceit. I also contend that during the last 30 years, BB was asking for it, because he was straddling on the edge of spotless conduct, knowing the media and many insiders who he could not chuck out of the civil service or the chattering classes, were waiting for him to slip. Being married to a rapacious woman that is probably more “disliked” by the public than any previous P.M’s spouse (B.G’s wife was a shoplifter, but kept a low profile), Saral’le is not a big thief, but the revelations supply enless fodder for BB’s critics to send them to their resort housing. Knowing the American scene so well sinc the 60’s. BB should have learned from the American scene that when the media, the contributors, the lobbyists gang up on a person, they find a way to get him, regardless of an actual commission of a crime. Scooter Libby was totally destroyed by the vindictive and utterly dishonest Prosecutor Fitzgerald, searching for the leaker of Ms.Valery Plame, CIA, who was undersecretary of State, Armitage, which he knew all along. The “federal Prodecuotor”, an irish thug, was tasked with taking fown the V.P, he was prepared to plea with Libby, like Harrow is doing a plea w/the Police, they piled on an innocent man, destroyed his saving simply because they wanted to destroy GW Bush.They found something, nobody remembers on what they settled, while the real culprit, was in plain sight, known to the seditious Coleen Powell, who used this knowledge to go back and hammer GW Bush, who set him up to lie at the U.N on weapons of mass destruction, 2003. I am trying to tell the readers that having broken the law is not a requirement when the investigators want to pin a charge on a target. BB has been carrying on as if he was Mr. Clean, evidently, these chaps have enough material to throw the book at him. It is sad to see him end his tenure in such a humiliating manner.

 16. אני לא יודע האם ביבי יואשם או לא אך הדלפות יש ויש השאלה מי ולמה מבחינה זו דבר לא השתנה מענין מה התמורה עבור ההדלפה

  1. למזלנו יש את ספר החוקים ויש שופטים בישראל. ברור שגם המשטרה טועה, קשה לי להאמין שהם מפילים ממשלות בטח לא כשבראשם עומד מפכ”ל שהוא מינוי של ביבי ושר משטרה מהליכוד. זה קצת הזוי לטעון כך. יחד עם זאת, אם יצטברו ראיות והוכחות לכך שביבי סרח, יצטרכו השופטים להחליט האם ביצע באמת עבירות של טוהר מידות, שוחד ומרמה. בית המשפט והשופטים, בעיקר אחרי הרשעת אולמרט, הם עדיין הגוף הנקי ביותר שנשאר לנו.

 17. המשיכו בכתבות הטובות והמענינות שלכם… כל הכבוד על האומץ, הניתוחים והדייקנות ….
  תיקשורת מסוג אחר, זה מה שנחוץ

 18. המישטרה העיתונות בגצ והערבים הם “שמאל ידוע ובדוק”-למה? כי כך בנויה ישראל ולכן “טוב להיות ערבי בישראל”!!!

 19. ערב פירסום הכתבה פנה אלי מר צוויק וביקש שאתייחס לדבריו של סנ”ץ בדימוס בועז גוטמן, שאני מחשיב עצמי בין ידידיו. הסברתי לו בפירוט רב את דעתי, כשהשורה התחתונה היא שהשחיתות חוצה מחנות פוליטיים; מי שמגיעים לשלטון מגלים את מנעמי הכוח ומוצאים עצמם בצמתים בעלי פוטנציאל השחתה – ולא כולם יודעים (או רוצים) לחצות אותם בשלום. לכן לטיעוניו של עו”ד גוטמן בענין ההטייה הפוליטית כביכול של המשטרה אין על מה לסמוך. יתירה מזו: בהכירי היטב את האירגון, אינני מסתכן בטעות אם אומר שמזה כ-40 שנה הוא מאופיין באוריינטציה ימנית מובהקת. אף מילה משיחתי עם מר דוויק לא פורסמה בכתבה.

 20. עצוב עצוב, לא רק שהימין השתמש תמיד באלימות(אברושמי, עמיר,פופר והרשימה ענקית)עכשיו גם מציעים לסתום פיות, להעיף כל מי שלא עושה את דברם, הימין כבר בשלטון עשרות שנים ועדיין מנהג מחתרת בידם, שולטים בתקשורת ובכל הגופים החשובים ועדיין בוכים ובוכים, באמת ייאוש!

  1. לומר שהימין השתמש באלימות – דומה להאשים את כל מי שנקראים עזרא כפושעים כי יש איזה עזרה שיושב בכלא. אברושמי, עמיר ופופר גם אם היו ימנים הם אנשים פרטיים שאיש לא שלח. לעומת זאת הסזון המאורגן של השמאל נגד הימין לא היה מעשה יחידים אלא פשע קיבוצי היסטורי של תנועת הפועלים. ואגב – בשמאל יש רשימה מפוארת של פושעים פוליטיים – למעשה כל המרגלים שנתפסו באו מחוגי השמאל ישראל בר, קורט סיטה, קלינברג, ואולי הגדול מכולם זאב אבני ועוד כמה וכמה שכולם ריגלו לטובת רוסיה – ברית המועצות.
   לא ארחיב כאן על הדרך המושחתת שבה הושגו הסכמי אוסלו שבעקבותיהם נרצחו 1500 קרבנות ונותרו עוד אלפי נכים ומשפחות שכולות – את זה איש לא חקר.

  2. אמת. הכותב פנה אלי וקיבל ממני תגובה מפורטת ומנומקת, שכנראה לא התיישבה עם ה”תיזה” שלו. אף מילה לא פורסמה וגם תגובתי מהבוקר לא פורסמה…

  3. תודה למשפטאי על שהחזיר את גלגלי השיניים של עזרא חזרה למקום.

 21. השמאל פועל להפלת ביבי. ביבי שפועל למען המדינה מוצג כפושע עי מי שמסכן את כולנו הגיב:

  במדינת ישראל השמאל הרמאי שולט בכל ובעשרים השנה האחרונות מחסל כל אדם מהימין. הקרן החדשה בוחשת בכל באמצעות קניית אנשים במימון זר ועויין לצורך חיסול המדינה היהודית והקמת מדינה לא יהודית שתהפוך למדינה ערבית. המערב מצטער שאירגן מדינה יהודית ופועל לחיסולה בעורמה בעזרת משת״פים מתוכה והכל כבר ברור לציבור. בג״צ כבר מזמן אינו בית משפט בכלל אלא כדברי מאוטנר מרכז פעילות פוליטית של השמאל שאיבד כוחו בכנסת ומנטרל מבגצ את רצון ובחירת העם. הכל מכור בארץ והכל רקוב ומסריח עד השמים ואם לא תהיה מהפיכה במערכת המשפט הרקובה הנוכחית המדינה בסכנת הכחדה מבפנים. אין תקווה ללא שינוי יסודי בבגצ והאשמה כולה במנוול כחלון ועוזרו פולקמן שעבד באירגון של הקרן החדשה – שמונעים חקיקה נגד המצב המשפטי המעוות לחלוטין בישראל. יש לנקות את הפקולטות למשפטים מספריו של שודד הים והדיקטטור אהרון ברק בהם מלעיטים דורות של כבשי דולי שלומדים שם את השטויות ההזויות שלו. יש לבטל את חוק כבוד האדם (הערבי והמסתנן) וחרותו(של המחבל) שהפך לכלי משחית בידי שודד הים ברק וחבר תואמיו בבגצ שבחרו את עצמם בעצמם באמצעות ועדת דילים אפלים ומסריחים בראשות השופטים עצמם. ממש בדיחה מקברית על חשבון עם ישראל האומלל שמחסלים לו את המדינה והיהדות באמצעות מימון זר ומכרכת משפט המגבה קרנות חדשות ואירגוניהן המזעזעים.

 22. מאמר חשוב, רק 2 הערות: אולמרט הפך שמאלני קיצוני בעיקר כשראה שהוא מסתבך בפלילים ועשה הכל לזכות בתמיכת התקשורת לפי הנוסחא שהצילה את אריק שרון – האיתרוג (מבית היצור של הגאון המוסרי אברמוביץ ) ולגבי חיים רמון – שאני רחוק מלהיות תומכו – פרשת הנשיקה המפוקפקת צמחה בגלל תכניתו לערוך רפורמה בבתי המשפט כמו שניסו ומנסים דניאל פרידמן ואילת שקד. ברגע שאלוהי השמאל – אהרון ברק – נחרד שמתערבים בחצר הצעצועים שלו החלה הספירה לאחור נגד רמון.
  אבל…תגובת המשטרה לא פחות ממדהימה! הם מודים בחצי פה שהנורמות הפסולות היו בזמנו של גוטמן אבל “היום זה אחרת” – מי שמאמין לזה שמשהו השתנה – יאמין לכל דבר.

 23. מרדכי ליפמן: על שבעת המופלאים: הרהורים מטרידים לעת לילה

  הלכתם לישון? אתם עדיין ערים? על מה אתם חושבים, חברי היקרים למקלדת, בעת שאתם מניחים את ראשכם על הכר, לעת לילה?
  אני חושב על שבעת המופלאים:
  שמעון פרס (הבזבוז, החגיגה הבלתי נגמרת של היומולדת, הקאדילק לריקה זראי, לאן נעלמו המליונים של משכן הנשיא?)
  ציפי לבני (קופת השרצים: 34 מלש”ח מהמדינה, 1.8 מלש”ח מפורז, הפגישות החשאיות עם מוזס).
  אהוד ברק (הפלקון, הצוללות, אולמרט+שולה זקן),
  אשכנזי,
  רות דוד,
  עמוס שוקן (פרשת הריגול של ענת קם),
  נוני מוזס (מי הציע לנתניהו שלמונים?),
  ועוד רבים. אבל נקצר הפעם…(אבי גבאי +52 מלש”ח למשל, רק למשל))

  מדוע הם זכו ללטיפה האוהבת, להבנה האין סופית, ולקריצה של התקשורת האומרת: ‘בכם לא ניגע. אתם מחוסנים’…

  מדוע הם לא זכו לבדיקה, לפחות, אם לא לחקירה המתבקשת, ולו רק כדי לנקות את עצמם?

  התשובה? הם מהשמאל או לפחות מקבוצת המקורבים אליו. הם מה”פוליטיקלי קורקט..
  משקלם בקלפי? אפס. משקלם במערכת המשפטית ובתקשורת? מליון.

  ומנגד לכל אלה ניצב מדינאי, שישראל חבה לו כל כך הרבה, אבל מִשְׁלַחַת מַלְאֲכֵי רָעִים מקיזה שוב ושוב ושוב, את דמו.

  ותחי הדמוקרטיה הישראלית!

  1. מטריד.
   אני לא אירדם בקלות הלילה.
   נשבר לי הלב שאין משפט צדק במדינה היחידה שיש ללאום שלי. המדינה היחידה בה אני יכולה לחיות בין בני עמי.

 24. משטרת סדום שמובילים אותה חוקרי וקציני עמורה שתופרים תיקים לאנשים חפים מפשע ואין שום סנקציות נגדם והם מגובים על ידי פרקליטות מושחתת ושופטי מושחתים אנטישמים יש”ו ענבל אור, פואד צבי ברזני
  דרעי ועוד כמו שכתוב בכתבה האמתית ומצוינת

 25. נתניהו רחוק מלהיות צדיק אבל כלל לא ברור שהוא ממש מושחת. מה שברור לחלוטין שהחונטה הנפשעת של המשפטוקרטיה שאליהם גם הצטרפו היאח”ה הפרקליטות, וגם הדיקטטור המשפטי של הממשלה (שמשום מה קרוי יועץ) ברוח גבית של הפייק ניוז הם גורם שחיתות, בוגדנות, גייס חמישי ואויבי העם ויהיה יום אחד צורך לבוא אתם חשבון נוקב ויהיה על בכירי החונטה הנפשעת לשלם מחיר יקר על פשעיהם, פשעים שדוחפים במהירות את מדינת הלאום היהודי אל חורבנה.

 26. מישהו יכול בבקשה להסביר לי את משחק המילים לגבי “הפריית אמונים” בקונטקסט הנוכחי?

  אני מבין שפיספסתי משהו אבל לא מצליח להבין מה.

  1. הרמאים והנוכלים השמאלנים והמצאות ההטעייה שלהם לצורך הפלת הימין הגיב:

   הפרייה מלאכותית להאשמת שווא בהפרת אמונים

 27. אתם מאכילים את עצמכם ברפש של עצמכם, מה התועלת במאמרים ככ מוטים ככ חד צדדים ככ משעממים בשיגעון גדלות העצמי… להקיא מהדביקות של של ׳הפטריותיות׳ ההזויה שקרובה לפאשיזם.
  תעמידו את האדם והאזרח על זכויותיו במרכז.

 28. הימין קנה צוללות מאיראן ואפשר לה להמשיך בפיתוח נשק גרעיני, לא פלא שכל מי שנאמן למדינה חושב שחייבים להפיל שלטון הימין.

 29. אתם עושים עבודה טובה.!!!
  איכשהו לא מספיק… מול כוחות הרשע…..תחשבו על משהו.

 30. ביהמ”ש העליון: בדרום תל אביב יסדתי את מדינת אפרפצ’י: אפרטהיד (ליהודים שם אין כל זכויות) – אפריקה – פורצי הגבולות

  שופטי הבג”צ. נתנו בפסק דין זה גט כריתות לחברה הישראלית. שוב ושוב הוכחה העובדה כי הם חיים בתוך בועה. בועה שבתוכה נוצרה מציאות אלטרנטיבית, עולם אחר. הרחק מהשקופים של דרום תל אביב
  ביהמ”ש העליון מתעקש לתקן עוול בעוול.

  מרדכי ליפמן

  ביום שני האחרון החליט בג”צ לזרוק, שוב, את הממשלה מכל המדרגות, בפעם השלישית. בפסק דינו בעניין מסתנני העבודה בדרום תל אביב, פסקו שוב השופטים ןבראשם כבודה, מרים נאור, נגד בקשות הממשלה ונגד האינטרסים והזכויות של תושבי דרום תל אביב. את הזכויות של הוותיקים הם עשו למרמס. הזכויות של מסתנני העבודה עדיפות על זכויותיהם. “השקופים”, שכאן היה ביתם, למעלה ממאה שנה, ילכו לחפש צדק היסטורי במקום אחר. לא הבג”צ יעניק להם צדק זה…

  ההחלטה המנוסחת בלשון חד משמעית, אוסרת למעשה על הממשלה לבצע גירוש/הרחקה של מסתננים. ללא הסכמתם. כך נאמר במסמך היסוד של המדינה הסודנית – אריתראית שהוקמה עכשיו בהבל פיו של הבג”צ, ושל כבודה, מרים נאור, בדרום תל אביב:

  “בהעדרה של הסכמה, לא תבוצע ההרחקה (לחו”ל – מ.ל.). מוחזק במשמורת שעומד על דעתו ואומר עד העלייה למטוס, שאין הוא מוכן להיות מורחק, לא יגורש בכפיה…. יסוד ההסכמה מהווה בעניינינו חלק מהבסיס החוקי שעל יסודו מבוצעת ההרחקה…”

  ובמילים אחרות: זכותו של המסתנן, פורץ הגבולות, להישאר בישראל ככל אוות נפשו, גוברת על כל זכות אחרת, ובין היתר גם על זכותה של המדינה ושל שכניו מאונס, בשכונות מגוריהם, להרחיקו.

  גם האפשרות להרחיקו למדינה שלישית, נפסלת בהמשכו של פסה”ד.

  ביהמ”ש העדיף באופן יוצא דופן את זכויותיהם של עשרות אלפי אריתראים וסודאנים על פני זכויותיהם של אותם “שקופים” בשכונות אלו.
  ביהמ”ש העליון מכתיב, בפסק דין זה, משטר חברתי ומעשי של אפרטהייד בדרום תל אביב. אין לכך שום הגדרה אחרת.

  רבים סבורים כי המצב בשכונות הדרום הוא סטאטי. בגלי ההסתננות הראשונים (עד שממשלת נתניהו סגרה את הגבול הפרוץ עם מצרים ב – 2011), נכנסו לישראל כ – 30.000 מהגרי עבודה, ומשהוקמה הגדר, פסק פרק ההסתננות האמור. אלא שמדובר בטעות. ההסתננות נמשכת ואף גוברת. סביר שהיא תגבר אף יותר משיוודע פסק הדין האמור באותן מדינות אפריקניות.
  מאז 2011, בלם ביהמ”ש העליון שוב ושוב, את מאמצי המדינה להביא להפסקת זרם הפולשים ואף להוציאם מן המדינה. במהלך הזמן, נתגלו דרכים יצירתיות במיוחד של אזרחים אריתראיים וסודנים השואפים להגיע לישראל. כך חלה עליה דרמטית במספר הנשים הצעירות, המגיעות בגפן. הן מוגדרות בדרכוניהן כתיירות (!), באות בדרך האוויר עם דרכון אריתריאי, ונטמעות מיד באוכלוסיית הזרים בדרום תל אביב. לגורמי אכיפת החוק אין כל אפשרות לבודד אוכלוסיה זו ולטפל בה בנפרד. עובדים סוציאליים בת”א יודעים לספר על עליה עצומה במספר הלידות בבתי החולים בת”א. לידות של תינוקות ממוצא אפריקאי, כמובן. מדובר באלפי תינוקות על בסיס שנתי.

  שופטי הבג”צ. נתנו בפסק דין זה גט כריתות לחברה הישראלית. שוב ושוב הוכחה העובדה כי הם חיים בתוך בועה. בועה שבתוכה נוצרה מציאות אלטרנטיבית, עולם אחר. הרחק מהשקופים של דרום תל אביב. בועה זו נבנתה בחריצות ובכישרון על ידי ארגונים אנרכיסטיים, המצויים ברובם בצד שמאל של המפה הפוליטית. במציאות הבועתית הזו, מככבות סיסמאות ריקות מתוכן כ”זכויות אדם”. איזה אדם? כמובן האדם האחר. האדם הפולש, גנב הגבולות, המנשל את בעלי הזכויות האמיתיים. שוב ניצח כאן הפוליטיקלי קורקט הריק מתוכן, הכרוך בעוול ובאפליה. כאן נובטים עכשיו זרעיו של אפרטהייד מסוג חדש. אפרטהייד בהפוך על הפוך. כאשר ביהמ”ש העליון מתעקש לתקון עוול בעוול.

  שופטי הבג”צ הם ברובם אנשים קשישים המנותקים מההוויה הישראלית. לא כל שכן מהאידיאולוגיה הבסיסית שלה. הציונות מהם והלאה. הם חיים בעולם אחר. עולם אוטופי שבו הכול שפיט. מן הראוי שיבוא עתה המחוקק, וישים סופסוף גבול לתחושת
  ה”אלו-הים לשלטון בחרתנו”. במיוחד כאשר הם אלה הבוחרים את עצמם. ויעמיד אותם מחדש על קרקע המציאות. עכשיו הוא הזמן.

  ועוד הערה קטנה: שינויים במעמדו ובמוטת כנפי השפיטה המאפילות היום על שמי המציאות הישראלית, של הבג”צ, היו כל הזמן נתונים במחלוקת עזה בממשלה. השר משה כחלון עמד בנוקשות על זכותו להפעיל וטו, על כל החלטה שתקבל הממשלה ואשר
  יהיה בה משום הגבלה על ביהמ”ש. לאחרונה הודיע השר כי הוא ימנע הפעם מהטלת וטו על החלטה כזו בכל הקשור לדרום תל אביב.
  על ראש הממשלה ליטול איפוא את היוזמה לידיו, ולהפעיל את הרוב שיש לו בכנסת על מנת לחוקק את תיקוני החקיקה הנחוצים כאוויר לנשימה, לחידוש הריבונות הישראלית ולהחייאת חלוקת הסמכויות הנכונה בין הרשויות בישראל.

 31. חיים בסרטטטטטט ביבי מושחת עוד משנות ה90 ובגלל לחץ של הימין מבפנים הם נסגרו חח ההיפך בדיוק ממה שאתם אומרים, ולחשבוניות הכפולות של הטיסות איאפשר להתכחש המסמכי PDF נמצאים באינטרנט עם חתימות.

 32. ביבי, שהניח למסתננים לחיות שנים בדרום תל אביב ולמרר את חיי התושבים, הפך עצמו, באחת לדעתי, למשיח בן יוסף וגם משיח בן דוד שיוצא להצלתם.
  מזעזע, שביבי, עדיין לא האשים את השמאל שהביא את המסתננים, מממן את שהותם בדרום תל אביב ונח על זרי דפנת הסבל של בתושבים.
  מפליאה בדבריה, מאי (הצועקת וצווחת) גולן שלא מעזה להאשים את הממשלה על חדלונה בטיפול בדרום תל אביב ומעלה על נס את הרדום האמיתי, ביבי, בנושא.
  בקרוב תגיד מאי (הצועקת וצווחת) גולן: המשיח הגיע לביקור בדרום תל אביב.
  לשאלה איפה היה עד היום, תשיב מאי: רק עכשיו הוא הגיע, איך אוכל להאשים משיח טרם הגעתו ?
  מי שלא מריח את הסרחון שנודף ממאי, יחשב לתתרן.
  היי מאי ביי !!!

 33. ביבי, שהניח למסתננים לחיות שנים בדרום תל אביב ולמרר את חיי התושבים, הפך עצמו, באחת לדעתי, למושיע שיוצא להצלתם.
  מזעזע, שביבי, עדיין לא האשים את השמאל שהביא את המסתננים, מממן את שהותם בדרום תל אביב ונח על זרי דפנת הסבל של בתושבים.
  מפליאה בדבריה, מאי (הצועקת וצווחת) גולן שלא מעזה להאשים את הממשלה על חדלונה בטיפול בדרום תל אביב ומעלה על נס את הרדום האמיתי, ביבי, בנושא.
  בקרוב תגיד מאי (הצועקת וצווחת) גולן: המשיח הגיע לביקור בדרום תל אביב.
  לשאלה איפה היה עד היום, תשיב מאי: רק עכשיו הוא הגיע, איך אוכל להאשים משיח טרם הגעתו ?
  מי שלא מריח את הסרחון שנודף ממאי, יחשב לתתרן.
  היי מאי ביי !!!

 34. כמעריץ של ווינרוט, התקשייתי לקבל את אמירתו:
  כול בר דעת מבין שסיגרים ושמפניה ורודה במאות אלפי שקלים מחבר, הם מתנת ידיד ואין בכך פגם.
  רוצה לציין שהתקיפות בה נאמרו הדברים, הייתה טובה לחלשי דעה, אבל הטילה דופי בגאון המשפטי הזה, לדעתי.
  לא הצלחתי להפיק מדבריו, את דעתו על אופן ההתנהלות המותר לכול נבחרי הציבור, באשר הם.
  זה כאב.

 35. כל מערכת המשפט – כולל המשטרה, מורכבת משכירים שממלאים הוראות לביצוע “התאמות” וטיוחים…, לרבות הטעיית התושבים….!
  אל תאמינו לדברים שמופצים עם מניעים זרים, על ידי בכירים ו/או בכירים לשעבר ממערכת המשפט המושחתת, שמופעלת עם מניעים-זרים – בזדון ומירמה נגד התושבים…!!!

 36. אם הוא משקר. מסקנה, חוקרי משטרה יכולים להיות שקרנים.
  אם הוא דובר אמת, מסקנה- חוקרי משטרה יכולים להיות שקרנים.

  1. כמה נכון אם גוטמן דובר אמת אז המשטרה זה ארגון פשע ואם הוא דובר שקר זה לא פחות גרוע שיש קציני משטרה בכירים שמשקרים

  2. כמה נכון אם גוטמן דובר אמת אז המשטרה זה ארגון פשע ואם הוא דובר שקר זה לא פחות גרוע שיש קציני משטרה בכירים שמשקרים