עשרה סרטים ישראליים שאתם חייבים להכיר

לכבוד טקס פרסי אופיר, הכנו לכם רשימה קצרה של מיטב התוצרת של הקולנוע הישראלי. יצא לא מגוון.

אין קשר בין המצולם למציאות | מתוך "בורג"

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

29 תגובות למאמר

 1. תודה רבה שערכתם את הסרטים כדי שלא נראה את הרפש המזעזע באמת.
  וכדאי להגדיל את נתוני כמות התקציב לעומת ההכנסות שם בפינה, שיהיה יותר גדול ולאורך כ-ל הסרט.
  זה מה שהכי זיעזע אותי.

 2. שמישהו יעשה משהו. מאיפה מגיע הכסף לקרנות המממנות את הסרטים הכושלים האלה? לא מספיק לעשות סרטון קצרצר באתר מידה. אנא שלחו את הנתונים לאדם שיכול לעצור את השערוריה הזו.

 3. קודם כל זין תודה רבה לך על ההשקעה ושחשפת את האמת הזאת בפנינו.
  מקווה שתמשיך בעבודה הטובה הזאת.

  לפי דעתי הדרך הטובה ביותר להפסיק את השערורייה הזאת היא פשוט לבטל את משרד התרבות וכל מימון לסרטים, הצגות וכו’ בישראל. להשתמש בדרך הדמוקרטית שבה כל אחד רוכש כרטיס למה שהוא רוצה לצפות\לראות ואז סרטים כאלו לא יצאו לעולם, ובטח שלא במימוננו.

 4. נו, אז למה לא נעשים סרטים ימניים באמת ? אנא האר את עיניי
  אין יוצרי סרטים שבאים מצד ימין של המפה הפוליטית ?

  1. יש ויש כאלו, אבל אין דום תקציב שהם יכולים לקבל…

  2. כי ימינים לא רואים הפוליטיקה אמנות, כי ימינים יודעים שהשופטים לא שופטים לפי ערכים אמנותיים אלא לפי מסרים פוליטיים, מספיק לראות את רשימות השופטים כדי להבין לה יהיו הסיכויים לסרט ציוני לקבל פרב במציאות האמנת המנוונת והפוליטיזציה של האמנות בישראל, רכמו שכדי לקבל פרס נבל לשלום אתה צריך להיות רוצח סידרתי אז עבור קבלת פרס באמנות בישראל אתה חייב להיות מקושר לסמול הישראלי , מספיק להבין שגרבןס (כן, אמן העל עם יצירת המופת “תמיד פולני”) הוא אחד הקובעים מי ראוי בישראל להקרא “אמן” והזקנה המליונרית מהתאטרון קובעת מה יועלה על הבמה

 5. פשוט מעולה! תודה.
  אולי הסרט ‘בית לחם’ יכול להכנס למשבצת של סרט ישראלי העוסק ב ‘סכסוך’ שהוא לא שמאלני.
  לא בטוח שהוא סרט ‘ימני’ וגם לא סרט פטריוטי. אבל הוא לא שמאלני.

 6. יופי

  לגבי 7 הסרטים עליהם היו נתונים מספריים חישבתי ומצאתי:
  סה”כ תקציב 39 מיליון ש”ח
  סה”כ צופים 135 אלף

  כלומר, כל צופה עלה 300 ש”ח!!!

  חייבים לחזור למימון על פי צופים בלבד, ולחדול לממן סרטי “אמנות”.

 7. שכחת עוד כמה שאני דולה ללא מאמץ מהזכרון:
  עץ לימון
  חמסין
  ואלס עם באשיר
  אם יש גן עדן
  מאחורי הסורגים
  ויש עוד רבים ורעים…
  שנה טובה

  1. זיו היקר,

   כל אלה הם כאין וכאפס מול הסרט פוקסטרוט זוכה פרס אופיר שזכאי לקטיגורית שנאה רמה שברמות- על כך כתבתי בדף הפייסבוק שלי את הדברים הדברים הבאים (קישור

   הערת שוליים לפרס אופיר
   ==================

   בהערה לפרס אופיר שהוענק הערב בכל הקטיגוריות האומנתיות לסרט “פוקסטרוט”, אומר רק זאת: נער הייתי וגם זקנתי, לחמתי בכל המלחמות, ראיתי אש, ראיתי דם, ראיתי חיילים מתים, אזרחים ואף ילדים שנהרגו בקרבות, ראיתי אכזריות ראיתי חמלה, אבל מעולם לא ראיתי ואף לא שמעתי על רשעות שכזו, על חיילים שלנו שרצחו משפחה ערבית, ואת מעשה פשעם חיפו בקבורה מאקברית של קורבנותיהם החפים מפשע גברים, נשים וטף…

   ומי גיבור בקרב אומנינו, סופרינו, תסריטאינו, במאינו ושחקנינו שיתאר את זוועת הרצח של משפחות שלמות, בהן, לאחר טבח האב והאם על ילדיהם, כאשר בעת הימלטות המרצחים הפלסטינים מבית הטבוחים, קול תינוק בן יומו נשמע באוזניהם של המתועבים הללו, שלא חמלו אף על אחרון הטהור בנשמות – חזרו על עקבותיהם, ובזדונם המפלצתי שחטו את הילד הרך בימים …

   איזה פרס נטלו לעצמם הערב אומנינו, שעשו מעשה זמרי ובאו כפנחס, לבקש שכר מידי עם הנרצחים…

 8. “קולנוע ישראלי” בדיורק כמו ספרןת. ציור, מצגים, תאטרון וצילום הפכן “שירת מפלגה” שעונה על התפיסה האמנותית של “התאוריה המוסדית של ג’ורג’ דיקי” – הממסד האמנותי קובע מה ראוי ומה לא , ואת הממסד הזה קובעים אנשי הממסד שקבעו שהם אלו הקובעים בזכות השתלטותם על הממסד, לא שונה מההחלטות של מימסד אחר שקובע שמה שאינו בממסד הוא “אמנות מנוונת”

 9. זה הדימוקרטיה במדינת ישראל והיא שהורסת את המדינה כניראה זה במאי כושל אשר החלית לעשות סרט לאיובינו שהם רבים וכך להריביח כמה גרושים! אני מקווה מעוד שיהיו אנשים באיקר קציני צבה שיתבעו אותו על הוצעת דיבה וישאירו אותו ללא מכנסיים……

 10. אפילו אם הייתי רוצה להמציא סרטים כאלה בתור פארודיה או סאטירה על השמאלנות בקולנוע, לא הייתי מצליח
  להגיע לרמה כזאת. העלילות של הסרטים האלה נראות כלכך מופרכות ומגוחכות שקשה להאמין שמישהו באמת
  ישב וכתב את הבולשיט הזה ברצינות.

  לגבי הערבייה שנאנסה על ידי חיילים, כנראה שיוצרי הסרט פיספסו את המחקר שטען שחיילי צה”ל לא אונסים
  פלסטיניות כי הם גזענים מדי…

  אני מרחם על עורכי אתר מידה שישבו לראות את הסרטים האלה, זה בטח היה בלתי נסבל.

 11. לא שזה מרגיע, אבל גם בארה”ב, אירופה ורוסיה המודרנית יש הרבה סרטים שמאלניים וסתם גועל נפש. כנראה זה מדבק

 12. תחי השרה מירי רגב! המלכה! הגיבורה!
  היחידה שאזרה אומץ לעצור את הדימום אחרי עשורים של שרי תרבות לפלאפים מפוחדים וסבונים משקשקים שהשקו מדמינו את הרפש הזה שצמח בערוגתנו.
  היחידה שאזרה אומץ לעמוד כמו גדולה במקדשי הפלשתים ועל במותיה של הצפונבוניה התל-אביבית ולהטיח בפניהם את כל השנאה היוקדת שהעם רוחש להם מזה עשורים.
  היחידה שאזרה אומץ להטות תקציבים לאומנים אוהבי-ציון על חשבון סכומי העתק שנשפכו בכיסם של שונאינו השמאל-פשיסטים.
  היחידה שאזרה אומץ להחזיר לעם את טקס יום העצמאות היקר לו מכול ופדתה אותו מציפורני מבזיו.
  היחידה שאזרה אומץ להתעמת עם נבלי הקולנוע ה(אנטי-)ישראלי וערערה את שיווי משקלם עד כדי החרמתה מחינגת פרס “עוכיר”.
  היחידה שאזרה אומץ!! תחי מירי רגב-סיבוני (בגרון ניחר)!!!!!!

 13. חלק מהסרטים שהוצגו כאן אכן הזויים, אבל הם הרי לא עילת הצגת הסרטון. העילה היא פוקסטרוט. אני ראיתי אותו, והוא אכן יתוייג על ידיכם כשמאלני. מדוע? כי הוא עוסק במחיר שאנחנו, היהודים, משלמים על השליטה בפלסטינים. החיילים, אגב, ממש לא מתוארים כמפלצות. הם מתוארים כמי שעושים מה שמוטל עליהם, פוחדים מאד מטרור. הטרגדיה, שהיא ירי בפלסטינים חפים מפשע בני גילם, היא טעות הנובעת מפחד ומהוראות קשוחות של פתיחה באש. טרגדיה שכל מי ששירת אי פעם במחסומים ולא מרמה את עצמו, יודע שהיא אפשרית. וגם המפקד שלהם, המטייח את הפרשה, אינו מתואר כמפלצת, אלא כמי שרוצה להציל את חייליו ואת השיטה, שגם הוא חלק ממנה. מי שלא מופיע בסרט הוא הממשלה. זו שעליה האחריות להעמדת החיילים במצב הבלתי אפשרי והרה האסון של שליטה בחייהם של הפלסטינים, שכמה מהם אכן עשויים להיות טרוריסטים. כמו שבתוך כל עם נשלט צומחים טרוריסטים. עיינו ערך אצ”ל ולח”י.

  1. אה הממשלה, זה מה שחסר? ומה עם הפלסטינים, להם אין שום אחריות למצב?
   בלי השליטה על הפלסטינים הטרור יחזור למרכזי הערים של ישראל, לאוטובוסים ולמסעדות וגם ירי
   טילים מהגדה, אבל העיקר שהממשלה אשמה במצב. הרי ההתנתקות הצליחה כל כך טוב שצריך לחזור
   עליה גם בגדה, נכון?

   וכמובן, הקישקוש “כמה מהם אכן עשויים להיות טרוריסטים. כמו שבתוך כל עם נשלט צומחים טרוריסטים”,
   כאילו שלפני 67 לא היו מחבלים פלסטיניים. מול איזה כיבוש הם נלחמו כשאש”פ הוקם ב-64?

  2. דפנה, שלום!
   מסכים אתך שאנו משלמים על השליטה בפלסטינים. רק ששליטה זו היא לא מנת חלקם של יהודה ושומרון בלבד, אלא של הגליל, הנגב, השרון וגם של תל-אביב. יתרה מזו, שליטה זו בוצעה תוך גירוש מאות אלפי פלסטינאים מבתיהם. אוניברסיטת תל-אביב, מעוז הליברליות השמאלנית, יושבת על חורבות הכפר שייך-מוניס שרוקן בכוח מתושביו. כל המדינה הזו היא, אם תהיי עקבית עם טיעונייך, תוצר קולוניאליסטי של ניסיון אירופי לפתור את הבעייה היהודית של היבשת על שכמו של הפלסטיני המסכן שכלל לא היה חלק בבעיה זו. מדינת ישראל קמה בתש”ח בהחלטת או”ם שנשלט ע”י מדינות נוצריות כאשר, באותם ימים, רוב המדינות הערביות היה עדיין תחת שליטתן של המעצמות הקולוניאליות האירופיות. כדי להוסיף חטא על פשע, אם תמשיכי להיות עקבית, בתש”ח נכבשו חבלי ארץ שלא יועדו לנו בהחלטת החלוקה, אלא למדינה הערבית הפלסטינית. ביניהם אפשר למנות חלקים עצומים בנגב כולל באר-שבע עצמה, חלקים נרחבים בגליל ועוד. מערב ירושלים בכלל היה צריך להיות טריטוריה של האו”ם וגם היא נכבשה בתש”ח ורקנה מערבייה.
   אז כשתבואי להטיף על כיבוש ושליטה בפלסטינים, טלי קורה מבין עינייך!
   בתוך כל עם נשלט צומחים טרוריסטיים? לא שמעתי על טרוריסטיים קטלונים בספרד או קורסיקאים בצרפת או סקוטים באנגליה או לפים בפינלנד או צרפתים בקויבק או מקסיקנים בטקסס, קליפורניה וניו-מקסיקו או מאורים בניו-זילנד או אבוריגנים באוסטרליה או טיבטנים בסין. אבל כן שמעתי על טרוריסטים מקרב ערביי מדינת ישראל מה שמוכיח לשיטתך שהם גם עם נשלט. הוא שאמרתי לעיל, טלי קורה מבין עינייך!!
   לסיכום, הכיבוש החל ממך, דפנה, מרצונך הבלתי-צודק לפתור בעיה אירופית במזרח התיכון כי חשרה לך האומץ והכוח לפתור אותה באירופה עצמה, כפי שהצדק חייב. מהכיבוש הזה של תש”ח נבע הניסיון הערבי ב-1967 להחזיר לעצמו את אדמותיו הגזולות. מניסיונך העיקש למנוע צדק היסטורי זה, נכבשו יהודה ושומרון. בעצם, את בעצמך אם כל הכיבושים. שוב, טלי קורה מבין עינייך!!!
   שנה טובה.

  3. לאבי צרפתי, (או למתחזה לו) זכותך להביע את עמדתך הפוליטית, לא זכותך לשקר בבוטות לגבי העובדות
   למשל,
   1) מדינות ערב היו עצמאיות בשנת 1946 ולא בשילטון קולוניאלי, ומדינות ערב עצמן הן יציר הקולוניאליזם האירופי (הסכם סייס-פיקו מ1917 על חלוקת האימפריה העותמנית בן צרפת לבריטניה) הקמת מדינת ישראל והזזת הגבולות כתוצאה ממלחמה, אינה יחודית כלל, ודוגמה לכך היא הקמתה של הודו והתפצלותה לפקיסטן ובנגלדש, עם עשרות מליוני פליטים.
   2) היתה מחתרת קורסיקאית שביצעה פיגועים בצרפת.
   3) לגבי החלטת החלוקה וגבולותיה, הן הפכה בטלה משפטית מרגע שמדינות ערב דחו אותה, לא היה לישראל שום צורך להתיחס לגבולות החלוקה, וגם מדינות ערב בהסכמים השונים עמם (הסכמי רודוס עם ירדן וסוריה) לא התיחסו להחלטה זו.
   4) להתיחס לפליטים ערבים בלי להתיחס לפליטים היהודים במלחמת השיחרור (יהודי העיר העתיקה, ועוד ישובים רבים אחרים שנכבשו בידי הערבים ורוקנו מתושביהם היהודים (כמו עטרות ונווה יעקב, גוש עציון, כפר דרום והרבה אחרים) מראה מי אתה ומהם אמינות דבריך
   5) באותה תקופה לא הוכר בנלאומית שום עם פלשטיני יחודי, אלא הוצע להקים מדינה ערבית (הצעה שנדחת בידי מדינות ערב).
   6) לגבי “צדק היסטורי” יש לך ראיה מאוד סלקטיבית מהו צדק ומהו היסטורי, אני מעדיף לקבל את העמדה הערבית בנושא, שמה שצודק זה להגן על האינטרסים של עמי

  4. לדן, שלום רב!
   אינני מתחזה ולא שיקרתי בבוטות. לכל היותר, לא דייקתי. תכף נראה.
   על כל פנים, נדמה לי שלא הבנת את הסרקזם שבתשובתי לדפנה. רציתי להוכיח לה שהצדקנות השמאלנית שלה מן הדין שתתחיל מבית ואם יש כיבוש, השמאל שותף לו עוד מ-1948. אני מסכים עם הסיפא שלך, מה שצודק הוא להגן על האינטרסים של עמי, שהם חזרתו של עמי לארצי ולכן לדידי אין כיבוש אלא שחרור חבלי מולדת מהפולש הערבי.
   ועכשיו, הבה נדבר באי הדיוקים:
   1. לא כל מדינות ערב היו עצמאיות ב-1946. מרוקו, אלג’יריה, תוניסיה, לוב, מאוריטניה, צ’אד, סודאן, סומליה, קטאר, בחריין ואיחוד האמירויות קיבלו עצמאות אחרי 1948 ולכן לא נכחו באו”ם בעת ההצבעה על החלוקה. אילו אחת-עשרה מדינות אלו נכחו באו”ם, החלטת החלוקה לא הייתה עוברת. דהיינו שגבולות המדינה המקודשות ע”י דפנה הצדקנית, אלו שבהן אין כיבוש לכאורה, שורטטו בחטא תוך ניצול מציאות קולוניאלית של כיבוש נוצרי את מרבית המדינות הערביות.
   2. הייתה מחתרת קורסיקאית קיקיונית, אמת ויציב, שעשתה לא יותר מחצי-תריסר פיגועים ללא קרבנות אזררחים. לא דייקתי. אך מה עם כל יתר העמים שמניתי? ומה עם כל מאות העמים האחרים “הכבושים” שלא מניתי כי קצרה היריעה ושגם מהם לא צמח טרור? מכאן שהאמירה של דפנה ש”בתוך כל עם נשלט צומח טרור” אינה כה אוניברסלית. אפילו העם הפלסטיני עצמו, כל עוד נשלט ע”י הירדנים והמצרים, גם לא הצמיח טרור. מה שלא פחות חשוב הוא שעל דפנה להרהר בעובדה שגם מתוך הפלסטינים הישראלים, ערביי הגליל והבדואים בנגב, צמחו טרוריסטים. מה שכנראה, לשיטתה, היה צריך לעורר את צדקנותה השמאלנית ולהסכים שגם העם הפלסטיני היושב בחבלי ארץ אלה נמצא תחת כיבוש.
   3. היבט משפטי זה או אחר והסכמי שביתת נשק עם מדינות ערביות כאלה או אחרות אינם גורעים מהעובדה שהייתה צריכה להציק את נפשה הצדקנית של דפנה, והיא העובדה שבתש”ח נכבש עם פלסטיני בגבולות מדינת ישראל תוך כדי הסכמי שביתת נשק, בדיוק כפי שהוא נכבש בגבולות תשכ”ז (1967) תוך כדי ההסכמה של הצדדים על הפסקת אש. מכאן, שכל הקיבוצים, המושבים והעיירות שהוקמו על אדמות ערביות בתש”ח מכוח הפקעת נכסי נפקדים ונפקדים נוכחים הם “התנחלויות” לכל דבר ועניין שהיו צריכות מזמן לייסר את מצפונה של דפנה.
   4. לדידי אין פליטים ערבים, דן. כבר אמרתי לך. בתש”ח הייתה הדיפה לא מספקת של הפולשים הערבים שכבשו את ארצנו מהמאה השביעית ועד הנה, הדיפה שלא השכלנו לשחזר בתשכ”ז.
   5. העובדה שלא הוכר עם פלסטיני בינלאומית אינה פותרת את דפנה מחשבון נפש, לפחות רטרואקטיבי, על כיבושו של העם הזה, שבדיעבד הוכר בינלאומית, כבר מתש”ח. לכן, אל לה לנופף בדגל הכיבוש על גבעות יהודה ושומרון בלבד, אלא גם על הרי הגליל ועל רמת הנגב.
   6. בפתיח שלי כבר אמרתי לך שאני בהחלט מסכים עם הסיפא שלך. אבל אני ימני, פטריאוטי ולאומני. לא כך דפנה, שהיא לכאורה הומניסטית, ליברלית ושוחרת חופש לעם הנכבש ושלום עולמי. כי אז, מתוך צדקנותה זו, הייתה צריכה דפנה לחשוש שעצם מגוריה כאן נגוע באבק של כיבוש, אם לא בסלעים כבדים ואפורים של רמיסה ונישול.