על ראש המפכ”ל בוער הכובע: הקשרים הסודיים של אלשיך עם עיתונאים נחשפים

עיתונאים שנפגשו עם אלשיך דיווחו מיד לאחר מכן על הנעשה בחדר החקירות והרעיפו שבחים על המפכ”ל. המשטרה: “אין קשר בין הפגישות לדיווחים”

בחדרים סגורים. הרמן, אלשייך ואברמוביץ' | צילום מסך, פלאש90

המפכ”ל רוני אלשיך קיים קשרי גומלין פסולים עם עיתונאי: לפי המידע הנחשף כאן אלשיך הדליף ישירות לכתב ערוץ 10 דורון הרמן, ובתגובה זכה לסיקור אוהד, ואף לתואר איש השנה של הערוץ.

הסיפור החל ב-3 ביוני 2016, אז נפגשו הרמן ואלשיך. המידע אודות הפגישה נחשף במסגרת בקשת חופש המידע שהגיש עיתון ישראל היום. בשלושת השבועות העוקבים לפגישה פרסם הרמן שלוש כתבות שונות בהן דווח כי אלשיך ו”גורמים בכירים” במשטרה מביעים חשש כי אגף החקירות במשטרה מצוי תחת מתקפה של “גורמים רבי כוח והשפעה”: ב-14 ביוני דיווח הרמן כי “המפכ”ל אלשיך בשיחות סגורות: גורמים בכירים מאוד מנסים למוטט את אגף החקירות”. שלושה ימים לאחר מכן פרסם הרמן כתבה תחת הכותרת “המפכ”ל: יאח”ה יכולה להפיל ממשלות, חייבים לצעוד קדימה בגב זקוף”, וב-24 ביוני: “בכיר במשטרה: גורמים פוליטיים בכירים מנסים לטרפד חקירה גדולה”.

הרקע לדיווחיו של הרמן הוא התלונה שהגישה קצינת המשטרה צ’ נגד ניצב רוני ריטמן, בטענה כי הטריד אותה מינית. ביום שלישי פרסמנו מסמך מפורט אודות פרשת ריטמן, ובמקביל הודיע ריטמן על פרישתו מתפקיד ראש יחידת להב 433. בדיווחים של הרמן בנושא נרמז כי התלונה של צ’ בושלה לכאורה על ידי ראש הממשלה ומקורביו, וזאת במטרה לפגוע בריטמן, שהיחידה בראשה עמד מנהלת את חקירות אלף ואלפיים. “מי שיעקוב אחר הכסף יבין לבד”, צוטט המפכ”ל באחד הדיווחים. בדיווח אחר נאמר בשמו של אלשיך כי “לא סתם יאח”ה הוקמה ב-1975 וממשלה נפלה לאחר מכן”. בדיווח שלישי של הרמן נכתב כי “גורם בכיר במשטרה אומר כי גורמים פוליטיים בכירים” חברו לקצינה צ’ “כדי לטרפד חקירה גדולה שעשויה להתפוצץ בקרוב”. באף אחד מהדיווחים לא נכללה תגובתה של צ’ לטענות.

באוגוסט האחרון שב הרמן על אותן הטענות, ובחודש העוקב פרסם שלושה דיווחים שונים מפי “גורמי אכיפה” בנוגע לחקירות בהן מעורב נתניהו. לפני כחודש פנה הרמן לעורך הדין חי בר-אל, פרקליטה של צ’, בניסיון נוסף לקשור את צ׳ לראש הממשלה. בר-אל הודיע להרמן כי אם יפרסם את הדברים יגיש תביעת דיבה, והם אכן לא פורסמו. “הרמן הוא דובר אישי של אלשיך, יותר טוב ממירב לפידות (דוברת המשטרה)”, אומר בר-אל ל’מידה’. לדבריו, הרמן “מעולם לא צלצל לשמוע את הצד שלה בסיפור, ממני או מאחרים”.

את הקשרים בין המפכ”ל לבין הרמן ועיתונאים נוספים ניתן היה לפטור בהתנהלות ציבורית קלוקלת בלבד, וכך גם היה ראוי לעשות. אולם כידוע אותה משטרה ממש מנהלת חקירה מעמיקה סביב קשרים שקיים ראש הממשלה עם מו”ל ידיעות אחרונות נוני מוזס. לפי החשדות, נתניהו הבטיח למוזס לנסות צמצם את חשיפת העיתון ‘ישראל היום’, ובתמורה יקבל סיקור אוהד בידיעות אחרונות. החשדות הללו, לא מיותר לציין, לא פורסמו בשום התבטאות רשמית של המשטרה. כל הפרסומים בנושא מבוססים על מידע שהודלף לעיתונאים, כולל הראיה המרכזית בפרשה – הקלטות ארי הרו.

אם אכן קיבל המפכ”ל טובות הנאה בדמות סיקור אוהד מצד עיתונאים בתמורה להדלפות, נראה שהוא נגוע בעצמו במעשים שבגינם נחקר ראש הממשלה.

ראיון מלטף

הרמן לא הסתפק בדיווח מוטה: בערב ראש השנה האחרון הודיע ערוץ 10 בחגיגיות על בחירתו של המפכ”ל ל”איש השנה” של הערוץ. לרגל הבחירה המחמיאה, העניק המפכ”ל ראיון בלעדי להרמן. במהלך הריאיון נשאל המפכ”ל שאלות ‘נוחות’ שעסקו בעיקר בחקירות בהן מעורב נתניהו. מנגד, אלשיך לא נדרש להשיב על שלל סוגיות בגינן זוכים אלשיך והמשטרה לביקורת חריפה: פרשת ריטמן, ההדלפות מחקירות ראש הממשלה, היועץ הפוליטי ליאור חורב, אום אל-חיראן, הפשיעה החקלאית, המסתננים, הלגיטימציה שהעניק אלשיך לחשד מוגבר ביוצאי הקהילה האתיופית (הרמן הגן על אלשיך בסוגיה זו) וההשוואה המקוממת של המפכ”ל בין הגשת תלונות אנונימיות להטרדה מינית.

בר-אל משוכנע כי בין המפכ”ל להרמן נרקמה עסקת קח-ותן, על גבה של צ’. “המפכ”ל מצפצף על כל מערכת שלטון החוק ולא נשאל שאלה קשה אחת”, אומר בר-אל בתסכול. “נראה שאלשיך האכיל את הרמן בדיווחים, זרק לו בלונים לאוויר, ואז בתמורה הוא מקבל תקשורת מפנקת”.

דורון הרמן לא מסר תגובה.

“צונאמי של הדלפות”

בשבועות האחרונים הכחישה דוברת המשטרה, מירב לפידות, כי המשטרה מדליפה מחקירות: “שמנו לנו יעד לשמור על טוהר החקירה, בלי הדלפות”, אמרה לפידות בכנס תקשורת. לפני כחודש וחצי הוסיפה בתכניתו של שרון גל ברדיו גלי ישראל כי המדליפים יכולים להיות “סנגור” או “מקורבים” של אחד מהצדדים, “אנשים שנחקרו” או כאלו “שיש להם אינטרס להפריח בלוני ניסוי כאלו ואחרים בתקשורת”. לדבריה, “זה לא משטרת ישראל” שמדליפה.

המפכ”ל הכחיש גם הוא את הטענות, וצוטט ב’וואלה! ניוז’ כי “ידי החוקרים שלי נקיות” ושהמשטרה אינה המקור להדלפות. באופן אירוני, הדברים שיוחסו למפכ”ל נאמרו במסגרת “שיחה סגורה עם צמרת המשטרה”. כלומר, בעוד אלשיך מבטל את האפשרות כי במשטרה קיימת מגפת הדלפות, גורם כלשהו מ”צמרת המשטרה” הדליף את תוכן דבריו של המפכ”ל.

לבר-אל, פרקליטה של צ’, אין כל ספק כי מרבית ההדלפות מגיעות מכיוונה של המשטרה. “לפחות במקרה שלנו, המשטרה מדליפה כמו צונאמי”, הוא אומר, וגם מציג מה שנראה כהוכחה לכך שההדלפות מגיעות מכיוון המשטרה: באפריל האחרון, יום לאחר שצ’ הגישה נגד אלשיך תביעת דיבה, החליט המפכ”ל להעמיד את צ’ לדין משמעתי. לדברי בר-אל, כתב האישום הגיע לעיתונאים לפני שנשלח אליו. “פתאום מצלצלים אלי כתבים ומצטטים לי את כתב האישום, הייתי בהלם”, אומר בר-אל.

במקביל לפרסום כתב האישום, דיווח עיתונאי בכיר כי צ’ וניר בילו ביחד ב”צימרים”. בר-אל ביקש מהעיתונאי למחוק את אזכור הצימרים מכיוון שהאשמה זו אינה מופיעה בכתב האישום. בתגובה, השיב לו הכתב בהודעת טקסט (מצורפת בהמשך) כי “לענין הצימרים המילה עצמה לא מופיעה. בדקתי עם העומדים מאחורי כתב האישום – זו הכוונה וזה מה שייאמר במשפט”. כלומר, עיתונאי בכיר כותב במפורש כי המידע לגבי הצימרים הגיע לידיו מגורמים ש”עומדים מאחורי כתב האישום”, ובכך לא משאיר דבר מהכחשות המשטרה. ישנו גורם אחד בלבד העומד מאחורי כתב האישום המשמעתי נגד צ’: מפכ”ל המשטרה, המוגדר כתובע. “יש פה הוכחה ברורה שהמפכ”ל הדליף לעיתונאי, הוא אפילו ידע לספר לו שבמשפט ידברו על צימרים”, אומר בר-אל.

צילום המסרון ששלח העיתונאי הבכיר לעו”ד בר-אל

רומסים את חופש המידע

דוגמה נוספת ליחסי קח ותן בין המפכ”ל לכלי תקשורת מרכזי ניתן למצוא בראיון שהעניק אלשיך לידיעות אחרונות ב-12 בנובמבר. הריאיון זכה לקידום נרחב על ידי ידיעות אחרונות, ובכלל זה הפניית שער בולטת ומיקום בכפולה הפותחת והמובילה של העיתון. המסגור של הריאיון היה אוהד ביותר כלפי המפכ”ל, והוא לא נשאל בו שאלות קשות. במהלך הריאיון ביטל אלשיך את הטענות להדלפות מצד המשטרה, אך בידיעה נפרדת לצד הריאיון ידעו בידיעות לדווח כי “במשטרה רוצים לגבות עדות גם מראש הממשלה” בפרשת הצוללות. בכותרת המשנה לידיעה נכתב כי “במשטרה טוענים שאין מנוס מלתשאל את רה”מ”.

כפי שדיווחנו ב’מידה’, יום לאחר פרסום הריאיון של אלשיך בידיעות שלח עורך הדין מיכאל דבורין מכתב לממונה על חופש המידע במשטרה, בבקשה לקבל לידיו פרטים מלאים על כל סוג של התקשרות שהתנהלה בחודש שקדם לראיון בין לשכת המפכ”ל או גורם כלשהו במשטרה ובין אנשי ידיעות אחרונות. דבורין, שותף במשרד ‘בם דבורין כהן’, ציין במכתבו לממונה על חופש המידע כי הריאיון של אלשיך לידיעות “מהווה לכאורה ניגוד עניינים בוטה” – וזאת על רקע חקירת תיק 2000 שבו נחקרו באזהרה ראש הממשלה ומו”ל ‘ידיעות אחרונות’ נוני מוזס.

במשטרה נמנעים בינתיים מפרסום המידע – תוך שהם עוברים על חוק חופש המידע, הקובע כי רשות ציבורית מחויבת להשיב בתוך 60 ימים לבקשת חופש מידע. למרות ההוראה המפורשת, נכון לכתיבת שורות אלו במשטרה לא הגיבו לפניית דבורין. בתגובה לפניית ‘מידה’ מוסרים במשטרה כי “מענה מסודר יימסר לפונה במהלך הימים הקרובים”.

המהפך של אברמוביץ’

עיתונאי נוסף שביצע פניית פרסה בטון דיווחיו כלפי אלשיך הוא הפרשן אמנון אברמוביץ’. בפברואר לפני שנה אברמוביץ’ לא היסס להטיל דופי ביושרתו המקצועית של המפכ”ל, כשטען בשידור כי הכיפה שלראשו מסגירה את שאיפותיו הפוליטיות להשתבץ במפלגת הבית היהודי.

כחצי שנה לאחר מכן, חל מהפך דרמטי בגישתו של אברמוביץ’ כלפי המפכ”ל. ב-31 באוגוסט נפגשו אלשיך ואברמוביץ’ בלשכת המפכ”ל בתל אביב, בנוכחות דוברת המשטרה. יממה לאחר הפגישה, במסגרת התכנית ‘אולפן שישי’, המטיר אברמוביץ’ שבחים על פועלו של המפכ”ל, ובעיקר על חלקו המרכזי בחקירות ראש הממשלה: “רוני אלשיך עשה שם עבודה מעולה”, החמיא אברמוביץ’ למפכ”ל.

פרשן ערוץ 2, שיום קודם לכן פגש כאמור אישית את המפכ”ל, נשמע בקיא ביותר בפרטי הפרטים של מעורבות אלשיך בחקירות: “הוא קורא את כל העדויות מילה במילה, הוא מומחה לתשאול מהשב”כ, הוא מנחה את המשטרה איך לתשאל, הוא מנחה ומדריך אותם”. לדברי אברמוביץ’, המפכ”ל “מחויב לחקר האמת, לא להפיל את נתניהו”. אין מה לומר, נראה שזו בהחלט היתה פגישה מוצלחת.

ממשטרת ישראל נמסר: “בדומה לכלל הבכירים במערכת הבטחון ובשירות הציבורי, גם מפכ”ל המשטרה מקיים שיחות רקע עם כתבים ופרשנים הפונים לדוברות המשטרה. העיסוק המגמתי והניסיון המגוחך לקשור בין דיווחי הכתבים לבין שיחות הרקע שניתנו, לא רק שהוא מופרך, אלא שגם העיתונאי יודע זאת באופן ברור. אנו גאים בכך שערוץ 10 בחר את מפכ”ל המשטרה לאיש השנה זאת לאור העובדה כי המפכ”ל מוביל מהלכים מרחיקי לכת במשטרת ישראל הנוגעים בתפיסות הפעלה חדשות, מודיעין, טכנולוגיה, הצטיידות, התעצמות ובניין הכוח, טיוב איכות כוח האדם ושדרוג תהליכי שיבוץ וקידום ועוד. הכל במטרה להבטיח שירותי שיטור טובים וראויים לאזרחי מדינת ישראל”.

 

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

48 תגובות למאמר

 1. וסר המשטרע העלוב לא יגיב ולא יפטר את המפכ”ל המזוהם הזה. למה? אולי כי הוא חושש שאם הוא ידיח את המפכ”ל, אלשייך יחשוף לציבור את טיב קשריו של גלעד טרדן עם דוברת המשטרה, ואיך גלעד טרדן כפה אוה על המפכ”ל כדוברת, למרות שכישוריה מתאימים לפיקוח עירוני, או שוטרת תנועה. בלחץ. הכל מסריח שם, מזוהם וסוטה. ואין פוצה ואין מפצפץ.

  1. לא ידעתי שמדברים על קשר מפוקפק בין ארדן לדוברת. פרט, פרט!

 2. כמה שהוא מגעיל במעשיו הלא נסבלים.

  זה האיש שגמרו עליו את ההלל. מבריק, חכם, מדהים.

  אפס מתלקק ומלקק בדיוק כמו התאום הסיאמי שלו – כחלון.

  אנשים שמלקקים לשמאל מעוררים פלצות ומסוכנים למדינה ולעם.

  להעיף אותו מראשות המשטרה.

 3. איזה איש מעורר פלצות של ממש. לא נותרו לנו אנשי איכות אמיתיים בשום מוסד מדינה.

  כולם קנויים ובזויים.

  1. פשוט אין מילים ! מזעזע, מחריד, מסוכן ופלילי !!! יש לסלק את המפכ’ל האידיוט והטיפש וגם המרושע, לאלתר ! הוא הרס את המשטרה, את תדמיתה, ויהיה אסון אם לא יסולק. גועל נפש של חוקרים והאיש שמעליהם. אנשים רעים ומושחתים נלחמים באיש הכי ישר והכי פועל למען המדינה ללא הרף וללא לאות. ממש מקומם !!!

  2. אנשי האיכות לא נשארים בשירות המדינה כי אם אתה ימני תופרים לך תיק ומרחיקים אותך ואם אתה שמאלני אתה צריך להיות מעורב בתפירת התיקים

 4. איפה השר הכושל גלעד ארדן ??
  אלשיך עבר מזמן על כל נורמה אפשרית המצופה ממפכ”ל משטרת ישראל, כולל ביזוי של צו בג”צ.
  אבל רק אדם אחד שומר על שתיקה מביכה – גלעד ארדן.
  יש שתי אפשרויות : 1. אלשיך מחזיק במידע רגיש על גלעד ארדן. 2. ארדן אינו העיפרון הכי מחודד בקלמר ואלשיך הערמומי מנצל זאת היטב.
  בעוד שנה יערכו בחירות לפריימריס של הליכוד. הגיע הזמן שמתפקדי הליכוד ישימו לב למחדליו של גלעד ארדן – להזכירכם , ארדן הוא האשם העיקרי בהקמת תאגיד השידור “כאן” שהוקם כפי שהוקם, בחוסר כשרון מוחלט.

  1. יש גם אפשרות שלישית: ארדן מעוניין בהפלתו של ביבי כדי לרשת אותו.

 5. כשהם אנשי צללים אין הציבור יודע עליהם ויכול לשפוט אותם כהוויתם ונתונה להם הסימפטיה והקרדיט. בתפקידיהם הציבוריים הם נחשפים ומהר.
  לא לקח לו שנה לאלשיך שלנו להתגלות במלוא מערומיו – חסר לויאליות, טיפש, יהיר, שיכור מעוצמתו, מלא מעצמו כמלוא תבל, מנופח מאגו ולא רק, מתפקד בצורה עלובה, לא הגון ונותן גיבוי למנוולים גדולים אף ממנו, אכול קנאה ומוכה שנאה כלפי רוה”מ ובעיקר רודף כבוד ופרסום
  והיכן ארדן כשצריך אותו ?, בחור נחמד וחכם ושנון אבל אפס מנהיגותי מוחלט

 6. עם צמרת שכזו בגוף אכיפה ציבורי אפשר לומר דבר אחד: המשטרה זה גוף שלא צריך לכבד , זה גוף שממנו צריכים לפחד!!!!

 7. המידע שנחשף בכתבה מעורר חשדות כבדים ביחס להתנהלות המשטרה והתקשורת, התנהלות שאינה שונה במהותה מזו שבגינה נחקר נתניהו, אולם החמור מכך הוא שספק אם המידע הזה יקבל תהודה כלשהיא בתקשורת המרכזית, מחוץ למטריה הימנית הכוללת את מידה, ישראל היום והרשתות החברתיות. אין ספק שבערוצי התקשורת הנדונים בכתבה (ערוץ 10, ידיעות אחרונות וכיו”ב) אפילו לא יתייחסו לטענות הללו, ובוודאי שאין לצפות שאלדד יניב יארגן הפגנות בדרישה לחקור את התנהלות המשטרה והעומד בראשה. לא רק שזה מקומם ברמות על, אלא שזה מציב את אזרחי המדינה בעמדה איומה – גם בזים להם, גם מרמים אותם, גם רומסים את בחירתם הדמוקרטית ולבסוף הם גם חסרי אונים מול כל אלו, כי מי יחקור את המשטרה? מי יתקשר את היחסים הפסולים של התקשורת עם גורמי האכיפה (משטרה ופרקליטות)? מי ינסח כתב הגנה לבוחרי ונבחרי הימין? מי יעשה אתם משפט צדק? המשטרה? התקשורת? הפרקליטות? בית המשפט? אירוניה במיטבה.

 8. אין מה להעמיק בניתוחים ובפרשנויות. בסך הכל מדובר כאן בסיפור פשוט מאוד ועצוב מאוד – אי יכולת לעמוד בלחצי התקשורת. למי שעדיין זוכר, אלשייך התחיל את דרכו כמפכ”ל בצורה יפה מאוד. מעל לכל החידושים שהביא, הוא ניסה להפסיק את מכת ההדלפות ואת הקשר הבלתי קדוש בין בכירי המשטרה לעיתונאי חצר למיניהם. כלומר, הוא עשה את ההפך הגמור ממה שהוא עושה כיום. בתגובה אלשייך ספג לחץ תקשורתי אדיר. ולמרבה הצער, עד מהרה הוא נשבר, שכר את הסנדק של קשרי שלטון-תקשורת בישראל, הלוא הוא ליאור חורב הבזוי, והשאר ידוע.
  המסקנה היא שלפני שמנהיגים בימין הישראלי ממנים מישהו לתפקיד בכיר, חשוב לבדוק ולקחת בחשבון לא רק כישוריו, את יושרו ואת השקפתו, אלא גם את יכולתו לעמוד בלחץ התקשורתי שבהכרח יופעל עליו.
  למרבה הצער, רק יחידי סגולה מעטים מסוגלים לשרוד ולתפקד תחת מכבש הלחצים וההשפלות הזה. אחד מהם הוא כמובן נתניהו. אולי הוא לחיץ וסחיט על ידי שותפיו לקואליציה (וגם זה הרבה פחות ממה שמספרים לנו) אבל הוא עומד יפה להפליא בפני הלחץ התקשורתי האלים והבלתי פוסק שמופעל עליו. למעשה, זאת היא סיבת הסיבות לתיעוב הנורא והבלתי מתפשר של התקשורת הישראלית כלפיו.
  לסיכום, תנאי הכרחי לאיש ימין שאוחז במשרה בכירה בישראל- יכולת עמידה כנגד לחצי “הנשמות הטובות” מן התקשורת.

  1. אכן, תנאי הכרחי לאיש ימין שאוחז במשרה בכירה בישראל הוא יכולת עמידה כנגד לחצי “הנשמות הטובות” מן התקשורת, ויש להוסיף על כך תנאי הכרחי נוסף: אדם שהרקורד שלו נקי אפילו מרשלנות במיחזור בקבוקים, וזאת כדי ש”הנשמות הטובות” מבית המשפט לא יוכלו להדיח אותו בעוון עבירה על חוקי המיחזור ורק יאפשרו ל”נשמות הטובות” מהתקשורת ומהמשטרה לעשות לו את המוות בהאשמות שווא ובחקירות סרק, כמו שעושים לבנימין נתניהו ולבני משפחתו.

 9. לעזאזל , איכה גלעד ארדן??????? לפטר מיידית את האפס הזה אלשיך
  גלעד , כל הכבוד, כתבה מעולה. לא להרפות עד שאלשיך יפוטר

 10. אתר מידה ומלחמתו במשטרת ישראל. אל תטעו – האינטרס היחידי במלחמה הזאת הוא להציל את נתניהו ושתישרף המשטרה…

  1. שמאלנים. שום דבר לא יכול להפסיק את העיוורון שלכם. גם עדויות גם עובדות. כלום. שום דבר לא מסית אתכם ממטרת העל שלכם להפיל בדרך פאשיסטית את הימין ואת ראש הממשלה.

  2. המגיבים הממומנים ומלחמתם בבנימין נתניהו. אל תטעו – האינטרס היחידי במלחמה הזאת הוא לסלק את נתניהו מהשלטון ושתישרף המדינה…

  3. האמת לאור הדברים כנראה אכן צריך לשרוף עד היסוד את הארגון הקרוי משטרה, ולהקים ארגון חדש במקומו .
   אגב מאוד מקומם הדברים שבכתבה אך אין אני בא לטענות למפכ”ל כי הרושם המתקבל הוא ש99% מבני האדם אינם מסוגלים לעמוד מול הלחצים והכפשות התקשורת .

  4. קשה לאנשים להבין שאפשר להיות ימנים ולתעב את ביבי. מעניין מה היו אומרים כל המגיבים אם למשל בוז’י או יאיר לפיד הין בשלטון והם היו משלמים מיליונים למשפחות מחבלים ומתקפלים כמו שפן עלוב בפרשת המגנומטרים. הם היו קוראים להפיכה והיו מזדעקים שהשמאל מוכר את הארץ-אבל אם ביבי עושה את זה הכל בסדר, כמה עיוורים אפשר להיות. מתי תבינו שבליכוד יש אנשים הרבה יותר טובים ואמיצים מביב הפחדן…

  5. אם אתה לא רואה פה משהו תקין זה בגלל שעיתון הארץ חירבן לך על הפנים. תנגב ותקרא שוב.

  1. ziv: העדויות והעובדת הן שהמשטרה חוקרת וכבר המליצה להגיש כתבי אישום נגד ביבי. כל הצגה אחרת של עובדות היא שקר. אחרי החלטת היועץ המשפטי זה יהפוך לאישומים לבית משפט. אחרי זה נראה אותך.

 11. מי מינה את אלשיך למפכ”ל?
  תקנו אותי אם אני טועה: זה ביבי בכבודו ובעצמו

  1. אלשיך לא היה הבחירה הראשונה. למועמד הראשון, גל הירש, התנגדו בתוך המשטרה והעיתונות ישרה קו והתחילה בצונמי של השמצות נגדו. כשזה לא עזר, תפרו לו תיק על שוחד שר בגאורגיה שבה שהוא עשה עסקים והוא נחקר בלהב 433 ע”י אותם משטרה שהתנגדה נחרצות למינוי שלו והוא נאלץ להסיר את מועמדותו. בסופו של דבר, זוכה שר ההגנה של גיאורגיה, שלפי החשד קיבל את השוחד. על זה כמובן לא שמענו כלום.

 12. לא הבנתי מה מקומם בהשוואה שלט לתלונות אנונימיות להטרדות מיניות?

 13. אתר מידה מאד מאכזב.
  לא השתכנעתי.

  גם הטוקבקים ההיסטריים מוכיחים – מדובר בישראל היום 2.
  מעורר תהיות מה לגבי הקשר בין כותב הכתבה לראש הממשלה?

  חבל !

  1. תאכלי את הלב וחיזרי לעיתונך הלא הוא אל ארד או לפשקוויל אידיוט אחרונות - של ארנון ויהודית משה הגיב:

   שלום גברת הקרן לישראל החדשה. חהחהחה… חבל לך אה??? חהחהחהחחהחהחה

  2. הכי טוב אל-ארד דר-שטירמר מרחוב חוקן !
   מעורר תהיות מה בכלל עושה שב”חית במדינת היהודים במקום במדינתה שבירתה ברלין …

 14. ממש מפתיע שעמיתנו השוטר, בוגר המוח’אבראת היאהודי, הוא איש נכלולים עם כיפהלה ענקית ובטן עוד יותר ענקית, וכל זה מקושט ב-شاربان אידיוטי

 15. השידרוגים היחידים שהוא עשה למשטרה ובמשטרה הם התקנת מזוזה בכל דלת של ניידת משטרה וחיוב השוטרים לרקוד עם הספר בשמחת תורה

  1. דבר על מעשיו השליליים והם רבים. מה ואיך קשורה מזוזה וספר תורה וריקוד עימו? חצוף ושפל שכמותך! הגיב:

   אין לך רשות וזכות ללגלג על מנהגי עמנו היהודי.

   אתה יהודי?

  2. יוסי אילן..תודה על העידכון. עכשיו אני מעריך אותו אפילו יותר.
   מעולה !!1

 16. זה מזביר את פרשת קו 300. שם שיקרו חוקרי השב”כ לכל רשויות החוק במדינת ישראל
  כנראה שהציפצוף על החוק הוא בגנים של הארגון הזה ואיש לא הצליח להשריש את התכונה הזו בשב”כ

 17. אולי ?! תפרו במשטרה תיק לאלשיך ותופסים אותו בגרון ואין לו ברירה עד כדי למנות את ליאור חורב

 18. חוששני שכמו שהשמאל השתלט על הפקוד הבכיר בצבא, כך הוא השתלט על הפקוד הבכיר במשטרה.
  זאת בזמן שהימין ישן (היפהפיה הנרדמת)

  השמאל חרוץ כמו נמלה אינו משאיר שום זירה הפקר. אין כמעט צומת שלטונית אחת כבדה או קלה, הכל נכבש בשיטתיות ע”י השמאל. בשביל מה לו להתאמץ ולנצח בבחירות? הוא בפועל שולט.

 19. כאשר שר משטרה מוחזק כנרא בביצים הכפיל של לואי דה פינס הופך לבדיחת השנה , סליחה “לאיש השנה”

  של ערוץ 10.

 20. יש לי חלום. לחבר את אברמוביץ’, הנחשב בעיני השמאל לכתב האמין ביותר, לפוליגרף בשידור חי ולשאול אותו מספר שאלות ששום שמאלן לא מעז. וביתר-שאת אל המפכ”ל שהיה צריך לפטר ממזמן!

 21. אחרי שגם אלשיך נכנע לתקשורת, אפשר באמת להעריך את ביבי.

  מ’המהפך’ השלטוני ב77 הימין נכנע לשמאל פעם אחר פעם. בזמן של בגין זו הייתה אידאולוגיה של ‘יושר’ ו’ערכיות’.
  בגין אמר: המערך היה מושחת, אנחנו לא נחזיר להם. נראה להם מה זה נקיון כפיים ואיזון.
  בפועל הוא הגיע רחוק עם הערכים והאיזון והחזיר את סיני.

  אחר כך הגיע שמיר, שהמשיך את המסורת המטופשת. מוקדי הכח של המשפט, התקשורת והפקידות הבכירה נותרו אנשי שמאל. בסוף התקשורת רסקה אותו. עם אותה מנטרה מוכרת “מושחתים נמאסתם”…

  ואז הגיעו ביבי ושרון. את שרון הם סדרו עם תיקים שיכלו להפוך אותו לאולמרט 0, הוא נכנע מהר וזרק לשמאלנים את העצם. הם אתרגו אותו ובג” ץ הכריז על הקפאת החקירות סביבו כדי לא להפריע לו ב’משימה הלאומית’.. “עומק העקירה – כעומק החקירה”.

  אצל ביבי זה לא הלך להם. ניסו להפוך מתחת לשולחן ולא מצאו משהו ממשי. אז התחילו ללקט פירורים ולהציג האשמות אוויליות. הדמגוגיה והצביעות של השמאל מתנשאים במלא כיעורם אבל היום זה לא כמו פעם והימין כבר שונה. יש כאלו שהתפכחו וחושיהם למדו לזהות את שיטות השמאל. יש כאלו שעדיין עומדים מאחור, אך גם אבדו אימון בפרקליטות, מערכת המשפט, המשטרה וכמובן התקשורת.

  זה מדהים לראות את זה קורה מול העיניים
  הצליחה ההסטורית של הימין עומדת למבחן!

 22. איך אפשר להאמין לחוקרים שזיהמו וניפחו את החקירות, ולפרקליטים ועיתונאים המונעים משנאת רה”מ שזיהמו וניפחו את החקירות?
  איך אפשר להאמין למפכ”ל המונע משנאה ונקמה?

  אני למשל נוטה להאמין לראש מפלג החקירות בדימוס ניצב בועז גוטמן ש: “הפרקליטות והמשטרה רוצות להפיל את שלטון הימין”.
  כך שכל השאר שקרים, ניפוחים ועלילות סרק סרק!

  העיתונאי אלי ציפורי מ’גלובס’ אמר לאילה חסון ב-15/2/18:”איננו יודעים אם לפיד זומן לעדות או הזמן את עצמו”?
  זכות הציבור לדעת.

  מאחר שלפיד הבטיח ש:”אני אעשה כל דבר שאני יכול כדי שבנימין נתניהו לא יהיה רה”מ של מדינת ישראל”.

  מי ערב לנו היום: לנוכח ההפתעה היחידה שלא הודלפה לתשקורת, דבר היותו של לפיד עד מדינה נגד רה”מ ובשפת הגשש שטינקר –
  ולנוכח קשריו של לפיד עם פטרונו מילצ’ן והבוס לשעבר דון מוזס –
  ולנוכח עדותו של ליאור חורב:”המחנה הציוני קיבלו הנחייה מ’ידיעות אחרונות’ לא לתקוף את ‘יש עתיד’ כי אחרת לא יקבלו סיקור אוהד..שזה לא משרת את האינטרס והם צריכים להימנע מזה…”
  ולנוכח הצטרפותם ל’יש עתיד’ של מיקי לוי, יעקב פרי וסיגלוביץ’ –
  ולנוכח דבריה של המעודדת הנאמנה של לפיד לפידות –

  מי ערב לנו שהחבורה הזאת לא רקמה פוטש מלכתחילה נגד רה”מ ?
  כי בקלפי אי אפשר – ואת זה יש לחקור תחילה!
  זכות הציבור לדעת.

  ואם היו שופטים כאן – במדינה חנה בבלי (שהשמאל הקים והמציא את השחיתות ואת השיטה) ראשי ממשלה על נהנתנות, סיגרים, שמפניות, עטים, שוחד, בתים ומתנות ? פרס, רבין, פואד, ברק ובוז’י, ועיתונאים מסוימים, היו חוטפים 20 שנה בכלא – ותשאלו את אלדד יניב מ’הקוזה נוסטרה’ של השמאל!

 23. האתרוג אלשייך והמאתרג אברמוביץ’ לדין עכשיו – זכות הציבור לדעת על הקשרים הסודיים בין אלשייך לערפדי התשקורת החותרים בגלוי לקפד את ראשו של רה”מ בכל מחיר.

 24. הגיעו מים עד נפש
  מעולם לא אמרתי מילת ביקורת על משטרת ישראל !
  לאחרונה אני מזהה שינוי דרמטי בהתנהלות המשטרה בקדנציה של אלשיך:
  החל מאותו משרד יחצ’נות במיליונים
  ועד האמירה האסורה “כשלון אישי”
  להבנתי
  חייב השר להזמין את המפכ’ל לשיחת ברור יסודית שיתכן ותוביל לשימוע או להתפטרות המפכ’ל
  אני יודע היטב את המשמעות הציבורית אבל כשהתהליך ינוהל בשקיפות מלאה זו ורק זו הדרך !!!
  יום יום אני מנהל שיחות עם אנשי משטרה פעילים וגימלאים וגיבשתי דעה מוצקה !

  סנ”ץ בדימוס אבי פוגל, מג”ב
  מצטרף
  סא”ל מיל’ חנן וייס, מ”י + חמ”ץ