תנועת הליכוד הדיחה את ראשי ‘הליכודניקים החדשים’

שמונה מראשי הקבוצה הודחו. יועמ”ש הליכוד: בג”ץ לא יתערב

יצאו בחוץ. הליכודניקים החדשים | פייסבוק

שמונה ממנהיגי הליכודניקים החדשים, ובראשם מייסד ההתארגנות ליאור מאירי, הודחו מהמפלגה ואינם חברים עוד בליכוד. כך הודיע יועמ”ש הליכוד אבי הלוי. “הואיל וההתפקדות של ‘הליכודניקים החדשים’ לליכוד הושגה בדרכי תרמית ועל יסוד הצהרות כוזבות”, אומר יועמ”ש הליכוד ל’מידה’, “תנועת הליכוד לא רק מוסמכת, אלא גם מחויבת לבטל את חברותם בליכוד לאלתר״. הלוי הוסיף כי לראיית הליכוד, ראשי הליכודניקים החדשים מעולם לא היו חברי המפלגה. “הזיקה בינם ולבין הליכוד הייתה חוזה למראית עין בלבד, שהוא בטל ומבוטל. הליכוד ימסור להם הודעה על כך”, הוא אומר. הלוי טוען כי בפעולתם הפרו לכאורה ראשי הליכודניקים החדשים את חוק העונשין וחוק המפלגות, כמו גם את חוקת הליכוד. עם זאת, בליכוד טרם הגישו תלונה במשטרה נגד השמונה. יצוין כי עוד בטרם נמסרה הודעה זו, ביטלו מיוזמתם חמישה מראשי הליכודניקים החדשים את חברותם בליכוד – האחרון שבהם הוא ד”ר עמיר פוקס מהמכון הישראלי לדמוקרטיה.

החלטת הליכוד להדיח את ראשי הליכודניקים החדשים התקבלה לקראת דיון שצפוי להיערך ביום שני הקרוב בבית הדין של התנועה. הדיון אמור לעסוק בדרישה של פעיל הליכוד עופר בינשטוק לפעול נגד “התארגנות השמאל” של הליכודניקים החדשים. בעקבות ההודעה של הלוי, צפוי להודיע בינשטוק בפתח הדיון כי הצורך בעתירתו התייתר. “אל מול עשייה פושעת וחסרת תקדים שנעשתה כנגד תנועת הליכוד בשש השנים האחרונות”, אומר בינשטוק, “ביקשתי שתיעשה פעולה חסרת תקדים. ואכן, תנועת הליכוד החליטה לנקוט את הצעד חסר התקדים והמתבקש”.

הסחף נבלם

לאחרונה פרסמנו ב’מידה’ כתבה נרחבת החושפת את הקנוניה של הליכודניקים החדשים. הכתבה התבססה בחלקה הגדול על חומרים שבינשטוק אסף בחודשים האחרונים על הליכודניקים החדשים, המלמדים כי מדובר בהתארגנות אנשי שמאל הבזים לליכוד ולערכיו, אשר התפקדו כדי לבצע ‘הפיכה מבפנים’. בשבוע שעבר ראיינו את יועמ”ש הליכוד, שכינה את התארגנות הליכודניקים החדשים “תופעה עבריינית, מהלך אלים נגד הדמוקרטיה”. הלוי הוסיף כי “הליכוד נחוש למגר את התופעה הזו באופן מוחלט, ולהקיא אותם מהתנועה. אנחנו לא נאיביים ולא עוצמים עיניים”.

כעת, לאחר שהדיחו את ראשי ההנהגה יתפנו בליכוד לפעול נגד יתר המתפקדים מטעם הליכודניקים החדשים, אשר את מספרם מעריך הלוי בכ-1,500. בליכוד כבר עצרו את ההתפקדות דרך האינטרנט כדי לצמצם את מספר המתפקדים, ושוקלים גם להאריך את ‘תקופת ההכשרה’ – הזמן שבין יום ההתפקדות לבין המועד בו מורשה המתפקד להצביע לפריימריס – מ-16 חודשים כיום ל-24. ניתן יהיה להחיל תקנה זו רטרואקטיבית, גם על אלו שכבר התפקדו לליכוד וטרם נהנים מהזכות לקבוע את רשימת חברי המפלגה לכנסת. “נמצה את כל ההליכים המשפטיים שעומדים לרשותנו”, אומר הלוי. “כבר הצלחנו לעצור את השיטפון ולבלום מאות ואולי מעל לאלף מתפקדים חדשים שלהם. גם אם יצליחו להסתנן פה ושם, הם יהיו בודדים ולא תהיה להם יכולת להשפיע על בחירת מועמדי הליכוד לכנסת”.

בליכודניקים החדשים סירבו להגיב לפנייתנו, והיא תפורסם כשתתקבל. בעבר אמרו הליכודניקים החדשים כי במידה וראשי ההתארגנות יודחו מהמפלגה, הם יפנו לבית המשפט המחוזי ואף לבג”ץ. הלוי משוכנע כי ערכאות חיצוניות לא יתערבו בהחלטת המפלגה. “אני יכול לומר ברמה גבוהה מאוד של וודאות שבית משפט חיצוני לא יתערב”, אומר יועמ”ש הליכוד. “מפלגה היא גוף וולונטרי והיא יכולה לקבל החלטות שמשרתות אותה באופן אוטונומי. כל עוד אנחנו לא מפלים אדם על רקע דת, גזע או מין – אף אחד אחר לא יגיד לנו מה טוב לליכוד. יש בליכוד ערבים, דרוזים, נוצרים, חרדים וחברי קהילת הלהט”ב. כולם מתקבלים בברכה בליכוד, כל עוד הם מזדהים עם ערכי המפלגה. אם הליכוד לא רוצה שיהיו בו תומכי חד”ש ומרצ – הם פשוט לא יהיו בליכוד”.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

35 תגובות למאמר

 1. לא יעזור לכם, נמשיך לפקוד ולהתפקד ולהציל את הליכוד מהפשיסטים שהשתלטו עליו

  1. תודה רבה לך, על שהדגמת באופן נפלא למה צריכים להעיף אותך.

  2. תגיד, מה זה “פשיסט”? כי לדעתי אין לך מושג, זו סתם קללה ששמעת בגן.

  3. חדש או ישן, מסכים ב-100%, להציל את המפלגה שלנו ממה שהולך פה. פשוט לא מאמין.

  1. איזה כבוד? לא עשו כלום, אתה אשכרה מאמין למה שכתוב כאן?

 2. בסדר!
  אם ככה אתם עושים לנו, אנחנו נמציא תיק על שרה ונתלונן במשטרה.
  רק שתדעו. עם חמוצים לא מתעסקים.

 3. לצערי, בג”צ בהחלט צפוי להתערב. מבחינת בג”צ הוא רק מחכה לעתירה שקובעת שרק בית משפט מוסמך לקבוע מי יהיה ראש הממשלה.

 4. עכשיו לעשות כל מאמץ להשבת פייגלין ואנשיו לליכוד. זו קבוצה מצוינת ערכית נאמנה. צריך לחזק את סמן הימני האמיתי בליכוד

 5. מקארתיזם! סתימת פיות! פאשיזם! ביבי חייב להתפטר. למה? כי לא הלך לנו בבחירות.

  1. הכתבה אולי ממומנת ואולי לא, אבל מה שבטוח זה שכמה מן התגובות ממומנות. ליתר דיוק, כמה מן המגיבים ממומנים. בכל כתבה על הליכודניקים המדומים צצות שלל תגובות מסוג מסויים מאוד, שמעוררות חשדות כאלו. כמו שאומרים, על ראש הממומן בוער הכובע.

  2. לרמי כהן: לא ממומן ולא בטיח. כימני, משכיל ושמרן בדעותיי אני קורא מידה אדוק (גם אם איני מסכים עם ההשתלחות של אתר “מידה” בליכודניקים החדשים)? ראוי שאתר מידה ישאל עצמו כיצד מצא עצמו מתלהם כנגד ציבור ימני, פרגמטי וליברלי – וזאת אני אומר כמי שמכיר אישית רבים מהכותבים של “מידה”.

 6. עד היום לא ככ היה אכפת לי
  אבל לאור הקנוניה המצחינה הזו אני בהחלט מוכן להשקיע כמה עשרות שח בשנה בשביל לבלום את המהלך שלהם.

 7. אתם רציניים…
  אני תמיד בחרתי בליכוד חוץ מפעם אחת בשנות השמונים שבחרתי ב”תחיה”.
  אני מתבייש במה שקורה בליכוד היום..
  האים ביטן , אמסלם, רגב, בוקר, וחזן. הם ליכוד אמיתי. בחייאת…
  באמת ענייכם טחו מראות שכל מה שראש הממשלה עושה זה רק לטובת ההשרדות שלו.. שהוא זה המדינה.
  ומי שמעז להטיח ביקורת מיד מוקע כ”שמולני”.
  שמה שביבי עושה סה לפלג אותנו. ולסכסך בננו..
  האים הוא הימין.
  חייבים להחזיר את הליכוד לאיזה מסלול שפוי.
  לנביא אנשים טובים שיעבדו גם בשבילי.. בשביל בוחרי הליכוד..
  הליכודניקים החדשים הם הדבר הכי טוב שקרה לתנועה הזאת לאחרונה..
  וכליכוניק אמיתי שאכפת לו מהמדינה קודם כל. ואח”כ גם מהתנועה אני תומך בהם בלב שלם ובנפש חפצה.

  1. ממש..
   יש משהו שהסמול לא חושב שחייבים להפוך לחלק מהמקהלה הצייתנית שמדקלמת כמו רובוטים את דף המסרים של סורוס?

 8. הסוסים ברחו זה מכבר מן האורווה.
  אלפי המתפקדים שאינם מנהיגים יוכלו להצביע ביום פקודה.
  הכוונה איננה לעשות סבוטאז’ ברשימה. הכוונה היא לבחור מתוך מתמודדי הליכוד את היותר ראויים ורציניים. בנוסף, לתת משקולת נגד לפייגלינים למיניהם ולקיצוניים האחרים. בכך יהיה כדי למתן נטייה פופליסטית בקרב חברי כנסת(רגב, חזן) הפוזלים לאותם כוחות אולטרה ימניים, שאינם מייצגים את הליכוד המסורתי.

  1. הכוונה לא לעשות סבוטאז’? באמת? אתה יכול ברצינות לטעון כך, אחרי שקראת את דבריהם מלאי הבוז והתיעוב של ראשי “הליכודניקים החדשים”, ואת מה שהם חשים באמת כלפיי הליכוד וכלפיי מצביעי הימין בכלל? אתה באמת חושב שאפשר לטעון שכל האנשים האלו לא באו לליכוד רק כדי לחבל בו? ואם לא כולם, אז לפחות רובם, או מיעוט ניכר מהם? אם זו טענתך, אז אחת משתיים – או שאתה תמים מאוד או שאתה מיתמם.

  1. גורי אלפי התפקד לליכוד.
   ראיתי אתמול בלילה את התחלת התוכנית הראשונה שלו לעונה החדשה.
   נו, אין מה לומר, ליכודניק הוא לא.
   יותר מרצ הארד קור
   האם יטפלו גם בו?

  2. ל ‘אג’-
   חבל על המאמץ שלך. הוא יודע את כל מה שכתבת. זה פשוט לא מעניין אותו. לכן הוא ימשיך להעמיד פני תם, שלא מבין מה הבעייה פה ומכך שמדובר כאן בהונאת הציבור.

 9. הם לא ליכודניקים ?
  דן מרידור,ציפי לבני,אהוד אולמרט,משה יעלון,בנימין
  נתניהו,אמסלם,נגוסה,ריבלין…..הם כן ליכודניקים ??

  המנגנון הקיים לא יותר טוב מהחדש.
  כנופיה של עסקנים מושחתים מנסה להגן על סיר הבשר של
  קשרים וכסף שמשמש לצרכיה.

  1. כמה נחמד. לשים את נתניהו באמצע רשימה שרובה כוללת שמות של נוכלים מקצועיים, שערקו מן הליכוד ועברו לשמאל תמורת אתנן כספי ותיקשורתי.
   זה שיקרי ומופרך לחלוטין, אבל בהחלט טריק נחמד.

 10. השמאל בארה”ב נוקט באותה אסטרטגיה ומנסה להסתנן לשורות המפלגה הרפובליקנית.

  שיטות הפעולה בשמאל הישראלי ובשמאל האמריקאי מסונכרנות

 11. מירי רגב נאמנה לערכי הליכוד בגלל זה חיפשה ג’וב בעבודה קודם

  ביבי משמיד את הליכוד

 12. אל דאגה, זה פייק ניוז. תיכנסו לפייסבוק של הליכודניקים החדשים ותראו את התגובה המלאה, שמשום מה לא פורסמה כאן.