הפנים האמיתיות של 'אחים לנשק'

בתוך זמן קצר הפכה מחאת המילואימניקים לעוד ארגון שמאל המשתמש בצה"ל לקידום מטרה פוליטית קיצונית

צילום מסך מתוך youtube

ארגון 'שוברים שתיקה' הוקם בשנת 2004, ובמשך שנים אנשי הארגון הציגו את עצמם כא-פוליטיים, על אף שהמטרה המוצהרת הייתה "להביא לסיום הכיבוש".

'שוברים שתיקה' נקטו בפרקטיקה חדשה של שימוש בצבא ככלי להשגת מטרות פוליטיות. עד אז צה"ל היה מחוץ לתחום והיה קונצנזוס חוצה מגזרים שאת הצבא לא מכניסים למשחק הפוליטי. ב'שוברים שתיקה' שברו גם את זה ופגעו במה שהיה נחשב אז לקודש הקודשים.

הזעם הציבורי על 'שוברים שתיקה' היה כפול: גם על הפרקטיקה הנלוזה של שימוש בצבא כקרדום פוליטי לחפור בו, אבל גם על לקיחת סיפורים מפוקפקים של חיילים ששירתו בשטחים והוצאתם לחו"ללקהל שמממן את אותו 'ארגון חברה אזרחית'. לימים, אגב, התברר בתחקירים של עיתונאים ושל ארגונים כמו 'עד כאן' כי פחות מ-20% מהסיפורים אכן קרו באופן זה או אחר (חלקם הוצאו מהקשר), ושאר הסיפורים מוגזמים, מנופחים, מעוותים או שבכלל לא קרו.

אמנם רוב הציבור הישראלי דחה גם את המטרות הפוליטיות הקיצוניות של 'שוברים שתיקה' וגם את הפרקטיקות, אולם ברגע שפרה קדושה נשחטת הרבה יותר קל להשתמש בה בפעמים הבאות, לא רק עבור אנשי וארגוני שוליים, אלא גם למי שנמצא לכאורה במיינסטרים. דוגמה מובהקת לכך אנחנו מקבלים בחודשים האחרונים מארגון 'אחים לנשק'.

הארגון שהוקם מעט לאחר ראשית מחאות השמאל נגד הרפורמה המשפטית, נוסד גם הוא על ידי אנשי צבא, או מילואימניקים כפי שהם קוראים לעצמם. כמו במקרה של 'שוברים שתיקה', גם אצלם הפרקטיקה היא קידום מטרות פוליטיות על-ידי שימוש בצבא כאמצעי להשגת מטרות.

אמנם אישים כמו עמירם לוין הודיעו על תמיכה בשני הארגונים, אך בתחילה היה נראה שאולי הפרקטיקה דומה, אך המטרות הפוליטיות שונות. ב'שוברים שתיקה' עוסקים ביציאת ישראל מיהודה ושומרון, בעוד 'אחים לנשק' מתנגדים לממשלת הימין ומנסים להפילה.

אם הזעם הציבורי על 'שוברים שתיקה' היה גדול בעיקר בגלל הוצאת הסיפורים לחו"ל, הרי שהזעם על 'אחים לנשק' היה גדול בקרב אנשי ימין מפני שאנשי הארגון הזה, ברוב חוצפתם, ניכסו לעצמם את השירות הצבאי של כל העם, ויותר מזה – את השכול המשותף, והשתמשו בהם לקידום מטרות פוליטיות נגד החצי השני של העם. המהלך הזה שבר את כל כללי ההגינות והרעות שהיו לכולנו בצבא והיה מכה מתחת לחגורה.

אך היהירות של חברי 'אחים לנשק' לא הסתיימה שם. מעבר לפעולות "גרילה" מגוחכות של תליית שלטים, הגיעה במהרה גם אלימות. ראשית בחסימת משרדי פורום קהלת תוך תקיפה פיזית, ובהמשך חסימת הרחוב בו מתגורר שר המשפטים לוין, הבערת צמיגים ופריסת קונצרטינות. לאחר מכן נחשפנו למקרי אלימות של יחידים המשייכים את עצמם לארגון, וכל זה בלי שהזכרנו את הסרבנות שחברי הארגון קידמו במרץ.

השלב הבא היה מעבר להסתה של ממש. בארגון שחררו כרזות עם דמויותיהם של שר הביטחון גלנט ושר האוצר סמוטריץ', עם מה שנראה כמו מקבץ ירי על פניהם. רק לאחר סערת טוויטר שנוצרה שינו את הגרפיקה, אולם הנזק כבר נעשה.

האבולוציה של 'אחים לנשק' מרתקת אם כי צפויה לגמרי. בתוך מספר חודשים הפך הארגון ממחאת מילואימניקים (או 'המילואימניקים', כפי שהם מכנים את עצמם), מלח הארץ, ציונים שמשרתים בצבא ודואגים למדינה אך מתנגדים לרפורמה, לארגון פוליטי המתנגד לממשלה ולאנשיה ואף שמפלרטט עם BDS. מארגון שמשתמש בפרקטיקות של 'שוברים שתיקה' לארגון שמקדם את המטרות הפוליטיות של 'שוברים שתיקה'.

השיא, נכון לכתיבת שורות אלה, היה מופע מביש של שלושה מאנשי 'אחים לנשק' בתוכנית 60 Minutes ששודרה השבוע ברשת CBS. שירה אטינג, טייסת מסוק בעבר וממובילות הארגון, מתארת בראיון על אילו אנשים צריך טייס לסמוך בבואו להפציץ בניין שבו עלולים להיות ילדים שייהרגו, ורון שרף שיושב לידה מוסיף "בערכים המוסריים שלהם".

אמירה נוספת של אטינג קצת נעלמה מהסערה הציבורית, אבל היא מקפלת בתוכה את כל האבולוציה של 'אחים לנשק', וכמובן חושפת את המטרה האמיתית של הארגון: אטינג אמרה כי "אם את רוצה שיתאפשר לסיים את הכיבוש יום אחד, ואני חושבת שכל אחד כאן מעוניין בכך, הדרך היחידה לסיים ולפתור את זה היא לוודא שישראל תישאר דמוקרטיה".

האמירה הזו מוציאה את המרצע מהשק באופן סופי: 'אחים לנשק' הוא עוד מיזם פוליטי שמטרתו "לסיים את הכיבוש". ההתנגדות לרפורמה הייתה רק העילה הראשונית, וצה"ל היה הקרדום הפוליטי שדרכו ניסו בארגון להשיג את המטרה.

בכסות של לוחמי צה"ל וככל הנראה במימון כבד של בעלי אינטרס, קבוצת אנשים (חלקם אכן היו לוחמים בצבא אבל חלקם בוודאי שלא) לקחו את הפרה הקדושה היחידה שנשארה ועושים בה שימוש ציני לצורך השגת מטרות פוליטיות קיצוניות, תוך שהם משכללים את השיטות הבזויות של ארגוני שמאל.

'אחים לנשק' הם 'שוברים שתיקה' של 2023, גם בפרקטיקה וגם במטרה הפוליטית. הנחמה היא שיותר ויותר אנשים מבינים את זה, והארגון שהתחיל בלב הקונצנזוס הולך ונדחק אל השוליים הסהרוריים.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

20 תגובות למאמר

 1. מעולם לא חשתי תיעוב כל כך גדול לאנשים כמו שלושת הבוגדים האלה והמכוער שבמרכז.

  כאדם לא אלים ופלורליסט שמוכן לשמוע המון דיעות, החשק שיש לי לירוק לו בפרצוף מרגיש לי רע.

  אנשים קטנים ותחמנים שמשרתים אג'נדה אנטי דמוקרטית בשם פסיכופאט שעיוורון השנאה שלו לביבי העבירה אותו על דעתו והוא מוכן לשרוף את המדינה בשביל הסיפוק הפרברטי של 'ניצחתי אותו'.

  אנשי BDS החדשים.

 2. כל החבורה הקיצונית הזו , מהפגנות והמומחים להתייחס לרובם לתייג את כולם כשמאל קיצוני אנטי ישראלי

  1. ההבדל היחידי בין שמאל קיצוני לשמאל מתון(המכונה לפעמים מרכז או ימין מתון) זה האם הם כנים לגבי מי הם או שהם מדברים מתון ומכריזים התנגדות לקיצונים אך מסרבים לגבות זאת במעשים ובקריאות לפעול נגד הקיצונים.

 3. ל"הוציא את דיבת הארץ רעה" ככה, רק יהודים מסוגלים. פשוט לא יאמן. הנזק שדברים כאלה גורמים, הוא לא ישוער.
  כבר אין לי מה להגיד.
  יותר מידי טוב לאנשים בישראל ויש להם יותר מידי חופש. זאת המסקנה שלי.
  והמסקנה האחרת שלי, שהשמאל הקיצוני (וגם הלא קיצוני), לא ינוח, עד שמדינת ישראל תחדל מלהתקיים.

 4. מתי גלנט יתעורר ויפטור את כל השלישיה הזו משירות מילואים לצמיתות?!

 5. צריך להזכיר את העובדות
  השמאול הקיצוני היהודי עם קסטנר הסגיר יהודים לאייכמן
  השמאול הקיצוני הסגיר יהודים בסזון
  הפגזת אלטלנה
  השמאול הקיצוני התנגד להקמת מדינה יהודית ורצה מדינה דו לאומית כמו בברית המועצות
  השמאול הקיצוני סגד לדיקטטור סטאלין – שמש העמים ושר סטאלין אבינו ןרוסיה אימנו
  השמאול הקיצוני התנגד להעלות יהודים ממדינות ערב
  השמאול הקיצוני הקים סליקים לאחר 1948 "כדי להגן על מעמד הפועלים"
  מהשמאול הקיצוני יצאו מרגלים כמו ישראל בר ואודי אדיב ועוד ולא קראו להם מחתרת יהודית
  השמאול הקיצוני השתלט על הפקידות והדיקטטורה של בגץ כדי לטרפד ממשלות ימין

 6. מעניין של מי אלה האדיוטים השימושים שישלמו מחיר שעדיין לא מסוגלים לעכל כי יזרקו אותם כמו שזרקו את קודמיהם כמה (לא) יהודים יכולים להיות טפשים כי יהודים הם רחמנים ביישנים וגומלי חסדים ואין בהם מכל אלה

 7. כנופיית "אחים לנשק" הוא ארגון ניאו נאצי שמקדם רעיונות של עליונות לבנה. הם בזים למזרחים לדתיים למתיישבי יהודה ושומרון לחרדים ואף לבני מיעוטים שמשרתים בצבא. זה ארגון טרור שצריך להוקיע אותו להקיא אותו ולהוציא אותו אל מחוץ לחוק.

  1. דתיים ומתנחלים הם גם לבנים אח שלי

 8. כנופיית "אחים לנשק" הוא ארגון ניאו נאצי שמקדם רעיונות של עליונות לבנה. הם בזים למזרחים לדתיים למתיישבי יהודה ושומרון לחרדים ואף לבני מיעוטים שמשרתים בצבא. זה ארגון טרור שצריך להוקיע אותו להקיא אותו ולהוציא אותו אל מחוץ לחוק.

 9. בעניין אחים לנשק:

  הגיע הזמן שאנחנו ניצור את הקשר האסוסיאטיבי בין:
  החולצות השחורות
  החולצות החומות
  והחולצות הירוקות

 10. טיעון לוגי בעד או נגד השבת האיזון בין הרשויות,

  איננו זקוק למקום בו שירתת, למדת, נולדת או כל גחמה אחרת שהקופירייטרים של העמותה התורנית שמממנת אותם, מנסים לנכס לעצמם.

  ההיפך הוא הנכון! עצם רתימת השירות הצבאי, כמות החמצן שאתה נושם, מגוון התארים וכמות הסיקור האוהד בפמפלט של שוקן – כל אלה מעידים בהכרח על היעדר כל נימוק לוגי, התומך בעמדה שהנרקיסיסטים "מציגים".

  בשלב הבא, הקופירייטרים של חסר תעודת הבגרות, ירתמו את דיילות סופרפארם למחאה כנגד משתמשי מקררים בצבעי דגל אש"ף?

  עצם השימוש במילואים, בשירות הצבאי, בשם הארגון – מצביע על היעדר כל נימוק לוגי לעמדה שמשוחדי הסיקור האוהד בפמפלט של המו"ל הנאשם בפלילים, מתיימרים "להציג" אלא ניסיון שקוף ביותר להסיט את הדיון ל"אני במו ידי עצרתי כל הצבא המצרי ואיפה אתה שירתת?"

  א. מט*מטם ברמות ובוודאי לא נימוק לוגי על עצם הנושא העומד לדיון ציבורי ב. לא יכול לעבוד ללא רתימת השתקורת שתתמוך בדברי נעדרי הנימוק הלוגי ותפמפם סיפורים על מקום שירותם במקום (כאילו הם שירתו שם לבד, ניסיון סטנדרטי ביותר של רוצחי הישראלים עבור פרסים מאולו, לנכס לנרקיסיזים שלהם את כל הטוב ביקום).

  משפט לסיכום: "אחים לנשק" גרועים פי עשרות מונים מכל מה ש"שוברים בשתיקה" עשו. זאת היות ואחים לנשק מנסים לחלק את הישראלים למעמדות – וזו צלקת, שתעיב על החברה הישראלית עוד שנים רבות, גם אחרי שאחרון אייתולות המשפט ישחרר את מערכת המשפט הישראלית מאחיזתו.

 11. יש חוק נגד הסתה/הוצאת דיבה. מאכזב שהמחנה הימני לא פועל בנושא. גם אם בג'ץ יגלגל אותם מהמדרגות. השתיקה "וההכלה" את הפשעים האלה הן סימן לחולשה וחוסר משילות.

 12. הכל לטובה.

  זה שהם אוחזים בדגל וחזרו להזדהות איתו.זה שהם מאמצים את מגילת העצמאות ולא שמים לב מה בדיוק היא אומרת ו'בזכותם' אנחנו שומעים ציטוטים מבן גוריון בקולו שאומר כי הוא קודם כל יהודי ואח"כ ישראלי וכן שמדינת ישראל היא תוצר של חזון משיחי.

  הם 'עושים סדר' בבואם לקלל ויוצאים מברכים…. הם לכשעצמם כבר לא ציונים באמת ולא ממש יהודים (כל מי שמאמץ פרוגרס ואג'נדה להט"בית מזעזעת איבד את זה … אין הכוונה לאינדיבידואלים עם המחלה אלא סדר היום של חורבן האנושות ).

 13. מי שקרא את הספר של מורטון רו "הגל" על האירוע האמיתי שאירע בבית ספר תיכון בקליפורניה, על המורה להיסטוריה שערך ניסוי עם כתת תלמידי תיכון ניסוי שמראה באיזו קלות עלולה קבוצה לאבד את חירותה מבלי להבחין בכך וזאת כדי ללמד אותם את ההיסטוריה של השואה , הניסוי מאד הצליח עד כי "הגל" סחף את בית הספר כולו להשתמש בסמלים לאיחוד הקבוצה ולא כל כך משנה המחיר, אני קוראת ומנסה להשוות בין "האחים לנשק" לבין תלמידי התיכון שהפכו תוך זמן קצר לכתה "מגובשת" של חברים נלהבים ואלימים למי שאיננו מסכים אתם. מצאתי נקודות השקה רבות בין ""האחים לנשק" להתנהלות "הגל" הניסוי המפחיד והכל כך המוצלח בקליפורניה, לצערי.

 14. ומה עם ביבי הוא לא שמאל הרי כל המדיניות שלו ב 15 השנים היה שמאל והוא קורא לעצמו ימין מה לנו כי נלין על האחים לנשק או כל ארגון שמאל אחר

 15. אחים לנשק ץנועה שיש להוציאה מחוץ לחוק ,תנועה של אנשים מפלגים ומשחיתים ללא נקיפת מצפון,ויכל להיות שעכשיו הם נדבקו למשפחות החטופים ומחבלים בכל הסכם להשבתם,לאחרונה אנו עדים מי הם המפקדים הנערצים שנהרגים ,אנשים מלח הארץ רובם מהכיפות הסרוגות