לראשונה: ארגונים מרכזיים ביהדות ארה”ב מאשימים את ישראל בגזענות

אחרי עשורים שבהם יהודי ארה”ב לא קנו את שקרי הקרן החדשה על גזענות ישראלית ביו”ש, הרחקת המסתננים עשתה את העבודה. הפרכת השקרים היא הזדמנות לאחות את הקרעים

מאמץ מתואם של ארגוני שמאל. הפגנה נגד הוצאת המסתננים | פלאש90

ג’ונתן גרינבלט, מנכ”ל הליגה נגד השמצה, מאשים את ישראל בגזענות על רקע הרחקת המסתננים מדרום תל אביב. “פליטים צעירים מאפריקה, אשר בגלל החלטות של הוריהם גדלו ב[ישראל] ומדברים עברית שוטפת”, אמר גרינבלט בכנס בוושינגטון בשבוע שעבר, “כשאתה מתחיל לאסוף אותם ולשלוח אותם מעבר לגבול בחזרה לדרום סודן או לרואנדה, בזמן שאתה לא עושה אותו דבר לאוקראינים ומזרח-אירופים שנשארים אחרי תום הוויזה שלהם – חברים, זה לא הולך להיגמר בטוב”.

הליגה נגד השמצה היא ארגון יהודי מרכזי בארה”ב הנלחם באנטישמיות, או כפי שהדבר מוגדר במוטו של הארגון, מטרתו “להפסיק את ההשמצה נגד העם היהודי”. במלחמתו באנטישמיות נוקט הארגון פעמים רבות קו דקדקני ומעמת מכחישי שואה עם עובדות רלוונטיות. אך כשהליגה נגד השמצה משמיצה את מדינת ישראל ומאשימה אותה בגזענות, תוך התעלמות מעובדות והפרחת שקרים, מדובר בהתרחשות בעלת חשיבות היסטורית. הקמפיין השפל של הקרן לישראל חדשה, המשווה את ההרחקה לפשעי הנאצים, נתקל בישראל באזניים אטומות. בארה”ב, מנגד, מצליחה הקרן לעשות נפשות.

גרינבלט השווה בין המסתננים האפריקנים לישראל למהגרים לא־מתועדים שנכנסו לארה”ב כקטינים ומעמדם כתושבים הוסדר בחוק מיוחד. מהגרים אלה עומדים במרכזה של מחלוקת לאומית בארה”ב, וזוכים לתמיכת המפלגה הדמוקרטית בניגוד למדיניותו הרשמית של ממשל טראמפ. במקביל,  850 רבנים וחזנים מכל הזרמים חתמו על עצומה שהפצירה, בשם היהדות וההיסטוריה היהודית, לתמוך בקמפיין DontDeport# (“אל תגרשו”). ריק ג’ייקובס, ראש התנועה הרפורמית, הכריז כי גירוש מסתננים המבקשים מקלט בישראל “עומד בניגוד לערכים יהודיים”.

מנכ”ל הליגה נגד השמצה, ג’ונתן גרינבלט | צילום: גייג’ סקידמור

סוזן סילברמן, אמריקנית לשעבר המתגוררת בישראל וחברה בולטת ב’נשות הכותל’, סייעה להקים את ‘מקלט אנה פרנק’, שמטרתו לא רק לתמוך בטענות המסתננים האפריקנים, אלא גם לרשום ישראלים לאמץ מהגרים ואף להחביאם מפני השלטונות, כרמז למאמצי היהודים לחמוק מהנאצים שביקשו לגרשם למחנות ההשמדה.

נקודת המפנה

שלושת אירועי המחאה הללו מסמנים, כנראה, שפל היסטורי ביחסי יהודי ארה”ב עם ישראל. מבט לאחור על פעילות הקרן החדשה לאורך שלושת העשורים של קיומה, מלמד שהסתת יהדות ארה”ב נגד ממשלת ישראל כדי להשפיע על מדיניותה, היא אחת הטקטיקות המועדפות עליה. עד כה ההצלחה היתה חלקית בלבד. ארגוני שוליים כמו ג’יי סטריט, שפרש מאייפאק בגלל נאמנותו לישראל; או קול יהודי לשלום (JVP) שתומך ב-BSD, הם קולניים ביותר אך רוב יהודי ארה”ב עדיין מסתייגים מהם. קמפיין המסתננים נראה כמו הפעם הראשונה שבה הצליחה הקרן להבקיע ללב הזרם המרכזי של יהדות ארה”ב, ולהטמיע בה נרטיבים שואתיים ביחס למדיניות ממשלת ישראל.

הקבלות שקריות לשואה שימשו את הקרן החדשה גם בעבר, בהקשר של הסכסוך הישראלי ערבי, אולם הקרן נכשלה בהטמעת השיח הזה אצל המוני היהודים בארה”ב. מה גורם לכך שדווקא כעת, בסוגיית המסתננים, נוחלת הקרן הצלחה? יש לכך שלוש סיבות.

הראשונה היא העובדה שהפלסטינים הם סחורה שקשה למכור. המנהג הנלוז שלהם לרצוח יהודים חפים מפשע ולהתפוצץ ברחובות מקשה מאוד על היכולת להקביל בינם לבין קורבנות הנאצים. הוותרנות הסדרתית מצד ישראל, היד המושטת לשלום בעקביות והסרבנות הפלסטינית מוסיפים גם הם ליחסי הציבור הגרועים של הפלסטינים. ולבסוף, העובדה שאויביה המוחשיים ביותר של ארה”ב בעשורים האחרונים גם הם דוברי ערבית וגרים במזרח התיכון, מכשילה את תעמולת הקרן. כל הקשיים הללו לא עומדים בפניה כשמושאי הגזענות הישראלית המדומינת הם מסתננים מאפריקה – “פליטים”, כפי שהם נקראים באדיקות בתעמולת הקרן.

הסיבה השניה קשורה לזיכרון הקולקטיבי של ארה”ב בכל הנוגע לשחורים. העבדות מוסיפה לרדוף את האמריקנים 160 שנה אחרי שחדלה מלהתקיים. חוקי הפרדה גזעניים ממשיכים להתל בתודעה הפוליטית בארה”ב עשרות שנים לאחר שבוטלו. לאזרחי ארה”ב, ולא רק ליהודים שבהם, יש חולשה לשחורים. העובדה שישראל הרחיקה אלפי מסתננים לבנים, בעיקר מגאורגיה ואוקראינה, לא רלוונטית מבחינת תועמלני הקרן. הם מנפנפים בעובדה שמבצע ההרחקה המתגבש כעת מופנה למסתננים אפריקנים כדי לבסס את שקר הגזענות הישראלית, ובארה”ב רדופת הבלהות קונים את השקר בקלות.

לבסוף, תמיכה בהגירה – חוקית או לא – הפכה להיות שֵם נרדף לצדק חברתי ויהדות עבור רוב יהודי אמריקה. בסביבה שבה הסימפטיה ל’גֵרים’ ולזכויות מהגרים אינה רק חלק מהאמונה היהודית, אלא גם תזכורת לעבר היהודי, אין תקומה לטיעונים מעשיים על צרכיה וזכויותיה של ישראל. עבור אמריקנים הרואים בעין חיובית מתן מקלט בארצם לאנשים שחצו את הגבול באופן בלתי חוקי, הרעיון של מדינה יהודית המונעת כניסה או קבלת מקלט מאדם כלשהו, שלא לדבר על אפריקנים, מתפרש כרמיסת עצם יהדותם בידי ישראל.

הגיע הזמן לחשבון נפש בארה”ב

הקלות שבה מאמצים יהודי ארה”ב את עלילות הקרן החדשה היא סימפטום לבעיה עמוקה. בין יהודי ארה”ב לבין מדינת ישראל קיים קרע, שסוגיית המסתננים היא הסדק שחושף את עומקו. אליוט אברמס, יהודי שמרן מארה”ב ששימש כיועץ בכיר לנשיא ג’ורג’ בוש הבן, מצביע על כך שיהודי ארה”ב הם הקהילה היהודית היחידה בעולם שהאינטרס של מדינת ישראל איננו השיקול המרכזי עבורם כשהם באים להצביע. העובדה הזו, בשילוב העובדה שרוב היהודים בארה”ב מצביעים למפלגה הדמוקרטית, היא שהרחיקה את המפלגה הדמוקרטית ממדינת ישראל, והולידה את המדיניות העוינת של אובמה.

במשך שנים, הסוגיה הטעונה ביותר במתח שבין יהודי ארה”ב לישראל היתה מדיניות ישראל בשאלת מיהו יהודי, ובפרט – הסירוב להכיר בגיורים שאינם אורתודוכסיים לצורך נישואין בישראל. עד 2013, ניתן היה להתייחס למחלוקת הזו כאל עניין רעיוני גרידה. אולם באותה שנה פורסם בארה”ב סקר פיו, אשר הצביע על שבעים אחוזי נישואי תערובת בקרב היהודים הלא-אורתודוכסים בארה”ב. רוב מוחלט מהנכדים של מי שנישא בנישואי תערובת אינו מגדיר את עצמו עוד כיהודי, מה שמעמיד את יהודי ארה”ב על סף כיליון. במקום לעשות חשבון נפש, הם מאשימים את ישראל בפילוג.

התמיכה האמריקנית בציונות, מאז שלהי המאה ה-19, נבעה מהסתכלות על הפרויקט הציוני כעל פרויקט הומניטרי: התפיסה הזו שאבה מהחובה המוסרית לסייע ליהודי מזרח אירופה להימלט ממלתעות הפוגרומים בתחילת המאה העשרים, וקיבלה חיזוק מזוועות השואה. במשך רוב שנות קיומה, היתה ישראל חלשה והיא הצדיקה את מעמדה כזקוקה לחסדיו של הדוד מאמריקה. לכן התיישבה התמיכה בישראל היטב עם תודעת המיעוט השמאלנית שמאפיינת את הרוב המוחלט של יהדות ארה”ב. אולם בעשורים האחרונים נעמדה ישראל על הרגליים והפכה למדינה מתקדמת ומחוזרת. במספר היבטים ישראל אף עוקפת את ארה”ב. ההתפתחות הזו יוצרת אצל אחינו מעבר לים שלל התנגשויות זהותיות: מיתוס הכיבוש הפך את ישראל ל”גוליית” בסכסוך עם הפלסטינים. היותה של ישראל מדינה חזקה, המתחרה בארה”ב במספר מגרשים, הפכה את ההזדהות המוחלטת עימה למום בנאמנות האזרחית האמריקנית. הקונפליקטים הללו יצרו בשנים האחרונות ערבוב מושגים חולני: עבור רבים מיהודי ארה”ב, לתמוך בישראל משמעו להצביע על פגמיה המוסריים, להתנער ממנה בפומבי “דווקא כי אנחנו יהודים” ולאמץ עלילות על גזענות במדיניות ההגירה הישראלית.

הגל הזה מתיישר עם אופנת ה-PC המכרסמת את חופש הביטוי בארה”ב. הכנסת המציאות לתבניות השיח התלושות של השמאל הרדיקלי הפוסט-מודרני מתדלקת את האמביוולניות האמריקנית כלפי ישראל בתחושת עליונות אינטלקטואלית, ומכאן קצרה הדרך לחבירה לגורמים אנטישמיים מובהקים אשר עוטפים את שנאתם לישראל באצטלה אקדמית.

אפשר לתקן

באפריל 2009, כחודש לאחר השבעתו בשנית לתפקיד ראש הממשלה, נשא נתניהו נאום שבו תמצת את האסטרטגיה להוצאת הכלכלה הישראלית מהמשבר העולמי במלים האלה: “בלימת הנפילה, סיבוב ונסיקה”. דווקא סוגיית המסתננים, ומדיניות ישראל בנוגע לטיפול בהם, עשויה להיות הציר שיבלום את ההידרדרות ביחסים עם יהודי ארה”ב, יסובב את המגמה ויאפשר לשתי הקהילות לאחות את הקרעים. ההזדמנות לכך טמונה בעובדה ששקרי הקרן בסוגיה הזו קלים מאוד להזמה.

ישראל כבר מתחזקת משרד תפוצות במאות מיליוני שקלים. המשרד הזה מממן ארגונים שמרשים לעצמם להחרים שרים ישראליים. עד כה, הרוח שנשבה ממשרד התפוצות היתה כאילו הנטייה האנטי-ישראלית של ארגונים יהודיים מרכזיים בארה”ב, היא מציאות שאין דרך להתמודד איתה. עכשיו שעת המבחן. על המשרד לצאת לקמפיין הסברה מיידי ובלתי מתפשר בסוגיית המסתננים, ולבוא חשבון בפומבי עם כל גורם שאימץ את הנרטיב השקרי של הקרן החדשה. אם ניתן יהיה להנחיל בקרב יהודי ארה”ב את התובנה שהם הרשו לעצמם להשוות את מעשי ממשלת ישראל לפשעי הנאצים, בלי סיבה מוצדקת ובהסתמכות על שקרים, חשבון הנפש שיבוא בעקבות זאת עשוי לשאת פרי בטווח הארוך.

 


ג’ונתן טובין הוא העורך האחראי של האתר https://www.jns.org וכתב ה’נשיונאל רוויו’. עקבו אחריו בטוויטר – [email protected]

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

42 תגובות למאמר

 1. לא מעוניינת לאחות את הקרעים הם קרעו שהם יאחו.
  גם לא איכפת לי להפרד מפסיכים כאלה. שילכו ל…….נמאס מהם.

  1. בקרוב היהודים הללו שנמאסו על האמריקאים יסבלו מפרעות בארה”ב

 2. היהודים הרפורמים השמאלנים בארה”ב הפכו לאוייב.
  אומנם בשנים האחרונות המצב הקצין אך מתחילת המאה הקודמת הריחוק בינם לבין שאר העם היהודי גדל.
  במהלך השואה כל היהודים בכל העולם נרתמו למהלך נגד גרמניה חוץ מהדמוקרטים בארה”ב.

  1. ראשי הכנסייה הרפורמית הם אכן האויב וצריך לנהל נגדם מאבק כפי שמנהלים מול ארגוני אויב אחרים. מה שכן, הקהילה הרפורמית עצמה כוללת בתוכה הרבה מאד אנשים מסוגים שונים, חלקם לא יהודים שהתחתנו עם יהודים או “התגיירו”, חלקם ישראלים יורדים שרוצים איזה קשר למסורת בלי העול של האורתודוכסיה וחלקם מאמינים ברעיונות הרפורמה. ז”א יש הרבה מאד מה להשיג בגישה ישירה לחברי הקהילה על ידי עקיפת הנהגתה.
   הדבר דומה למפלגות הערבים בכנסת – הם בקושי מייצגים חצי מערביי ישראל בגישה המיליטנטית שלהם ובכל זאת אין מפלגה ערבית מתחרה שמצליחה להעמיד מנגנון שיסחוף אחריו את ההמון.
   שתי הדוגמאות הללו הן כישלון של מערכת המדיניות הישראלית.
   רוב היהודים העוינים (ג’י סטריט, הקרן לישראל חדשה וכו’) הם יהודים מתבוללים (יהודים גנטית) ולא מזוהים עם אף זרם הפועלים ממניעי שנאה עצמית (אוטואנטישמיות) וחבירה לרעיונות שמאל קיצוני ובייחוד באוניברסיטת ברקלי ואיזור המפרץ בקליפורניה.
   שם נקודת התורפה שלהם היא מערכת גיוס הכספים המטעה יהודים מבוגרים כי הארגונים שלהם אכן עוזרים לישראל להיות דמוקרטית וטובה יותר כשבפועל הם מכינים את ההשמדה, הפליטות ואת השואה השקטה.

  2. דודי- אתה מתבטא כמו כל שמאלני/מערבי (קולוניאליסט?) אתנוצנטרי מתנשא מצוי.
   “זה לא העם, זה רק המנהיגים שלו שמחזיקים את העם שבוי” “המוסלמים הם אחלה חברה, זה רק החמאס שהשתלט עליהם בכוח”…

   מצטער לבשר לך אבל מנהיגים בד”כ מייצגים את התמצית של רוב העם.
   אף אחד לא נופל בדיוק בנורמה ומתאים לאתוס החברתי, לכולם יש סטיות, אבל מנהיגים הם האנשים שהכי מתקרבים לזה.

   ואם אתה חושב שההנהגה הערבית מנותקת מהשאיפה הקולקטיבית והאינטרסים של הבוחרים שלהם אתה פשוט לא מבין כיצד עובד שילטון. ההבדל היחיד בין שיטות השילטון השונות הוא יעילות העברת המידע (בדמוקרטיה החלפת נציגים מתרחשת הכי מהר, לעיתים תכופות תוך הקשבה מתמדת לרצון הבוחרים (כקבוצה)), אבל במהות כולן אותו הדבר.

 3. אני לא יודע באם היא באמת יהודיה
  אבל בטוח שאינה רואה או שומעת.

  1. סוזן סילברמן נולדה לאבא הנושא שם יהודי דונלד סילברמן ולאם הנושאת שם בת’ אן או’הארא שמעיד על היותה אירית. גם עפ”י הצילומים שלה היא נראית וואספית לא יהודיה .

  2. למגיב ‘אחד’ –
   אז היא לא ממש יהודיה? וואו, איזו הפתעה. (NOT!)

 4. 1. הליגה נגד השמצה איננו גוף מרכזי.

  2.ג’ונתן גרינבלט הינו שמאלני “מקבוצת אובמה”.

  נ. ב. הייתי חבר בארגון הזה לפני עשרות שנים

 5. הם אוהבים אותנו כל זמן שאנחנו תחת המגף של איזשהו גוי אכזרי.
  ברגע שאנחנו עומדים לבד ונעשים קצת חזקים מדי – אנחנו מהווים איום . איום אידאולוגי שיוצר בעית זהות קשה לחלק מיהודי ארה”ב.
  אם תהליכי ההתבוללות שם יימשכו כפי שהם כיום, בתוך כחמישים שנה פשוט לא יישארו שם יותר יהודים חילונים והבעיה תפתר מעצמה.

  1. לא ירחק היום ויהודים אלו יגורשו מארה”ב…. ואז… הם יבואו לישראל

 6. אומנם נדרשת הסברה. אך הכי חשוב לגרש את כל המסתננים. גם את הילדים “דוברי עברית”.
  הרצל לא התחשב ברפורמים, ובחרדים.
  כעת אין ברירה, ואין להתחשב ברפורמים ובמתבוללים.

 7. יהודי גרמניה מלפני מלחמת העולם השניה רשמו פטנט על זה
  כלומר הם לא לאום יהודי אלא גרמנים ממוצא יהודי. כנ”ל עם יהדות אמריקה, הם אמריקאים ממוצא יהודי. כל זה בא מפחד ונסיון להראות שהם יותר אמריקאים מהאמריקאים. גם יהדות גרמניה התנכרה לשאר היהודים כי הם בסך הכל ראו את עצמם גרמנים. גם באמריקה נראה שיש הרגשה כזאת אצל היהודים. התנועה הרפורמית פשוט מכסחת את היהדות בזה שנותנת לרבים מהם את האפשרות לחיות כלא יהודי אבל עדיין לחשוב שהם יהודים. הדור השני של הרפורמים בכלל ישכח שהוא בכלל יהודי.

  מצד שני אפשר לשאול למה הם בכלל פותחים את הפה? מישהו לוחץ? למה הם יוצאים נגד ישראל? מדוע סתם לא לומר דבר? מאיפה הלחץ להיות נגד ישראל? בסופו של דבר מבחינה אובייקטיבית יש הרבה מדינות בעולם שגורמות סבל רב לאזרחי המדינה ובכל זאת היהודים לא אומרים דבר או אפילו לא יודעים דבר. לכן נראה לי שכל זה בא מתוך פחד כלשהו שמישהו ישאל אותם על משהו לכאורה לא נעים שקורה בישראל והם יצטרכו לענות. אולי הם פשוט מרגישים שכל דבר שקורה בארץ מושלך עליהם ולבסוף הם יצטרכו לענות ואין להם חשק לעשות את זה. לכן עדיף להיות נגד ישראל ואז אם ישאלו תהיה להם תשובה שמתאימה, לדעתם, לאילו ששואלים.

  מנקודה אחרת אולי הם רוצים להתנתק והיות ישראל אומה יהודית מעלה בעיה אצלם. אם הם יהודים מדוע הם כאן ולא בארץ היהודים? לא שמישהו שואל אותם אבל הם כפי הנראה מרגישים כך. בכל אופן הם גורמים נזקים ומחנכים חלק מהיהודים לשנוא את ישראל.

 8. יש להתייחס לגורמי השמאל הקיצוניים כאל גויים לכל דבר ועניין …. שונאי עמם בתואנות כאלה ואחרות הם אויבים לכל דבר .
  כאמור יש להוכיח “לעולם” את השקרים שאותם זרים מטנפים על ישראל כי זאת למעשה המלחמה של ה-מאה העשרים ואחת .

  מי שרוצה עולם גלובלי , ללא גבולות כלל , שיחפש מדינות שמצדדות בכך ..
  ארץ ישראל היא ארץ מאוד קטנה ועם כמות תושבים מאוד קטנה ולכן אסור בשום פנים ואופן לאפשר התבוללות מאחר והיא רק תפגע ביהדות , אפילו תפגע אנושות ולכן יש לעשות מלחמת חורמה בכל השונאים מבית ומחוץ.

  שבת שלום.

 9. אם כולם אומרים שאתה שיכור, כנראה אתה שיכור.
  כנ”ל גזען.
  אפילו הליגה נגד השמצה, ארגון כל כך אהוד על הימין בישראל טוען שאנו גזענים.
  אם ש ספק, מספיק לקרוא את הטוקבקים כאן.

  1. אם כל הערבים אומרים שישראל “כובשת” , האם זה נכון בהכרח ?

   כשרואים את המנטליות הערבית הדוחה ואת הבהמיות של 1/4 ממנה אז מבינים שהמשפט הנ”ל הוא לא תמיד נכון …

  2. יוסי, אתה ממש לא לבד והנה לך עוד כמה דוגמאות ממה ש”כולם אומרים” או “אמרו”
   א. בעולם הנוצרי כולם אמרו במשך כ-2000 שנה שהיהודים הם רוצחי האל.. רגע, נדמה לי שזה
   נמשך עד היום.
   ב. במשך מאות שנים כולם אמרו שהיהודים משתמשים בדם ילדים נוצרים כדי להכין מצות
   לפסח…
   ג. בתקופת מגיפת הדבר באירופה כולם אמרו שהיהודים הרעילו את הבארות וגרמו למגיפה…
   ד. בגרמניה במחצית הראשונה של המאה ה-20 כולם אמרו שהיהודים הם תתי אדם….
   ה. בעולם של האסלאם השיעי כולם אומרים שהיהודים הם טמאים
   ו. באסלאם כולם מצטטים את הקוראן ואומרים ש”היהודים הם צאצאי קופים וחזירים”
   ז. באסלאם הסוני כולם מצטטים את כתבי הקודש שלהם ואומרים: היהודים הם צאצאי קופים
   וחזירים” ייעוד של המוסלמים – להרוג את היהודים … “לא תגיע השעה [של תחיית המתים]
   עד שתילחמו ביהודים; היהודי יתחבא מאחורי אבנים או עצים. … לפי המסורת האסלאמית
   הזו, כאשר המוסלמים יהרגו ביהודים, יתחבאו היהודים מאחורי עצים ואבנים, אך אלה יגלו את
   המתחבאים, ויאמרו: “הו מוסלמי, הו עבד אללה, יש יהודי מאחורי, בוא והרגהו!
   יוסי, אתה בחברה טובה קבל את איחולי…

  3. ל’אחד’ _
   שכחת גם שכל העולם מסכים שהעולם שטוח.
   בינינו, הרי כולנו יודעים עד היום שהעולם לא עגול, ושכדור הארץ הוא לא כדור..

  4. עם כל הכבוד, עד לתגובתך, כל התגובות כאן עסקו ביהודים הרפורמים, לא במסתננים. ממש לא ברור היכן אתה רואה כאן גזענות, אלא אם אתה בוחן את מעמקי הנפש שלך ומוצא אותה שם.

 10. מדינת היהודים תקועה ליהודוני הרפורמה כעצם בגרון, לא להקיא ועוד יותר לא לבלוע, הם מובילים את הקו הפרוגרסיבי המטורלל ביותר בארהב, בראש החץ המורעל נמצאות הג’יהדו-פמיניסטיות (עם גוון לסבי)ממוצא יהודי,שצריכות ללבוש חלוק לבן עם כפתורים מאחור בלבד, לבלוע כל יום 5 כדורים בשלל צבעים ולבלות ברוגע בקן הקוקיה (בהשגחה צמודה)

 11. לו הייתי נקלע לאי בודד הייתי מעדיף את חברתו של אוונגליסט שאני יודע שחיבתו לישראל לא תמימה לחלוטין מאשר את ברני סנדרס או גרינבלט. לו אקלע לאי עם בני סנדרס אעדיף לברוח לקצה השני של האי ולהסתדר בעצמי עם כל הקושי שבדבר ולקוות לחילוץ. ולא אעזור להם אם יהיו בסכנת חיים, המקסימום שאעשה הוא להודיע לכוח מחלץ אם יבוא שיש עוד מישהו על האי.

 12. הבעיה היהודית היא היכולת של היהודים להגיע לעושר כלכלי . יש בכך ברכה . אבל יש בכך קללה
  השכנים מקנאים ומאמינים שבכוח יוכלו לגזול את מה שיש לך .הדרך לכך הגירה לא חוקית לארץ . טרור .
  והשמצה בעיתונות בניסיון להכריח אותך לנקוט צעדים המנוגדים לצורכי הקיום שלכם . אנחנו
  נמצאים תחת התקפה בלתי פוסקת של אויבינו בנפש

 13. “רוב מוחלט מהנכדים של מי שנישא בנישואי תערובת אינו מגדיר את עצמו עוד כיהודי, מה שמעמיד את יהודי ארה”ב על סף כיליון. במקום לעשות חשבון נפש, הם מאשימים את ישראל בפילוג.”

  כועסים על מי שלא שומר על טוהר הגזע, כועסים על מי שמאשים אותם בגזענות.
  יהודים ימניים חביבים – קווים לדמותם.
  לפחות תהיו שלמים עם מי ומה שאתם.

  ואגב, זה יפה שכתוב שמגרשים אוקראינים וגאורגים. גם הם טסים לאפריקה עכשיו?

  1. חחחחחח “טוהר הגזע”. העובדה היא שרוב רובם של נכדי הרפורמים והפרוגרסיבים לא יגדירו את עצמם בתור יהודים. זאת אומרת שנכדיהם גם לא ירגישו קשר מיוחד לישראל. אף אחד לא טוען שזה “רע” או “לא מוסרי” שיהודים יתחתנו עם לא יהודים אך זוהי עובדה שנכדים של אנשים אלו באופן די מוחלט לא רואים עצמם קשורים לעם היהודי (ובצדק עם הורה חצי יהודי). אז על מה אתה מתלונן בדיוק? אוקראינים וגיאורגים לא מגרשים לאפריקה כי הם לא מאפריקה, ואפריקאים מגרשים לאפריקה (אל מדינות בהן אין בעיות הומניטריות קשות) כי הם מאפריקה. שוב, מה הבעיה שלך? האם לדעתך אפריקה לא ראויה למגורי אדם? כי זה נשמע קצת גזעני חבר…

  2. לא רק שם אין לך…
   מי שדיבר על “טוהר הגזע” היו הנאצים.
   אתה ממשיך את הקו של אלה כמו הרבה סוזן סילברמן שעורכת השוואה בין ישראל לנאצים… למה?
   כי מהגרי עבודה אזרחי אריתראה שהגיעו לכאן ושוהים כאן באופן לא חוקי מורחקים על פי החלטה של מדינה ריבונית? אז מה הקשר לנאצים??
   בניגוד ליהודים נרדפי הנאצים שאזרחותם נשללה מהם הם נותרו ללא מולדת הופשטו מכל הזכויות ונותרו ללא כל הגנה בכל מקום בו שלטו הגרמנים וכולם היו נידונים ל”פתרון הסופי”, האריתראים אינם נרדפים בארצם.
   להפך. הם אזרחים נאמנים למולדתם וחוגגים כאן את חגיהם בצוותא עם שגריר אריתראה. מאז שבית המשפט של האיחוד האירופי קבע שלא נשקפת להם סכנה במולדתם וניתן להחזירם לארצם מדינות רבות במערב מחזירים אותם באלפים חזרה לארצם.
   הבג”צ קבע זאת גם כן.
   זכותה של כל מדינה ריבונית להחליט לעצמה מי יבוא בשעריה.
   אפריקה איננה מחנה השמדה.
   ואם אתה סבור שהיא כן אז מי שחוטא בגזענות קשה זה דווקא אתה

  3. אחד, אתה לא אחד חכם אה?

   קרא את הציטוט שהבאתי מהכתבה.

   מי שמדבר על טוהר הגזע כל הזמן, זה הימין הישראלי. קרא את זה. זה ממש כאן.
   מבקשים לעשות חשבון נפש ממי שלא מתחתן בתוך הקהילה היהודית בארה”ב. כלומר מוותר על התענוג של “אמא ואבא בני דודים”. כלומר מוותר על טוהר הגזע.

   וכל שאר הבולשיט שכתבת: הוא לא רלוונטי. כי הוא לא עונה על השאלה ששאלתי. גם אוקראינים וגאורגים מגורשים לאפריקה?

  4. אם “מי שמקבל על עצמו את כללי היהדות הוא יהודי” זה בעיניך “טוהר גזע”- אז כנראה שאנחנו עושים עבודה מחורבנת מאוד…

  5. ולגרש לאוקראינה זה בסדר מצדך? לא מתנהלת שם מלחמה כיום? למה לא אכפת לך מהמגורשים הלבנים? אולי גם זו סוג של גזענות, והפעם מצדך?

  6. לרינגו –
   זה לא אנחנו, אלה המורים שלו שעשו עבודה מחורבנת להפליא.
   וההורים שלו… על ההורים שלו עדיף לא לדבר בכלל.

  7. “רוב מוחלט מהנכדים של המתבוללים לא מגדירים את עצמם כיהודים.”
   אתה הבנת את זה, ילד מוצלח של אימא? הנכדים לא מגדירים את עצמם כיהודים. ועוד פעם, כדי שתבין – לא אנשי הימין הגזעניים והמרושעים דוחים את צאצאי המתבוללים מן היהדות, הצאצאים עצמם הם אלה שדוחים את היהדות. יכול להיות שדווקא הם הגזענים, למרות שברור שרעיון כזה לא חלף בראשך. אבל זה בסדר, סביר להניח שלא הרבה רעיונות משום סוג שהוא חולפים בראשך.
   ואגב, יפה שאתה מסכים עם טראמפ, שאמר שאפריקה כולה היא לא יותר מ -shithole שלא ראוי למגורי אדם. אבל אם כך, לא ברור מדוע אנשי השמאל כעסו עליו כל כך כשטען זאת.

 14. ישראל היא המדינה היחידה בעולם שקמה מתוך הצהרה שהיא מדינת הפליטים היהודים.
  היא קלטה וקולטת את היהודים מכל רחבי העולם מתך אידאולוגיה ועבודה בשטח.
  יקלטו בבקשה כל שאר האומות על דתותיהם השונות את הפליטים השייכים להם.
  הנוצרים לאמריקה אירופה וכו / הערבים לארצותיהם וכן הלאה.

 15. אולי ניתן לאחות את הקרע עם חלק מן היהודים הרפורמים. אבל עם טיפוסים כמו ג’ון סטיוארט, שמריץ בדיחות כשהוא צופה בדיווחים על ישראל המופצצת מרקטות שיורה החמאס, אין לנו על מה לדבר. בינינו לבין אנשים כאלה אין קרע, אלא תהום חסרת תחתית ובלתי ניתנת לגישור.
  ומעל לכל, כשמדברים על הרפורמים חשוב לזכור שמדובר ב’עולם הולך ונעלם’. לאו דווקא בגלל ההתבוללות, כפי שנטען במאמר, אלא בגלל שיעורי הילודה, או ליתר דיוק חוסר הילודה של חברי הקהילה הזאת.

 16. אין יותר מה להתייחס ליהדות השמאלנית והתבוסתנית בארצות הברית. האנטישמיות מועצמת בשל התנהגותם של השמאל היהודי ואין לאפשר להם השפעה כלשהי עלינו בארץ. 30 אחוז מחברי ה BDS בקמפוסים יהודים.

 17. מעניין באמת שהנוצרים האוונגליסטים הרבה יותר פרו ישראלים מרוב יהודי ארצות הברית… אני צופה שיהודי ארצות הברית עוד יחפשו את השורשים שלהם בעתיד הנראה לעין…

 18. המאבק הזה הוא מתנה לקרן החדשה וארגוני השמאל, זה מחזק אותם בארץ ובעולם. ומדינת ישראל עשתה את הטעויות שלה. יש גדר, אין מסתננים חדשים בכמות משמעותית, גם ככה אי אפשר יהיה לגרש את הילדים, אפשר היה לרוקן את הבלון של ארגוני השמאל ולהגיד שמגרשים את הרווקים, בלי לציין שבשלב הבא יגרשו גם ילדים. זה רק עשה נזק. אנחנו צריכים את היהודים האלה, הם מממנים גם את הדמוקרטים וגם את הרפובליקנים [חוץ מטראמפ שלא ברור אם ימשיך] וצריך להתחשב בערכים שלהם.

 19. הרמה המוסרית של הרפורמים גבוהה עשרות מונים מזו של האורתודוקסים. הרפורמים תומכים בשיויון לנשים, צעדו עם מרטין לותר קינג לוושינגטון, נאבקים בגזענות יהודית כשם שנאבקים באנטישמיות. כלומר- מקיימים את דברי חז”ל “נאה דורש נאה מקיים”, בשונה מהאורתודוקסיה בעלת הסטנדרטים הכפולים.
  האורתודוקסיה הלאומנית מתאימה לאוונגליסטים והם מתאימים לה. אותה משיחיות הזויה, אותה גזענות, אותה שאיפת מדון ומלחמות. וגם הצביעות אותה צביעות. להשען על כספים של בעלי בתי הימורים ובתי זונות כמו אדלסון. אמור לי מי מממן אותך ואומר לך מי אתה.

  1. מה המאבקים האלה מוסרי ?
   קומץ אקדמאים מרקסיסטים משתלט על מדינה שלמה,כופה על האוכלוסיה אורח חיים שהיא לא רוצה ואונס אותה לחיות עם אנשים שהיא לא רוצה.
   מצמידים לפשעים המזוועיםצהאלה את מילות
   הקסם “שוויון” ו”זכויות” והנה הפשעים הופכים
   באורח קסם ל”דבר מוסרי”.
   בדיוק כמו במזרח אירופה לפני 120 שנה.
   תמיד השמאל מעורב ב”מאבק”.
   תמיד אלימות וכפיה,שמתחייבים מהמושג “מאבק”.
   הצבעה של כושים היא בגידה וסילוף מגוחך.
   פמיניזם היא מחלת נפש.
   שני הדברים יעלמו סופית לאחר הקריסה הבלתי
   נמנעת של ארהב ואירופה.
   היהדות היא דת לאומנית
   אין בתורה דאגות לאינטרסים של מצרים,מדיין,אשור.מואב או בבל.

 20. לפתוח הקמפיין לגירוש היהודים מארהב.
  הם אחד האויבים הגדולים שהיו לארהב אי פעם.
  לתת ליהודים להכנס לארהב,היא ללא ספק אחת הטעויות הכי גדולות שעשתה ארהב אי פעם.

 21. לרינגו.אתה טועה מאד לגבי משטרים.
  דמוקרטיה לא קשורה להחלפת נציגים.
  היא קשורה ליישום של מה הרוב רוצה.
  במדינות שהיו פעם מערב,יש תחלופה של נציגים
  אבל מה שמיושם זה ההפך המוחלט ממה שהרוב רוצה,בכל נושא ונושא.
  מה שמיושם זה מה שטוב לשכבת הפיאודלים האקדמאית.
  אפשר לעשות בחירות 3 פעמים בשבוע ולהחליף
  נציגים באותה תדירות וזו תהיה עריצות לכל דבר
  וענין.
  מה עוד של” נציגים” שהציבור בוחר אין שום
  סמכות של ממש.כל הסמכויות נמצאות בידי קומץ
  פיאודלים עם ניירות מהאקדמיה.
  וזה ההפך המוחלט מדמוקרטיה.
  זה המשטר שסוקרטס דיבר עליו.