ראש מחלקת חקירות בדימוס: לא מתרגש מהמעצרים בתיק 4000

רב פקד (בדימוס) מאיר ארנפלד לא מתרשם מגל המעצרים: "התקשורת לפעמים משפיעה על חקירות, כולם רואים טלוויזיה". ראיון

אלוביץ' ואלשיך | פלאש90

"המשטרה העלתה את היועץ המשפטי לממשלה על עץ שקשה יהיה לו לרדת ממנו", כך אומר רב פקד (בדימוס) מאיר ארנפלד בראיון ל'מידה'. ארנפלד, אשר שימש עד לפני ארבע שנים כראש מחלק חקירות ביחידה הארצית לחקירות הונאה וכיום שותף במשרד עו"ד העוסק בפלילים, טוען כי המשטרה בהמלצתה להעמיד לדין את ראש הממשלה באשמת שוחד, כבלה את היועץ המשפטי ולמעשה ניסחה כתב אישום שיהיה קשה לבטלו: "מבחינת המשטרה היא יוצאת מנצחת בכל מקרה שיהיה, ואם היועמ"ש לא יאמץ את המלצותיה הוא ייראה כרופס והמשטרה כלוחמת בשחיתות" .

על פי ארנפלד, בכל שנותיו במשטרה הוא לא נתקל בהמלצות עם ירידה לרזולוציות כאלו – כולל פירוט אודות ההשתלשלות והתשתית הראייתית הקיימים בתיקים – כפי שהיה בהמלצות בחקירות תיקי 1000 ו-2000. "המלצה של המשטרה אמורה להסתכם בפסקה קצרה – האם קיימת תשתית ראייתית וכלפי מי – ותו לא. בפרשת הולילנד למשל עבדו כמו שצריך ובמסמך ההמלצות הסתפקו בפסקה קצרה על כל חשוד בה תיארו את העבירות המיוחסות לו, בלי קישוטים ותיאורים מפורטים של הנסיבות המיוחסות לכל חשוד", הוא אומר.

רפ"ק בדימוס מאיר ארנפלד

ארנפלד שירת במשך שבע שנים ביאח"ה, וכמו כן שימש כתובע, קצין חקירות, ראש צוותי חקירה מיוחדים ומפקד מגמת חקירות במכללה הלאומית לשוטרים. התיק הידוע ביותר בו שימש כחוקר היה פרשת הולילנד, בה הורשע ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בשוחד, אך בהמשך זוכה מחמת הספק בבית המשפט העליון.

ההשוואה בין הולילנד לחקירות האחרונות של נתניהו רלוונטית גם לטענה נוספת שמעלה ארנפלד: מריחת החקירות על פני תקופה ארוכה. "פרשיית הולילנד הכילה כמות גדולה בהרבה של ממצאים ומעורבים, אך התמשכה פרק זמן דומה לחקירות הנוכחיות של ראש הממשלה", מסביר ארנפלד.

לדבריו, המשאבים שהושקעו בחקירות 1000 ו-2000 והתמשכות החקירות לא פרופורציונליים לחשדות ולנסיבות המיוחסות לנתניהו. "לא ייתכן שחקירות על סיגרים, שמפניות ושיחה עם מוציא לאור עיתון יימשכו כשנתיים. מי שנפגע בסופו של יום זה הציבור שבחר בראש הממשלה, וכעת התנהלותו נפגעת בשל עיסוקו בחקירות ובמלחמת חייו על שמו הטוב".

יהיו שיגידו שבשל החקירות ראש הממשלה צריך לצאת לנבצרות

"זה כמו אלו שאומרים שהוא אשם עד שתוכח חפותו. גם לנחקרים ולחשודים יש זכות להליך הוגן, ויציאה לנבצרות עלולה להתפרש בציבור כהודאה באשמה. בכל חקירה של חשד לשחיתות ציבורית ניתן להעמיק כמעט עד אין סוף, ואני מניח שגם בחקירות של ראש הממשלה ישנן הסתעפויות שלכאורה מצדיקות העמקה בחקירה שתימשך עוד שנים".

על פי ארנפלד, בכל חקירה משטרתית חייבים להגדיר את משך החקירות והמשאבים שיוקצו להן. "אני מניח שהתשתית הראייתית כנגד ראש הממשלה דומה לתשתית שהייתה בידי החוקרים לפני כשנה, בתוספת עדות או חיקור דין כלשהוא, אבל עם כל הכבוד, התמשכות החקירה בעוד כשנה והפגיעה המלווה לאזרחי ישראל לא מצדיקה את התקופה שהתווספה לחקירה".

"אלשיך הרים להנחתה לנתניהו"

יכול להיות שהחוקרים הושפעו מהקצינים הבכירים במשטרה, המפכ"ל וראש להב 433. ניצב ריטמן רמז שראש הממשלה שלח חוקרים פרטיים נגדו, ואלשיך גיבה האשמות אלו

"לדעתי המפכ"ל שגה בריאיון עם אילנה דיין כשהעלה את הנושא ובכך 'הרים להנחתה' לנתניהו, שקיבל הזדמנות לטעון כי המשטרה אינה אובייקטיבית ולהעלות ספק לגבי אמינות מסקנותיה מהחקירה. המפכ"ל היה צריך להכריז על חקירה המתנהלת, או על ראיות, ולא ליצור מצע לספקולציות וקונספירציות".

התקשורת גם משפיעה?

"כן, כולם בני אדם וכולם רואים טלוויזיה ומאזינים לרדיו. מנסים להתעלם מרעשי הרקע אבל הם מחלחלים ולפעמים גם משפיעים".

איך לדעתך התקשורת עלולה הייתה להשפיע על החקירות?

"נניח שהאווירה הציבורית גרמה למשטרה לא למצות את החקירה ולבחון לעומק כיווני חקירה שמחזקים את הגרסה של נתניהו. צריך להבין, לא מדובר פה על מעטפות שעוברות מיד ליד. אין ויכוח על העובדות אלא על הפרשנות של העובדות. לטעמי חלק ניכר מקו ההגנה של ראש הממשלה יהיה שהמשטרה לא לקחה בחשבון שפעל כפי שכל ראש ממשלה היה פועל במסגרת תפקידו, בלי קשר למתנות. לא כל התערבות של ראש הממשלה לקידום אינטרס של בעל הון כזה או אחר, הינה שוחד או הפרת אמונים. לעיתים מעורבות זו הינה במסגרת תפקידו, אחריותו ומחויבותו של ראש הממשלה למען האינטרס הציבורי".

הפרקליטות משחק תפקיד ניטרלי לדעתך?

"אנו עדים לכך שבשנים האחרונות מתקבעת בפרקליטות ובמשטרה קונספציה של פאניקה מוסרית, דהיינו שכל התנהלות בעייתית ברמה המוסרית של איש ציבור, גם אם היא לא חוצה את הרף הפלילי, ראויה להיחקר. לטעמי, לא כל התנהלות בלתי מוסרית של איש ציבור הינה בגדר שוחד או חוצה את הרף הפלילי – ראה למשל את תיק 'העטים' של אולמרט שדי דומה בנסיבותיו לתיק 1000, תיק שנגמר בנזיפה מצד המשנה ליועמ"ש; תיקי אריאל שרון או תיק טלנסקי – שם ביקש איש העסקים מאולמרט להתערב אצל חבריו המלונאים כדי שירכשו את המיני־ברים שלו תמורת כספים שהועברו. אולמרט לא הואשם בשוחד בסעיף הזה".

מידע מסולף ומוטה

ארנפלד מכיר מקרוב פרשיות מתוקשרות שבהן מעורבים אישי ציבור ושהסתיימו בלא-כלום. לאחרונה, ייצג ארנפלד את ראש מועצת מבשרת ציון, יורם שמעון, שנחשד בעבירות המיוחסות כעת לנתניהו – שוחד, מרמה והפרת אמונים. חשוד נוסף בפרשה היה איש העסקים רמי לוי. כעבור זמן קצר הודיעה המשטרה על סגירת התיק נגד השניים.

ארנפלד מסביר כיצד הוזנה המשטרה במידע מסולף ומוטה מצד יריביו הפוליטיים של שמעון. "המשטרה לקחה את החומרים והחליטה לצאת איתם לציבור בפרופיל תקשורתי גבוה", מתאר ארנפלד.

התיק נסגר בזריזות. רמי לוי | פלאש90

עם התפוצצות הפרשה בספטמבר האחרון החלו להתפרסם כותרות בסגנון "רמי לוי חשוד במרמה והפרת אמונים"; "רמי לוי, אשתו של ראש המועצה – והחשדות הכבדים", אך כעבור שלושה חודשים בלבד התיקים נסגרו. "אם המשטרה היתה עושה עבודתה כמו שצריך ומבצעת בדיקה מקדימה", אומר ארנפלד, "היה מתבהר לה שבטענות אין כלום ושמדובר בניסיון לחיסול פוליטי על ידי אנשים ששמעון הגביל סמכויותיהם".

איך הצלחתם להפריך את החשדות?

"הראינו לחוקרים שהם יצרו נרטיב שגוי עם החומרים והעניקו להם פרשנויות שהסתברו כהפוכות מהמציאות. שמעון הפיל את החשדות אחד אחרי השני, כמו מגדל קלפים. לזכותה של המשטרה ייאמר שהם סגרו מהר את התיק".

אפשר להשליך מהמקרה הזה על חקירות נתניהו?

"אצל נתניהו המשטרה כן הגישה המלצות, ומדובר בחקירות ארוכות ומקיפות יותר שמכילות אלפי מסמכים וקרוב למאתיים עדויות, אך יחד עם זאת זו לא פעם ראשונה שהמשטרה מגישה המלצות על שוחד נגד נתניהו. בעבר לפחות ההמלצות לא הבשילו לכתב אישום".

"המרחק לכתב אישום גדול"

יש לך הערכה האם הפעם יוגשו כתבי אישום?

"לדעתי, המרחק להגשת כתב אישום בתיקים 1000 ו-2000, על אף המלצת המשטרה, הינו גדול. הפרקליטות והיועמ"ש יצטרכו להכניס למשוואה פרמטרים נוספים שהמשטרה לא לקחה בחשבון, כמו אכיפה בררנית, תקדימים שלא נחקרו והאם נבדקו כראוי כיוונים שהיו יכולים לסייע לגרסת ראש הממשלה".

נתניהו תוהה איך אפשר לטעון לשוחד כשפעל לסגור את ערוץ 10, בו מילצ'ן שותף

"זה קו הגנה נוסף שהיועמ"ש יידרש לו, וגם לעובדה שבמבחן המעשה נתניהו פעל נגד האינטרסים של נוני מוזס כשפירק את הממשלה כדי למנוע את חוק ישראל היום".

נשמע לך סביר שיחסי פוליטיקאים-עיתונאים יגיעו לבית המשפט?

"בכל מה שקשור לתיקים 2000 ו-4000, המשטרה הציבה כאן רף חדש לבחינת יחסי הון–שלטון–עיתון. כל איש ציבור שרוצה לקדם את עצמו ואת האג'נדה שלו חוטא ביחסים אלו ברמה כזו או אחרת, והפרקליטות תצטרף לבחון אם היא מעוניינת ליצור תקדים ולהביא יחסים אלו לפתחו של בית המשפט".

תזמון הפיכת תיק 4000 לגלוי לא מעורר חשד?

"זה מוזר, אבל גם אם זה היה קורה לפני חודשיים זה היה מעורר ספק".

מה ההערכה שלך לגבי תיק 4000?

"אני מציע לא להתרגש יתר על המידה מהנרטיב שהוצג על ידי המשטרה או בעלי עניין אחרים. הפרופורציה כאן הינה בעייתית כשבאים ובוחנים את התמורה שהעניק לכאורה ראש הממשלה לאלוביץ', שמסתכמת על פי מה שפורסם בעשרות מיליוני שקלים שהועברו לכיסו של אלוביץ'. בתמורה לכאורה העניק אלוביץ' לראש הממשלה מספר כתבות מפרגנות לשרה נתניהו באתר 'וואלה'".

נתניהו טוען כי מבקר המדינה בדק את הסוגיה ושכל החלטה נבחנה על ידי היועמ"ש

"סביר להניח שהצטברו במהלך החודשים האחרונים 'ראיות זהב' שלא היו ידועות למבקר המדינה, שמבחינת המשטרה קושרות את ראש הממשלה למעורבות בהחלטות בעייתיות הנוגעות לאינטרסים של אלוביץ'. יש לראש הממשלה סנגורים טובים והמשימה שלהם תהיה להוכיח ליועמ"ש שהמשטרה התעלמה מראיות ומפרשנויות שמאששות את גרסתו".

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

19 תגובות למאמר

 1. מה שמדהים אותי בכל ההאשמות הללו נגד ביבי הוא שמייחסים למדינאי הענק הזה ששר עם גדולי המדינאים בעולם ויכול להם, את מכירת נשמתו כל כך בזול – עבור סיגרים ושמפניה בתיק 1000 ועבור סיקור אוהד בתיקים 2000 ו-4000. כאילו מה חושבים לעצמם כל הגמדים במשטרה ובתקשורת ששותים את דמו השכם והערב, שאדם בעל שיעור קומה כמו ביבי ימכור את בכורתו כנגד נזיד עדשים כמו עשו המטומטם מהמקרא. זה העלבון הכי גדול לאינטיליגנציה, לגדולתו של ביבי ולכל תומכיו שמכירים גדולה זו.

  1. הוא לא מכר את בכורתו הוא מכר את הכסף שלנו!! ונפל בגלל חטא היוהרה.

   מדינאי ענק? ליצן חצר יותר בכיוון…
   ראש ממשלה פחדן שמונע ממניעים אישיים, נהנתנות ותאבת בצע… ושהמדינה תשרף.

   האיראנים על הגדר, לא? איפה מר ביטחון?

   קונה צוללות מיותרות ומוותר על היתרון האסטרטגי מול המצרים בשביל שהבני דודים יעשו קופה… אהה.. הוא לא ידע.

   ברגע שנכנס למשרד התקשורת… עיכב את הרפורמה בתקשורת הקווית ואישר את ההפרדה המבנית בבזק.
   מתנה של מאות מיליונים לאלוביץ. איפה מר כלכלה חופשית ותחרות?

   ניפח כאן בועת נדלן אימתנית, ובדרך הקריב את הזוגות הצעירים ומעמד הביניים.
   המנוע העיקרי לצמיחה בשנים האחרונות…
   שתסתיים בבכי ובמיתון קשה כשהריבית תתחיל לעלות. מר כלכלה? מר כלכלת הבלוף.

   רוצה עוד דוגמאות:
   רצה לבטל את מוסד הנשיאות רק כי לא רצה שריבלין ייבחר.
   לא מכניס את בנט ואיילת שקד ללשכה, כי מפחד מהאישה.
   לא ידע שבנו חבר של הבן של קובי מיימון… אבל סידר לאבא שלו 20 מיליארד ש"ח (תיק 6000?)
   דורש נאמנות אישית ומחליש את שומרי הסף.
   מנסה להעביר חוקים הזויים בשביל להחלץ מאימת הדין… חוק איסור הקלטות. החוק הצרפתי. חוק ההמלצות.

   בתקווה שנפטר מהמושחת הזה בהקדם האפשרי.
   מגיע לימין ולמדינת ישראל מנהיג ישר, שפועל לטובת אזרחי המדינה ולא בז להם.

 2. אלשיך הוא ליצן ומוקיון. הסיפורים שלו הזויים לחלוטין. כל יום שהוא מפכ"ל נזק של ממש לכולנו

  1. מרקוס, נראה לי שאתה מונח בעניינים:
   אולי אתה יודע ואולי מישהו פעם יעשה חשבון לציבור – איך ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו יכול להרוויח מיליונים רק מהרצאות ברחבי העולם ? שנקבל קצת פרופורציה מה שווים הסיגרים וקצת שמפניה וורודה אצל נתניהו.
   אגב אני לא מוציא מכלל אפשרות שלזוג נתניהו יש נטיה להיות קצת מקבליהו , אבל היכן הם והיכן אולמרט בעל אוסף עטים שנתקבלו כ"מתנות" בשווי של מיליון ש"ח? וזוגתו הציירת המהוללת המושחתים, והיכן בדיוק עומדים ביחס – הזוג המאושר דורית בינייש ובעלה המוכשר ? שיואב יצחק כינה אות בינייש ""מושחתת ועבריינית סדרתית" וכתב רבות על השחיתות שלה ?
   ועוד כמה "צדיקים" במדינתנו המושחתת שסרחונם עולה עד לשמיים.

  2. הנה מצאתי כתבה על שנת 2012 ! תקראו טוב !! מעריכים שרק מהרצאות תוך שנתיים בלבד נתניהו הרוויח 11 מיליון שקל אתם קולטים ! אם היום לאחר 5-6 שנים נוספות כראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו יתחיל למסור הרצאות, תחשבו כמה מיליונים הוא ירוויח ! יצטרך לפתוח בנק פרטי.
   עוד לא היה פראייר כזה שאזרחי ישראל ניצלו עד העצם ועוד מוציאים לו את הנשמה !
   ענק במדינה של גמדים,
   פורסם במאקו ועוד כמה מקומות באוגוסט 2012 :

   ב"פורבס ישראל" בדקו כמה בכלל שווה ראש הממשלה שלנו.

   בראש השנה הקרוב, יפרסם המגזין את רשימת הפוליטיקאים הישראלים העשירים לשנת 2012, מתוכו עולה ששוויו של נתניהו מוערך בכ-41 מיליון שקלים, שזו עלייה של 3 מיליון שקלים, ביחס לדירוג בשנה שעברה.

   נתניהו בן ה-63 אינו בא ממשפחה עתירת נכסים וגם אשתו שרה אינה מביאה הון מהבית. את הרכוש והכספים צבר נתניהו במהלך הקריירה, ובעיקר בשנים 2001-1999, כשלקח פסק זמן מהפוליטיקה.

   לנתניהו תואר ראשון באדריכלות ותואר שני במינהל עסקים באוניברסיטת "MIT" בארה"ב והוא למד מדעי המדינה באוניברסיטת "הרווארד". בעת שהותו בארה"ב עבד בחברת הייעוץ בוסטון קונסלטינג גרופ (BCG). בשנים 1982-1977 עבד כמנהל השיווק של חברת הרהיטים רים. אחר כך התמנה לתפקיד ציר ישראל בוושינגטון והמשיך בקריירה הפוליטית: שגריר ישראל באו"ם, סגן שר החוץ, חבר כנסת, שר האוצר וראש ממשלה.

   11 מיליון שקלים מההרצאות בלבד
   ב-1999 עזב את החיים הפוליטיים. בתקופה הזאת הוזמן להרצות מסביב לעולם, כ-20 הרצאות בשנה, כששכר טרחתו הגיע בחלק מהמקרים ל-60 אלף דולר להרצאה. במצטבר הרוויח כ-11 מיליון שקל מההרצאות לבדן. נוסף על כך, חזר נתניהו לעולם העסקים: הוא התמנה ליועץ בכיר לאסטרטגיה בינלאומית בחברת ההייטק BATM, שימש בה כדירקטור ולפי פרסומים גם קיבל אופציות בחברה.

   כמו כן, שימש כמקדם עסקים עבור חברות נוספות; למשל, אלקטריק פיול (כיום אירוטק) שנתניהו שידך בינה לבין ענקית הקמעונאות האמריקאית וול-מארט. על פי תחקיר של המקור בערוץ 10 גבה נתניהו 120 אלף דולר על קיום 15 פגישות בינו לבין בעלי הון בעניינה של אלקטריק-פיול, בהן פגישות עם עידן עופר ועם פויו זבלודוביץ'. על פי ההערכות, נתניהו השתכר מפעילות זאת כ-2.5 מיליון דולר.

   בני הזוג נתניהו מחזיקים בשני נכסים, בנוסף למעון ראש הממשלה בירושלים בו הם מתגוררים: דירת פנטהאוז בשכונת רחביה בירושלים וכן וילה בקיסריה, אותה רכשו בשנת 2002 במחיר "מציאה". על פי ההערכות, שווי הנכסים מגיע לכ-20 מיליון שקל. נכס נוסף שיצטרף בחלקו ככל הנראה למשפחת נתניהו הוא דירת אביו המנוח, בנציון נתניהו, הממוקמת באזור אטרקטיבי, שבעניינה הוגשה באחרונה בקשה לרשם לענייני ירושות בירושלים לקיום צוואה ולמינוי מנהל עיזבון זמני. על פי ההערכות, מחיר הדירה נע סביב 2 מיליון שקל. בנוסף, כראש ממשלה הוא מרוויח כ-44 אלף ₪ בחודש ברוטו.

  3. אולמרט קבל מעטפות עם כסף ועל זה הורשע. מעטפות עם כסף נתנו גם לאחיו, אבל על זה אמר בית המשפט העליון הצדיק והטהור כי אין ראיה שזה קשור לאהוד. הבנתם? סתם נתנו כסף לאחיו!

 3. שימו לב, היום בוועדה, עוד סיפור ליצני של המפכ"ל. המדליפים הם הנחקרים! ולמה? כדי שהמידע יגיע לנחקרים האחרים ושידעו להזהר. רבותי, בתולדות המשטרה עדיין לא היה מספר הזוי ברמה של המפכ"ל

 4. בנימין נתניהו הוא ענק. הוא מתנה מה' כשמו - נתן ה' - בן ימין (בעל הכוח והיכולת שלי)!!! הגיב:

  בן ציון נתניהו המופלא על בנו – בנימין המופלא:

  "אני לא כלכלן. אינני בר-סמכא בדברים הללו. ביבי, לעומת זה, שולט בתחום הזה שאותו למד במוסדות האמריקאים המצוינים ביותר. והוא באמת גם יותר אופטימי ממני. לדעתו אפשר יהיה להרגיע את העם הזה וליצור בסיס חזק מבחינת היכולת המדינית והצבאית שלו אם תהיה כאן כלכלה בריאה. והוא חושב שקיימים סיכויים חזקים לכך.

  הוא מאמין שלארץ ישראל יש פוטנציאל כלכלי עצום.

  הוא אומר לי שאין לרובו של עמנו מושג על כל האפשרויות שהוא מגלה כאן מבחינה כלכלית.

  הרבה מאוד כישרונות, הרבה התחלות של מפעלים חדשים, רעיונות חדשים. והוא מאמין שהם יכולים להניב דברים גדולים מאוד. בתחום זה הוא מלא אמונה".

  האם התחושה שלך היא תחושת העולם-של-אתמול? האם אתה חש שערכיך והשקפותיך והשכלתך מקורם בעולם שאיננו עוד?

  "נכון. אני בהחלט מתגעגע למאה ה-19. זוהי אמת לאמיתה. המאה העשרים היא בעיני מאה מכוערת מאוד. מכוערת מאוד בכמה מהישגיה ומכוערת במחדליה.

  דמות האדם העולה מתוכה פגומה בעיני בשני מובנים: קודם כל היא יותר הרסנית מבעבר, יותר דורסנית ואנוכית. אבל בו בזמן היא גם יותר צבועה ויותר כוזבת. רוממות האל בגרונה וחרב פיפיות בידה. למרות כל הדיבורים על מוסריות ועל הומניות אין התחשבות אמיתית ואין דאגה אמיתית לאדם או לאמת. זוהי תקופה חסרת כנות. דמות האדם שהיא יוצרת ודמות המדינאי שהיא מטפחת שלילית בעיני הרבה יותר מאלו שהתפתחו במאה ה-19.

  גם הבורות רבה מאוד.

  בין השולטים היום בעולם יש הרבה פחות אנשים בעלי השכלה גבוהה ובעלי תרבות של ממש".

  "ובכל זאת, דווקא עכשיו אני מרגיש, בפעם הראשונה בחיי, צורך להיות פעיל יותר. לו היה לי הכוח אולי הייתי עושה זאת.

  לעתים אני רואה דברים שאינני בטוח שאחרים רואים אותם בבהירות הנדרשת.

  אני רואה דברים פשוטים, ברורים, שאינך צריך להיות נביא ולא בן נביא כדי לראותם.

  ובמיוחד בשנים האחרונות אני רואה סכנות כבירות.

  וביני לבין עצמי אני באמת מבקש לזעוק. להתריע. אבל על פי אופיי ועל פי המזג שלי אינני מתאים לעבודה פוליטית.

  לו הייתי צריך לשאת את הדברים שבני בנימין צריך לעמוד בהם מדי יום, לא הייתי עומד בכך, אף לא למשך יום אחד".

  http://www.haaretz.co.il/news/education/1.1694581

  http://rotter.net/forum/gil/20448.shtml#88

 5. אלשייך הוא לא חכם ולא בעל יכולות אלא דמות קרטון חסרת עומק. פלסטלינה ולא חוט שידרה הגיב:

  אלשייך התגלה כעוד כלומניק שנמצא בתפקיד שגדול עליו בעשר מידות. ועדת חקירה על המשטרה בישראל

  רוני אלשייך התגלה סופית ככסיל, כלי ריק, חסר שיקול דעת ואדם דוחה בכל אספקט.

  מפלבל בעיניו באופן ממש לא נסבל, ומציג עצמו כמו אפיפיור טהור עם בייגלה של קדוש נוצרי מעל ראשו הגדול והעגול.

  אדם שכלל לא מסוגל להבדיל בין טוב לרע ובין מה אפשר ואי אפשר לומר. אדם בינוני וממש בלתי מבריק – שלא ברור עכשיו מאיפה צצו כל דברי ההללויה והשבח האינסופי על חוכמתו שלא קיימת ועל יכולות מופלאות שלא בנמצא כלל.

  לא חכם ולא בעל יכולות אלא דמות קרטון חסרת עומק.

  סיום התוכנית בה מסופר על הנוכל יעקב פרי שהמציא לעצמו ביוגרפיה צבאית שלא היתה ולא נבראה בעצם מחזקת את המתגלה בדמותו של אלשייך:

  הכל שקרים וספינים.

  איך ייתכן ששקרן ורמאי כפרי הפך לראש השב”כ בכלל? איך? לא בדקו את ההיסטוריה ואת הביוגרפיה שלו לפני שמינו אותו? זה מזעזע ממש.

  וכנ”ל אלשייך.

  הסתמכו כנראה על כל מיני שמועות לא בדוקות לפני שמינו אותו בשב”כ – ולא חקרו מיהו, מהו, מהן עמדותיו, כמה הוא חכם או לא חכם. לא יאומן.

  אלשייך נשמע שטוף מוח ע”י אנשים כמו ריטמן ושותפיו וכמו ליאור חורב איש השמאל.

  פלסטלינה ולא חוט שידרה.

  טיפש ולא חכם.

  נסחף ולא מנהל.

  בקיצור זוועה כל מה שמתרחש בצמרת המשטרה!!!

  * 1. חקירה מיידית בנושא האשמותיו על כך שביבי כביכול שלח חוקרים פרטיים לבדוק את חוקרי 443

  * 2. הקמת עדת חקירה ממלכתית עכשיו ומיד לבדוק מה קורה עם משטרת ישראל והחומרים שהיא אוספת במסתרים נגד כל מי שבא לה ושומרת במגירות לעת צורך פוליטית. המשטרה נראית לנו האזרחים כמאפיה סיציליאנית וזה לא יכול להימשך עוד.

 6. חייבים לפרק את כל שלטון השמאל הגנוב בבג"צ בפרקליטות ובמשטרה! אין לאפשר נפילת נתניהו בשום אופן הגיב:

  פרופ' מאוטנר: בג"צ הפך למוסד לפעילות פוליטית של השמאל שאיבד כוחו בכנסת!

  השמאל העביר את הכוח שלו לא רק לבג"צ אלא גם ליועץ המשפטי לממשלה!!!

  וחייבים לנטרל את התקשורת ע"י העברת הצפיה וההאזנה של הציבור הרחב לערוץ 20 לחדשות ולגלי ישראל במשך רוב שעות היום.

  התקשורת הזו היא ממש חבלה תקשורתית לאומית מסוכנת לקיומנו. אי אפשר להמשיך כך. לא ניתן פשוט מאד לקיים מדינה יהודית במצב הנוכחי בו השמאל השתלט על כל מוקדי הכוח ומפרק את המדינה.

  כל המטרה היא להפיל את ביבי רק כי הוא היחיד אי פעם מהימין שלא נכנע לאליטה הרקובה של הקומוניסטים הבולשביקים שאיבדו את השלטון בשנת 1977 ומאז השתלטו בדרכי אופל רמיה וגניבת שלטון, בעזרת ערמיומיותו של שודד הים המשפטי והדיקטטור אהרון ברק ובג"צ שהפך למרכז פעילות שלטונית פוליטית של השמאל שעושה סיכול ממוקד לכל ממשלות הימין הלאומיות. היועצים הממשלתיים אינם אלא ידו הבוחשת של בג"צ לאחר שהערמומי אהרון ברק קבע בפסק דין שחוות דעת היועץ המשפטי לממשלה מחייבת אותה והפך אותו לראש הממשלה בפועל.

  בצמרת צה"ל סמאלנים. בצמרת המשטרה סמאלנים. בפרקליטות אנשי אג'נדת הקרן להשמדה.

  איך אתם רוצים שישראל תישרוד בכלל כמדינת היהודים?

 7. אני תמהה על כל שאף אחד עדיין לא קם וקורא בקול על הראלי שמפכל המשטרה עם צמרת המשטרה והפעלת מחלקת החקירות תוך הפצת פרסומים בדרך של הדלפות מחקירות על חשדות שמייחסים ומדביקים את כולם לראש הממשלה בנימין נתניהו פועלים להפלת ממשלה נבחרת חוקית,וזאת על ידי הפרסומים וההדלפות המועברים לכלי התקשורת הכתובה ובעיקר הדיגיטלית הנשלטת בידי הסמול בישראל, ואלה מקיימים שידורי טלוויזיה ורדיו כל היום מבוקר עד חצות בהם שופכים את ארס השנאה שלהם לציבור הצופים והמאזינים עד עייפה. לכל אלה יש לצרף את ההפגנות שמפיקים סמולנים אלה המופעלים בסיוע של גופים ומדינות זרות מול ביתו של היעץ המשפטי ליצירת לחץ ודעת קהל על אי יושרתו וניתן גם להוסיף אליהם את בית המשפט העליון המוטה אל הסמול וכולם יחד פועלים להשיג הפיכה והפלת שלטון שלא בדרך בחירות בקלפי.
  משחר נעורי הייתי בתנועת העבודה מוכח בתעודות חבר ופעילויות. והיום אני מוצא את עצמי עמוק בימין הלאומי וברור לי שהסמול מסכן את העתיד וקיום המדינה. בבחירות הבאות בריא לי שאצביע לימין לכפר על טעותי בבחירות הקודמות.

 8. אני מאחל לביבי לצאת בשלום מכל החקירות.
  אבל אני חושב שכדאי לרענן את השורות
  עוד שנה להעמיד מועמד חדש וזהו
  אני בטוח שלא חסר מועמדים
  אין כזה דבר אין תחליף לא מאמין בזה

  1. ביבי חייב להמשיך עכשיו יד ביד עם טראמפ ולכן עושים לו סיכול ממוקד ואלים הגיב:

   בוודאי שאין לביבי תחליף ובטח לא עכשיו. פעם בכמה מאות שנים נולד איש כזה מוכשר. מי אתה רוצה שיוביל אותנו? מי? אין מי!!!

  2. הבעיה היא מיכה שכל תושבי מדינת ישראל רואים את הלינץ׳ שנעשה כאן לראש הממשלה
   ואנשים טובים נמנעים להתמודד על תפקידים פוליטיים בכירים.
   הפרקליטות והמשטרה מבצעות סיכול ממוקד במימון השמאל לטובי בנינו:
   השר נאמן
   יואב גלנט
   ביבי נתניהו
   ועוד הרשימה ארוכה…
   בסוף אנחנו נשארים עם המאכרים, הבינוניים ובעלי עור הפיל.
   בסוף נקבל את אורן חזן או תואם לו בתור ראש ממשלה.

 9. עד מתי אתר מידה ימשיך להישכב על הגדר עבור נתניהו? עוד לפני החלטתו של פילבר להפוך לעד מדינה הכל היה מסריח סביב ביבי והנסיונות לטהר אותו היו פתטים . אני ימני בדעותי ובד"כ מסכים עם הקו של מידה ונהנה מקריאת המאמרים ומהרמה המקצועית שלהם. אבל מה קרה לכם עם ביבי??? גם מבחינת הקו המדיני בטחוני או הכלכלה הליברלית, ביבי כבר מזמן לא בכיוון

  1. בשבילך נתניהו, ביבי תקרא לאבא שלך, נתניהו ראש ממשלת ישראל. תלמד לכבד את ראש הממשלה אז יכבדו גם אותך

 10. קשקוש של אדם שלא נמצא כרגע בעינינים וניזון מהעיתונים. ברור שהוא חסיד של ביביהו המלך ושל אשתו המלכה הפכילוגית .

  1. תגובה קלאסית של לוחמה פסיכולוגית להשנאת נתניהו. לשמאל יש הרבה כסף (300 מיליון דולר קיבל השמאל מאובמה לקראת הבחירות שבהן היה עליו לנצח את ביבי) כדי להעסיק גדודי טוקבקיסטים שיבקבקו לנו את הבקבוקים של שרה ויטחנו לנו את המוח עם הכינויים שקרניהו, נהנתניהו, תחמניהו. צריך לחשוש מהרגע שהשמאל יתאכזב מהניסיונות הבלתי פוסקים להדיח את נתניהו באמצעות האשמה בפלילים, שמא גורלו יהיה כגורל רבין.

 11. *ביבי טורח ואלוהים מתבדח.*
  את חקירות המשטרה הוביל המפכ"ל אלשייך אותו מינה ביבי.
  את התביעה המשפטית ניהל היועמ"ש מנדלבליט אותו מינה ביבי.
  את הערעור העליון ידחה השופט אלכס שטיין אותו מינתה אילת שקד.
  כמאמר הנביא – ועצת רשעים תופר.
  🤔😏🤥😢