“סוסים טרויאניים”: הקנוניה של הליכודניקים החדשים נחשפת

הם מזהים את מירי רגב עם היטלר והליכוד מעורר אצלם בחילה. עתירה חדשה חושפת את ההונאה הגדולה ביותר בהיסטוריה של הדמוקרטיה הישראלית

שתולים. מתוך כרזה של הליכודניקים החדשים

“אנחנו יכולים ביום אחד להחליט איך תיראה הממשלה. ואחרי שנעשה את זה, נוכל לעשות מהליכוד מה שנרצה. שר ששמנו בכיסא לא יזוז בלי לדבר איתנו. זו המטרה. בשביל זה אנחנו כאן”.

הדובר: רותם מאלנקי, חבר עד לאחרונה ב’ליכודניקים החדשים’. המפלגה לה הצביע מאלנקי בבחירות האחרונות (לדבריו): מרצ. הפוסט של מאלנקי, ממנו לקוח הציטוט, ננעץ לאורך זמן רב ככותרת ב”קבוצה הסודית” של ‘הליכודניקים החדשים’ בפייסבוק וזכה לשלל תגובות חיוביות מצד בכירים בתנועה:

מאלנקי מודע היטב לדיסוננס בין היותו איש שמאל מובהק לבין התפקדותו למפלגת ימין לאומית ומבקש להצדיק את ההונאה: “הסיסמא הראשונה שהיתה להתארגנות הזאת, לפני שהיינו אפילו ‘הליכודניקים החדשים’, היתה ‘סותמים את האף, נכנסים לפוליטיקה'”, כתב בעמוד הפייסבוק שלו ביולי האחרון. לאחר שהודה כי מפעילותם של הליכודניקים החדשים מדיף ריח רע במיוחד, התפנה מאלנקי לשטוח את האסטרטגיה הרצויה של הקבוצה לקראת ההצבעה בפריימריס הבאים של הליכוד. “(נצטרך) לקחת 3 כדורים נגד בחילה, אטב כביסה על האף, ג’ינג’ר בכיס, יו ניים איט – וללכת להצביע לרשימת המומלצים של המטה שלנו… רשימת המומלצים קשורה לדילים שנעשה (סוף סוף יש לנו כוח לדרוש משהו, כי אנחנו פ**נג המונים)… אז איך נפיל את מירי רגב? את חזן? את ההקצנה והשחיתות? רק אם נשתמש בדיוק באותה שיטה של הפייגלינים: הצבעה כגוש אחד”.

בעתירה שהוגשה לפני כשבועיים לבית הדין של הליכוד נגד הליכודניקים החדשים, מצוין מאלנקי כחבר בליכוד ובליכודניקים החדשים. לאחר פרסום הכתבה נמסר מהליכודניקים החדשים כי מאלנקי אינו חבר עוד בקבוצה, אך כאמור הפוסט שממנו צוטטו דבריו של מאלנקי היה נעוץ לאורך זמן רב בעמוד של הקבוצה, כלומר – זכה לגיבוי ואף לתמיכה מצד מי שמחזיק בסמכויות ניהול בה.

מרצ, מסתבר, היא מפלגה פופולארית ביותר בקרב הליכודניקים החדשים. “בהתחשב בזה שאני טיפוס צמחוניסמולני עילאי ומתנשא”, כתבה פעילת התנועה, שירלי גל, ביום הבחירות האחרונות, “ובהינתן שמרצ היא זו שמייצגת את הציבור שהוא אני – שמתי מרצ בקלפי”. למרות חיבתה הרבה למפלגת השמאל הקיצוני, תמונתה של גל הופיעה במודעת גיוס של הליכודניקים החדשים תחת הכותרת: “ליכודניקים שמעניין להכיר”:

גל פעילה ביותר בגיוס מתפקדים לליכודניקים החדשים – והיא עושה זאת ככל הנראה ללא נקיפות מצפון. בהתכתבות מינואר האחרון משכנעת גל איש שמאל בשם יובל לב להתפקד לליכוד. לב כותב לתומכת מרצ כי “מוצא חן בעיני הרעיון הטרויאני” של התפקדות אנשי שמאל לליכוד – באמצעות הצטרפות לליכודניקים החדשים. גל משיבה לו: “יאללה, ואז אני מכניסה אותך לקבוצה הסודית”:

האסטרטגיה אם כן ברורה. סיסמת ה’ליכודניקים החדשים’ היא אמנם “לשנות מבפנים”, אך בפועל מטרת התנועה היא אחרת: הפיכה מבפנים; הפיכה שבמסגרתה מכניסים הליכודניקים החדשים סוסים טרויאנים לליכוד על מנת לשנות את אופייה ולהפכה למפלגה ברוחן של זהבה גלאון, תמר זנדברג ועיסאווי פריג’.

“מפלגת הביוב הלאומי”

בשנה האחרונה הסתנן ל”קבוצה הסודית” של הליכודניקים החדשים בפייסבוק עופר בינשטוק, ‘ליכודניק ישן’ כהגדרתו, שהחליט להילחם בתופעת הליכודניקים החדשים. בינשטוק ביצע תחקיר עומק של מעל לאלף שעות, במהלכן התחקה עקב לצד אגודל אחר התכנים המועלים באותה “קבוצה סודית” של התנועה. העבודה המאומצת של בינשטוק תורגמה למסמך עב כרס הכולל לא פחות מ-400 עמודים של צילומי מסך, פוסטים והתכתבויות פנימיות בין חברי ‘הליכודניקים החדשים’ מתקופת הקמת התנועה בשלהי 2011 ועד ימים אלו. מההתכתבויות עולה כי חברי הליכודניקים החדשים בזים למפלגה אליה התפקדו (“מפלגת הביוב הלאומי”), מתעבים את העומד בראשה (“סרסור… (ש)שורף את המדינה”) ומודים בפה מלא כי אינם מתכוונים להטיל ‘מחל’ בקלפי (“התפקדות לחוד, הצבעה לחוד”).

המסמך המפורט מהווה בסיס לעתירה שהגיש בינשטוק לפני כשבועיים לבית הדין של הליכוד, בדרישה לסלק מהמפלגה את מתפקדי התנועה ולהדיח את הליכודניקים החדשים מהליכוד בטענה כי הם ביצעו הונאה. “ייחודה של עתירה זו הוא בכך שהמשיבים הם אלו אשר מעידים כנגד עצמם במאות עמודים המכילים את דבריהם”, נכתב בעתירה.

בינשטוק מציין בעתירתו כי הליכודניקים החדשים תומכים בפועל במפלגות שמאל דוגמת העבודה, מרצ, חד”ש, דע”ם והרשימה המשותפת. נכתב בה כי הם “פעלו על מנת ליצור מסך עשן, להונות, להטעות, לשקר… בנו למעשה את מערך ההונאה ההמונים המתואר, ככלי לביצוע מרד, מהפכה (מלים שלהם) לא אלימה על מנת להשתלט על הליכוד ובכך על השלטון”. בינשטוק מקדיש חלק נרחב למייסד התנועה והעומד בראשה, ליאור מאירי, שלפי העתירה “פעל על מנת לגייס גם מתפקד לליכוד אשר רואה בליכוד סוג של מפלגה נאצית”.

הציטוטים וצילומי המסך בכתבה זו לקוחים ברובם מהעתירה של בינשטוק. כאמור, מדובר בכמות חומרים אדירה והתכנים שמובאים כאן מהווים רק את קצה הקרחון במה שנראה כפעילות שיטתית של הליכודניקים החדשים לחתור תחת הדמוקרטיה הישראלית ולהוביל להפלת שלטון הימין “מבפנים” בדרכים שאינן כשרות.

שמאלנים “בפרופיל נמוך”

צילומי המסך בעתירה של בינשטוק מספקים הצצה נדירה לדיונים הפנימיים שניהלו חברי הגרעין המייסד של התנועה החדשה בשלהי שנת 2011, עוד בטרם הוחלט סופית כי תיקרא “הליכודניקים החדשים”. לטענת בינשטוק, התחקות אחר אותן התכתבויות ב”קבוצה הסודית” מלמדת כי כבר מצעדיהם הראשונים של הליכודניקים החדשים בזירה הציבורית “ניתן למצוא את החשיבה הפלילית של החברים, את המזימה שלהם להונות ולהסתיר את היותם שמאלנים וזאת על מנת להטעות את הציבור בישראל, את הימין ואת הליכוד”.

במהלך דיון בין חברי הגרעין המייסד בשלהי 2011 תוהה למשל חבר התנועה רונן ברלינר האם השם “הליכודניקים החדשים” משרת את מטרותיה. פעיל אחר בתנועה ואחיו של רונן, יואב ברלינר, הביע התנגדות מכיוון שמדובר לדעתו בשם עם “משמעות שמאלנית – יעני אנחנו החדשים שיחליפו את הישנים שהיו ימנים”. כאמור, על אף החשש משמאלנות יתר נותר השם “הליכודניקים החדשים” על כנו:

הדיון המדובר נסב גם על הלוגו הרצוי לתנועה. אחת הפעילות, גבריאלה אמסטר, הביעה למשל שביעות רצון מאחד הלוגואים המוצעים מכיוון שהוא מזכיר את סמל הליכוד המקורי – עובדה שלדעתה תסייע בהורדת רף החשדנות כלפי התנועה. לדבריה, “רוב הביקורת שנוחתת ותנחת” על הליכודניקים החדשים “היא על כך שאין קשר בין הפעילים כאן לליכוד עצמו”. משתתף נוסף בדיון, ארנון איתיאל, חשש כי לוגו אחר שהוצע מעביר מסר של “שמאל שמנסה להשתלט”:

הצורך להסוות את עמדותיהם הפוליטיות האמיתות עובר כחוט השני לכל אורך הדיונים הפנימיים בין חברי הקבוצה. “יש הבדל בין מה שנאמר בארבע עיניים לבין מה שכותבים במסמך רשמי”, ציין בינואר 2012 פעיל בליכודניקים החדשים, ארטיום ג’לנוב, במסגרת דיון על ניסוח מסמך ‘שאלות ותשובות’ של התנועה. ג’לנוב הוסיף כי “כשמשכנעים חברים להצטרף אפשר להגיד מה שרוצים. אבל את המסמך הזה מתכוונים לפרסם. ואם ניתן תירוץ להציג אותנו כנטע זר, כהשתלטות עוינת, משת”פים של השמאל וכל מיני כינויים כאלה, תהיה לנו בעיה לשתף פעולה אחר כך עם אנשים אחרים בליכוד”.

פעיל נוסף (עד לאחרונה), ירון בן נון, מבהיר בשלהי 2016 למתפקד חדש כי אין מניעה שיצטרף לליכוד – על אף שהוא מזדהה כאיש שמאל קיצוני המכנה את הליכוד “אבי אבות הכיבוש”. בן נון משיב לו בנחרצות: “אז תבחר בבחירות הכלליות חד”ש או הרשימה המאוחדת (הכוונה למשותפת, ג”צ)”:

בן נון גם מסביר למתפקד מהשמאל הקיצוני כי “המשחק מלוכלך ואין ברירה אלא לתחוב את הידיים בבוץ… אני באמת ובתמים מאמין שיש כאן סיכוי להשפיע ולו במעט על חבורת האפסים שהשתלטה על  המדינה”:

באותה נשימה, מתרה בן נון בפני המתפקד החדש לליכודניקים החדשים כי רצוי מאוד שישמור את עמדותיו השמאלניות לעצמו. “אם מישהו מאיתנו יהיה פומבי מדי לגבי הדואליות זה יכול לפגוע בנו”, כתב בן נון, “הרי אפשר באבחת החלטת מרכז ליכוד לפסול מתפקדים באיזו תואנה. ככה שפרופיל נמוך לגבי ההצבעה הכללית יועיל כאן”. כלומר, בן נון מודע לכך שהזדהות עם מפלגה או אף אידאולוגיה שונה מזו של הליכוד היא עילה מוצדקת לביטול חברות במפלגה:

בדומה למאלנקי, גם שמו של בן נון נכלל בעתירה נגד הליכודניקים החדשים שהוגשה רק לפני כשבועיים. מאז הגשת העתירה, בן נון הסיר חברותו. במקביל, אסף רותם, פעיל שהדרישה להדחתו עודנה עומדת, החיש גם הוא בחבריו שלא לעשות ‘אאוטינג’ לדעותיהם הפוליטיות. “מי שמצהיר על נאמנות למפלגה או אידאולוגיה אחרת, פשוט יבטלו לכם את ההתפקדות. וזה גם לא הכי חכם. אז תהיו חכמים?”, כתב רותם.

פעילה נוספת, רותם שחבר, פונה גם היא לחבריה “השמאלנים” בליכודניקים החדשים: “יש לי רק שתי מילים להגיד לכם: דחיית סיפוקים!”. לדבריה, אם הליכודניקים החדשים יתויגו כ”שמאלנים” תהיה זו בבחינת חיסול התנועה. “כל ח”כ שאין לו משאלת ‘מוות פוליטי’ בליכוד, ימהר להוכיח שלו ‘אין עסק עם שמאלנים’, כדי לזכות בקולות ‘הליכודניקים הישנים'”, הדגישה שחבר, ואף הציעה לחבריה דרך פעולה אופרטיבית על מנת להסוות את עמדותיהם האמתיות: “בבקשה תשמרו את דמכם הרותח לעצמכם… המטרה שלנו פה היא נעלה מספיק כדי לדחות סיפוקים מידיים ולצעוק למישהו ‘פאשיסט’, ואז תנשמו עמוק ותשאלו את עצמכם טוב טוב: מה האינטרס של הדובר? ומה האינטרס שלנו? ואיך אנחנו מקדמים את האינטרס שלנו?”:

דבריה של שחבר בזכות הקנוניה זכו לתמיכה מלאה מצד המייסד מאירי, שהגיב לפוסט: “מה שרותם אמרה”. מאירי הוסיף בתגובה לפוסט אחר כי “אפשר לומר בפה מלא שהתפקדות לחוד והצבעה לחוד”. כאמור, ניתן לזהות דפוס ברור שלפיו הבכירים בליכודניקים החדשים מודעים לכך שאם דעותיהם ייחשפו בפני כל – לליכוד תהיה עילה מוצדקת לכאורה להרחקתם מהמפלגה:

“לוקחים את המחאה החברתית לליכוד”

הדיון על לוגו התנועה בתחילת דרכה חשף גם את הקשר בין הליכודניקים החדשים למחאה החברתית, שבאה אל סופה רק חודשים ספורים קודם לכן – בקיץ 2011. מייסד הליכודניקים החדשים, ליאור מאירי, היווה למשל חלק מהגרעין המייסד של המחאה. מתוכן השיחות עולה כי פעילים נוספים בליכודניקים החדשים רואים בהקמת התנועה, שייעודה למחוק את הזהות הימנית של הליכוד, המשך ישיר לאותה מחאה ששווקה כזכור כא-פוליטית. “חיפשתי סמלים נוספים למהפכה שלא ייקחו ישר לתפיסה שמאלנית-סוציאליסטית”, כתב רונן ברלינר שהיה אמון על יצירת הלוגו. ברלינר הוסיף כי “לא הייתי רוצה ללכת לכיוון האוהל כיוון שזו הייתה מהפכה כושלת ושונה ממה שאנחנו עושים כאן”. בתגובה, השיב לו אחיו יואב ברלינר כי המחאה החברתית “כשלה, ועכשיו אנחנו לוקחים אותה לתוך הליכוד כי שם היא אמורה להיות”:

בסופו של יום, נבחרו השם והלוגו החדשים, ובדצמבר 2011 פרסם המייסד מאירי פוסט בפייסבוק בו הודיע על “כנס הקמה” לליכודניקים החדשים. בתום כנס היסוד של ההתארגנות, בינואר 2012, קרא מאירי לאנשים נוספים להצטרף לליכודניקים החדשים, וחתם את הפוסט במילים “אסטה לה ויקטוריה סיאמפרה” (“עד הניצחון תמיד” בספרדית) – אחת הסיסמאות המפורסמות ביותר של מהפכן השמאל ורוצח ההמונים צ’ה גווארה, דמות שבלשון המעטה אינה עולה בקנה אחד עם ערכי היסוד הלאומיים-ליברליים של הליכוד.

צילומי המסך הרבים מלמדים כי מייסד הליכודניקים החדשים רחוק בעמדותיו ממצביעי הליכוד המסורתיים. מאירי חולק למשל על הטענה כי צה”ל הוא צבא מוסרי. “היום, כשחלק מהמשימות הן דיכוי ושיטור ושלילת חירויות מאוכלוסייה של מאות אלפים, הטיעון המוסרי של צה”ל קצת נחלש, אפעס”, כתב מאירי בפוסט מינואר 2014. מאירי מלין על כך שמפלגות שמאל דוגמת מרצ “השניאו את עצמן על הציבור”, כשהוא מאמץ רטוריקה של שמאל קיצוני שלפיה “הכיבוש הוא החטא הקדמון”. מאיר גם מביע הסכמה לאמירה כי זהבה גלאון היא מ”כוחות האור”:

בנובמבר 2013 מאירי אף ביקש “לברר” האם הקרן החדשה, המממנת מדי שנה שלל ארגוני שמאל קיצוני, מוכנה לתרום לליכודניקים החדשים:

במאי 2016, לאחר נאום “זיהוי התהליכים” המפורסם של סגן הרמטכ”ל יאיר גולן ביום השואה, השתלח מאירי בחריפות במבקריו של גולן. “זה פשוט מאוד”, כתב מאירי, “אם את/ה לא רואה את התהליכים שסגן הרמטכ”ל דיבר עליהם – את/ה התהליכים”. כידוע, רוב מוחלט מאנשי הימין, ובכללם מצביעי הליכוד “הישנים”, התנגדו נחרצות לדבריו של גולן. כלומר, מאירי משווה את מרבית מצביעי הליכוד, המפלגה בה הוא חבר, לנאצים בפוטנציה:

מאירי מסמן את הליכודניקים החדשים כחלק מ”תנועת-על” של מפלגות ועמותות שמאל, חלקן מבית היוצר של הקרן החדשה (“המשמר החברתי”), שמטרתה “השתלטות מחדש של אנשי המחנה הדמוקרטי חפץ החיים על עמדות הכוח שנושל מהן על ידי המחנה הפונדלמנטליסטי, הלאומני”. מאירי אמנם משייך עצמו ל”מחנה הדמוקרטי”, אך הוא מתעלם באלגנטיות מהעובדה כי השמאל לא “נושל” מעמדות הכוח, אלא הפסיד לימין בבחירות דמוקרטיות. מאירי גם מלין על כך שישראל הפכה ל”מדינת כהנא” וקורא להתפקד לליכוד כדי להוות “כוח נגד לטירוף הגזעני והלאומני”:

מנהיג הליכודניקים החדשים לא מנסה להסוות את רצונו לראות בנפילת ממשלת הליכוד. בנובמבר 2015 פרסם פוסט בו הוא מביע הזדהות עם תנועת V15, שהוקמה כדי להפיל את שלטון הימין בבחירות האחרונות. מאירי קורא למנף את הכישלון של השמאל בבחירות כדי להצטרף לליכודניקים החדשים ולשנות את מפלגת השלטון מבפנים. “מאירי פועל כאנרכיסט המנצל את המוסד הזה (הליכוד) בצורה מניפולטיבית”, נכתב בעתירה של בינשטוק. “הוא חבר במפלגה וחולם שהיא תיכשל. מהי הנחמה שהוא מספק לחבריו בשמאל? התפקדות לליכוד”:

לצד הקריאה להתפקד לליכודניקים החדשים, מאירי מלא כרימון בעצות להפלת ממשלת הליכוד הנוכחית. לפני כשנה, למשל, במהלך משבר הרכבת בו מחו חברי הסיעות החרדיות בקואליציה על עבודות תחזוקה במהלך השבת, השיא מייסד הליכודניקים החדשים עצות אופרטיביות כיצד למנף את המשבר כדי להחליש את קואליציית נתניהו. “אני יודע שאף אחד לא באמת רוצה להפיל את הממשלה הנהדרת הזו, כן? (בטח לא אני!)”, כתב מאירי בנימה אירונית, “אבל אם מישהו נגיד היה מעוניין לעשות כזה דבר, אין קל מזה”. לדבריו, “המדינה מחללת שבת בפרהסיה כל שבת. כל מה שצריך לעשות זה לתלות פשקווילים בשכונות החרדיות שמספרים ליהודים הטובים שלא מודעים למתרחש מחוץ לחוטי העירוב, לאילו מעשים נציגיהם בקואליציה שותפים”. מכאן, לדבריו, קצרה הדרך לערעור שלטון הימין – בין אם יהיה מדובר בהפגנות חרדים שידרשו מנציגיהם לצאת מהקואליציה, או מנגד ב”הגברת הכפייה הדתית… דבר שיחזק את כל מי שמחוץ לקואליציה הזו לפעם הבאה”.

מייסד הליכודניקים החדשים חש תיעוב אישי עמוק כלפי ראש המפלגה אליה הוא פקוד. השנאה של מאירי לנתניהו אינה נובעת מכך שראש הממשלה אינו נוקט יד קשה מספיק נגד הטרור או כתוצאה מקצב בנייה איטי מדי בהתנחלויות. הביקורת שמשמיע מייסד הליכודניקים החדשים נשמעת כדקלום של דף המסרים השחוק לעייפה מבית היוצר של השמאל הקיצוני. בדצמבר 2012, כחודש לפני בחירות 2013 וכשנה מיום הקמת הליכודניקים החדשים, ביקש מאירי לעודד את חבריו מהשמאל לנוכח סקר שחזה ניצחון גורף לנתניהו ולליכוד. לדבריו, “הסיכוי היחיד. היחיד (!!!!) שיש לסיים את שלטונו של בנימין נתניהו ורשימת הלאומנים האיומה והמושחתת” הוא הליכה בתלם של הליכודניקים החדשים.

שנה לאחר מכן, על רקע “התפוצצות” של פרשת שחיתות מדומיינת נוספת סביב נתניהו, שיתף מאירי כרזה מטעם הליכודניקים החדשים שבה ראש הממשלה לבוש בבגדי מלך מפוארים. “כדי להפיל את לואי ה-16 ומארי אנטואנט נדרשו מיליונים לסכן את חייהם, ולבצע מעשי אלימות אכזריים”, נכתב בפוסט. כלומר, חברי התנועה השוו את מנהיג המפלגה למלך עריץ שהוצא להורג בגיליוטינה אחרי שנמצא אשם בבגידה. הליכודניקים החדשים הציעו פתרון פשוט ואלגנטי יותר כדי להדיח את ראש הממשלה מכיסאו: “אתם רק צריכים להתפקד ולהצביע בשלווה בפריימריס”. מאירי, שכאמור שיתף את הפוסט המדובר, פנה לעוקביו בפייסבוק בתחינה שיצטרפו לליכודניקים החדשים:  “כל מה שאתם צריכים כדי להדיח את קינג ביבי הוא להתפקד לליכוד”, כתב וחתם את הפוסט בהצבת דילמה מאתגרת בפני עוקביו: “או שתתפקדו או שתסתמו”:

בעוד שהסיסמה הרשמית של הליכודניקים החדשים היא “משנים מבפנים”, מייסד התנועה מודה כי המטרה המרכזית שלו היא לחסל את קיומה של הליכוד במתכונתה הנוכחית כמפלגת ימין לאומית. מאירי מעיד כי היה שמח להעתיק את השיטה “המהפכנית”, תרתי משמע, גם למפלגות אחרות. “אם היה אפשר להתפקד לש”ס, כבר הייתי גומר אותם מבפנים לפני שנים”, כתב בדצמבר 2012.

ש”ס אמנם חסומה בפני מאירי וחבריו – אך לא כך היא מפלגת העבודה. מתברר שההתפקדות לליכוד היא חלק מפרויקט התפקדות רב מפלגתי. מאירי פועל להקים זרוע גם במפלגת העבודה. כלומר, מאירי לא מסתפק בלפקוד אנשי שמאל לליכוד, בניגוד לכאורה לחוקת המפלגה, אלא גם פעיל במקביל במפקד במפלגה המתחרה לליכוד.

הליכודניקים של אלדד יניב ויאיר לפיד

צילומי המסמך מלמדים כי מלבד מאירי, פעילים נוספים בליכודניקים החדשים בוחשים בנעשה במפלגת העבודה. “אני אישית פקדתי כמאה אנשים לעבודה”, כתב הפעיל אלון אנטין, שגם הלין על כך שלא מספיק אנשים נהגו כמותו על מנת לסייע למפלגת השמאל: “אם היו טורחים להתאגד, אולי לעבודה היה תפקיד משמעותי”. במקביל שיתף אנטין פוסט אפוף הסתה בו מגויס היטלר בעד הליכודניקים החדשים – ונגד שרת התרבות מירי רגב:

פעילים רבים נוספים בליכודניקים החדשים הודיעו בבחירות האחרונות כי יצביעו לעבודה. פירחה הירשברג, למשל, שהעלתה בעמוד הפייסבוק שלה תמונות תמיכה בעבודה, שיתפה כרזה מעוררת חלחלה שבה נראים דמויותיהם של ראש הממשלה, אשתו שרה וביניהם תמונה של נערת ליווי. על התמונה מופיע הכיתוב: “מה קורה כש’סרסור’ לא מוצא ‘*ונה’ אלא נרדם ליד ‘מפלצת’? ‘שורף את המדינה…”.

פעיל נוסף בליכודניקים החדשים הוא יוסי צרפתי, אשר שבוע לפני בחירות 2013 פרסם פוסט בו הוא מכנה את ההצבעה לליכוד “מזוכיזם”. ארבעה ימים לפני הבחירות האחרונות פרסם תמונה של נתניהו לצד הכיתוב “הנה הוא עף”:

ביום הבחירות האחרונות העלה צרפתי תמונות של בתו הקטנה כשבגדיה מעוטרים בסטיקרים של מפלגת העבודה והיא אוחזת במעטפת בחירות ממנה מבצבץ הפתק ‘אמת’ של מפלגת העבודה. “הפעם באמת: באנו לשנות”, כתב צרפתי בפוסט המדובר. בפוסט נוסף, שפורסם שבוע לפני הבחירות האחרונות, לא הותיר ‘הליכודניק החדש’ מקום לדמיון לאיזו מפלגה הוא מתכוון להצביע: הפוסט מורכב כולו מהמילה “אמת” החוזרת על עצמה עשרות פעמים.

אך השינוי לו ייחל צרפתי לא התרחש. לאכזבתו, המפלגה אליה הוא פקוד ניצחה בבחירות. האכזבה המרה לא גרמה לצרפתי לנטוש את מפלגת הבית שלו ובינואר האחרון שיתף פוסט של אבי גבאי, מי שעתיד להיבחר ליו”ר העבודה, בצירוף התיאור המהלל “ויקום מנהיג בישראל”:

צרפתי אמנם מביע תמיכה בלתי מסויגת בעבודה ובז לנתניהו ולליכוד – אך עובדות פעוטות אלו לא מנעו ממנו לעטות עליו חולצה עליה כתוב “הליכוד” ולהצטלם (שני משמאל) לצד אלדד יניב ופעיל נוסף בליכודניקים החדשים בעת נוכחותם בהפגנות הפוטש של השמאל ליד ביתו של היועמ”ש בפ”ת:

חבר נוסף בליכודניקים החדשים, איתי בר יוסף, תועד אף הוא באחת ההפגנות בפ”ת עם חברים נוספים מהליכודניקים החדשים. “מסתבר שהפכנו לאטרקציה הכי גדולה בפ”ת”, כתב בר יוסף בפוסט אליו צורפה התמונה שלו ושל חבריו מההפגנה ליד ביתו של היועמ”ש.

צרפתי, בר יוסף וחבריהם הגיעו להפגנה לבושים כאמור בחולצות עליהן נכתב ההדפס “הליכוד”, כשאצל חלקם נוסף גם הכיתוב: “אומרים די לשחיתות”. נציגי הליכודניקים החדשים בהפגנות השמאל בפ”ת נמנעו מלעטות סימנים המזהים אותם גם כחברים בליכודניקים החדשים. כתוצאה מכך, בר-יוסף וחבריו תוארו בתקשורת כ”פעילי ליכוד” לכל דבר וענין – ובכך שיחקו לידיהם של אלדד יניב וחבריו המבקשים לשוות להפגנות הפוטש כסות א-פוליטית ואובייקטיבית, במטרה ‘להוכיח’ כי הם אינם נגד הימין – אלא רק נגד “השחיתות”.

אלדד יניב מככב בקרב פעילים נוספים בליכודניקים החדשים. באפריל האחרון העלה ירון בן נון פוסט המהלל את יניב, תוך שהוא תוקף את הרצוג על כך שאינו נלחם כנדרש אל מול שלטון הליכוד. “אי אפשר שלא להתפעל מבוז’י הרצוג, סליחה, אלדד יניב, יו”ר האופוזיציה בישראל של 2017”, כתב בן נון, שאף נאם בהפגנות בפ”ת. בן נון, כאמור, לא הופיע לדיון האחרון בעתירות והודיע כי יבטל מיוזמתו חברותו בליכוד.

גם מקומו של יאיר לפיד לא נפקד מהליכודניקים החדשים. “אין לי ספק ש’יש עתיד’ ואוסף האנשים הראויים, ההגונים והחרוצים שבה, יקבל שוב את הקול שלי”, כתב גיא רונן, פעיל בליכודניקים החדשים, בדצמבר 2014 – כשלושה חודשים לפני הבחירות האחרונות. רונן אמנם קורא לחבריו להצטרף לליכודניקים החדשים, אך זה לא מונע ממנו לזקוף לרעתו של לפיד את “החבירה לביבי”.

ביוני 2015, לאחר שתקוותיו של רונן למפלת הליכוד נכזבו, העלה פוסט בו הוא מביע “בחילההההה” ממירי רגב, האישה הבכירה כיום בליכוד. רונן אף לא הסתיר אכזבתו מאנשים שהוא מכיר ושהעזו להצביע למפלגה בה הוא חבר. “ושוב להיזכר שיש בין מכריי כאלו שנתנו קולם למפלגה הזאת (ליכוד)”, כתב איש הליכודניקים החדשים.

“רשימה שהיא חלום שהתגשם, חלום של השטן”

בליכודניקים החדשים פועל אגף קיצוני אף יותר, המחזיק בעמדות אנטי-ציוניות ברורות. הפעיל אוהד מילך, למשל, העיד על עצמו בדצמבר 2011, בתקופה בה התגבשו הליכודניקים החדשים לכדי תנועה, כי זה “לא לגמרי בלתי נכון לגביי” שהוא “פוסט ציוני שרוצה בהשמדתה של מדינת הלאום היהודית”. בינואר 2012, במסגרת דיון בין חברי התנועה בפייסבוק, הודה מילך כי בקרב הליכודניקים החדשים ישנם “מצביעי מרצ וחד”ש”. בתגובה לכתבה נמסר מהליכודניקים החדשים כי מילך אינו חבר עוד בקבוצה.

פעיל נוסף בתנועה, אסף רותם, מפלרטט עם מפלגות ואישי שמאל אנטי-ציונים. רותם, שהתגאה בכך ש”פקדנו כאלף ביום אחד!” לליכודניקים החדשים, כינה את רשימת הליכוד לכנסת “רשימה שהיא חלום שהתגשם, חלום של השטן”:

במקביל, החמיא רותם לאגבריה זחאלקה מתנועת דע”ם כי היא “אישה מרשימה”. זחאלקה, למי שתהה, היא קומוניסטית מוצהרת ואנטי-ציונית. בינואר 2009, במהלך מבצע עופרת יצוקה, כינתה זחאלקה את טקטיקת הלחימה של צה”ל מול הטרור הפלסטיני “ברברית” והלינה על “טונות של פצצות שנופלות על ילדים ונשים, על מסגדים, ללא אבחנה”. זחאלקה לא טרחה מנגד לגנות את הטרור של חמאס וירי הרקטות לעבר יישובי הדרום. לדבריה, עופרת יצוקה היא “כרוניקה של טרגדיה ידועה מראש. תוצאה של 40 שנות כיבוש שממאן להגיע לקצו”. באוקטובר 2015, בעיצומה של מתקפת טרור הדקירות של הפלסטינים, העניקה זחאלקה לגיטימציה לאותם מעשי טרור. “לא נראה לי שתהיה אינתיפאדה מתוכננת ומאורגנת”, אמרה למגזין ‘טיים אאוט’, “אבל בהחלט יהיה המשך של פעולות אישיות של אנשים שפשוט נמאס להם לחיות תחת הכיבוש”.

בדצמבר 2012 יזם רותם דיון מרתק בין בכירים בליכודניקים החדשים על זהות המפלגה שהם שוקלים להצביע לה לקראת הבחירות שנערכו כחודש לאחר מכן. באותו דיון מרצ הוגדרה כמפלגת מרכז והעבודה מוקמה בקצה הימני של המפה. חלק נכבד מהמשתתפים אף כילו זעמם באלו שהעזו לבקר את חד”ש או דע”ם. העובדה שכל אותן עמדות אולטרה-שמאלניות הושמעו דווקא על ידי חברי ליכוד היתה יכולה להיות משעשעת במיוחד – עד שנזכרים בעובדה שמדובר באנשים הנחושים להשליט את סדר יומם המרקסיסטי על התנועה שערכיה מושתתים על ‘קיר הברזל’ של זאב ז’בוטינסקי.

חלק נכבד מהמשתתפים בדיון המדובר תמכו ב’ארץ חדשה’, אחרים במרצ, וכאמור יש גם אלו שהעדיפו את האופציה של חד”ש – “המפלגה היחידה שחורתת על דגלה ומבצעת הלכה למעשה שוויון ושיתוף”, כפי שטען אחד המשתתפים בדיון. נילי אורן, ליכודניקית חדשה גאה, הסבירה גם היא שרצוי לבחור בחד”ש כי “עדיף להצביע להם כדי להעיף את ביבי, כי למרבה הצער והגועל ממשלות שמגדירות עצמן ציוניות לא יושבות בממשלה עם מפלגות ערביות”. אורן הוסיפה כי גם דע”ם האנטי-ציונית היא מפלגה “לגמרי מצוינת”:

אורלי מץ, שהביעה גם היא הזדהות אידאולוגית עם חד”ש אך טענה שבסופו של דבר תצביע למפלגת העבודה משיקולים תועלתניים, סיכמה היטב את הדיון: “לא משנה למי תצביע העיקר להצביע ולחזק את גוש שמאל מרכז ולהביא לסיום השלטון של ביברמן”.

נראה כי כלל הליכודניקים החדשים שנטלו חלק בדיון היו שותפים לתקוותיה של מץ לסיום שלטונם של נתניהו והליכוד.

בחילה וחלחלה

אחד המכשולים הגדולים ביותר העומדים בפני הליכודניקים החדשים הוא המכשול המוסרי של מתפקדים פוטנציאלים מלהצטרף למפלגה הנוגדת באופן מוחלט את אמונותיהם. אורן פסטרניק, איש שמאל מובהק, ניהל למשל ויכוח חריף בנושא. “נו, באמת, ליאור”, פנה פסטרניק למאירי בינואר 2013, “מה שאתה מתאר זה לא דמוקרטיה זה לוותר מראש על האג’נדה שלך, להשלים עם הייאוש ולהתעסק בהכנסת סוסים טרויאנים”. בתגובה השיב לו מאירי כי הוא “דמגוג”.

הפעיל בר-יוסף משיב בנחרצות כלפי מי שטוען כי פעולתם של הליכודניקים החדשים פגומה מוסרית. “ככה השיטה עובדת”, טוען בר-יוסף. “מוסרי? לא מוסרי? לא מבין האמת מה קשור מוסר לענין. ישנו משחק פוליטי. אתה יכול להחליט שאתה משחק אותו ומשפיע או יושב בצד, נשאר ‘מוסרי’ ונותן למדינה להמשיך ללכת פייפן. אני מעדיף להיות אחד שמשפיע”.

ד”ר עמיר פוקס, חבר בגרעין המייסד של הקבוצה, הודה כבר בתחילת הדרך כי קיימת בעייתיות בדפוס הפעולה של הליכודניקים החדשים. “נעשה פה עוול”, מודה פוקס במסגרת דיון בין הפעילים בנושא ביולי 2012. ד”ר פוקס מוסיף כי “אם לא נעשה כלום הולכת המדינה – אז אנחנו עושים ו’בולעים’ את העיוות הדמוקרטי הקל הזה”. באורח אירוני במיוחד, דווקא ד”ר פוקס, שמודה כי פעילותו בליכודניקים החדשים מהווה “עיוות דמוקרטי”, משמש כ”ראש התכנית להגנה על ערכים דמוקרטיים” במכון הישראלי לדמוקרטיה. אפרים קישון לא היה מצליח לכתוב את זה טוב יותר:

 

עדי אגסי שפיר, פעילה מרכזית בליכודניקים החדשים, מבקשת להסיר גם היא את החסמים המוסריים עבור אנשי השמאל. “כללי המשחק נועדו לשרת אותך, האזרחית”, היא כותבת לאחת המתלבטות ומוסיפה: “אם זה אומר להתפקד למפלגה הרחוקה מדעותייך הפוליטיות בשביל לשנות אותה, ולהצביע למפלגה שניה בבחירות – פשוט תעשי את זה”.

הניסיון לבצע רציונליזציה להונאה העומדת בבסיס הפעולה של הליכודניקים החדשים לא תמיד מתעכל היטב, תרתי משמע, בקרב המתפקדים החדשים. העתירה של בינשוטק רוויה בתיאורים מפורטים של הפרשות גופניות, ריחות מצחינים וכמובן חזרה לתקופות אפלות בהיסטוריה שהיו מנת חלקם של הליכודניקים החדשים בעת התפקדותם למפלגת הימין. “הקבוצה הזו מלאה באנשים שעלה להם האוכל מהצהריים רק שהציעו להם להתפקד לליכוד”, כתב דורון נחמיה בינואר 2012. “לאט לאט האלרגיה הזו שוככת, ובסוף השכל מנצח את הבטן ומתפקדים”. במקרה אחר, מציין חבר בתנועה יוסי גיא כי הצעותיו לאנשים להתפקד לליכוד נענות ב”תגובות של חלחלה. אותן תגובות שהייתי מקבל לו הצעתי לחרדי לטעום חזיר. המהדרין גם משימים עצמם כעומדים להקיא”. המייסד מאירי לא ויתר ועל אף תיאורי הזוועה הציע לגיא בכל זאת לשדל אותם ולהצטרף למפלגה שהם מתעבים:

למתפקד נוסף, מיכאל פטריק, ההתפקדות לליכוד מעלה אסוציאציות דווקא מתחומי האינסטלציה, כשהוא מכנה את הליכוד “מפלגת הביוב הלאומי”. פטריק מציין כי גם הוא חווה את עליית האוכל מהצהריים בזמן הליך ההתפקדות לליכוד. “החזקתי שקית נייר ומילאתי אותה עד סוף גדותיה בקיא לאחר שקיבלתי אישור על התפקדותי”, כתב. בחלק אחר של הפוסט הוא משווה את הליכוד למפלגה הנאצית, כשהוא מתאר עצמו כ”שמח וטוב לב כנער גרמני בתחילת שנות הארבעים מהידיעה שאני חבר” בליכוד. על אף שברור ללא כחל וסרק כי פטריק אינו מזדהה עם ערכי הליכוד, ואף מתעב את המפלגה ואנשיה, המייסד מאירי משתומם למשמע העובדה כי פטריק הורחק מהמפלגה. “אם לא תהיה להם סיבה טובה אנחנו ניכנס באמ-אמא שלהם”, כתב מאירי:

בינשטוק, שהיה אמון על איסוף החומרים המהווים את הבסיס לעתירתו, משוכנע כי לבית הדין של הליכוד אין ברירה אחרת זולת הרחקת הליכודניקים החדשים, על ראשיה ומתפקדיה, מהמפלגה. “כנגד מציאות קיצונית יש לפעול באמצעים קיצונים”, נכתב בעתירה, “לפשעים ברמה תקדימית יש לענות באמצעות מענה ברמה תקדימית. כנגד מהלכים פושעים ופורצי דרך בהיקפם ובתחכומם, קנוניה ומזימה מערכתית. מהלכים שהיעוד שלהם הינו ביצוע מעשי מרמה המוניים, מתוכננים היטב, כנגד הימין ותנועת הליכוד”.

ליאור מאירי, מראשי הליכודניקים החדשים, מסר בתגובה: “בזמן האחרון, ובכתבה הזו בפרט, מתפרסמים כל מיני צילומי מסך מדפי הפייסבוק שלי ושל חברים בליכודניקים החדשים שנועדו “להוכיח” שאנחנו “שמאלנים”. אני מודה שזה מטריד. לא נעים שמחטטים לך בשנים של פוסטים, מצלמים אותם ומוציאים אותם מהקשרם. עם זאת, ובהקשר הזה, חשוב לומר את הדברים הבאים: ראשית, שמאלנים הם אחלה. אחים. נהדרים. מי שמנסה לחבר את המילה “שמאל” עם כוונות להזיק למדינה תורמים במו פיהם לתרבות השנאה והפחד שפושה פה. שמאלנים זאת לא קללה, למרות מה שמנסים להטמיע כאן בשנים האחרונות. יותר מזה. זכותם של שמאלנים לשנות את דעתם ולהתפקד לליכוד. שמאלנות, כמו ימניות, היא דעה פוליטית, לא זהות. מותר לאדם להתפקד לליכוד אם הוא משלם דמי חבר וחתם שהוא מסכים עם החוקה גם אם היה בשומר הצעיר, בהיאחזות נח”ל והפגין בפתח תקווה. אגב, גם אם תמצאו צילומי מסך של 500 אנשים עם פתקי מרצ (אתם לא תמצאו), זה לא אומר דבר על הליכודניקים החדשים, תנועה המונה 13000 מתפקדים רשומים, ובתוך שנה תהיה כפול מזה. ועוד מילה אחת לאוספי החומרים. מפחדים שאנחנו עלולים להחזיר את המפלגה שלנו לימיה המפוארים? ימים בהם דמוקרטיה, שלטון החוק וטוהר המידות שלטו ברמה? זה מפחיד אתכם? יש לי רעיון. במקום לחטט בפייסבוק שלנו, נסו לפקוד כמה חברים לתנועה. נראה איך זה יעבוד בשבילכם”.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

69 תגובות למאמר

 1. הם גם אלה שהביאו לגירושו של פייגלין מהרשימה לכנסת. פייגלין לא הבין שמי שפעל נגדו הם לא נתניהו ואנשיו אלא אנשי השמאל הקיצוני האלו המתחזים החדשים, והאשים את נתניהו ועשה את שגיאת חייו ופרש מהתנועה. גם אלה מהליכוד שאהבו את הפרישה של פייגלין עשו שגיאה גורלית. בצומת הזה של המאבק במתחזים החדשים, פייגלין ואנשיו עשוים להיות לעזר רב לתנועת הליכוד. מתברר שפייגלין מהקצה הימני חשוב מאד מאד לליכוד. צריך לחשוב מחוץ לקופסא גם פייגלין וגם מנגנון הליכוד ולפעול להשבת פייגלין לליכוד

  1. למה לשקר? מי שפעל נגד פייגלין אלה מתנחלי המפד”ל (מתפקדים לליכוד ומצביעים בנט) בשליחת נתניהו.

  2. כבר הראו שחלק ניכר ממנהיגות יהודית שהתפקדו לליכוד כלל לא הצביעו ליכוד בבחירות:
   http://www.faz.co.il/story_2277

   לא הבנתי מה הקשר לליכודניקים החדשים להדחת פייגלין. הרי פייגלין עצמו אמר שאנשיו לא הצביעו עבורו אלא עבור חזן.
   http://www.srugim.co.il/117657-%D7%94%D7%9E%D7%AA%D7%A4%D7%A7%D7%93%D7%99%D7%9D-%D7%A9%D7%9C%D7%99-%D7%9C%D7%90-%D7%94%D7%A6%D7%91%D7%99%D7%A2%D7%95-%D7%9C%D7%99-%D7%95%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%99%D7%A1%D7%95-%D7%90%D7%AA-%D7%90

  3. פייגלין ימני במסווה של מרכז, אלו שמאלנים במסווה של מרכז, שישחו כולם בכיף במיץ של הזבל שנקרא הליכוד. צל חיוור ביחס למה שהיה בתקופת ז’בוטינסקי

  4. ב”ה
   דווקא לפי מה שאני שמעתי, הגורם העיקרי לדחיקת משה פייגלין מהרשימה היה חיים כ”ץ. עוד שמאלן שפקד הרבה אנשים לליכוד, אבל הוא לפחות בעד ארץ ישראל השלמה אז יש כאלה שזה מספיק בשבילם.

  5. תחקיר נהדר. ישבת בפייסבוק והינדסת סיפור.
   הליכוד היה תנועה נהדרת לפני שכל המקארתיזם השתלט עליו

  6. במחוזות המאבק היה בין נתמכי פייגלין ואנשיו לבין נתמכי המתחזים . היום מתברר שהמתחזים הם אלה שפעלו נגד פייגלין ודחקו אותו החוצה. לא מאוחר לתקן את השגיאה. פייגלין ואנשיו ראוי שיחברו חזרה לליכוד. מחוץ לליכוד פייגלין הוא בר מינן פוליטי.

 2. מה הפתרון? יש להם היום 2 חברי כנסת, השכל וקיש. קיש כבר היום מגיש הצעות המכתימות את הליכוד והמשמשות לו כמין מסכה, הכוונה להצעה בענין תלונות השווא של נשים. גליק מצטרף לתהלוכת השלום של נשים ערביות ויהודיות. אני חושב וחושב ולא מוצא פתרון לסוסים טרויאניים בשיטת הפריימריס. אולי א. לדאוג להצטרפות של מסה חברים מיש”ע. חזקה על תושב יש”ע שהוא בצד הימני. החזרת הפייגלינים.ב. אולי לדרוש לצרף לבקשה להצטרף המלצה של 3 חברים ותיקים קיימים ומוכרים. תנו רעיונות

  1. הדבר הראשון שהליכוד צריך לעשות, הינו ביטול בחירה לפי מחוזות או מאפיינים אחרים, נשים וכו’. כולם יבחרו ברשימה הכללית. להבחר במחוזות מספיק כמות קטנה יותר של בוחרים. השכל וקיש נכנסו דרך המחוזות. ברשימה הכללית המסה של הבוחרים תבטל קבוצות קטנות חתרניות. זה הצעד הראשון שעל הליכוד לעשות

  2. קיש מתנגד להם ובריב אלים איתם. השכל גם לא שלהם אבל נואשת וצריכה את הקולות שלהם. אבל היא גם לא תתאבד בשבילם.

  3. קיש לא שייך להם ולהפך, הוא פועל נגדם וניסה להוציא חוק שקובע כי מי שהצביע בפריימריז עבור מפחגה מסויימת, הקול שלו בבחירוץ הכלליות יועבר לאותה המפלגה.

  4. הפיתרון מאוד פשוט, כל מי שמצביע לפריימריז של מפלגה כלשהי (לא באמת משנה איזו) אינו מצביע בבחירות הכלליות כי הוא נחשב כמי שהצביע לאותה מפלגה

  5. לדעתי הפתרון הוא לחוקק חוק שכל מתפקד שהצביע בפריימריז נמחק מספר הבוחרים, וקולו נספר אוטומטית למפלגה שאליה הוא פקוד, כך תישלל מסוסים טרויאנים האפשרות לבחור בעבור המפלגה שעם ערכיה הם מזדהים. נדמה לי שבתנאים כאלה מעטים מאוד אלו שיעדיפו לשנות את פני המפלגה היריבה מבפנים על פני מימוש זכותם להשפיע בבחירות.

  6. “ישראלית חושבת” ככה תישלל הדמוקרטיה. מחליטים למי להצביע בקלפי, לא לפני ולא אחרי.

 3. מה כל זה משנה? הרי אין שום בסיס משפטי לעתירה. אי אפשר למנוע מהליכודניקים החדשים להתפקד כקבוצה. שלילת התפקדות חייבת להתבצע באופן אישי אם נמצאו ראיות שמצדיקות זו. כך יאמר גם בית המשפט. בכתבה ספרתי פחות מ 40 מתפקדים שאפשר לבנות לגביהם קייס כזה. לליכודניקים החדשים יש כ 12 אלף מתפקדים. זו טיפה בים וגם אם זה נכון שהמתפקדים שמוצגים בכתבה מייצגים את רוב המתפקדים דרך הליכודניקים החדשים אין שום דרך להוכיח את זה. התקגובה הרציונלית היחידה לתופעה הזו היא פסילה של מועמדים בפריימריס. יש למנות ועדה בודקת שתקבע קריטריונים מחמירים לכל מי שרוצה להתמודד לרשימת הליכוד. כך ניתן יהיה לסנן את מתחזי הסמול מתוך המתמודדים עצמם.

  1. נראה לי שדווקא משום שהם התפקדו דרך מערך מאורגן, ניתן להעיף את כולם כקבוצה. אני לא מבינה בזה, אבל למעשה הוקמה כאן מפלגה שהיעד שלה להשתלט על מפלגה אחרת, ולכן אפשר להעיף את כל חברי המפלגה הזו. אם הם ירצו יוכלו להתפקד שוב ישירות לליכוד, אבל אני בספק אם יהיה לזה ערך אם הם לא פועלים כקבוצה מאורגנת, והרי התארגנות כזאת תהא מסוכנת אחרי החשיפה הזו. לדעתי צריך לפעול גם בזירה המשפטית מחוץ לליכוד ולהגיש כתבי אישום כנגד כל מי שיש ראיות לגביו כי פעל לביצוע הונאה ביודעין. זה חשוב כצעד הרתעתי מפני חתרנות עוינת. יתרה מכך, עושה רושם שאנשים שבחרו לפעול באופן כל כך רדיקלי כדי להשפיע אינם נבערים מדעת – איש מהם לא ירצה ששמו יוחתם ברישום פלילי.

  2. במחוזות המאבק היה בין נתמכי פייגלין ואנשיו לבין נתמכי המתחזים . היום מתברר שהמתחזים הם אלה שפעלו נגד פייגלין ודחקו אותו החוצה. לא מאוחר לתקן את השגיאה. פייגלין ואנשיו ראוי שיחברו חזרה לליכוד. מחוץ לליכוד פייגלין הוא בר מינן פוליטי.

  3. זה רק חלק קטן מהראיות יש 400 צילומי מסך ובאמת הפתרון הכי טוב זה לפקוד אנשים באופן עצמאי לליכוד דרך הסתובבות במקומות שההצבעה לליכוד היו באחוזים גבוהים וכמובן להעביר שמי שהצביע בפריימריז אוטומטית הצביע לליכוד

 4. חבורה של אנשים מגעילים חתרניים דוחים ופאתטיים. למה זה לא מפתיע? כי זה השמאל. כזה הוא. חתרני, הורס את המדינה מבפנים, מגעיל דוחה ומתנשא. פשוט מאוד תעיפו את כל החברה האלה לכל הרוחות. הבנתי שקשה לליכוד לפטר שופטים. אבל הוא לא מסוגל להעיף את השמאלנים הדוחים האלה מהמפלגה? יש לכם את כל הנתונים. קדימה לעבודה.

 5. ומשטרת ישראל המפוארת לא חושבת שזה מצריך חקירה ….?

  אבל בקבוקים ממוחזרים וחמגשיות כן ?

  ערן מלכה, אפריים ברכה, מנשה ארביב, רות דוד , ליאורה גלט ברקוביץ , השופט דן כהן … ועוד

 6. כשאומרים שעם ישראל לא מושלם וגם אצלינו לא חסר זבל. הכוונה היא לאנשים כאלה. גם בתמונות שלהם אתה רואה אנשים שבעים מוגנים ורוע בעיניים. כנראה תוצאה של התעללות נפשית ע”י אחד ההורים

 7. או פריימריז פתוחים שמי שבוחר ביום הבחירות בוחר גם לכנסת או ביטול הפריימריז לגמרי כמו יאיר לפיד זו השיטה אין ברירה

  1. במחשבה שניה. הבעיה היא הרי בתפיסת משרות, חבר כנסת, חברה הנהלה וכדומה. להיות חבר ליכוד ולנסות דרך כך להשפיע על הרשימה לכנסת זה נזק שולי כל עוד המפלגה תדע להיזהר מהשתבצות מועמדים מפוקפקים. אין צורך, לכן, שהליכוד יפסול טוטלית את כל המתחזים החדשים, צריך להזהר ולמנוע מהם מלהופיע ברשימת המועמדים וזו כבר משימה מצומצמת ואפשרית. והצעד הנוסף, עליו כתבתי קודם, כולם יבחרו ברשימה כללית!

 8. כדי לגייס את שאר הכוחות הפוליטיים למאבק בתופעה רצוי לעודד מצביעי ליכוד וימינה להתפקד למר”צ, העבודה ויש עתיד. רק כך הם יבינו את הדחיפות בהידוק הפיקוח על התפקדות למפלגות.

 9. תמיד הדרך והאידיאולוגיה והאגנדה של השמאל הקיצוני שבעיניי הוא חולני נפשית ומוסרית במיוחד היתה דרך הרמאות והולכת שולל והסתרת האמת והאגנדה הפוליטית והאידיאולוגית שלהם על ידי שימוש בסיסמאות יפות שכל עוד הם משרתים את האגנדה והאידיאולוגיה של השמאל וברגע שאותן סיסמאות יפות מפסיקות לשרת את השמאל החולני הם מושלכות ללא היסוס לפח על ידיהם,,,
  למשל דוגמא קטנה-השמאל טוען שצריך להיפרד מהעם ה”בלסטיזי” המומצא כדי לשמור על מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית,,נכון? ובאותה נשימה השמאל החולני נלחם באמצעות עשרות ארגוניו להשארת המסתננים הבלתי חוקיים למרות הפשע והסבל שהם גורמים לאזרחי המדינה ושידוע שרוב המסתננים מסודן הם מוסלמים על ידי הגשת עתירות לבג”צ נגד הממשלה שפועלת לסילוק המסתננים הבלתי חוקיים מהמדינה,,,
  ולעולם אל תאמינו לשמאל הקיצוני והחולני והפגום מוסרית ונפשית כאשר הם מדברים בסיסמאות יפות על “דמוקרטיה”, או “שיויון זכויות” או “חופש ביטוי” וכ”ו,,
  ולצערי תמיד יהיו אידיוטיים שימושיים שבשיא תמימותם יפלו בפח שטומן להם השמאל הקיצוני והחולני מוסרית ונפשית,,,כי לשמאל הזה לא איכפת משום דבר מאשר הוא עצמו ורצונו להשיג כוח כסף ושלטון ובעיניו כל האמצעים כשרים להשיג את מטרותיו אלו,,,

 10. בס”ד
  זהבה גלאון,מדוע פיך סגור ומסוגר.
  איך זה כמאמר השמאלנים כמותך על נתניהו שיותר מדי חשדות על אנשים שמסביבו והוא כביכול לא יודע כלום. אז או שהוא משקר ולכן איננו יכול להנהיג את המדינה. או שהוא לא ידע ואז בודאי שאיננו יכול להנהיג את המדינה.
  ובכן גלאון,אז איך זה שאינך מדברת על האנס ממרץ ואינך מדברת על הסוסים הטרויאנים ממתפקדי מפלגתך וממפלגתך?
  אז או שאת כמו הקוף:לא יודעת לא שומעת ולא רואה ומכאן שלהנהיג מפלגה בעיניים סגורות הרי אי אפשר לכן כמו הקוף שנמצא בגן חיות ראוי שתשבי בביתך ומישהו בעל ראיה שמיעה והבנה ינהיג אותכם.
  אבל אם תתעקשי שכול חושייך חדים ומתפקדים אז איך את מסבירה את שתיקתך המאוסה לגבי האנס המומרץ ממרץ והסוסים המושחתים מבית היוצר של המפלגה הנוהגת להתפאר במוסריותה הנאצלת?
  מוסר מעוות המשתנה “למוסר בעניננו לבין מוסר בעניין המתנגדים לנו” כשזה סבעניין שלנו(מרץ) אז אנחנו קופים.
  כשזה למתנגדים לנו,אזי אנחנו כל כך מוסריים שאפילו לא ידענו שאנחנו כל כך מוסריים.
  אני חושב שאפשר לסכם שזהבה הוא שמך אבל זהב נוצץ רחוק ממך כרחוק המוסר ממך וממפלגתך.
  צבועה.

 11. ואחר כך הם בוכים על פגיעה בדמוקרטיה.
  עלובים, שנואים ומעוררי בחילה.

 12. כתבה מצוינת, גלעד, אבל אני חייב לציין שהתכלית והמניעים של הקבוצה הזו מבלבלים אותי.

  אם המטרה היא להחליש את מידת הימניות של הליכוד על ידי החדרת סוסים טרויאנים שמאלניים למקומות ריאליים ברשימה, האם לא מתבקש שאותו מתפקד שמאלני גם יצביע לליכוד בבחירות הכלליות על מנת להחדיר את ה”סוס” שלו גם לכנסת? אם זו המזימה, אז הם בעצמם לא מקיימים אותה עד הסוף כי הם מעידים שהם לא מצביעים לליכוד בבחירות הכלליות.

  אם הרעיון הוא רק להתפקד לליכוד, אבל במקביל לקדם מפלגות ואנשי שמאל בזירת הפוליטיקה הארצית מבלי להחדיר “סוסים” למקומות ריאליים ברשימת הליכוד, אז הם לא שונים כהוא זה מאנשים שמצביעים למפלגות שמאל מבלי להתפקד לליכוד. אלו כמו אלו הם חסרי השפעה אמיתית על אופייה של רשימת הליכוד לכנסת.

  בסופו של דבר, אם מצביעי ימין אמיתיים ירגישו שהליכוד “נחטף” על ידי שמאלנים, לאורך זמן הם פשוט ינטשו את הליכוד ויחפשו אלטרנטיבה ימנית אחרת. הליכוד אולי יתרסק בבחירות, אבל כוחו האלקטורלי של הימין יישמר והמטרה של הליכודניקים החדשים לא תושג.

  בשורה התחתונה, אם ה”סוסים” שלהם הם אכן חברי הכנסת השכל וקיש, כפי שנכתב כאן באחת התגובות, אני לא ממש רואה את החזון שלהם מתגשם. האם השכל היא לא זו שעומדת בראש דירוג “מדד החירות” של התנועה הליברלית החדשה מקרב חברי הכנסת? האם היא לא פנתה, כפי שנכתב כאן במידה, לשר הפנים בדרישה להפסיק העברת כספים מעיריית תל-אביב ל”רופאים לזכויות אדם”? במילים אחרות, השכל היא ימנית וקפיטליסטית שנכנסה לכנסת בזכות תמיכתם, לכאורה, של מצביעי חד”ש ודע”ם שהסתננו לליכוד…

  1. אם הם הצליחו להחדיר מועמד למקום ריאלי, אז אין להם צורך להצביע למפלגה, הוא כבר יכנס לכנסת, והם יתפנו להגדיל את מחנה השמאל.
   במקרה של תוצאות צמודות בבחירות, מסתנן אחד או שניים שיחליטו לתמוך במועמד אחר לראשות הממשלה יכולים לשנות את תוצאות הבחירות ואפילו לא צריך מיצובישי בשיל זה

  2. אתה מבין לבד שתהליכים לא קורים ברגע והרבה פעמים מספיק פאשלה של קדנציה אחת, שהסוסים יפנו חצי יש”ע ואנחנו נעמוד כמו גלמים מול המציאות; הרי כמו שאומרים: “הם צריכים רק נצחון אחד בשביל להחריב עבודה של עשרות שנים”…
   מעבר לזה, כידוע לך שלא חסרו אנשים שנראו הכי מחוברים והכי ימניים ופתאום התגלו כקניבלים מטומטמים שונאי אדם – קבל רשימה חלקית: שרון, אולמרט, מופז, לבני, יעלון.
   אז תתאר לעצמך שנכנס איזה שרון – האדם הכי ימני לכאורה ואף אחד לא יודע שהוא מקבל מסרים מחיים סבן וג’ורג’ יניב (בעצם יניב זה “יהודי” מדיי…). תחשוב מה המשמעות של זה, אפילו לקדנציה אחת.

  3. מורן, את צודקת, עקרונית, אבל זה לא בדיוק ככה. ראשית, הם מניחים שהליכוד היא המפלגה הגדולה ביותר בכנסת, ולכן הם מבטיחים את מקומם של אנשיהם בהסתמך על הצבעת בוחרי הליכוד, וממשים את זכותם לבחור במפלגה אחרת. כלומר, הם מכפילים את כוחם האלקטורלי (בוחרי ליכוד מסורתיים בוחרים את המועמדים שהם מעוניינים שייצגו אותם בכנסת). שנית, כשמדובר במסה כל-כך גדולה של מתפקדים שמצביעים כגוש אחד, הם לא רק בוחרים את המועמדים הראויים ביותר בעיניהם מבין מועמדי הליכוד, אלא שהם עלולים (וזו הייתה המטרה המרכזית במקרה זה) להביא להדחתו של יו”ר המפלגה. אם נניח, לצורך העניין שבוחרי הליכוד המסורתיים רוצים לראות את נתניהו בראשות הממשלה ומשום כך הם בוחרים ליכוד, אך אם ייבחר לראשות המפלגה מועמד אחר, שאינו לפי טעמם של רוב בוחרי הליכוד, אולי הם יחליטו לחרוג מהצבעתם המסורתית ולהצביע למפלגה אחרת. כלומר, הליכודניקים החדשים יכולים להחליט לקדם לראשות הליכוד דווקא אדם שידוע כמאוד לא אהוד בקרב המוני הבוחרים, ובתוך כך להחליש את הליכוד גם בבחירות הכלליות בכנסת. שוב, הם מכפילים ואף משלשים את כוחם האלקטורלי. ולבסוף, את מתייחסת לתוצאה אפשרית אחת מני רבות לפיה בוחרי הליכוד לא יזהו עוד את הליכוד כמפלגתם ולכן יבחרו במפלגות אחרות. ובכן, זאת אפשרות, אבל צריך לזכור שתהליך כזה הוא ארוך ולא מתרחש ביום אחד, ויכול לגרום לשינוי פיקטיבי של כל המפה הפוליטית בישראל. כלומר, לפורר את מפלגת השלטון ולהביא לקואליציה שאינה מבוססת על בחירת הרוב (תדמייני שפורשי ליכוד שונים יקימו מפלגות קטנות שלא יעברו את אחוז החסימה, למשל). התייחסתי רק למקצת מטיעונייך. מובן שאפשר להוסיף עוד ועוד שיקולים כדי להוכיח שמדובר במהלך אנטי-דמוקרטי ולא מוסרי בעליל.

  4. העיקרון הוא כזה – להחליש את הימין ולהונות את אנשי הימין לחשוב שהם בוחרים אנשי ימין כשבעצם הם בוחרים אנשי שמאל. ליצור מצב שכל חבר כנסת רביעי בליכוד יהיה איש שמאל.
   ואז להצביע למפלגות שמאל.
   ואז לבצע חבירה של השמאלנים בליכוד למפלגות השמאל לתרגילים פוליטיים מסריחים…

   לדוגמא ציפי ליבני וחבריה מקדימה שהיו חברי כנסת מטעם הליכוד וחשפו את פרצופם האמיתי לא לפני שהחריבו את גוש קטיף וישובי צפון השומרון.

   דוגמא נוספת מפלגת צומת שהיתה מימין לליכוד ושסוחר הסמים הקשים המורשע גונן שגב פרש ממנה כדי לקבל משרת שר ובכך הביאו את אסון אוסלו.

   דוגמא נוספת טומי לפיד שהציג את עצמו כאיש ימין ושעזר לברק לבצע את ביזיונות לבנון והאינתיפאדה השניה.

 13. אריאל שרון שאב את הליברליות מהמפלגה הזאת עד הטיפה האחרונה כשהקים את קדימה. מאז זו מפלגת ימין קיצוני לכל דבר. הרבה זמן לא רציתי להודות בזה שמפלגתי לשעבר ומפלגתו של אבי מאז שהמפלגה הליברלית התאחדה עם חירות ב-1965 ועד מותו בטרם עת בשנת 2002 היא מפלגה חשוכה, אבל מאז בחירות 2015 כבר אי אפשר להכחיש זאת.

  1. אריאל שרון שאב את המושחתים מהליכוד (הנגבי, הירשזון, ליבני וכמובן אולמרט) ולקח אותם איתו ל’קדימה’. אבל איך זה קשור בדיוק לנושא הכתבה?

  2. איזה קישקוש אתה מדבר!

   רוב אותם יוצאי המפלגה הליברלית לא הייתה להם משנה סדרה בהקשר המדיני, רובם היו אנטיתזה לתפיסות המפאניקיות, רבים ממי שנבחרו מתוכם התבטאו בדעות נציות יותר אפילו מהחירונתיקים. המפלגה הליברלית של פרץ ברנשטיין הייתה מפלגה כלכלית לקהל יעד בורגני. אריאל שרון עד נבחר לראשות הממשלה בנה את המוניטין שלו בזכות הנציות שלו כנגד הממסד הצבאי ובעלי אמונה שמאלניים. אם כבר אותם “הליברלים” באים דווקא מכאלה שהיו שבט של החירונקים
   אה , ורק לזכור רוב יוצאי המפלגה הליברלית היו הראשונים לפרק את הליכוד במעשיי השחיתות פוליטים קשיים הזכורים לתודעה הישראלית בתחילת שנות ה90!

   אתה וסבא שלך שני דור שונים. הפרשנות שאתה נותם היום אין לה קשר במאומה לחשיבה ולדעות שהוא החזיק.

 14. כתבה מטלטלת וחשובה.
  בואו נראה איזה פולאו-אפ יהיה לזה בתקשרות המרכזית.
  ניחוש שלי – לא הרבה.
  זה המקום להגיד מילה טובה לאתר הזה, שעם מעט מאוד אמצעים מצליח להפוך לא רק לפלטפורמה רעיונית מרעננת, אלא גם לכלי תקשורת חדשותי חשוב – הייתי אומר כמעט קריטי לאור המצב העגום.
  הכתבה הזו, כמו גם חשיפת הנתונים לפני שבוע על המימון הציבורי שמקבל עיתון הארץ, הם דוגמאות למידע החיוני שכלי התקשורת המסורתיים פשוט מסרבים להגיש לציבור.

 15. זו דרכו של הסמול הרדיקאלי. כך הם שינו את דרכה של מפלגת העבודה שעד לפני 20 שנה, חלוקת הארץ וירושלים הייתה קללה בשורות המפלגה. יוסי שריד עבר למרץ משום שהיה סמול מידי.
  הסמול הרדיקאלי מנסה להשפיע על הרוב דרך פרצות שהוא מוצא בדמוקרטיה. לאחר מכן ישלח את כולנו לחינוך מחדש.
  דמוקרטיה חייבת לשמור על עצמה.
  מי שפועל כנגד המדינה צריך להענש.
  כך זה בכל מדינה דמוקרטית.
  התחזות למצביעי ליכוד והתםקדות היא עברה על החוק.

 16. אותו הדבר אפשר לעשות למרצ. במרץ רק אלף איש קובעים מה יהיה במפלגה. מה הבעיה לפקוד למרצ אנשי ימין קיצוני וביום הפריימריס ולבחור אנשי ימין. הח”כ שקיבל הכי הרבה קולות בפריימריס של מרצ קיבל בסך הכל 300 קולות. ממש קלי קלות לפרק את מרץ מבפנים.

 17. מה שהיעני “חכמים ומביני עיניין ” לא מבנינים הוא שהם טיפה בים של גוש ימני לאומני שדורס ובצדק את התאים הלא פרודוקיבים בעם
  האנרגיה המיותרת שלהם סופה להתנדף מול קיר עצום כך כל שנת בחירות השמאל הולך ופוחת ואו יותר נכון מתאדהמול חפצי החיים

  1. הזחיחות הזאתי שאתה מבטא, היא חלק מהכשלון המוחלט של הימין בשדה המעשה.
   הימין מנצח בבחירות כאריות ונמעך כפשפש כשמגיעים לחיים עצמם, כשהוא מעמיד בראש רטוריקן שלא באמת נכנס לקרבות החשובים, אלא משחררים שנים על שנים ספינים שמנציחים את שלטון השמאל.

 18. הכתבה מזכירה בערך 4-5 אנשים (לא ספרתי בדיוק) מבין 12,000 שהתפקדו. יכול להיות שמבין ה- 12,000 האלו יש גם שמאלנים שנכנסו בתור סוסים טרויאנים – סבבה, אז שיעלו אותם למשפט בבית הדין של הליכוד ויפסלו את המועמדות שלהם. זה רעש סטטיסטי.

  הדבר המהותי הוא הבא: כל אחד מהמתפקדים נשבע שהוא תומך בחוקת הליכוד. שיקראו בבקשה קוראי אתר ״מידה״ את חוקת הליכוד, שנכתבה בתקופת ריבלין, מרידור ובגין ״הסמולנים הבוגדים״, ויענו לעצמם בכנות האם הם מסכימים עם כל מה שכתוב בה. אני בטוח ב- 100% שהתשובה היא לא, ומדוע? מכיוון שבשנים האחרונות הימין פנה לדרך פופוליסטית ומסוכנת שמאיימת על התפיסה הליברלית ששולטת בעולם המערבי מאז מלחמת העולם השנייה. להזכירכם, לליכוד קוראים תנועה לאומית ליברלית – וכמה מקוראי אתר מידה מוכנים לקרוא לעצמם ״ליברלים״? המטרה של הליכודניקים החדשים היא להחזיר את הליברליזם לקדמת הבמה בליכוד. נכון, יכול להיות שיש גורמים בליכוד שיותר מתמקדים בחלק הלאומי – אין שום בעיה, זה אורתוגונלי, ולא כולם צריכים לדבר בקול אחד. לכן גם הליכודניקים החדשים הם הרבה יותר ליכוד מדוד ביטן ומירי רגב, שהם הסוסים הטרויאניים האמיתיים.

  מי שצריך לעשות עם עצמו חשבון נפש הם אותם קוראי אתר מידה שמאמינים במדינה שבה אין זכויות שוות לכל האזרחים, מערכת המשפט והדרג המקצועי במשרדי הממשלה בכיס של הפוליטיקאים, כמו במצרים וטורקיה, חופש הביטוי מושתק ואנשים שמביעים דעות מחוץ לקונצנזוס מרגישים מאויימים, כמו ברוסיה, וישנה סגידה ופולחן אישיות למנהיג, שוב כמו במדינות הנ״ל. הליכודניקים החדשים הם כוח החלוץ במאבק למנוע מהמדינה האהובה שלנו להפוך לאחת מהמדינות הנ״ל.

  1. על מי אתה חושב שאתה עובד? הם מודים בעצמם בתיעובם לליכוד, ובעובדה שהם מצביעים למפלגות אחרות..
   ההתמקדות שלהם נועדה רק כדי להכניס סוסים טרויאנים למפלגה.

  2. מי זה “הם”? כל ה- 12,000 איש מודים בתיעובם לליכוד ושהם מצביעים למלפגות אחרות? איפה ראית את ההודאה הזאת בדיוק? בדמיונות המפותחים של יוצרי תיאוריות הקונספירציה? האם לא כולם חתמו על חוקת הליכוד? אפס התייחסות לטענות שהעלתי ו- 100% מחזור סיסמאות על בוגדים, שמאלנים, סוסים טרוייאנים, גיס חמישי, וכו’. האמת הפשוטה היא שהגיס החמישי, המזיקים והבוגדים הם אלו שקוראים לוועדות חקירה על רקע פוליטי, אלו שקוראים לבני עמם בוגדים, ואלו שמפיצים שקרים ופרופגנדה לאומנית במצח נחושה. ההיסטוריה תשפוט אתכם בדיוק כמו שהיא שפטה את מקארתי והתומכים שלו. אתם לא תנצחו. אתם תפסידו ותשאו איתכם את הבושה כל ימי חייכם.

  3. קשקוש. אין סגידה ואין פולחן אישיות. שוב סוס טרויאני שמאלני במסווה ימני. אין סגידה. יש סלידה. סלידה מניסיון התעמולה בשיטות הבולשביקיות האומרות ששקר אם חוזרים עליו הופך לימין. ניסיון להנדס את דעת הקהל כי נתניהו ואשתו מושחתים. וזה בא מאבי אבות המושחתים השמאל, ברק, פרס, בן אליעזר וכו’. המתחזים החדשים במסע להפוך את ארצנו האהובה והמוארת לארץ חשכה תחת שלטון שמאל טוטליטרי ואכזרי

 19. ואו לאיזה ביוב לא יכנסו השמאלנים כדי להשיג את. מטרתם .אין אפס אלו מתפללים במסגד ואוחזים בקוראן היפוכו של קדוש הוא. קו.שד,,,קו שדים
  אים חלילה תכנסו .ממילה עוד מעט לא יהיה נתניהו ולא אף אחדמחבורתו .ואים כן ודאי שאף אחד מיכם לא יהיה בחיים להנות מזה ,וכי ניראה לכם. שתגלו את הסיבה שאתם שם ויתנו לכם לחיות .הא הצחקתם אותם .כדאי שתכנסו ללול תרנגולות ותעשו מופע תזכו ביותר קולות

 20. כתבה רצופת שקרים. סתם אחד קטן על קצה המזלג פשוט כי הכי קל להפריך אותו – הדיון של “לאיזו מפלגה להצביע” עם אלה שמציעים את חד”ש לדוגמה לא התקיים בקבוצה של הליכודניקים החדשים ובהשתתפותם, כפי שאפשר בנקל לראות מסימן הגלובוס (הרשאת פאבליק) שמופיע בפוסט, בעוד שהקבוצה, כפי שציינתם בעצמכם, אינה בהרשאת פאבליק

  1. אם היא רצופה שקרים, בוודאי לא תתקשה לציין עוד כמה. נניח, האם השמות המצוינים בכתבה לא מצביעים למפלגות אחרות?

 21. גם בלי הליכודניקים החדשים יש סוסים טרויאנים שהם אפילו נסיכים כמו בני בגין ודן מרידור. גם כחלון היה ליכודניק ותמך במפלגת הבגץ

 22. האנשים האלה תורמים את זמנם וכספם לליכוד. נניח והם שמאלנים. אז מה? גם יובל שטייניץ היה פעם בשלום עכשיו. ליכודיאדה אחת או שתיים והם מבינים איפה מרוחה החמאה. וגם אם לא, אז מה? הם יכניסו לרשימה את עזמי בשארה? שטויות במעגלים. הנימה של הכתבה היסטרית וצהובה. אפילו אם יתפקדו 10,000 איש מהקבוצה המשועממת הזו, זה מקסימום יקדם פיונים ממושמעים כמו שרן השכל לעשירייה השנייה. בליכוד חברים מעל 70,000 מתפקדים! והאמת, קיש והשכל עדיפים על פני סוסים טרואינים אמיתיים כמו אורן חזן. הם מצביעים כמו שאומרים להם והוא כל רגע יכול לעשות בושות למפלגה. הליכודניקים החדשים זו הבשורה הכי טובה שקרתה לליכוד. השמאל כל כך מיואש שהוא מעדיף להתפקד לימין ורק לא להסתובב בין הסכינים של חברי מפלגת העבודה. למה לקלקל עם “חשיפת” הטמטום שלהם? הרי ממילא 90% מופיע בפייסבוק, בשמות מלאים. הם בחיים לא יחליפו את ביבי. רן ברץ, אם כבר סוסים טרויאנים ושמאלנים, תגיד לליצנים שלך שבמקום ליכודניקים חדשים שיתחילו לכתוב מנדלבליט. עדיף להתרכז באיום האמיתי.

  1. נו, מה אתה צוחק עלינו? שטייניץ שינה את דעותיו. הם לא. המטרה שלהם להכניס סוסים טרויאנים לרשימת הליכוד. הם אפילו לא מצביעים למפלגה בבחירות. בפעם הקודמת, למרבה הגיחוך, המועמד “שלהם” התהפך עליהם, וכעת הוא ראש שדולת ארץ ישראל בכנסת…

 23. שימו לב שמתקיים דבר חדש. אנחנו בעיצומו של תהליך מיפוי מדהים של כל מעשה שפוגע בעם ובמדינה הגיב:

  באופן טבעי מתנהלת כבר וועדה ציונית למעקב אחרי מעשי חתרנות מסוגים שונים הפוגעים בעמנו ובמדינתנו ובעתידנו שנדרש היה להקימה כבר לפני שנים,ועכשיו היא צמחה משדירות העם עצמו.

  לוקחים בה חלק עיתונאים, תחקירנים, מקימי אתרי אינטרנט ואנשים מכל חלקי החברה.

  אנשים רבים התעוררו כליל אחרי דו”ח גולדסטון, והחלו לבצע את החקירה המתבקשת ואת התחקירים הנחוצים ,על מנת לעקוב אחרי הפעילות העויינת של אירגונים ואנשי שמאל מוברגים.

  החקירה הזו מתנהלת ללא ניהול,מעצמה, ומתמקדת בכל מי ששייך למחנה השמאל, החל בשמעון פרס ומרכז השלום שלו בשיתוף ג’ימי קרטר שונא ישראל,עבור דרך מוברגי הבג”צ המזעזעים שנראה בעליל שהלאום מעניין אותם כמו השלג דאשתקד,העמק במעשי הקרן לישראל חדשה ואירגוני המחסלים, המלשנים והרודפים במימון זר שלה,ועד כל אדם שמישרתו מאויישת על מנת להפיץ את משנתו ולמנוע מהלאום להתחזק מול האוייבים.

  מאד יפה לצפות בתהליך המתרחש לנגד עינינו ומתגלגל ככדור שלג הצובר תאוצה עזה במסדרונות הכנסת שלנו, בצורת נסיונות לחקיקה מתאימה, נגד בגידה ומסירה.

  אנחנו בדרך הנכונה לשיחרור מאימי הבולשביזם,הטרוצקיזם,ושליטת השמאל על חיינו הלאומיים.

  מדינת כל אזרחיה לא תוכל לקום פה לעולם כפי שרוצה אהרון ברק.

  ההשוואה של ישראל לארה”ב אינה השוואה בכלל. ארה”ב אינה מדינת כל אזרחיה. היא מדינת כל לאומיה ולכל אחד מהלאומים שבה יש מדינת אם בגלובוס.

  וההבדל הגדול הוא שלעם ישראל זה ביתו הלאומי היחיד, וככזה,הוא יישאר יהודי. אם בג”צ והשמאל ירצו או לא ירצו בכך.

  עכשיו מתקיים מעקב פרטני, הדוק, יומיומי, שוטף, וחקרני כפי שצריך!

 24. תבדקו את יחס מתפקדי הליכוד בהתנחלויות לעומת אחוז ההצבעה בפועל בבחירות הכלליות. אתם הרי המצאתם את השיטה.

 25. כל התיאוריות על סוסים טרוייאנים שמאלנים טובות ויפות, יש להן רק בעיה אחת: יהודה גליק “הסמולן” הגדול, תומך לחלוטין בליכודניקים החדשים. מדוע? כי הוא רוצה לתת את ישראל לערבים? או אולי כי הוא מבין משהו שהכתב וכל המגיבים לא מבינים: הסכנה האמיתית היא לא אג’נדה כזו או אחרת אלא השתקת חופש הביטוי לטובת איזושהו קולקטיב מדומיין שמי שמתיימר לייצג אותו בטוח שהוא מייצג את הצדק וכל מי שלא מסכים איתו הוא בוגד.

  1. גם יהודה גליק סוס טרויאני. לא זוכרים את אבישי רביב שהיה “יותר ימין מימין” אבל עבד בשירות השמאל?

 26. והשמאל לא מבין מה רוצים ממנו…
  לתמוך באויב – CHECK
  לסלף היסטוריה -CHECK
  להפריע לדמוקרטיה – CHECK

  ממש לא מבין למה העם מקיא אותם בכל בחירות מחדש.
  אולי צריך פשוט להקיא אותם לעזה “כניסוי חברתי לשלום” לתת לכולם משקפות שנוכל לראות מה קורה (חוץ מאמיר פרץ! את המשקפת שלו משאירים סגורה חח)

 27. לכל בעלי הגיון הבריא: יש לתמוך במה שהציע נתניהו לגרום לצוותים במקום שיעשו התפקדות המונית אינטרטנית , שיגיעו כל אחד במאמץ להתפקד במקום ובנוסף לאפשר לראש הממשלה לתת אמצעי הגנה מפני קבוצות של האויב הלאומי מפנים !!

 28. הצעה להתמודדות יצירתית עם התופעה:
  להשתמש דווקא בתמונות של האנשים הללו כדי להאדיר את הליכוד. משהו בסגנון האדם X היה תומך מרץ וגם הוא הבין שמרץ טועה. שהדרך של הליכוד נכונה.
  אם 7000 אנשים התפכחו מהאשליה של השמאל – איך אתה עוד לא התפכחת?

  נראה אותם מתמודדים עם חשיפתם המוגברת כתומכי ימין…

 29. זה בגדול ההבדל בין שמאל ומימין
  האחד יעשה הכל כדי לשלוט וינסה להחיל את האג’נדה שהוא מאמין בה
  השני….. השני אוהב לבכות בפייסבוק ולהאשים את התקשורת ובית המשפט בכל הכישלונות שלו

 30. נתחיל בזה שהתופעה של התפקדות למפלגה כדי להרוס אותה מבפנים היא בזויה בעיני. אני מעולם לא הצבעתי ליכוד, אבל התפקדתי למפלגה שהצבעתי לה ומעולם לא עלה בדעתי להתפקד לליכוד או לאיזושהי מפלגה שאינה מייצגת אותי.
  מצד שני, ההצגה כאילו מתפקדי הליכוד מתחלקים ל”ליכודניקים אמיתיים” וליכודניקים חדשים” היא מעוותת. בין 70 אלף מתפקדי הליכוד יש 13 אלף “ליכודניקים חדשים”, עשרת אלפים עובדי תעשיה אווירית, 18 אלף נאמני יש”ע (בואו נניח שמחציתם מצביעי ליכוד ומחציתם “פייגלינים לאחר עזיבת פייגלין” שמצביעים לבית היהודי וימינה), 6000 אנשי “קבלה לעם” ועוד ועוד. כלומר, לפחות מחצית המתפקדים מחזיקים באג’נדה שאין בינה לבין האידיאולוגיה של הליכוד (מהי בדיוק? יש חוקה, אבל אין מצע) ולא כלום. המצב במפלגת העבודה קצת טוב יותר, אבל כנראה זה רק בגלל שהיא לא בשלטון ופחות “מעניין” את קבוצות האינטרסים להתפקד אליה.
  כלומר: שיטת הפריימריז, שהייתה אמורה לתרום לייתר דמוקרטיזציה של המפלגות, גרמה רק להשתלטות של קבוצות אינטרס. למעשה ניתן להגיד שהיא פשטה את הרגל וצריך למצוא שיטה חדשה -אולי גם תוך שינוי שיטת הבחירות הכלליות.