גימנסיה הרצליה תארח אירוע למען המסתננים, בעירייה מגבים: "לא פוליטי"

ביה"ס יציג תערוכה "נגד הגירוש" בשיתוף ארגוני שמאל. אמא של אחד התלמידים המתנגדים לאירוע: "הבן שלי חווה דיכוי פוליטי"; ח"כ ברקו: "ביה"ס צריך לחשב מסלול מחדש"

טענות שקריות. תלמידי הגימנסיה בהפגנה נגד הרחקת המסתננים | פייסבוק

בית הספר הגימנסיה הרצליה בתל אביב יארח ביום חמישי הקרוב אירוע למען המסתננים, בהשתתפות תלמידי בית הספר. בהזמנה לאירוע נכתב כי מטרתו "לתמוך במאבק נגד גירוש מבקשי המקלט", והוא צפוי לכלול מפגש עם מסתננים המועמדים להרחקה ותערוכה פוליטית של תלמידי מגמת אמנות בבית הספר בשיתוף איש השמאל הקיצוני מיקי קרצמן. כמו כן יתקיימו במקום הופעות והתרמה להמשך "המאבק נגד הגירוש".

במקום ינכחו גם נציגים של ארגוני מסתננים הנתמכים על ידי הקרן החדשה, דוגמת 'אליפלט' ו'המוקד לפליטים ומהגרים'. מארגני האירוע שבים על הטענות השקריות, שנדחו על הסף בידי בג"ץ, כי מעל ראשיהם של המסתננים שיוּצאו מישראל מרחפת "סכנת מוות וגירוש". האירוע אמנם ייערך לאחר שעות הלימודים "על גדרות" בית הספר אך הוא מקודם באתר האינטרנט הרשמי של הגימנסיה.

אתר האינטרנט של הגימנסיה עם הפרסום לתערוכה | צילום מסך

בעצומה שפרסם ארגון "ואהבתם" שמפיק את האירוע ומגדיר את עצמו כ"תיכוניסטים לא נותנים יד לגירוש מבקשי מקלט", מופיעות שוב האמירות המסולפות לפיהן בין המסתננים שיעזבו את הארץ נמצאים "גם ילדים רבים, שכמעט כל חייהם חיו כאן וישראל היא כל מה שהם מכירים. במדינות אליהם יגורשו הם יכלאו בתנאים נוראיים וכל רכושם יילקח מהם". כידוע, לפחות בשלב הנוכחי המועמדים להרחקה הם אך ורק גברים רווקים מעל גיל 18, ושאינם בוגרי מערכת החינוך הישראלית. גם הטענות לכליאה וללקיחת רכוש משוללי יסוד. העצומה פורסמה גם באתר מפלגת מק"י, המהווה חלק מחד"ש האנטי-ציונית.

מקוממת לא פחות מהאירוע עצמו היא תגובתה של עיריית תל אביב לסוגיה. בעירייה לא רק שמעניקים גיבוי מלא לבית הספר, הרותם משאב ציבורי לשם תמיכה בגנבי הגבול וניסיון לסכל את החלטות בית המשפט והממשלה, אלא אף טוענים באורח אבסורדי כי "אין מדובר באקט פוליטי" אלא בסך הכל ב"יצירת אמנות" העוסקת ב"סוגיה שיש לגביה מגוון דעות בחברה הישראלית".

כידוע, רוב מוחלט מאזרחי ישראל תומכים בהרחקת המסתננים מישראל, אך בגימנסיה בחרו לארח אירוע המבטא דעה אחת בלבד – זו המצדדת בהשארת המסתננים.

חברת הכנסת ענת ברקו אמרה ל'מידה' כי העובדה שהאירוע נקרא 'לא פוליטי' היא תמוהה. על פי ברקו, אירוע 'לא פוליטי' אמור להציג את כל מגוון הדעות הרחב בנושא המסתננים: "הייתי רוצה לראות גם את תושבי דרום תל-אביב ואת משטרת ישראל שמדברת על פשיעה באירוע הזה".

"ההתנגדות היא יסוד העבודה החינוכית"

זאב דגני | צילום מסך

טענת העירייה כי מדובר באירוע "לא פוליטי" מנותקת גם מעמדותיו של מנהל בית הספר, זאב דגני, המביע באופן תדיר עמדות שמאל קיצוניות. דגני כינה למשל את שר החינוך נפתלי בנט "שר מסוכן", האשים את "הכיבוש" בקטטה בין תלמידי תיכון והגדיר את ישראל "מדינה פשיסטית", תוך שהוא מציין כי "ההתנגדות היא יסוד העבודה החינוכית".

דגני לא מסתפק בהפרחת עמדותיו הקיצוניות לכל עבר אלא גם פועל להנחיל את האג'נדה שלו לתלמידיו: מנהל הגימנסיה ביטל את מסעות תלמידי בית הספר למחנות ההשמדה בפולין, הזמין את פעילי ארגון השמאל הקיצוני 'שוברים שתיקה' להרצות בפני תלמידיו, החרים את יום השנה להירצחו של השר רחבעם זאבי ז"ל, ולפני כשנה כפה על תלמידיו להשתתף במיצג פוליטי המדמה את מחסומי צה"ל ביהודה ושומרון. במסגרת המיצג המסית נדרש אחד התלמידים לגלם חייל המתעמר בקשיש ערבי.

לאחרונה השתתפו דגני ושניים מתלמידי הגימנסיה בכנס נגד הרחקת המסתננים. התלמידים טענו כי הם "פועלים מתוך אנושיות ואהבת אדם". דגני ותלמידיו לא טרחו להזכיר כי בשם אותה "אנושיות ואהבת אדם" הם תומכים בקבוצת אוכלוסייה שאנשיה מטילים אימה ומבריחים את התושבים הישראלים משכונות הדרום, מכים תדיר צוותי תקשורת ושילדיהם אף מצדדים בפשעי הנאצים.

https://www.facebook.com/veahavtem1/videos/408720706226625/

בית הספר נגד התלמידים

המנהל דגני אמנם מעודד את תלמידי בית ספרו להתנגד להרחקת המסתננים, אך בו בזמן הוא מתנכר לרגשותיהם של נערים אחרים הלומדים בגימנסיה ותומכים בהחלטה על הוצאת המסתננים מישראל. "כמה ילדי דרום תל אביב אתה מסית נגד המשפחות שלהם?", הטיחה בעבר שפי פז בדגני, שהתפאר בכך שלפחות 45 אחוז מתלמידי בית ספרו מגיעים משכונות דרום העיר.

חלק מאותם תלמידים הם אמנם מהגרים או מסתננים בעצמם, אך רובם נערים ונערות ישראלים שנולדו וגדלו בשכונות הדרום וחלקם הגדול תומך בהרחקת המסתננים.

"בית הספר נגדם", אמרה פז למנהל הגימנסיה והוסיפה כי תלמידי הדרום הישראלים "בוכים לי… אומרים 'אין לנו ברירה', (הם תחת) לחץ חברתי. לחץ של בית הספר". פז הוסיפה כלפי דגני כי "שמעתי אותך קורא לנו קומץ, קורא לנו גזענים". בתגובה השיב לה דגני כי "אנחנו כל הזמן בעניין של הדרום".

תלמידי גימנסיה מדרום העיר עימם שוחחנו מעידים כי הם מתנגדים לאירוע למען המסתננים שייערך בבית הספר ביום חמישי אך חוששים לומר את דעתם בפומבי בשל לחץ חברתי ו"אווירת המפקד" המגיעה מכיוון ההנהלה.

אחת מתושבות דרום תל-אביב שבנה לומד בגימנסיה אומרת ל'מידה' כי "הבן שלי חווה דיכוי פוליטי. הוא פוחד לדבר כדי שלא יקראו לו גזען. עשר שנים המסתננים הורסים לנו את החיים ובגימנסיה אף פעם לא חשבו לעשות אירוע למען נשים ישראליות, צעירות ומבוגרות, שפוחדות לצאת מהבית. עכשיו כשמדובר במסתננים כולם נזכרים להיות 'אנושיים' ואוהבי אדם. איזו צביעות".

זאב דגני בחר שלא להגיב לפנייתנו.

תגובת עיריית תל אביב: "מדובר ביצירות אומנות שיצרו תלמידי בית הספר במסגרת שיעורי אומנות. אין מדובר באקט פוליטי, אלא ביוזמה של התלמידים לעסוק בסוגיה שיש לגביה מגוון דעות בחברה הישראלית, יוזמה שהיא חלק מתחומי העיסוק של בית הספר בהיותו מוסד מחנך".

תגובת ח"כ ד"ר ענת ברקו: "קצת תמוהה בעיניי העובדה שהאירוע נקרא 'לא פוליטי'. אם כך היה הדבר, הייתי רוצה לראות גם את תושבי דרום תל אביב, את משטרת ישראל שמדברת על פשיעה, וחיילי משמר הגבול באירוע הזה. הייתי רוצה גם שילמדו את התלמידים על "חוק הכניסה לישראל". אירוע שהוא 'לא פוליטי' אמור להציג את הספקטרום הרחב של נושא המסתננים.

לצערי, ההתנגדות היא לשם התנגדות. כוחות שמאל חזקים חותרים ופועלים נגד מדינת ישראל. מדינה ריבונית רשאית לשמור קודם כל על אזרחיה, וזכות המיעוט איננה עולה על זכות הרוב. לבסוף, אנו חייבים לזכור כי אין מדובר בפליטים – פליט איננו מי שעבר במדינה שלישית, ואף אחד לא מציין בפני התלמידים כי רבים ממסתנני העבודה הגיעו לישראל דרך סיני. גימנסיה הרצליה צריכה לעשות חישוב מסלול מחדש".

בקשת תגובה נשלחה למשרד החינוך והיא תפורסם כשתתקבל.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

27 תגובות למאמר

 1. אלא תיכוניסטים
  זה הגיל שבו אנשים רודפים אחרי הצדק
  יתכן מאוד שהם טועים – אבל זה לא רלוונטי
  הנח להם ותן להם לבטא את עצמם.
  אנחנו לא רוצים להיות מדינת PC שבא אנשים (ובמיוחד צעירים)
  חוששים להתבטא.
  ובבניין הארץ ננוחם.

  1. אבל זאת בדיוק הבעיה שכן הפכנו למדינת PC. שים לב שמי שחושש להתבטא הם דווקא אלה המייצגים את עמדת רוב הציבור במדינה ותומכים בהוצאת המסתננים, מחשש שיחשבו שהם גזענים

  2. הם לא רודפי צדק אלא שטופי מוח ריקים מתוכן יהודי וציוני הגיב:

   די לשקרים ולהטעיות. המסתננים הפושעים האפריקנים (רק לפושע אפריקני יכולים להיות 5000 דולר לצורך פלישה למדינה לא לו בניגוד לחוק) צריכים לחזור לארצותיהם שם לא נשקפת להם שום סכנה ולבנות אותה כפי שהם רוצים. הם שקרנים עלובים כשהם טוענים שהם ברחו מסכנה למדינה הכי מסוכנת בתבל. ישראל. יאללה. הביתה. לא יקרה להם שום דבר לא בארצם ולא במדינה שלישית. אנחנו לא קופת חולים ולא לישכת עבודה של הפושעים האפריקנים האלה.

  3. הם רודפים אחרי הצדק? התיכוניסטים? מי שואל אותם בכלל?
   זה המנהל דגני שרודף אחרי מה שהוא, וכנראה גם אתה, תופשים כ"צדק", למרות שלמעשה מדובר בהפך הגמור מזה. דגני כבר ממש לא ילד, למרות שהוא בהחלט מתנהג כמו ילד קטן – מסוג הילדים שמתעקשים להמשיך ולעשות פיפי במכנסיים, ועוד בטוחים שזו חכמה גדולה מצדם.

 2. גלעד היקר! אתה מהיחידים שעושה עיתונות שעדיין מצדדת בעובדות ,אני קוראת פעם אחרי פעם את הקמפיין האגרסיבי שנדחף בכל פינה של תודעה ציבורית ,וזה בלתי נתפס ,איך אחרי 3 דורות של תקומה מדינה יהודית – זה ערך חסר משמעות בשבילם ,אסור לכתוב אפולוגטיקה מול השיח הפוסט מודרני המשחית מספיקות העובדות הברורות – רוב מכריע של המסתננים הם גברים צעירים בגיל העבודה שעשו סיבוב ארוך כדי להגיע לכאן . נוסף על כך צריך לסלק מעלינו את כל הסיפור המגוחך, שילדי המסתננים הם ישראלים לכל דבר ,בו בעת שאנחנו מתקוטטים בדמעות על מריבות של אשכנזים מול מזרחים

 3. זה לא רק בגימנסיה הרצליה.
  בני לומד בבית הספר התיכון לחינוך סביבתי בשדה בוקר. גם שם האוירה היא מאד מאד שמאלנית, והלחץ החברתי מדכא כל נסיון לחשיבה אחרת. מורים לאזרחות, לספרות ואפילו לתנ"ך עושים את שיעוריהם לבמה פוליטית שמעליה הם דוחקים בתלמידים "לקחת צד", כלומר להשתתף בהפגנות ובפעילויות למען מסתננים. תלמידים שחושבים אחרת חשים לא בנוח ועל פי רוב פשוט שותקים.

  1. הלחץ הפוליטי מהכיוון השמאלי מתנהל כבר שנים. בני סיים את עירוני ד' ת"א לפני כעשור ושיתף אותנו אז כיצד המורה לתנ"ך והמחנכת שהכינה אותם לבגרות הקפידה בכל פעם לכנות את ירושלים בירת ישראל בשם אל-קודס בערבית כדי לגרום לתלמידים להפנים שירושלים שייכת לערבים.
   היום התלמידים עוברים שטיפת מוח בעניין המסתננים האלימים מאפריקה תוך הבניית דמותם כקרבנות הממשלה הנוכחית. שימו לב שהרמת ידיים מוצלבות מסמלת את האזיקים בהם היו נאזקים העבדים השחורים בידי הסוחרים הלבנים. כך השמאל מצרף את החברה הישראלית לשאת בנטל אשמת העולם המערבי מול האפריקנים באופן מפוברק ומדומיין.

 4. ילדים בגיל הזה אין להם הבנה כוללת, מערכתית, מדינית, כלום! המוח עוד לא הגיע 'לבגרות'
  הם חיים אצל ההורים, נוהגים באוטו של אבא ומקבלים דמי כיס.
  גם את הלימודים שלהם ההורים ממנים.
  כך שבעצם אין להם כלום משלהם, למעט 'פה'.
  מעשית, היכולות שלהם מסתכמות במנהל משמרת במקדונלד
  לכן הם 'חומר טוב' להסתה והמרדה, כי הם יועים כלום ומבינים כלום, טיפשים שימושיים.
  ים של כסף משקיעים האנטישמים מאירופה, ארה"ב וארצות ערב בכדי להגיע ל'טיפשים השימושיים' האלה ולהפוך אותם לחתרנים תחת המדינה.
  תצפו בתוכנית של צבי יחזקאלי על האיסלם, ותבינו איך החתרנות השקטה עובדת. גם אצלנו היא מתקיימת בשמאל.

 5. לא ברור למה הרמטכ״ל רשאי לפטר עיתונאי שמעביר עליו ביקורת ואילו שר חינוך נבחר ציבור לא יכול לפטר מנהל בית ספר. הפכנו למדינת צבא ומשטרה שבה נבחרי ציבור הופכים לקישוט והבחירות להצגה כמו מצרים, סוריה, ירדן, איראן…

  1. כשתוצאות הבחירות ידועות מראש כמו בפריימריס האחרון המגוחך בליכוד אז זה באמת כמו בסוריה. זה שאנשי חינוך יכולים לבטא דעות מנוגדות לדעות ההנהגה הפוליטית זה פחות קורה בסוריה.

  2. למגיב האנונימי 1 –
   זאת הפעם הראשונה ששמעתי שראש הממשלה נקבע לפי תוצאות הפריימריס בליכוד. עד היום חשבתי לתומי שראש הממשלה נבחר בבחירות כלליות, בהן מצביע ציבור האזרחים בישראל. נו טוב, כל יום לומדים משהו חדש.
   על כל פנים, אם ההתנהלות בליכוד ממש מעצבנת אותך, אתה יכול להתנחם בהליך בחירת המנהיג והרשימה שנהוג במפלגת 'יש עתיד'. בהליך הזה אין בעיות, מעולם לא היו בעיות, ולעולם לא יהיו שום בעיות – מכיוון שאין שום הליך כזה. יאיר לפיד ממנה שם את כולם, ובראש ובראשונה את עצמו, ירום הודו. אין ספק שזאת התנהלות תקינה, בכלל לא מגוחכת וממש מופת לדמוקרטיה מבחינתך.

 6. הבעת מחאה פוליטית לא חוקית בתיכון גימנסיה הרצליה. מן הראוי שהמעורבים בהפגנה יענשו על ידי סנקציות בין אם מדובר בבגירים או קטינים!

 7. מעניין מה הרצל היה חושב על הגימנסיה הזו הקרויה על שמו. האם הוא חשב להקים כאן את מדינת המסתננים ?

 8. אידיוט שימושי סמאלני מעורר קבס. נמאס ממנו ומאוכל הכלבים. מי אתם בכלל שתיקבעו מסמרות לדורות שיהרסו את מדינת היהודים הקטנה והעמוסה? מי אתם בכלל?

 9. הגירוש יצא לדרך ותופס תאוצה. כל המסתננים יגורשו על אפו וחמתו של השמאל. תודה לבג"צ האמיץ שלא התכופף כהרגלו בפני השמאל והחליט לשם שינוי לבדוק את הנושא ברצינות אובייקטיבית.

 10. נתניהו צריך להקים צוות להוצאת המסתננים
  מהארץ הצוות ינהל מוומ עם מדינות ברחבי העולם
  אסיה.דרום.מרכז.וצפון אמריקה.מזרח אירופה.
  מדינות אסיה.כך שיהיה אפשר לפזר אותם ברחבי העולם.ולא להחזירם לאפריקה.יש מספיק מדינות בעולם שבתמורה להטבות וכסף יקחו אותם.ואז טענת השמאל נשמטת כי הם לא יחזרו לאפריקה.
  וכל הטענות שימציאו יהיו כעורבא פרח.
  כרגע יש להוציא את הצעירים לאפריקה.ואת הנשואים.והילדים.והאמהות.והפליטים להעביר למדינה אחרת בעולם ולא לאפריקה.כי השמאל לא יתן לך להוציא אותם.וכך כל פליט שיתנחל יועבר למדינה בעולם ללא סייג.והשמאל לא יוכל לטעון דבר

 11. איך זה קורה ? מה מתחזק את האנומליה הזו ?; מהלך של החלטה סופית ,לאחר 10 שנים של דיונים ועתירות לבג"צ ,רוב העם תומך בזה ,זה לגמרי באינטרס של המדינה,ועדיין הקומץ הקיצוני של השמאל הארור ,גורר אותנו בכפייה לסגת מטובת המדינה

 12. הצעה: שכל אחד מהתלמידים בביה"ס הרצליה יאמץ לו -2-3 משפחות עם ילדים של המהגרים/מסתננים/…/…/…/אפריקאים וידאג להם למצוא דיור לשכירות לרכישה בבניין שהם/ומשפחותיהם מתגוררים.
  פחות מזה – משמע עושים שקר לעצמם ונזק לחברה. גם החברה היהודית בדרום תל אביב היא חברה!!!

 13. דגני הזה בכלל נראה כמו גורו מבולבל, שהגיע בטעות לאשראם הלא נכון.
  ואני מתנצל מראש בפני כל הגורואים שעלולים להיעלב מן ההשוואה.

 14. למה לא מסלקים את את "בוגרי מערכת החינוך" – קיבלו מעל ומעבר למגיע להם בחוק – רובם ככולם נזקקים רווחה ,שתופסים מקומות ישראלים ,בבתי ילדים ונוער ,ומה שארגוני הרימון זוממים ,זה לאלץ אותנו לקבל אותם לגיוס וככה לאזרח את כל המשפחה בדלת האחורית

 15. יחד עם סילוק במורד האפריקאי ,חשוב לטפל בשבח"עם ממזרח אירופה שנמצאים כאן בעשרות אלפים ומה שמעסיק אותם זה, כסף שחור וזנות

 16. לבטל בחוק את כל האפשרויות להתאזרח ,למי שלא נכנס כחוק הגיב:

  להטיל קנסות כבדים על מי שעבד באופן לא חוקי ,לא יוכל לקחת עמו כסף שצבר,ולטפל קודם כל בבתי העסק הפיראטים הרבים שיש ,בעיקר בדרום ת"א

 17. שימו לב. כל! התלמידים שבתמונה לבנים אשכנזים. אין אף לא אתיופי אחד או תלמיד אחד בעל חזות מזרחית!

 18. אם השמאל היו עושים את כל ההפגנות "נגד הגירוש" בזמן ההתנתקות כנראה שהיינו היום עדיין בגוש קטיף. אההה זה היה גירוש של יהודים מתנחלים מהבית, הם תת אדם. אבל האפריקאים הפושעים שהסתננו לארץ יותר חשובים. מישהו פה איבד את השפיות!

 19. ילדים מפונפנים שבמקסימום רואים מסתננים עבודה אצלם בבית כמנקים,או לחילופין במסעדות שהם אוכלים,עוד דור של מנותקים

 20. לא נראה שנתניהו עובד קשה כדי לפתור את הבעיה.
  הרחקת המסתננים הפולשים נמרחת המון שנים.
  רוב הפולשים יישארו בארץ כמו עצם בגרוננו.
  הם יידרשו – ויקבלו- אזרחות וגם איחוד משפחות.
  ממשלה מחורבנת