הטלויזיה החברתית: לגיטימציה למחבלים וקריאה לזכות השיבה במימון ממשלת ישראל

משרד התקשורת מעביר מאות אלפי שקלים בשנה לטלויזיה החברתית, המגבה מחבלים ומשתמטים. בקרוב ידון משרד התקשורת בתמיכה נוספת

מאגפים את מרצ משמאל. שידורי הטלויזיה החברתית | צילום מסך

מהנוער תחל השיבה: נערות ונערים בני 17-13 מפתחים זהות פלסטינית ומדברים על שיבה לאדמת משפחתם. לא מוכנים שישתיקו אותם, לא מוכנים שיעלימו להם את ההיסטוריה המשפחתית, ולא מוכנים שיקבעו להם את הזהות הלאומית. הם מאום אל פחם, צאצאים למשפחות שנעקרו ב-48′ מכפריהם, ונפגשים בכל שבוע לשיחה בנושא זהות, דיכוי לאומי ונכבה. הם חלק מפרויקט… שעוסק בקידום ותכנון של שיבת הפליטים הפלסטינים”.

התעמולה הפלסטינית הזו אינה לקוחה מערוצים של חמאס, חיזבאללה או אפילו הטלוויזיה הפלסטינית. היא שודרה כאן בישראל במסגרת תכנית של ‘הטלוויזיה החברתית’ – עמותת שמאל קיצוני המפעילה רצועת שידור דו-שבועית ב”ערוץ הקהילתי” בכבלים ובלוויין. על מנת לשדר את התכנים הללו זכתה הטלויזיה החברתית לתמיכה ממשלתית בסך 220 אלף ש”ח בשנתיים האחרונות, 5 בני ובנות שירות ורצועת שידור דו שבועית ביס ובהוט.

לפי משרד התקשורת, ההטבות שמהן נהנית הטלויזיה החברתית נועדו ל”מתן ביטוי למגוון תכנים ועשייה קהילתית”. בפועל, הארגון משתמש בכסף כדי להעניק לגיטימציה למחבלים, להשניא את המתיישבים ביהודה ושומרון על הצופים, לתמוך במשתמטים מצה”ל, ליחצ”ן את המסתננים בדרום תל אביב ולהציג את ישראל כפושעת מלחמה. בימים הקרובים צפויה מועצת הכבלים והלוויין לדון במענק נוסף בשווי מאות אלפי שקלים לארגון.

הכתבות שיסוקרו כאן הן רק חלק קטן מהתכנים שמייצר הארגון. חשוב להדגיש שפעילות הארגון מתחלקת לשניים: סרטונים רבים מופצים רק באמצעות האינטרנט. פעילות זו, לפחות על הנייר, אינה נתמכת על ידי משרד התקשורת. מאחר שמדובר בארגון אחד עם קופה אחת, ספק אם ניתן להפריד בין הפעילות שמשודרת ביס ובהוט לבין הפעילות האינטרנטית. בכל אופן, כלל התכנים שיתוארו בכתבה הם אלו ששודרו בערוץ הקהילתי של יס והוט, אלא אם צוין אחרת. כלומר, אלו הם התכנים שלשם הפקתם מקבלת הטלויזיה החברתית תמיכה כספית, ושעבורם מחויבות יס והוט – חברות פרטיות הפועלות בכספי המנוי של לקוחותיהן – להקצות זמן שידור.

“לך בשיירת השהידים”

הטלוויזיה החברתית הוקמה בשנת 2006 כאתר אינטרנט, והחל מינואר 2015 החלה להפיק תכניות מגזין לערוץ הקהילתי ביס והוט. מאז הועלו 32 תכניות, כל אחת באורך של כחצי שעה. הטלוויזיה החברתית מצהירה כי הייעוד שלה הוא לקדם “תוכן ושיח רדיקלי” שמשמעותו “גישה שדוגלת בשינוי המצב מהשורש, תוך ערעור מוסכמות”. בארגון מדגישים כי מטרתם “להוות במה ושופר… לעמדות ולדעות הרדיקליות התומכות באג’נדה שהיא מקדמת”.

בארגון מעניקים במה נרחבת לעמדות קיצוניות וחד-צדדיות המשקפות אך ורק את הקצוות השמאליים ביותר של המפה הפוליטית. בכתבה ששודרה בערוץ הקהילתי ביולי האחרון למשל, קידם הקריין של הטלוויזיה החברתית בברכה את היוזמה של הצעירים הערבים מאום אל פאחם למימוש זכות השיבה. “צעירים אלו יבקרו בחורבות הכפרים ובמחנות הפליטים, ילמדו על הנכבה ואף יבנו מודלים ליישובים חדשים למימוש זכות השיבה בפועל”, מסבירים בטלוויזיה החברתית. הצעירים הערבים אמנם מחזיקים בתעודת זהות ישראלית אך נשמעים כאחרוני הלאומנים הפלסטינים, הקמים למשל כאיש אחד כדי לשיר את ‘ההמנון’ הפלסטיני. “מימוש זכות השיבה הוא לא רק אפשרי אלא בלתי נמנע”, אומרת אחת הצעירות בכתבה.

המפגש באום אל פאחם נערך במסגרת פרויקט של עמותת ‘בלדנא’ הקיצונית, המעודדת סרבנות גיוס בקרב דרוזים ופועלת להוקעת ערבים ישראלים, בעיקר נוצרים, המעוניינים להתגייס לצה”ל. במהלך המפגש המתועד העלתה אחת המשתתפות על נס את שמו של ע’סאן כנפאני, אותו כינתה “אדם אוהב, מתורבת ומשכיל” המהווה “דוגמה לאדם הפלסטיני המתנגד, הראוי”. כנפאני היה דובר ארגון הטרור ‘החזית העממית לשחרור פלסטין’, האחראי לפיגועים שבהם נרצחו מאות ישראלים. באחד הפיגועים הללו, בשדה התעופה לוד ב-1972, נרצחו 24 ישראלים. שבועות לפני הפיגוע צולם כנפאני בחברת אחת המחבלות היפניות שאומנו על ידי החזית העממית לקראת ביצוע הפיגוע. זמן קצר לאחר הפיגוע נהרג כנפאני מפיצוץ מכוניתו בביירות.

ביולי האחרון הוקדשה תכנית שלמה לערב הקראת מכתבים של מחבלים המרצים עונשם בבתי הסוהר בארץ. על אף שמדובר במחבלים מורשעים שלחלקם דם של אזרחים ישראלים על הידיים, בטלוויזיה החברתית בחרו לכנותם “אסירים פוליטיים”. האירוע, אשר התקיים בתיאטרון יפו, הוא אחד מן האירועים שהביאו לפתיחה בהליכי שלילת תקציב נגד התיאטרון, מכוח חוק הנכבה. יועמ”ש של משרד האוצר, אבי מסינג, קבע כי “לכל הפחות אחד המכתבים” שהוקראו באירוע “כולל אמירות אשר עשויות לעלות, לכאורה, כדי הסתה לאלימות ולטרור ותמיכה במאבק מזוין או במעשה טרור כנגד מדינת ישראל”.

הארגון השתמש בזמן השידור שניתן לו גם כדי לשדר את אירוע התמיכה במשוררת דארין טאטור, הנאשמת בהסתה לאלימות ובתמיכה בארגון טרור. לפי כתב האישום, טאטור הביעה תמיכה בג’יהאד האסלאמי, וקראה ל”המשך האינתיפאדה” לא רק בשטחי יו”ש אלא ב”כל פלסטין… ועלינו להתחיל בקו הירוק”. האירוע – אשר כאמור שודר בכפיה בטלויזיה ארצית – נקרא “אני השאהיד הבא”. לדברי יועמ”ש משרד האוצר, התכנים שהועלו גם באירוע זה “עשויים לעלות, לכאורה, כדי הסתה לאלימות ולטרור או תמיכה במאבק מזוין או במעשה טרור כנגד מדינת ישראל”. במהלך האירוע אף הוצג סרטון הסתה מחריד המשבח מחבלים, ולאורכו שזורים קטעי וידאו של פלסטינים רעולי פנים המשליכים אבנים ובקבוקי תבערה לעבר חיילים, המוצגים ככוח אויב. המלים שהושמעו בסרטון לקוחות משירה של טאטור ומסיתות לכאורה לאלימות נגד חיילים ומתנחלים:

“היאבק עמי, היאבק בהם. היאבק בגזלת המתנחל ולך בשיירת השהידים… התקומם עמי, התקומם נגדם… אל תקשיב למשתפי הפעולה שקשרו את פלסטין בהשראת השלום… היאבק עמי המהפכן, ורשום אותי בשיירת השנאה במאבקי”.

היכן לדעתך הסרטון הזה הוקרן?באירוע של חמאס בעזה?של דעאש בסוריה? של חיזבאללה בביירות?צפו ושתפו…

Posted by ‎Miri Regev מירי רגב‎ on Saturday, September 2, 2017

“טיהור אתני”

בטלוויזיה החברתית פועלים לצייר את ישראל כמדינה נפשעת שהוקמה בחטא. בפברואר האחרון למשל שודרה בערוץ הקהילתי כתבה שזכתה לכותרת המבזה את זכר השואה: “התנצלות בשם חסיד אומות עולם על נטיעת יער ומחיקת הריסות כפר פלסטיני”. היער המדובר הוא יער לביא, ליד צומת גולני. הכפר ה”פלסטיני” שהריסותיו נמחקו נקרא לובּיא – “כפר שוקק חיים שמדינת ישראל החריבה וגירשה את תושביו”, כפי שמטעים קריין הטלוויזיה החברתית.

בנו של חסיד אומות העולם, שעמד במרכז הכתבה, לא היה יכול לשאת את העובדה כי הזרעים מהם צמחו העצים ביער הנפשע נתרמו על ידי אביו. “הקרן הקיימת לישראל היתה שותפה לטיהור אתני”, אמר בנו של התורם, והוסיף כי “טוב תעשה ישראל אם תקום סוף סוף ותכיר בחטאים שחטאה מיום הקמתה… ותחתור לכָּפֵּרה על ידי תיקון העוולות שעוללה לפלסטינים”. הכתב של הטלוויזיה החברתית אף שיתף את הצופים בתובנתו כי “הפרקטיקה של קק”ל לגייס תרומות מיהודי העולם לשם נטיעת יערות על חורבות כפרים פלסטינים מתחילה להיחשף”.

אנשי הטלוויזיה החברתית לא ראו צורך לציין שבמהלך מלחמת העצמאות היה לוביא בסיס לחיילי קאוקג’י, ותושבי הכפר הפעילו טרור שיטתי נגד שיירות של יהודים בדרכם לטבריה.

טקס ההכאה על חטא ביער לביא אורגן בידי עמותת ‘זוכרות’, התומכת בחיסולה של ישראל כמדינה יהודית באמצעות שיבתם של מיליוני ‘פליטים’ לתחומי הקו הירוק. הטלוויזיה החברתית, זוכרות ובלדנא נוהגים לקיים שיתופי פעולה תחת הכותרת “שיבה – מזכות למימוש”.

בטלוויזיה החברתית מעניקים כאמור ביטוי נרחב לצעירים ערבים החותרים למימוש זכות השיבה. “כל פעם שיש לי זמן פנוי לוקחים אותנו לכפר הושה שממנו נעקרנו”, אומרת תסנים סעיד חסנין, תלמידת חטיבת ביניים משפרעם, במונולוג ששודר לפני כחודש.

חסנין, המתוארת בכתבה כפעילה בבל”ד, מפארת את חברי המפלגה הקיצונית. “חנין זועבי, ג’מאל זחאלקה וד”ר באסל גטאס מדברים בשמנו”, היא אומרת ומוסיפה כי “ההתקפות” נגד השלושה “הן ממש בלתי חוקיות”. גטאס, כידוע, מרצה בימים אלו מאסר של שנתיים על הברחת טלפונים למחבלים.

הקשר בין הטלוויזיה החברתית לבל”ד התבטא גם בכתבה אוהדת ששודרה באוקטובר שעבר על משט נשים שיצא לעזה במטרה “לשבור את המצור”. אחת ממשתתפות המשט, שגם סיקרה אותו עבור צופי הטלוויזיה החברתית, היא יהודית אילני. בכובעה הנוסף משמשת אילני גם כדוברת של ח”כ חנין זועבי, חובבת משטים ידועה בפני עצמה.

אזרחי ישראל מממנים, באמצעות הטלויזיה החברתית, גם דברי בלע נגד המתיישבים ביהודה ושומרון. בספטמבר האחרון יצא כתב הטלוויזיה החברתית, רמי יונס, ל”מסע בעקבות הקו הירוק”, אך מצא בעיקר שנאה תהומית לציבור המתיישבים, אותה חלק עם צופי הערוץ הקהילתי. יונס, חבר לשעבר בתא בל”ד באוניברסיטה העברית וכותב קבוע באתר השמאל הקיצוני ׳שיחה מקומית׳, סיקר לפני כשנתיים בנימה אוהדת את טרור הדקירות נגד אזרחים ישראלים (“גל התנגדות לכיבוש”), וכינה את פינוי הכפר הבלתי חוקי אום אל חיראן “טיהור אתני”. האג’נדה הרדיקלית של יונס באה היטב לידי ביטוי גם בכתבה שהכין לטלוויזיה החברתית. במהלך הכתבה ראיין יונס את מנכ”ל גבעת חביבה, יניב שגיא, אותו הגדיר בבוז “שמאל ציוני”. שגיא אמנם כינה את מאות אלפי אזרחי ישראל המתגוררים ביהודה ושומרון “אויבי החופש והחירות, אויבי השוויון והצדק, המובילים לחורבנה של ישראל” – אך אמירות מסיתות אלו לא היו מספיק קיצוניות בשביל יונס, שתיאר מצדו את המתיישבים כ”אנשים גזענים שרק רוצים לנשל”.

“חלמה להיות טייסת ועכשיו מסרבת”

בטלוויזיה החברתית מנצלים את הבמה הנרחבת שמוענקת להם בכבלים ולוויין גם כדי לעודד השתמטות מצה”ל. בארגון אמנם נזהרים שלא לקרוא במפורש לא להתגייס – פעולה המהווה עבירה על החוק – אך הולכים בין הטיפות ומניחים את התשתית הרעיונית לפיה השתמטות מהצבא היא צעד לגיטימי ואף רצוי. בחלק נכבד מתכניות המגזין של הטלוויזיה החברתית בערוץ הקהילתי מוקדשת פינה למשתמט התורן, שפוצח במונולוג בו הוא מספר מדוע החליט שלא להתגייס לצה”ל. המשתמט גם שוטח את משנתו הקיצונית במטרה ‘להעניק השראה’ לצופים הצעירים שלפני גיוס על מנת שילכו בדרכו.

באוגוסט האחרון למשל ליוו כתבי הטלוויזיה החברתית את המשתמטת הדס טל בדרכה לכלא הצבאי, ומסגרו את האירוע תחת הכותרת המחמיאה: “מתנגדת לכיבוש ומסרבת להתגייס”. לדברי טל, “גיוס היא לא תרומה לחברה, בעצם זה שאני מסרבת אני תורמת לחברה”. המשתמטת הצעירה גם הציעה לבני ובנות גילה ללכת בדרכה, ולא להתגייס לצבא: “חשוב לי שאנשים בגילי, שכרגע עומדים בגיל גיוס – יחשבו. פשוט יחשבו, יחשבו על גיוס לא כאל דבר מובן מאליו, שאסור לערער עליו… וינסו לחשוב אולי יש אלטרנטיבה אחרת”.

צוות של הטלוויזיה החברתית התלווה בקיץ האחרון למשתמטת נוספת, נועה גור גולן. הכתבה על גולן היתה גם היא אוהדת ביותר, בלשון המעטה, ועל השקופית שקדמה לסיקור הופיע הכיתוב: “המצפון שלך הוא פלא”. המפגינות למען גולן ליד הבקו”ם תמכו בהשתמטות כוללת של נשים מצה”ל וצעקו סיסמאות בסגנון “כל הכבוד נועה” ו”לא פקידה ולא טנקיסטית, סרבנית ופמיניסטית”. בטלוויזיה החברתית מבקשים גם לייצר תיבת תהודה בזכות ההשתמטות, וראיינו משתמטי עבר שהביעו תמיכה בגולן. לפני שהחלה לרצות עונשה בכלא צבאי, זכתה גולן למונולוג משלה בטלוויזיה החברתית, תחת הכותרת “חלמה להיות טייסת ועכשיו מסרבת”. בכתבה פנתה גולן לצעירים וצעירות נוספים על מנת שישקלו מחדש את החלטתם להתגייס: “הייתי רוצה לאפשר לעוד אנשים לשמוע מה אני חושבת, למה אני מסרבת ואולי לשאול שאלות גם את עצמם”.

הממשק המשונה בין רשויות המדינה לגוף קיצוני כמו הטלוויזיה החברתית מייצר מצבים מופרכים ואבסורדיים. כך למשל ייתכן שמתנדבי שירות לאומי, הזוכים למימון של המדינה, מפרסמים בשם הטלוויזיה החברתית תכנים בעד משתמטים מצה”ל. לפי אתר הטלוויזיה החברתית, למשל, אחת מעובדות מחלקת הניו מדיה בארגון, סול דוד, היא בת שירות לאומי. בעמוד הפייסבוק של הטלוויזיה החברתית מופיעים דרך קבע פוסטים המהללים ומשבחים משתמטים. “בזמן שרודפים את כל מי שמתנגד לכיבוש, שתי נערות אמיצות התייצבו היום בבקו”ם ונכלאו בשל סירובן להתגייס לצה”ל”, נכתב למשל בפוסט שסיכוי רב כי פורסם על ידי בן או בת שירות לאומי. שי גליק, מנכ”ל ‘בצלמו’ פנה באמצעות עורך דינו מיכאל ליטווק לרשות השירות הלאומי להפסקת העסקתם של בני שירות לאומי בטלוויזיה החברתית אך טרם קיבל כל מענה

תומכים ב-BDS, עוקפים משמאל את הקרן החדשה

כאמור, הטלוויזיה החברתית לא מסתפקת בשידורים בערוץ הקהילתי אלא מפיצה תכניה הקיצוניים גם באתר האינטרנט של הארגון וברשתות החברתיות. בפלטפורמה האינטרנטית קוראת הטלוויזיה החברתית לצופיה להצטרף להפגנות אלימות נגד כוחות הביטחון, דוגמת אלו שבנבי סלאח, שבהן נפצעו בעבר חיילים ולוחמי מג”ב מזריקות אבנים ובקבוקי תבערה.

בארגון גם פועלים לקדם את תנועת החרם נגד ישראל. ב-2009 למשל חתמה הטלוויזיה החברתית על מכתב של ארגוני שמאל קיצוני שקראו לחברה נורבגית להטיל חרם על ישראל. ב-2014 הציגו בטלוויזיה החברתית הרצאה של ההיסטוריון הקיצוני אילן פפה, הטוען כי ישראל ביצעה “טיהור אתני” של הפלסטינים במלחמת העצמאות. פפה, תומך נלהב ב-BDS, דיבר בהרצאתו על תפקיד הישראלים בתנועת החרם. “המצב לא ישתנה כי כל היהודים ישנו את הדעה שלהם, לא”, אמר פפה. “מישהו צריך לשלם פה מחיר כדי לשנות את הדעה שלו”. לאחרונה סיקרו בטלוויזיה החברתית באופן אוהד את היוזמה של האו”ם להכין ‘רשימות שחורות’ נגד חברות ישראליות ובינלאומיות הפועלות מעבר לקווי 67′.

בטלוויזיה החברתית אף תקפו את הקרן לישראל חדשה משמאל, מכיוון שהעזה להתנגד לאיום של הפלסטינים לפעול להרחקת ישראל מפיפ”א. “התפנית שעשו הפלסטינים כדי לזכות בתשומת לב הישראלים – מנטישת פיגועי טרור, ללחץ בזירה הבינלאומית – ראויה להערכה”, נאמר בסרטון של הטלוויזיה החברתית. “לכן תמוהה התערבות הקרן החדשה בניסיונה לחבל במהלך הפלסטיני, רגע לפני שהאחרונים מצליחים באופן לא אלים להגיע כמעט לכל בית בישראל”. בשנים 2014-2008 העבירה הקרן החדשה לטלוויזיה החברתית מענקים בסך כ-860 אלף שקל, אך בשלוש השנים האחרונות הופסקה התמיכה של הקרן בטלוויזיה.

ארגון NGO  מוניטור מדווח כי בין השנים 2015-2012 קיבלה הטלוויזיה החברתית קרוב ל-3 מיליון שקל מישויות מדיניות זרות – סכום שהיווה כ-45% מסך התרומות שהועברו לארגון באותן שנים. כיום מרבית התרומות לטלוויזיה החברתית ניתנות מארגונים פרטיים באירופה, רובם ככולם מעורבים בקידום פעילות אנטי-ישראלית כמו זכות השיבה, BDS ועידוד סרבנות בצה”ל. ממשלת גרמניה העבירה בשלוש השנים האחרונות כ-40 אלף שקל לטלוויזיה החברתית.

“מדינת טרור”

אז מי עומד מאחורי הארגון הקיצוני? החבר הבכיר ביותר במועצה הציבורית של הארגון הוא פרופ’ נועם חומסקי, שפגש את חסן נסראללה, המנהיג הרוחני של חיזבאללה חסן פדלאללה והביע תמיכה בזכות של ארגון הטרור השיעי להחזיק בנשק. ב-2010 נמנעה כניסתו של חומסקי לישראל. בכיר נוסף במועצה הציבורית של הארגון הוא פרופ’ גדי אלגזי מאוניברסיטת תל אביב. לפני כשנתיים, עם פרוץ מתקפת טרור הסכינים של הפלסטינים, נשא אלגזי נאום פרו-פלסטיני ומלא שטנה לישראל וממשלתה. “אנשים ימשיכו לשלם בחייהם כל עוד ימשיך הכיבוש”, אמר אלגזי, שהזהיר את נתניהו “אל תיגע באל אקצה” וכינה את ראש הממשלה “ליצן מסוכן” ו”המניאק של המתנחלים”. אלגזי כינה את ישראל “מדינת טרור”, טען כי העלייה של יהודים להר הבית “היא חלק מהכיבוש” והביע תמיכה בראאד סלאח: “להוציא את התנועה האסלאמית מחוץ לחוק הוא פשע”, טען. לדבריו, “הציונות השחיתה” את ארץ ישראל ושלום בין היהודים לערבים ייכון רק עם “שיבת הפליטים” ו”סיום העליונות היהודית”.

דבריו המלאים של גדי אלגזי בעצרת היום בסח'נין.

Posted by ‎התחברות – תראבוט تـرابـط – هتحبروت‎ on Tuesday, October 13, 2015

המנכ”ל והעורך ראשי של הטלוויזיה החברתית, אהוד שם טוב, לא בוחל גם הוא בהפרחת עמדות קיצוניות. ב-2014 למשל כינה שם טוב את “ועידת השלום” של עיתון הארץ “וועידת השלום לפושעי המלחמה”, עקב ריבוי אנשי הביטחון בדימוס שהשתתפו בה. עם זאת, מנכ”ל ועורך הטלוויזיה החברתית, שהשתכר בשנה החולפת 225 אלף שקלים ברוטו, לא ממהר לוותר על כספי התמיכות של ממשלת ישראל הנפשעת.

בקרוב נדע האם שר התקשורת איוב קרא ימשיך לכפות על אזרחי ישראל להזרים מאות אלפי שקלים לגוף שחורט על דגלו תמיכה בהשתמטות, מתן לגיטימציה לטרור ועידוד זכות השיבה.

מהטלוויזיה החברתית נמסר בתגובה:הטענות המועלות כאן נגד הטלוויזיה החברתית הינן טענות ממוחזרות שאבד עליהן הכלח. הטלוויזיה החברתית מקבלת מענק ממשרד התקשורת מתוקף היותה גוף שידור קהילתי, מעמד שקבע המשרד. את גובה המענק קובעת המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לוויין, לאחר בחינת בקשות התמיכה על פי אמות המידה שקבע המשרד. לפיכך, את השאלה האם פעילותה של הטלוויזיה החברתית מגשימה את מטרות התמיכה שהיא מקבלת יש להפנות למועצה”.

ממשרד התקשורת טרם התקבלה תשובה. נפרסם כאן את התגובה מיד כשתתקבל.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

30 תגובות למאמר

 1. מלבד הדיון העקרוני בנושא תקשורת הממומנת על ידי המדינה, יש מקום להתייחס לנקודה שבצד השמאלי של המפה הפוליטית ישנם אנשים שיודעים לנצל את הזכויות הניתנות להם באופן חוקי על ידי המדינה לקידום האידאולוגיה שלהם. לעומת האנשים בצד הימני של המפה הפוליטית שבעיקר מלינים למה המדינה לא מונעת מהצד השני להתבטא ולפעול.
  במקום להתלונן תתחילו לעשות, להקים ולחזק מכוני מחקר, לפתוח עמותות וכן להפיק תכניות לערוץ הקהילתי שתומכות ומקדמות את האידאולוגיה הימנית.

  1. במימון של מי? כמה פילנתרופים יש מהסוג של אדלסון? משטר המיסוי הקיים במדינת ישראל גם דואג היטב למנוע התעשרות רחבה של הפרט באופן שכמה מהם היו הופכים לאדלסונים. לימין אין קרן לישראל חדשה. אין תמיכה של ממשלות אנטישמיות. יש את אדלסון וזהו.

  2. כי הימין לא מקדם אג’נדה, התפקיד של הימין זה לתקוע את השמאל, ראה אסכולת טראמפ וביטן ורגב

 2. בירושלים נתלה היום שלט gbe של ארגון טרור רשמי בישראל – כך. הארגון יתכנס בבית כנסת.
  מתי נראה מאמרים במידה שמבקשים לסגור את המימון לארגון להבה ולבתי כנסת שמארחים אותו?
  מתי נראה התנגדות לטרור וגזענות גם של מוסלמים וגם של יהודים?

  1. כי אין גזענות יהודית. יש יהודים העומדים על נפשם, ויש יהודים האוהבים את עמם ויש כאלה השונאים את עמם. ויש אפליה על רקע דתי במדינת ישראל וזו אפליית החרדים. מהיום הרי חרדי לא יוכל להתקבל לעבודה במרכזי המסחר בתל אביב מפני שהוא יסרב לעבוד בשבת. היום חרדי החפץ להיות שחקן כדורגל מקצועי אינו יכול לעשות זאת כי המדינה כופה עליו לשחק בשבת. ובכל מקרה כדאי לשנן, בית המשפט העליון אינו מצפון האומה, ואינו גוף הקובע את ערכיו המוסריים של אף אחד מאתנו. כל אדם קובע את הערכים המוסריים של עצמו. ומי שסבור שמאיר כהנא נרדף על ידי הממסד ועל ידי בית המשפט העליון לא על פי ערכים מוסריים המקובלים עליו, חייב לנהוג על פי מצפונו.

  2. ברור. לחלץ משעבוד, מאונס ומהתעללות נשים שהשתטו להתחתן עם מוסלמים ואת ילדיהן הקטנים, זה בהחלט טרור.

 3. 2 הערות:

  1. המטבעות שאמורות “להוכיח את קיומו של העם הפלסטיני” לפני קום המדינה, הוטבעו בידי הבריטים, והן נושאות כתובת באנגלית, עברית וערבית. רק אללה יודע כיצד מאמינים המטורפים הרדיקלים שהן מוכיחות את קיומו של עם פלסטיני.

  2. אפרופו מנכ”ל גבעת חביבה שתיאר את המתנחלים כמנשלים, נגד קיבוץ גבעת חביבה יצא בשנות ה-50 פסק דין שעל הקיבוץ לפנות את אדמתו מכיון שערבים הוכיחו בעלות על השטח. הקיבוץ הגיש ערר לעליון, הערר נדחה והקיבוץ הוכרח לפנות את השטח. הוכרח? בג”ץ? הצחקתם אותם. הקיבוץ עומד על תילו עד היום. גם פסה”ד של הבג”ץ. למה מה, הם מתנחלי כיפה סרוגה או משהו שבג”ץ יגיד להם מה לעשות?

 4. אנשים מממנים ארגון שקורא לשיעבודם ולהשמדתם. (שלא תטעו, מימוש “זכות” השיבה, פירושו השמדת רבים מן היהודים החיים בישראל ושיעבודם של כל הנותרים.) מה יש לדבר. חלם קטנה עלינו.

 5. אני כבר שנים סבור שחלק לא מבוטל מערביי ישראל גולש אט אט למרד אלים

  1. מצד שני, חלק אחר – לא מבוטל גם הוא – מזדהה עם המדינה ועם ערכיה. מציע לא לשפוך את התינוק עם המים: להוקיע ולרדוף את החותרים ובה בעת לחבק את המצטרפים.

  2. אני לא מאשים את הערבים, אלא את היהודים שמסיתים אותם.

 6. ישנם שני זרמים בעולם שהולכים ומקצינים עוד אחרי שכבר נדמה שאין עוד לאן להדרדר -הג’יהאד העולמי, והשמאל הישראלי. ויותר ויותר קשה למצוא את ההבדלים.

 7. רק ביום בו תופרט התקשורת לחלוטין והכל יהיה פרטי עסקי. כל הרוצה יקים ערוץ תקשורת ויקיים אותו על חשבונו. ביום בו ייסגר משרד התקשורת. ביום בו כל הרגולטורים יאלצו לחפש פרנסה אחרת. ביום הזה נדע שקמה מדינת ישראל. והיא חופשית ובת חורין ואזרחיה בני חורין.

 8. נראה לי שהם יביאו על עצמם עוד נכבה .
  הם נהיים מיליטנטים במסגרת הדמוקרטית שהמדינה נותנת להם . הם לא מבחינים בין המותר והאסור . הדרך שהם בחרו מסוכנת להם . הם פשוט בחרו להיות אוייב בתוך מדינת ישראל.

  1. בדיוק. אבל כשאומרים לערבים הישראלים שבהתנהגותם הם מביאים על עצמם נכבה שנייה, הם מיד צורחים: “מה, אתם מאיימים עלינו?” לדבר איתם בשקט ובהיגיון זה כמו לנסות ללמד חמור לדבר לטינית. פשוט בזבוז משווע של זמן ומאמץ.

   נ.ב
   אני מתנצל בפני כל החמורים בעולם על ההשוואה הזאת.

 9. מדינה שנותנת לכאלה דברים לצוץ בגינה שלה, לא יירחק היום שתבוא השתלטות על הגינה.

 10. אני תומך בטלוויזיה החברתית, וברוב הארגונים ה”קיצוניים” (כביכול) שהזכרתם.
  כל המטרה של ה”קיצוניות” הזאת היא לחולל שוויון בין בני האדם (שזה כולל, אולי לצערכם, גם את הפלסטינים, אלה שנשארו בפלסטין ואלה שגירשתם במהלך שלבי הציונות השונים לגלות כפוייה)

  קשה לכם לראות את זה, כי זה מפחיד, כי חינכו אותכם בדיוק הפוך – אבל מי שכאן בעצם קיצוני וכוחני זה אתם! אתם, הציונים. שמאמינים שמגיע לכם לייצר מדינה נקייה כמעט מפלסטינים, כדי שיהיה לכם מקום לגזע או לדת שלכם בלבד.

  אם תעצרו לרגע את הלהט ולכתוב שאני “שונא את עצמי” או “מגיב משנאה” או “הזוי” ותחשבו באמת על הדברים – אולי תתפכחו. גם אני פעם התפכחתי. לא הייתי “חכם” כזה תמיד.. כולנו בני אדם.

  1. אבל אתה לא חכם. אתה שטוף מוח שמנתק את הישות המלאכותית הפלסטינית מכל הקשר הסטורי או עובדתי. בפועל הישות הפלסטינית היא זרוע השתלטות ערבית צינית בניסיון להנציח כיבוש מוסלמי בלתי חוקי של ארץ ישראל היהודית. מלבד זכות קניין פרטי שתוכח כראוי, וגם זה לפנים משורת הדין כאשר מדובר באויבים, אין לשום ״פלסטיני״ שום זכות לריבונות על קרקע כלשהי במדינת ישראל מן הים עד לירדן. כלל הקרקע שייכת לריבונות העם היהודי ולו בלבד מכוח ההיסטוריה ובקשר בין העם היהודי לארץ ישראל. וכך גם הוכר בוועידת סן רמו על ידי נציגות כלל עולמית באופן מחייב. כל ערבי פרטי שירצה לחיות במדינה יהודית תחת ריבונות יהודית יזכה לזה. כל ערבי שמטפח לאומיות מזוייפת ואשלייתית ככלי נשק לנישול העם היהודי יתרסק בסופו של דבר על קרקע המציאות. כל שמאלן מרחף בהזיות רומנטיות מזוייפות שעוקרות קטע קטן מן ההיסטוריה ובוחנות אותו בעיניים מסולפות רגשניות ומצועפות משקרים ועיוותים, ייאלץ להתפכח בסופו של דבר. במצב הקיים הטלוויזיה החברתית כביכול הזו היא פשוט מחולל שקרים עוול ואגואיזם של משתמטים על חשבון משלם המיסים הישראלי שמתנגד לכך והדברים פוגעים בו.

 11. המיוזע מבלפור עלול להתחיל מלחמה גרעינית מתוך פאניקה צרופה

 12. העבודה העיתונאית שגלעד צוויק עושה היא חשובה מאין כמותה, יש חשיבות רבה לחשיפת המוגלה של ארגוני השמאל. זוהי עבודה סיזיפית אך אסור לנוח ויש להילחם בהם כשם שנלחמים בטרור.

 13. אם לא תחסלו את בגצ במתכונתו הנוכחית בה זה ממשלת שמאלנים - תאפשרו השמדתנו הגיב:

  פושעים יהודים מסכנים את כולנו ובגצ והשמאל מונע חקיקה להגנת ישראל והעם היהודי. כחלון המנוול תומך בהם כנראה כי הוא חוסם את החוק שימנע מבגצ להתערב והחוק שישים קץ לאירגונים להשמדה וכל דומיה ותואמיה לקבל מימון ממשלות זרות.

 14. ממשלת הימין לוחמת נגד גופים ,אנשים ועמותות ציוניות וימניות ומעודדת את גופי השמאל והערבים הבזויים

  1. הנה הוא הימין ה”אמיתי” – זה שמפיל ממשלות ימין ומעניק את השלטון לשמאל. אותו ימין שהביא עלינו את אהוד ברק אחרי שהפיל את בנימין נתניהו, ושהביא עלינו את ממשלת יצחק רבין אחרי שהפיל את יצחק שמיר. כי בשביל הימין ה”אמיתי” הזה – הימין הרציונלי הוא כמו הפלישתים של שמשון: “תמות נפשי עם פלישתים”. הוא מוכן להביא להרג יהודים ולהרס המדינה היהודית – העיקר שהימין הרציונלי לא יוכל לשלוט. בגלל הימין הזה איבדנו את ממשלת שמיר וקיבלנו את ערפאת ואת מלחמת אוסלו והאינתיפאדה. בגלל הימין הזה איבדנו את נתניהו בקדנציה הראשונה שלו וקיבלנו את ברק שביסס בתודעת העולם את רעיון החזרה לקווי 1949. זה הימין של משה פייגלין, ברוך מרזל ואיתמר בן-גביר, שזורק לפתאים סיסמאות מנצנצות ואוטופיסטיות וכך מחליש את המחנה הלאומי באיבוד קולות ובפיזור קולות.

 15. לפרסם את שמות הבוגדים ותמונותיהם על לוחות מודעות ברחבי הארץ.
  ללעוג להם ולהשפילם בכלי התקשורת.
  למנוע את ההעסקתם, ולגרום להם לעזוב את הארץ.

  זוהי מלחמה ויש להשתמש בכל האמצעים.
  להקדיש תכנית מיוחדת למלחמה בבוגדים.

 16. מישרד התיקשורת שנים נישלט על ידי הליכוד המסואב המושחת שמגיע לשילטון ומוכר את המדינה לאהרון ברק והמימסד החרדי שותפי ברק מיזה עשרות שנים. הליכוד המושחת האנטי לאומי העלה את שילטונו של ברק אהרון עד לשמיים והפך אותו לאח הגדול. ככה ניתפנה לו כל הזמן שבעולם להשחית ולהשחית. מה ההבדל בין מרץ לליכוד. כלום ממש. מצע הליכוד הוא למעשה מצעה של מרץ את המימסד החרדי. הוא חיזק אותם בטרוף. ביבי הוא הפועל השחור של שניהם. הכושי עשה את שלו עכשיו יכול ללכת. ביבי האינטרסנט המושחת יש לו כניראה אינטרס אנוכי לחזק את המדיה השמאלנית הרדיקלית. הוא כמו כל האליטות משרת את הסדר העולמי החדש. יש יד זרה סמויה במדינה ששולטת בכל מיכל. אדם לאומי במדינה נירדף מסיתים נגדו ועדיף לו שיתאבד. כל המדינה נישלטת על ידי זרים. כסף סעודי דובאי כסף ארופי אמריקאי בכיסי האליטות כדי שישרתו אותם ולא אותנו. מחיר הבגידה הנוראה. המדייה כולה מפוברקת הזויה לא מאמינה לשום דבר שם. מתוכנתת מהונדסת. אפילו מהמעט הכאילו ימני אין תיקווה הם גם בסיפור.הם לא איכפת להם מהעם.הוא הופקר נישלט על ידי חיות טרף רעות קניבליות טורפים אליליים פגנים. באין חזון יפרע עם. פרעו בנו הקניבלים האלה. הכל שבור הרוס מיתחת לשטח ואין לך בה להאחז. המפולת בעשר חמש עשרה השנים האחרונות היא קטסטרופאלית הרסנית. נורא עצוב וכואב. לא לתוצאה הזו חיכינו. מה שנותר זה לשרוד ולבכות.

  1. תראו את השיטות השפלות שלהם: קודם הם שמים מקלות בגלגלים של המחנה הלאומי ומשתילים את אנשיהם בעמדות הכוח, כדי שיפריעו למחנה הלאומי לממש את המדיניות שלו, ואז הם עושים את המוות לכל מנהיג לאומי אמיתי כדי שלא יוכל לשלוט על פי המנדט שנתנו לו האזרחים בבחירות חוקיות, ואחר כך הם מאשימים את המחנה הלאומי ואת מנהיגו בכך שהם מאפשרים למושתלים בעמדות הכוח להרוס את הדמוקרטיה.