משפטנים מסכימים: “ההמלצות חסרות ערך, ראש הממשלה לא צריך להתפטר”

עו”ד אייל בסרגליק, יו”ר הוועדה לעניינים פליליים במחוז ת”א אמר ל’מידה’: “ההמלצות בתיקי נתניהו פורסמו בניסיון לייצר לחץ ציבורי על היועמ”ש”

"המשטרה לא תמימה". ראש הממשלה נתניהו | פלאש90

הודעת המשטרה מאתמול (שלישי) על קיומה של תשתית ראייתית לביסוס חשדות של שוחד נגד ראש הממשלה אינה נהנית ממעמד חוקי וחסרת כל ערך ראייתי. כך טוען עורך הדין אייל בסרגליק, יו”ר הוועדה לעניינים פליליים במחוז תל אביב של לשכת עורכי הדין, ומומחה לעבירות של צווארון לבן.

“ההמלצות מיותרות”, אומר בסרגליק בשיחה עם ‘מידה’. “בג”ץ עצמו קבע שלהמלצות המשטרה אין מעמד חוקי כאשר דחה את העתירה נגד מינוי הרב מצגר. למשטרה אין סמכות לתת המלצות ואי אפשר להתבסס עליהן”.

על פי בסרגליק, לחוקרי המשטרה יש מוטיבציה ברורה להצדיק את החקירה ולכן זה לא מפתיע שהם טוענים לתשתית ראייתית. “יש המון תיקים שבהם המשטרה המליצה אבל בסופו של דבר לא הוגש כתב אישום או שבשימוע הוחלט לגנוז את התיק. טוב שהמשטרה לא תוכל להגיש יותר המלצות וחבל שההמלצות בנוגע לתיקים של ראש הממשלה פורסמו, מתוך מה שנראה כניסיון לייצר לחץ ציבורי להשפיע על החלטת היועץ המשפטי”.

היה ניסיון של המשטרה לסנדל את היועמ”ש?

“יכול להיות. אני בהחלט לא רואה במשטרה גורם תמים, ותעיד על כך העובדה שהפרסום אתמול תוזמן לשעה שמונה בערב בכוונה להשיג חשיפה מקסימלית. אבל גם אם המשטרה ניסתה לסנדל את היועץ המשפטי, מנדלבליט מספיק חכם כדי לקבל החלטה בעצמו”.

ראש הממשלה צריך להתפטר או לצאת לנבצרות בעקבות הודעת המשטרה?

“לא. לפי החוק המבחן הוא מבחן ההרשעה. אם היועץ המשפטי יחליט להגיש כתב אישום וגם השימוע לא ישנה את החלטתו, רק אז יכול להיות שנתניהו יצטרך לקבל החלטות אחרות”.

ראש הממשלה נתניהו: דו״ח ההמלצות מוטה וקיצוני, לא יצא מכל זה כלום

דו״ח ההמלצות מוטה, קיצוני, מחורר, מנוגד לעובדות ומנוגד להיגיון. אני בטוח כמו תמיד: האמת תצא לאור – ולא יצא מכל זה כלום. צפו ותבינו למה >>

Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on Wednesday, February 14, 2018

“צריכה לרעוד היד לפני שמגישים כתב אישום”

עו”ד בסרגליק השותף במשרד ‘בסרגליק את שחיבר’ היה חלק מצוות ההגנה של השר חיים כץ, כאשר בשנת 2006 הודיעה פרקליטות המדינה על כוונתה להגיש נגדו כתב אישום בגין עבירות לכאורה על חוק מימון המפלגות. בהמשך נגנז התיק בעקבות הליך השימוע שנערך לכץ.

עו”ד אייל בסרגליק

במהלך השימוע, אותו הוביל בסרגליק, הוצגו שורה של ראיות שהפריכו את החשדות נגד כץ, ובין היתר נטען כי כץ פעל בתום לב תוך שהוא מסתמך על ייעוץ משפטי שניתן לו. “זה היה הישג גדול, אך זה רחוק מלהיות הפעם הראשונה שתיק נגנז בעקבות שימוע”, מספר בסרגליק, ששימש כסנגור בתיקי צווארון לבן בפרשות כמו חפציבה ועזר מציון וכיום מייצג שלושה חשודים בפרשת השחיתות בתעשייה האווירית וארבעה בפרשיית נתיבי ישראל.

לדברי בסרגליק, כעת לאחר שהוגשו ההמלצות יש לאפשר לרשויות המשפט לעשות מלאכתן נאמנה. “מופעלים לחצים על מנדלבליט באמצעות הפגנות וסיקור תקשורתי, אבל אני סבור שהוא לא מוטה. צריכה לרעוד היד לפני שמגישים כתב אישום נגד כל אדם, על אחת כמה וכמה כשמדובר בראש ממשלה. אני משוכנע שהיועץ יבחן כל מילה וכל פסיק לפני שיקבל החלטתו”.

יש שיטענו כי העובדה שהחקירה התנהלה בשיתוף פרקליטה מלווה מחזקת את ההאשמות

“אני 14 שנים בתחום ומהניסיון שלי פרקליטה מלווה מסייעת ומנחה את המשטרה אבל לא כותבת המלצות ועמדתה לא תמיד זהה לזו של המשטרה. היא תהיה חלק מהצוות שיישב עם היועץ המשפטי. ישראל מדינת חוק והיחיד שמוסמך להכריע אם להגיש כתב אישום הוא היועץ המשפטי לממשלה”.

“תמונה חד-צדדית, מעוותת ומסולפת”

בהודעת המשטרה מאתמול נטען כי נתניהו ניסה לסייע לאיש העסקים ארנון מילצ’ן בחמישה מקרים שונים, בתמורה למתנות בשווי מיליון שקלים ממילצ’ן ומג’יימס פאקר. לטענת המשטרה נתניהו פעל לקדם מיזם תיירות של מיליארדר הודי שהיה מצוי בקשרי חברות עם מילצ’ן, וכמו כן לסייע למילצ’ן בכניסתו לערוץ 2 ובקידום חוק שמשמעותו הארכת פטור ממס לתושב חוזר – הטבה שיש לה ערך כלכלי רב עבור איש העסקים. עוד נטען כי ראש הממשלה ניסה לסייע למילצ’ן במכירת אחזקותיו בערוץ 10 ובהסדרת הויזה שלו לארה”ב.

במשטרה טוענים כי ישנן ראיות מספיקות כדי לבסס עבירת שוחד גם נגד מילצ’ן. לדברי פרקליטיו של איש העסקים, “אין יסוד” לטענת המשטרה וכי דפוס היחסים בין נתניהו למילצ’ן “לא עונה על הגדרת השוחד”. הבוקר טען עו”ד דן אבי-יצחק בראיון לגלי צה”ל כי המשטרה הציגה “תמונה חד צדדית מעוותת ומסולפת”.

לדברי אבי-יצחק, “המספר מיליון שקלים נשמע גדול, אבל שוכחים שמדובר בתקופה ארוכה ומצטברת. אין מחלוקת כי בין נתניהו למילצ’ן התקיימו יחסי ידידות עמוקים, כשהם יודעים דברים אינטימיים אחד על השני. אם היה מדובר באח שנותן את המתנות לא היו אומרים מילה, וביהדות אומרים כי טוב חבר קרוב מאח רחוק. אין חולק כי בין נתניהו למילצ’ן התקיימה מערכת יחסים משפחתית”.

אבי-יצחק ביקש לבטל את טענות המשטרה גם לגבי החשדות הנוספים. “המשטרה בכלל לא מזכירה שראש הממשלה לא ידע שמילצ’ן היה שותף עם איש העסקים ההודי בעסקה. בנוגע לערוץ 2, זה לא היה רעיון של מילצ’ן, ומילצ’ן לא פנה לראש הממשלה בנושא”.

עו”ד דן אבי-יצחק | פלאש90

בקשר להטבות המס למילצ’ן הסביר אבי-יצחק כי ראש הממשלה בכלל לא ידע מה מעמדו של מילצ’ן והאם הוא בכלל נחשב לתושב חוזר. “הנושא נמצא על השולחן שנים רבות והחוק התקבל בכלל בתקופת אולמרט. היו רבים שצידדו בחוק הזה, כמו השר המנוח יעקב נאמן וגם משרד הקליטה תמך בו. לראש הממשלה לא היתה עמדה ברורה לגבי החוק הוא לא עשה כלום בנוגע אליו”.

לדברי אבי-יצחק, המשטרה מתעלמת לחלוטין מהטענה שנתניהו רצה לסגור את ערוץ 10 בו מחזיק מילצ’ן מניות, ובכך היה נגרם נזק אדיר למילצ’ן. “איזה מן דבר זה שמקבל השוחד מסב נזקים כלכליים לנותן השוחד?”, שאל.

עוד הוסיף עורך הדין כי הדבר היחיד שראש הממשלה טיפל בו באופן אישי זו סוגיית הוויזה של מילצ’ן ולכך נתניהו נתן הסבר מלא. “כך פעל גם שמעון פרס, ולא יעלה על הדעת שראש ממשלה צריך להפקיר את מי שפעל למען ישראל רק בגלל שהוא חבר שלו”, אמר נתניהו.

“מדוע לפיד לא פנה למשטרה בזמן אמת?”

עו”ד בסרגליק מסביר כי הטענה של נתניהו מתבססת על פסק דין שניתן בעבר ולפיו במערכת יחסים חברית אפשר לתת מתנות בלי קשר לעובדה שמדובר בעובד ציבור. “אולי יש בזה טעם לפגם אבל לא עבירת שוחד. הייתי נזהר גם לקבוע שמדובר במיליון שקלים”.

העובדה שיאיר לפיד הוא עד מפתח של המשטרה בעניין הטבת המס למילצ’ן לא פוגעת בסיכוי לגבש כתב אישום?

“זו לא טענה משוללת יסוד. עולה גם השאלה מדוע לפיד לא פנה למשטרה בזמן אמת אם סבר שיש בהתנהלות משהו פלילי. מצד שני המשטרה טוענת שיש לה חומר ראייתי, כולל הקלטות והאזנות. צריך לראות את החומר כדי לקבוע באופן מוחלט”.

טוב, קראתי בעיון את הודעת המשטרה באשר לסיכום חקירות נתניהו ותתפלאו לשמוע, כי לא רק שאינה כוללת המלצה כלשהי להעמדה לדין, …

Posted by ‎עו"ד יוסי פוקס‎ on Tuesday, February 13, 2018

לגבי טענת המשטרה כי קיימות ראיות מספיקות לביסוס עבירת שוחד בתיק 2000 נגד נתניהו ומו”ל ‘ידיעות אחרונות’ נוני מוזס אומר בסרגליק: “אני לא משוכנע שיש הבדל בין השיחות של נתניהו ומוזס לשיחות אחרות בין פוליטיקאים לעורכי עיתונים. הטענה היא שאם התכנית של נתניהו ומוזס היתה יוצאת לפועל ‘ידיעות’ היה מרוויח המון כסף, אבל גם סיכום מוקדם בין מו”ל לפוליטיקאי על פרסום חיובי יכול להיות שווה המון כסף לפוליטיקאי. מהחומרים שפורסמו עד עכשיו אני מתקשה לראות שיהיה אפשר להוכיח עבירה פלילית”.

נתניהו יוכל לטעון לאכיפה סלקטיבית מכיוון שחוק ‘ישראל היום’ לא נחקר?

“כן, אבל לפני זה יש טענה קודמת ומשמעותית יותר לפיה בכלל לא בוצעה עבירה. נתניהו יכול לטעון ששיחות בין פוליטיקאי למוציא לאור מתנהלות על בסיס יום-יומי ובמבחן הסבירות אין מקום להגיש כתב אישום דווקא נגד השיחות האלו”.

מה הסיכוי שיוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה?

“רק מי שבקיא בחומר הראייתי יודע אם הוא מחזיק מים. מה שכן, ככל שתוגש הודעה על הגשת כתב אישום בכפוף לשימוע צוות ההגנה יוכל להיחשף לכל החומרים וזה יכול לשנות את התמונה”.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

36 תגובות למאמר

 1. המוטו של כנופיית השמאל, תקשורת ובג״ץ הוא ״אם אנו לא שולטים במדינה, לא תהיה כאן מדינה!״.

  1. סיגרים זה מוצר מתכלה אי אפשר לצבור רכוש ממנו. אולמרט קיבל מעטפות – כסף. לומר שבזמן שנתניהו תמך, אולי, בהארכת המועד לחזרה ארצה ל20 שנה היו לו הסיגרים בראש, זה הזוי לחלוטין. ניסיון להנדס את דעת הקהל להאמין בתשריטים תלושים מהמציאות. ובכלל למה 10 שנים זה נכון, ועשרים שנה פוגעים בטובת המדינה? אולי לטובת המדינה להאריך ל20 שנה כדי לעודד אנשים עשירים לחזור לארץ? מי קבע שפטור ממס זה רע למדינה? פחות מיסים יותר פטורים זה פועל לטובת המדינה, פחות כסף לביורוקרטיה יותר כסף לבני האדם.

  2. הבנו, מרקוס. כל מה שנתניהו מקבל, ובכללם תכשיטים, זה מוצר מתכלה. אבאותו אופן, אם היה מוכח שהוא קיבל כסף (ויש מקום לחשד שבפרשיות הנוספות ששמו השתרבב אליהן הוא קיבל כסף) – אז ברגע שהכסף היה מגיע לידיים שלו, הוא מיד היה הופך למוצר מתכלה. כן, נפלאות דרכי הבריאה, במיוחד כשהן נפגשות עם בנימין נתניהו.

  3. אנונימי לא חושב שהבנת. אז קפצת לפתע מסיגרים לתכשיטים. ולפתע בדרכך הישרה וההגונה כמו כל קומוניסט טוב קפצת משולשת לחשד לכסף, כדרכו של קומוניסט טוב שלא מוותר על הזדמנות לשתול עוד איזה שביב של חשד. תנוח דעתך, ליד ברק ופרס וגבאי ולפיד נתניהו תמיד יהיה צח כשלג.

 2. כה מביכות ההצדקות שמוצא דן אבי יצחק למערכת היחסים הביזארית בין בני הזוג נתניהו למילצ׳ן (חברים כה קרובים ואינטימים עד שבני הזוג נתניהו מרשים לעצמם לפנות אליו שוב ושוב ולדרוש מתנות מסוג כזה או אחר והכל מסתכם בסכום הפנטסטי של מיליון שקל).
  נתניהו טוען שהשיחות שלו עם מוזס היו מצג שווא והולכת שולל והוא כלל לא התכוון לשרת את האינטרסים הכלכליים של מוזס (ולזכות בתמורה בעיתון אוהד ומפרגן).
  כאשר נשמע את הקלטת השיחות, את האינטונציה ואת דרך הדיבור של נתניהו, נבין עד כמה הוא ומוזס היו חזק בעניין של עסקה שבה כל אחד תורם את חלקו.
  מי שמפריך את טענת נתניהו אודות מצג השווא הוא לא אחר משלדון אדלסון שבעדותו במשטרה אישר שנתניהו בירר אצלו את האפשרות לצמצם את מספר הגיליונות של ישראל היום בסופי שבוע.
  אגב, לא מוזר שנתניהו על שלל תפקידיו ועיסוקיו עסק כה רבות בענייני התקשורת (סגירת ערוץ 10, איחוד קשת ורשת, חוק ישראל היום, ענייני התאגיד)?

  1. ועדיין לא התחילה חקירה של אפילו קצה הקרחון:
   פטור ממס לקרן קיסריה ש’במקרה’ מעסיקה את חמי פרס (הבן של שמעון) כיו”ר הדירקטוריון, השקעה של קרן קיסריה בקרן פיטנגו של הבן של חמי פרס ו’הפסד’ מיליוני שקלים שהם כספי ציבור שלא שולמו כמס;
   בוז’י הרצוג ועסקיו:
   http://rotter.net/forum/scoops1/161117.shtml)

   פרשת אבי גבאי ובזק:

   http://rotter.net/forum/scoops1/414500.shtml#13

   החוזים שקיבל נפתלי שפיצר (בעלה של ציפי לבני) מראשי עיריות של מפלגת קדימה:

   https://www.themarker.com/advertising/1.2561196

   החוזים שקיבלה מיכל ברק (הבת של אהוד) מעיריות למדוד בתים מחדש לצורך הגדלת ארנונה:

   https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000506496

   הצל הפוליטי של זהבה גלאון:

   https://tinyurl.com/y7nv5579

   ויש עוד המשך ארוך לרשימה.

   אגב, לא מוזר שהתקשורת על שלל תפקידיה ועיסוקיה (ביטחון, כלכלה, חקלאות, תחבורה, רווחה, תרבות, ספורט) עוסקת כה רבות בענייני הבקבוקים והגלידה של משפחת נתניהו?

  2. אף אחד לא מפריע לך לגשת למשטרה ולהגיש תלונות.
   לי אין בעיה שכל מי שהזכרת ייחקר ובמקרה שיימצאו ראיות נגדו גם יועמד לדין.
   מה הקשר בין הפרשיות הללו (חלקן לא קשורות לפוליטיקאים) ובין הפרשיות שבהן מעורב ראש הממשלה?

  3. מערכת יחסים ביזארית עדיין אינה אסורה על פי החוק. השאלה היחידה היא האם נתניהו נתן תמורה למילצ’ן עבור הסיגרים והשמפניות. למעט הויזה לא היה כלום.

   לגבי מוזס, נתניהו נלחם בחוק ישראל היום והלך לבחירות בגללו, אז לא רק שלא היתה תמורה
   אלא אף היתה פגיעה (שלא לדבר על זה שגם שוחד לא היה כי הסיקור של נתניהו בידיעות אחרונות היה רחוק מאוהד).

   ובתשובה לשאלתך, נתניהו היה גם שר התקשורת, לכן הוא התעסק בתקשורת.

  4. לא יותר ביזארי מהמתנות שקיבלה משפחת שרון,אחת מהן היא האחוזה שדמה “חוות השקמים”,או עשרות מליוני הדולרים שקיבל
   עמוס שוקן מהפושע נוני (הם בכלל אמורים
   להיות מתחרים עסקיים),או המיליונים שקיבל
   לפיד מהפושע נוני בעבור טור מפגר פעם בשבוע,שלא לדבר על רבין,פרס ועשרות אחרים.
   לא כולם קדושים מעונים כמו מנחם בגין או גנדי.

  5. התמלול של השיחות עם מוזס אכן מזכיר מדובב
   שהמשטרה שותלת בתאי מעצר כדי להרשיע
   אסירים ולחשוף מידע.
   זה בהחלט נשמע לי כמו מדובב שמנסה לחלוב
   מידע ממישהו,ביודעו כי הכל מוקלט.
   עבד על הפושע נוני שמקומו בכלא.
   הבעיה היא שאם נוני נופל,גם לפיד כבל לבני
   ואחרים נופלים איתו ביחד.

 3. לדעתי, נפרמה אבן יסוד חשובה מהדמוקרטיה היום, והיא , עצמאות הכנסת.
  עד עכשיו יכלו מחוקקים לדבר, לשכנע ואפילו ללחוץ על השני.
  היום לאור מה שמתברר בנושא ח”כ יאיר לפיד, הרי כל פיפס, פתק שיוחלף, שיחה, אוטו כל דבר אחר, יכול להיות מוקלט ולשמש כאמצעי בסופה שנקראת : ” הכל שפיט”.
  בעתיד הקרוב נמצא כי כי שיחת שיכנוע, יכולה לשמש בסיס מיידי לתלונה במשטרה.

  ההמלצה שלי היא לרענן או לחוקק חוק של חסינות הכנסת והקורה בה.

  1. לפיד פעל כפי שמתבקש מכל אזרח הגון ושומר חוק.
   הרי לא מדובר על שיחה זניחה ובטלה שבה לפיד היה שותף אלא על מהלך שהתרקם בין נתניהו ומילצ׳ן (והיה מיטיב עם מילצ׳ן שפיזר מתנות על בני הזוג נתניהו) ולפיד נדרש לתת את הסכמתו.

  2. אוי איתמר איתמר, מצאת לך את צדיק הדור לפיד?
   קרא את אלי ציפורי בגלובס של אתמול ושל הערב ותבין קצת יותר מי זה יאיר לפיד. האתרוג החדש של התקדורת.

  3. הכנסת גוף מיותר בכל מקרה.
   כל פעולת החקיקה נעשית עי החונטה המשפטית

 4. במדינת ישראל יש חוק ויש סדר. במקרה של חשד לעברה חובתה של המשטרה לבצע חקירה .
  המשטרה הנה זרוע מרכזית ביצירת חברה הגונה וישרה . השוטרים הנם אזרחי ישראל.
  זו טעות איומה לחשוד במניעיהם – אפילו אם הנחשד הנו בחיר לבנו.
  היועץ המשפטי יחליט אם להגיש כתב אישום ובאילו אשמות.
  איזה כובע יאכל בסרגליק אם בסופו של הליך יוגש כתב אישום.
  איזו הצדקה תהיה לו להסביר איך גרם ותרם להשחתת המוסר והאתיקה.
  מסתבר שאחרי כלום וחמגשיות מסתתר הר של אישומים.
  אם זה יגמר בלי עונש הרי כמו שאומרים חברה – הלך עלינו.
  אם הרןהמ יופלל – אסון לכולנו.
  בואו נמתין וננסה לא להרוס את כל מה שיש במדינה בטרם נדע את האמת.

  1. יפה שאתה מודאג מהכובע שבסרגליק יאכל. הסר דאגה מלבך. זה עניינו. ואולי לא יאכל? ואיך מצאת “מאחורי כלום וחמגשיות הר של אישומים” ? פזיז נחפז זו הערכת חסר לגביך. אתה אולי לא משפטן מייעץ אבל אולי כדאי שתכין כובע לאכילה. כבר קבעת שעל ראש הממשלה להענש… אחרת הלך עלינו. כוונתך טובה אבל שוטה אתה.

 5. לנתניהו הון שנאמד ב-40 מיליון שקל.
  מדוע הוא צריך שמילצ׳ן יקנה לו ולרעייתו מוצרים שבני הזוג נתניהו יכולים בקלות לרכוש מכספם?

  1. אתה מבין שהטענה הזאת גם מוכיחה שאין לנתניהו שום צורך לקבל שוחד של סיגרים ושמפניות?

 6. לא חושב שביבי לקח שוחד, אבל לקבל אספקת סיגרים בכמויות ולדבר באופן מופקר עם נוני מוזס זה דבר יותר ממביש.
  התנהגותו יותר גרועה מפשע, זה טיפשות (הגדרה של טליראן).

 7. עורכי דין נכבדים מותר לגנוב מותר לשקר מותר הכול רק צריך למצוא עו”ד והכול יסתדר מבחן בוזגלו. אמא שלי שעלתה לארץ בינואר 1934 הייתה אומרת לא לזה פללנו. אנחנו מדינה של ריפולקת קליפת הבננות. .הילדים שלנו שהיו ביחידות הכי קרביות לא יהיו פה בגלל אנשים כמוכם ולא בגלל המילקי. אלא בגלל ” חברי הכנסת והשרים שהם למעשה כמו במשחק הכדור סל “המועדדות”

 8. בגלובס מחקו את זה:
  ציטטו את גרסת המשטרה שבין מילצ’ן לנתניהו היתה מערכת “שוחדית” ולא חברות תמימה.
  מצד שני לגבי ערוץ 10 הציטוט הוא שביבי היה צריך להמנע מדיונים לגבי חבר שלו.
  אני עד עכשיו מבולבל: חברים או לא?

 9. מה הבדיחה הזאת ,ההמלצות חסרות ערך’ ? ? ?

  הואיל ומעמדו של ביבי ו/או משפחתו כבר נחרץ ללא אפשרות ערעור והכחשה, בשיטת ,, אחותך זו*ה. לך תוכיח שאין לך אחות ” .
  ע”י גורמים פוליטיים ובעלי ענין מהמדינה ומחוצה לה, גם בכל ערעור נגד הפרקליטות ו/או בימש”פ כולל העליון כל מי שיטפל בתיקי ביבי ו/או בני משפחתו יהיה מחויב לעבור לפני שייגש לטפל בדברים, ועדה שמאלנית/מגמתית שתאשר את מינויו וכשירותו לעסוק בכך.

 10. היידה ביבי!!!ואני לא מתנצלת שאני ביביסטית, ההפך, אני גאה מאד בראש הממשלה, אדם בעל אישיות יוצאת דופן . ולכן לא יהיה כלום , כי אין כלום

 11. עֹכֵר בֵּיתוֹ בּוֹצֵעַ בָּצַע; וְשׂוֹנֵא מַתָּנֹת יִחְיֶה (משלי טו כז).

  1. “אל תתיראי מן הפרושין ולא ממי שאינן פרושין, אלא מן הצבועין שדומין לפרושין, שמעשיהן כמעשה זמרי ומבקשין שכר כפנחס”

 12. שמות כג 8: “וְשֹׁחַד לֹא תִקָּח, כִּי הַשֹּׁחַד יְעַוֵּר פִּקְחִים, וִיסַלֵּף דִּבְרֵי צַדִּיקִים”

  1. אל תתיראי מן הפרושין ולא ממי שאינן פרושין, אלא מן הצבועין שדומין לפרושין, שמעשיהן כמעשה זמרי ומבקשין שכר כפנחס

 13. הייתי שמח שמישהו יסביר לי למה עזרה בויזה נחשבת שוחד? הרי לראש ממשלת ישראל אין שום תפקיד רשמי או אחר במחלקת המדינה של ארצות הברית. העזרה שלו משולה לכל אדם שמכיר מישהו ומבקש ממנו טובה. אין לו שום סמכות להורות על קבלת ויזה ולכן זה בכלל לא משהו שנגזר ישירות מהתפקיד שלו אלא רק מזה שיש לו קשרים טובים יותר. כמו כן זה בטח לא גורם נזק לאף אדם ישראלי באשר הוא כי אין פה שום מצב שבו אם מילצן מקבל ויזה אז זה פוגע באזרח ישראלי אחר (הטיה)? באמת לא מובן לי

  1. ההתעסקות המטומטמת בויזה מול מול הרי המתנות שפרס קיבל וסיפור השוחד שנתן בהקשר של פרס נובל ההזוי שניתן לו היא צינית ולועגת לכל אזרחי ישראל

 14. אני חושב שלהגיע לפורום השנתי של חיים סבן, על חשבונו, כולל טיסה ומלונות, כדי לקשקש חצי שעה על שלום ודמוקרטיה, זו שחיתות מגעילה על סוף שוחד. אז צריך לבדוק גם את ציפי, סתו, בוז’י ועוד כמה ליצנים אנונימיים שמחפשים הכרה.

 15. אסור להכניס לבית נחשים כי בסופו של דבר יקישו אותך. מה איכפת למני נפתלי כמה סיגריות עישן ראש הממשלה כמה בגדים קונה שרה נתניהו וכו
  למה לא חופרים מה קורה בבתים של אזרחים העשירים כמה מכוניות יש להם. ואיזה מסעדות יוקרה הם הולכים
  רק חופרים מה קורה בבית של ראש הממשלה בושה בית משפט שם מקום הרשע. אנשים טובים יושבים בכלא חפים מפשע והפושעים האמיתיים מסתובבים כמו פרשת זדורוב כמו לורי שם טוב שחשפה את פשעיי הרווחה לא מגיע לה להיות בכלא צריך לשחרר אותה מהכלא ולסגור את משרד הרווחה והזוועה פרשת עוזי משולם שחשף שחוטפים תינוקות תימנים ועושים עליהם ניסויים הרגתם אותו בכלא השופטים המושחתים הפרקליטות המושחתת וכו ועכשיו אתם רוצים להרוג את לורי בתוך הכלא כמו שרצחתם את עוזי משולם בושה איפה כל העיתונאים שחשפו את פשעיי הרווחה והזוועה איפה הם שידברו ויוציאו אותה מהכלא. טוב המדינה משתיקה אותם

 16. המשטרה סוגרת תיקי כלום ללא הוכחות,רק כאשר כאשר כנופיית השיימינג לא מעורבת.
  כמעט כל תיקי הפריצות,הטרדה מינית,אלימות,סכסוכי שכנים…נסגרים מהר מאד.
  כאשר כנופיית השיימינג מעורבת,תמיד המשטרה
  תמליץ להגיש כתב אישום ושהפרקליטות תשבור
  את הראש.