ב-CNN משכתבים את המציאות: המחבלים מברצלונה פעלו בהשראת הימין האמריקני

ב-CNN רומזים כי טראמפ העניק "רוח גבית" לפיגוע בברצלונה, בזמן שבשמאל האנרכיסטי שורפים את דגל ארה"ב

הופכים את היוצרות | צילום מסך

מזה מספר שנים הפכו פיגועי הדריסה לאחת הטקטיקות המועדפות על הטרור האסלאמי ברחבי העולם. לאחר הפיגועים הקטלניים הזכורים בישראל, דוגמת אלו שאירעו בגבעת התחמושת ובארמון הנציב, יוצאה הטקטיקה גם לאירופה, שם נעשה בה שימוש בניס, ברלין, שטוקהולם, לונדון ועוד. יש מקום לתהות האם פיגוע הדריסה בשבוע שביצע בשבוע שעבר נאו-נאצי בשרלוטסוויל שבארה"ב נעשה בהשראת המחבלים מהאסלאם הפשיסטי. אולם באשר לפיגועים שבוצעו לאחר מכן בברצלונה, אין ספק כי מדובר ביישום של שיטה שמשמשת מזה זמן רב את הטרור המוסלמי. העובדה הכה ברורה הזו לא הפריעה לצוות CNN לתהות שמא המחבלים מברצלונה הם שקיבלו השראה מאירועי שרלוטסוויל:

"יעלו שאלות האם מה שהתרחש בברצלונה היה גרסת חיקוי למה שקרה בשארלוטסוויל, וירג'יניה", אמר וולף בליצר, המגיש הבכיר והוותיק של הרשת האמריקנית. בליצר הוסיף בזמן שידור כי "גם אם הדמויות שונות והמניעים הפוליטיים שונים, הם משתמשים באותו אמצעי הרג – משאית שדוהרת במהירות גבוהה לעבר קבוצה גדולה של הולכי רגל". התאוריה שהפריח בליצר זכתה להסכמה גם מצד ג'ים סקיוטו, האחראי על סיקור תחום הביטחון הלאומי ב-CNNרשת החדשות האמריקנית כה נחושה לייצר הקבלה בין הטרור האסלאמי לבין הימין הקיצוני בארה"ב, שהיא מוחקת באבחה אחת שורת פיגועים שגבו את חייהם של עשרות הרוגים.

על מנת לבסס את הנרטיב השקרי לפיו טרור הדריסה הוא המצאה של נאו נאצים בארה"ב, שחזרו ב-CNN אירועי דריסה דומים ברחבי העולם תוך שהם משמיטים את אלו שהתרחשו כלפי אזרחים ישראלים. זו לא הפעם הראשונה שבה טרור כלפי ישראלים איננו חדשות: לפני כשנה נדרש לחץ כבד על הרשת האמריקנית כדי שתסכים להכליל את רצח הילדה הלל אריאלי יפה ז"ל מקרית ארבע ואירועי טרור נוספים נגד ישראלים ברשימת "30 ימים של טרור ברחבי העולם" שהכינה.

מסתבר, עם זאת, שבעולמה של CNN לא רק הימין הקיצוני בארה"ב אשם בפיגוע בברצלונה, אלא גם דונלד טראמפ בכבוד ובעצמו:  ג'ולייט קאיים, פרופסורית באוניברסיטת הרווארד ופרשנית CNN לענייני ביטחון לאומי, צייצה בחשבון הטוויטר שלה כי "אני לא הולכת רחוק מדי כשאני אומרת שהכישלון של טראמפ לגנות אידאולוגיית שנאה העניקו רוח גבית לטקטיקות אלימות", ובכך רמזה שדברי טראמפ על אירועי שרלוטסוויל עודדו את מפגעי ברצלונה.

ומה הפתרון של המרצה מהרווארד לטרור הדריסות האסלאמסטי השוטף את העולם? "לעצור את תנועת המכוניות" בערים הגדולות. לדבריה, בדרך זו "ניתן להגן על מפגינים אנטי-פשיסטים שגם כך פגיעים יותר מאחרים".

השמאל האמריקני שורף דגלי ארה"ב

בעוד CNN מקדמים נרטיב לפיו הימין הקיצוני בארה"ב מניע את דאעש ודומיו לבצע פיגועי דריסה, בשמאל הקיצוני האמריקני לא מסתירים גילויי שנאה יוקדת לארה"ב. באנטיפה פרסמו ציוץ המלווה בתמונה של פעיליו שורפים את דגל ארה"ב. בארגון כנראה מאוד לא אהבו את הניסיון של גורמים בשמאל הממוסד ובמפלגה הדמוקרטית לקחת קרדיט על פעילותם נגד הימין הקיצוני, ויצאו במסר חד משמעי: "אנטיפה הוא ארגון אנרכו-קומונסטי. אלו בשמאל שקוראים לנו 'פטריוטים' – עופו לנו מהעיניים".

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

6 תגובות למאמר

 1. זה לא סוד שהתקשורת השמאלנית מנסה למסמס אירועי טרור מוסלמי בכל מיני דרכים נלוזות והסטת תשומת הלב כמו קוסם בזריזות ידיים. אצל האמריקאים זה CNN וMSNBC. אצלנו זה עיתון הארץ בכותרות בסגנון: כוחות הבטחון התרשלו בחשיפת התארגנות הטרור, כלומר בעצם האשמה עליהם ולא על הטרור המוסלמי. או למשל: תושבי העיר לא מבינים איך זה קרה להם מתחת לאף, כלומר הם התרשלו ולא היו מספיק עירניים לסכל התארגנות של לוחמי חופש. למסמס למסמס….מדווחים שבוע עוד מעט על שרלוטסוויל ומכתימים את כל מצביעי טראמפ כפשיסטים. אבל בברצלונה הם מנסים לגמד הכל ולא מסוגלים להגיד טרור מוסלמי.

  1. רק הארץ? גם ערוץ 2, ערוץ 10, גל"צ, ידיעות, וואללה, YNET עושים את זה.

 2. ה-BBC, CNN, BDS, LSD, הג'זירה, הארץ ועוד כאלה סוכנויות חדשות וארגונים סותמים עיניהם ומדווחים בסלחנות לגילויי השנאה והשטנה עליה גדל האסלאם, ראה את "הפתיח" בספר הקוראן, הרי חלומם הרטוב של המוסלמים הוא למחוק את ה"סגרדה פמיליה" עילוי ארכיטקטוני שנבנתה עוד במאה ה-19, ע"י האדריכל גאודיו, כניסיה זו מהווה סמל של האמונה הנוצרית…של "הכופרים" בעיני האסלאם, הרי ספרד כולה בעיניהם הינה אדמת וקף…כן…כן כמו א"י והר הבית, לדעתי שלטונות שוודיה צריכים להעניק את פרס "נובל" לאסלאם ככלל על המצאת הטרור, חטיפת מטוסי נוסעים, רצח ספורטאים, פיצוץ אוטובוסים על נוסעיהם, עריפת ראשים, שנאת נשים וקיצוניות. בל נשכח כי לפני מספר שבועות נתקבלה במועצת עיריית ברצלונה הכרזת גינוי לישראל על כך שהיא מתנחלת בפלסטין ומדכאת את תושביה…מס שפתיים שלא עזר הרבה בלפייס את השטן.

 3. טראמפ מגנה את הפיגוע בברצלונה – לכן הוא למעשה תומך בו. אולי אפילו גורם לו.
  'אנטיפה' מגלה הבנה לפיגוע ולטרור האיסלמי – מכאן שהיא למעשה הטובה, הנפגעת והמתגוננת.

  הגיון הפוך ומעוקם שכזה, היה גורם אפילו לאח הגדול מ – 1984 של ג'ורג' אורוול להסמיק ממבוכה.

  1. אם אתה היית עובד בהטרלות ומשתכר לפי כמות ההטרלות – היה נמאס לך להטריל?