ריאיון המפכ”ל ב’עובדה’: האם המשטרה מסרה מידע כוזב לציבור?

רוני אלשיך אמר אמש כי קצינים שחקרו את ראש הממשלה היו נתונים למעקב, אך בעבר הכחישה המשטרה טענות אלו על הסף. נתניהו: “צל גדול על החקירות”

מדברים על עובדות? אילנה דיין ורוני אלשיך | צילום מסך

הריאיון של מפכ”ל המשטרה בתכנית ‘עובדה’ ששודר אמש (רביעי) מעלה חשש כי משטרת ישראל מסרה מידע כוזב לציבור. בריאיון לאילנה דיין טען אלשיך כי קצינים המעורבים בחקירות ראש הממשלה היו נתונים ללחצים ומעקבים, אך דברים אלו סותרים הכחשה נמרצת שמסרה בעבר המשטרה בנושא, תחת פיקודו של אלשיך. בדוברות המשטרה הגדירו בזמנו את הטענות “קמפיין מכוער ושקרי”, אך כעת כאמור אלשיך מאשר אותן בקולו.

במהלך הריאיון אמש נדרש המפכ”ל להתייחס לציטוט שיוחס לו כי “כוחות רבי השפעה, כוח וכסף מנסים לפגוע אישית בקצינים הבכירים של אגף החקירות”. הציטוט לקוח מתוך כתבה של דורון הרמן בערוץ 10 מיוני 2016. בכתבה של הרמן צוין כי המפכ”ל אמר את הדברים החמורים ב”שיחות סגורות”, אך במשטרה יצאו בהכחשה גורפת: “משטרת ישראל מצרה על העובדה כי כלי תקשורת מנוצלים על ידי קמפיין מכוער ושקרי”, נמסר בזמנו מהמשטרה.

אמש ב’עובדה’, השמיע המפכ”ל גרסה הפוכה לחלוטין מתגובת המשטרה שניתנה לפני שנה וחצי, ואישר את הדברים שהרמן ייחס לו: “אמרתי ציבורית, שיש לחצים על גורמים שעוסקים בחקירה”, אמר אלשיך לדיין. המפכ”ל גם השיב בחיוב כשנשאל האם מדובר בקצינים המעורבים בחקירות ראש הממשלה, וציין כי יש לו הוכחות שיגבו טענותיו: “אני מדבר על עובדות. לא על שמועות”.

לנוכח פערי הגרסאות התהומיים ישנן שתי אפשרויות: או שמפכ”ל המשטרה נפל בעצמו קורבן ל”קמפיין מכוער ושקרי”, או שתגובת המשטרה לכתבה של הרמן חטאה לאמת. האפשרות השנייה סבירה הרבה יותר, וזאת לנוכח חשיפת ‘מידה’ לאחרונה כי המפכ”ל הדליף ישירות להרמן, ובתגובה זכה לסיקור אוהד, ואף לתואר איש השנה של הערוץ. בפגישה של אלשיך והרמן, שנערכה ב-3 ביוני 2016, נכחה גם דוברת המשטרה, מירב לפידות. למרות נוכחותה בפגישה הוציאה הדוברת את ההכחשה הנמרצת לפרסום של הרמן – הכחשה שכעת מתבררת כשגויה.

מעבר למצב השערורייתי בו מפכ”ל המשטרה עורך ראיון נרחב שעוסק בחקירה שנמצאת עדיין בעיצומה, תהיות נוספות העולות מן הדברים הן מדוע המשטרה אינה פותחת בבדיקה אם לדברי המפכ”ל הוא מחזיק בראיות חותכות לניסיון התערבות בחקירה, ואם דבריו של אלשיך חסרי כל בסיס הרי שמדובר בהאשמה חמורה ושקרית שמעידה שוב על ההתנהלות התמוהה של המשטרה. בראיון בעובדה התייחס אלשיך לנקודה זו וטען כי הוא “לא רוצה לפגוע בחקירה המרכזית”.

ממשטרת ישראל נמסר: “כפי שמשטרת ישראל אומרת מזה זמן רב, יש להתייחס רק להודעות רשמיות של המשטרה ולא לידיעות מוטות מטעם דוברים עלומי שם וזהות. את מה שהיה למפכ״ל להגיד הוא אמר בקולו בראיון ב’עובדה'”.

“צל גדול על המשטרה”

ראש הממשלה מיהר להגיב לריאיון בעובדה והכחיש בתוקף את הטענות של אלשיך. “מזעזע לגלות שהמפכ״ל חוזר על הרמיזה ההזויה והשקרית כאילו ראש הממשלה נתניהו שלח חוקרים פרטיים נגד קציני משטרה החוקרים אותו”, נכתב בדף הפייסבוק של נתניהו. “מזעזע לגלות שהוא גם חזר בפני עיתונאים על הרמיזה ההזויה והשקרית לא פחות של רוני ריטמן, כאילו ראש הממשלה היה מעורב בתלונת קצינת המשטרה נגד ריטמן בגין הטרדה מינית”.

נתניהו גם הטיל דופי ביושרתם של המפכ”ל וריטמן בנוגע לחקירותיו, וקרא לחקור את הטענות שאלשיך הפנה כלפיו: “צל גדול הוטל הערב על חקירות המשטרה והמלצותיה. איך ייתכן שריטמן עומד בראש היחידה שחוקרת את ראש הממשלה ומשתתף אישית בגיבוש ההמלצות נגדו? הרמיזות של המפכ״ל הן כל כך חמורות, שנדרשת מיד חקירה אובייקטיבית ומהירה, ולאחר שיתברר שאין קשר כזה, יש להסיק את המסקנות המתחייבות לגבי אופן ניהול החקירה וגיבוש ההמלצות נגד ראש הממשלה”.

עוד בטרם שידור הריאיון אמש, פרסם נתניהו סרטון בעמוד הפייסבוק שלו ובו התייחס לפרסום הצפוי של המלצות המשטרה. “רבים מכם שואלים, מה יהיה? אז אני רוצה להרגיע אתכם: לא יהיה כלום, כי אני יודע את האמת. המלצות יהיו, שלטים בנוסח ״ביבי אשם עד שתוכח חפותו״ גם הם יהיו, לחצים פסולים – גם הם יהיו. אבל אני בטוח שבסופו של יום הגורמים המשפטיים המוסמכים יגיעו למסקנה אחת, לאמת הפשוטה: אין כלום”, אמר ראש הממשלה.

ראש הממשלה נתניהו: לא יהיה כלום, כי אני יודע את האמת

רבים מכם שואלים, מה יהיה? אז אני רוצה להרגיע אתכם: לא יהיה כלום, כי אני יודע את האמת.מדינת ישראל היא מדינת חוק. החוק אומר שמי שקובע אם יש ראיות לכאורה נגד ראש הממשלה, זה היועץ המשפטי לממשלה והוא מתייעץ עם פרקליט המדינה.פרקליט המדינה אמר רק לאחרונה בכנסת שכמחצית מהמלצות המשטרה מסתיימות בלא כלום.אז אל תהיו במתח: המלצות יהיו, שלטים בנוסח ״ביבי אשם עד שתוכח חפותו״ גם הם יהיו, לחצים פסולים – גם הם יהיו.אבל אני בטוח שבסופו של יום הגורמים המשפטיים המוסמכים יגיעו למסקנה אחת, לאמת הפשוטה: אין כלום.

Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on Wednesday, February 7, 2018

המשטרה מתכוונת להגיש בשבוע הבא את המלצותיה בנוגע לחקירות ראש הממשלה, עוד בטרם היא אמורה להשיב בבג”ץ לעתירה העוסקת בהמלצות. כפי שדיווחנו אתמול ב’מידה’, הוגשה לבית משפט העליון בקשה להורות על צו ביניים שימנע מהמשטרה לפרסם המלצותיה בנוגע לראש הממשלה בנימוק שעתירה קודמת עדיין מתנהלת בבג”ץ ודורשת לבטל את הנוהג של הגשת המלצות מטעם המשטרה. לטענת העותר, עו”ד יוסי פוקס, המפכ”ל מבקש לבצע “מחטף המהווה זלזול בבית המשפט”.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

20 תגובות למאמר

 1. מה שהוכיח הראיון עם אילנה דיין, שיש לנו מפכ”ל זחוח יהיר וגאותן כלומר אין בו מנימום של צניעות.נוסף לכך הוא אין אינו מבחין בין האמת לשקר .
  מה יש שם בשב”כ שהם כל כך שקרנים מקצועיים מבלי להניד עפעף.(ראו פרשת פרי יעקוב , ועכשיו פרשת אלשייך)

 2. אלשייך התגלה כעוד כלומניק שנמצא בתפקיד שגדול עליו בעשר מידות. ועדת חקירה על המשטרה בישראל הגיב:

  רוני אלשייך התגלה סופית ככסיל, כלי ריק, חסר שיקול דעת ואדם דוחה בכל אספקט.

  מפלבל בעיניו באופן ממש לא נסבל, ומציג עצמו כמו אפיפיור טהור עם בייגלה של קדוש נוצרי מעל ראשו הגדול והעגול.

  אדם שכלל לא מסוגל להבדיל בין טוב לרע ובין מה אפשר ואי אפשר לומר. אדם בינוני וממש בלתי מבריק – שלא ברור עכשיו מאיפה צצו כל דברי ההללויה והשבח האינסופי על חוכמתו שלא קיימת ועל יכולות מופלאות שלא בנמצא כלל.

  לא חכם ולא בעל יכולות אלא דמות קרטון חסרת עומק.

  סיום התוכנית בה מסופר על הנוכל יעקב פרי שהמציא לעצמו ביוגרפיה צבאית שלא היתה ולא נבראה בעצם מחזקת את המתגלה בדמותו של אלשייך:

  הכל שקרים וספינים.

  איך ייתכן ששקרן ורמאי כפרי הפך לראש השב”כ בכלל? איך? לא בדקו את ההיסטוריה ואת הביוגרפיה שלו לפני שמינו אותו? זה מזעזע ממש.

  וכנ”ל אלשייך.

  הסתמכו כנראה על כל מיני שמועות לא בדוקות לפני שמינו אותו בשב”כ – ולא חקרו מיהו, מהו, מהן עמדותיו, כמה הוא חכם או לא חכם. לא יאומן.

  אלשייך נשמע שטוף מוח ע”י אנשים כמו ריטמן ושותפיו וכמו ליאור חורב איש השמאל.

  פלסטלינה ולא חוט שידרה.

  טיפש ולא חכם.

  נסחף ולא מנהל.

  בקיצור זוועה כל מה שמתרחש בצמרת המשטרה!!!

  * 1. חקירה מיידית בנושא האשמותיו על כך שביבי כביכול שלח חוקרים פרטיים לבדוק את חוקרי 443

  * 2. הקמת עדת חקירה ממלכתית עכשיו ומיד לבדוק מה קורה עם משטרת ישראל והחומרים שהיא אוספת במסתרים נגד כל מי שבא לה ושומרת במגירות לעת צורך פוליטית. המשטרה נראית לנו האזרחים כמאפיה סיציליאנית וזה לא יכול להימשך עוד.

  1. בכללי נראה שהמצב שם לא טוב. הרי יותר מהכל, בכוחות אלו שירתה ציפי לבני ותראה לאן היא הובילה אותנו.
   כנראה ששכל יש רק בסרטי ריגול.

  2. אלשייך שהתקבל בתחילה בחשדנות ע”י התקשורת הפך ליקירה ברגע שהתחיל לפעול נגד נתניהו

 3. אילנה דיין הפכה לרכילאית מלבינת פנים שמתעסקת בטפל ולא בעיקר. האם שרותו הצבאי של פרי בתזמורת צהל או בצנחנים יש בה משום עניין לציבור ?!! האם מצדיק השפלת האיש שתרם רבות בשב”כ. ואם נבדוק את הרזומה של העיתונאית וחבר מרעיה לא נמצא אי אילו דיוקים ,ולא רק אצלה. האם זו סיבה להשפיל אדם. לתכניות מהסוג הרכילאי הזה יש להצביע בשאלטר. פשוט להחרים.על רמת האמינות שלה העיד עו”ד ויינטרוב שסיפר כיצד סיננה את דבריו.

  1. ליואב המגיב, מה זה אתה צודק. יש עניין לציבור רק כשזה קלטת מבושלת על שרה נתניהו, או קלטת אחר על בנה. כאן יש עניין לציבור רכילות לשמה אבל על אדם שהיה ראש השב”כ וחבר כנסת אין עניין לציבור. כמה שזה הזוי ומעוות, אין מילים.

  2. אולי כדאי שתפסיקו לפמפם לנו על עלילות הגבורה של השקרן הזה? איזה עלילות ואיזו גבורה משמאלן זה? הגיב:

   ספרו לנו על סיפורי הגבורה שלו לפני שאתם כל הזמן מהללים את השקרן הזה. כמו שהוא שיקר על עברו הצבאי ברור שמאד מציאותי שלא היו לו שום עלילות גבורה ושום תרומה לבטחון ישראל. מה הוא תרם? איפה? באיזה נושא בדיוק?

   כלומניק עושה תמיד רק דבר אחד: כלום!

   אין להאמין יותר לאף מילה של התשקורת והשמאלנים שממנים עצמם בעצמם לכל צמרת, מקבלים שם משכורות עתק לא מוצדקות ובסך הכל לא מקדמים את ישראל בכלום אלא תמיד להיפך: מאשימים אותה ברוח הקרן לישראל חדשה או הקרן להשמדה כהגדרת יאיר נתניהו בכל האלימות והרצחנות הערבית.

   אצל כאלה שמאלנים כמו פרי יעקב בעל “העבר הצבאי בצנחנים” שלא היה ולא נברא – ישראל תמיד אשמה והערבים תמיד קורבן. אפשר לומר שהם, השמאלנים מהסוג שלו והוא עצמו – תמיד בצד של הערבים שבאמת תמיד מציגים עצמם כקורבן מסכן.

   עכשיו תחקיר על עלילות הגבורה של יעקב פרי בשב”כ.

   !!!

  3. כן !!! כאשר יקב פרי נתפס משקר (ולא בפעם הראשונה) יש בזה משום עניין לציבור ועוד איך.
   מילא אם היה אומר : “לא שירתתי כי היו לי בעיות בריאות. אחרי מלחמת ששת הימים השב”כ היה צריך מזרחנים ולכן גייסו אותי”- ניחא. אבל יעקב פרי המציא קריירה צבאית שלא היתה ולא נבראה. תוסיף לכך כישלון בארבע בדיקות פוליגרף בעניין דרעי. ותוסיף לכך התנהגות ארוגנטית ורקיחת קומבינות שונות כדי להתקדם – והרי לך המתכון הבדוק לאדם הלא נכון במקום הלא נכון.

 4. הצדק ייצא לאור בע”ה!!! אך זכרו אלישך לפח האשפה לאחר שריסק לחלוטין את המשטרה. אחריו גלעד ארדן – נפילה חזקה בליכוד נוכח חוסר התפקוד שלו. לפחות נקווה מנדבליט יעשה תפקידו נאמנה ואל יחשוש מכנופיית “שומרי החוק” הללו

  1. אכזבה ונפילה עם אפס פוליטי ופחדן עלוב. שתקן שתקן שתקן ומשותק מוחלט.

   גועל נפש.

   ארדן שר משטרה חסר משמעות.

 5. רגע, המפכ”ל טוען שחקירות שווא ורדיפה סתמית מפריעה לאנשים בעבודתם?
  כי הרי אם הוא יכול לרדוף ולהטריד את נבחרי הציבור (שברומא היו קדושים וחסינים במהלך כהונתם) אז קל וחומר שצריך וכדאי לבדוק בציציות גם את הפקידות ששום בחירה ציבורית לא אמורה ולא צריכה להגן עליה.

  מי יחקור את החוקרים? מי יבקר את המבקרים? חשוב מכל – מי ישלם בראשו על המחדלים והלחצים הזרים שמופעלים על נבחרי ציבור כנגד כל הגיון דמוקרטי?

 6. כל הסימנים מראים על ניסיון הפיכה שקורם עור וגידים מיום ליום, הפיכה ממש ,כולל מעצרים באישון לילה של ראשי המדינה והשתלטות על כלי תקשורת תוך שימוש באלימות ונשק, ע”י ביצוע שליחידות צבא ומשטרה, זה מזכיר את מחדל יום כיפור כל הסימנים קיימים,כל הרמזורים אדומים אבל איש אינו רוצה להאצין

 7. כצפוי ממשטרה, בדומה לשב”כ, שתרבות השקר והעלילה היא כלי עבודתם = וביתר-שאת נגד ראש ממשלה שנוא ונרדף פוליטית יותר מ-20 שנה – אותו הם סימנו כמטרה להדחה מתפקידו – גם לעדותו של ראש מפלג החקירות בדימוס בועז גוטמן:

  “המשטרה והפרקליטות רוצות להפיל את שלטון הימין”.

 8. מה שהוכח הוא שאלשייך הוא גבר רציני שקשה להוציא אותו משיווי משקל ומלהגיע לחקר האמת

  אני תמיד נמלא פליאה איך גדולי המנהיגים היהודיים הם אנשים אפורים בעלי חזות לא מרשימה בעליל: בן-גוריון, בגין, שמיר
  גם מאיר דגן ואלשייך קורצו מאותו חומר
  אנשים קשים כאגוז בעלי חזון ויושרה לא מתפשרת

  ביבי הציע לו את הדיל ש- 95% היו לוקחים (כולל יעקב פרי) – תתמנה, תעביר את הזמן בלי לעשות שום דבר – ותתקדם לראשות המוסד. אני כל כך גאה בו שלא לקח את הדיל המושחת הזה

  1. אתה מתכוון למאיר דגן ? זה שמסר את סודות המדינה לאמריקאים ? זה שחשב שלדרג המדיני אין זכות להורות לו איך לפעול ?
   אכן מנהיג יהודי דגול. תגיד לי את מי אתה מעריך ואומר לך מי אתה

  2. מאיר דגן היה פיון של נתניהו וברק . הם הפעילו אותו ללא ידיעתו (כנארה לא היה חכם יותר מידי גדול ) כלחץ על אובמה שיפעל נגד האירנים . נתניהו וברק ידעו שיש ערוץ ישיר ולא מדווח בן דגן למימשל האמרקאי ולכן בקשו להכניס את צהל לכוננות מול האירנים . הם ידעו שדגן ידליף לאמרקאים ללא ידיעתם והאמריקאים הטיפשים לא הבינו את התרגיל של ברק ונתניהו . נתניהו וברק שחקני שח דגן אשכנזי והשאר שחקני שש בש

  3. יש בישראל שני עמים זרים ואויבים: העם היהודי והשמאלנים הגיב:

   מאיר דגן עלוב הנפש הוא איש חזון? חה חה חה

   ביבי בסך הכל ניסה בכל כוחו לאפשר את הסכמתו של אלשייך לעבור למשטרה והבטיח שאם זה יהיה תלוי בו הוא יושב לשבכ ויעמוד בראשו. הדבר נאמר אז גם פומבית. השמאל הנתעב הופך כל מילה לקונספירציה.

  1. מזל של עם ישראל שאלשיך לא קיבל את ראשות השב”כ.
   אנא היינו מגיעים…….