הפתרון לתופעת המסתננים: רואנדה ואוגנדה הן מדינות בטוחות לחלוטין

למרות טענות השמאל הקיצוני, בתי המשפט בישראל קבעו יותר מפעם אחת כי לא נשקפת כל סכנה למסתננים שיעזבו את הארץ במסגרת ההסכם עם המדינות האפריקאיות

מערכת תעמולה משומנת. מסתננים מפגינים בתל-אביב | פלאש90

בשבועות האחרונים התעורר מחדש השיח התקשורתי סביב סוגיית המסתננים מאפריקה הנמצאים בישראל, וזאת בעקבות החלטת הממשלה ואישור בית המשפט להגביר את המאמצים להעברת עשרות אלפי מהגרי עבודה לשתי מדינות באפריקה עמם נחתמו הסכמים, אוגנדה ורואנדה.

כמעט כרגיל, בכל פעם שנושא המסתננים עולה לכותרות נכנסת לפעולה מערכת התעמולה המשומנת היטב של שלל ארגונים רדיקלים, שמפיצה כמויות אדירות של מידע שגוי במטרה להשפיע על דעת הקהל הישראלי וללחוץ על מקבלי ההחלטות. ושוב כמעט כרגיל, הם אינם אומרים את האמת.

רעיון ההרחקה למדינות שלישיות עלה עוד בשנת 2006, על מנת להתמודד עם הזרם ההולך וגובר של מסתננים, בעיקר מסודן, איתה אין למדינת ישראל קשרים דיפלומטיים ועל כן לא ניתן להחזיר אליה את אזרחיה. במסגרת משא ומתן עם נציבות האו”ם לפליטים, הובטח כי הנציבות תפעל לתאם את נוהל ההרחקה למצרים של מסתננים חדשים, וכן תסייע בישוב מחדש של המסתננים שכבר שוהים בישראל. בתמורה, ישראל הסכימה לקלוט למעלה מ- 500 מסתננים יוצאי חבל דרפור, כחלק מ”חלוקת הנטל”.

התוצאה של הסכם זה ידועה. ישראל קלטה את יוצאי דרפור במהלך שהעביר מסר לעשרות אלפי מסתננים נוספים שהחליטו להגיע לישראל כיוון שזו לתפיסתם החליטה לפתוח את שעריה, נוהל ההרחקה למצרים נעצר באיבו ונציבות האו”ם לא יישבה מחדש את יתר המסתננים שכבר שהו בישראל.

מפיצים מידע שקרי. הפגנה של פעילי שמאל נגד הרחקת המסתננים מישראל | פלאש90

בשנת 2013 פורסם כי ישראל חתמה עם אוגנדה על הסכם לקליטת המסתננים מישראל, ועם הזמן צורפה להסכם שכנתה מדרום רואנדה. עד לחודש יולי 2015, היציאה למדינות השלישיות התבצעה במסגרת “יציאה מרצון” בלבד ומאותה העת, החליטה המדינה על מתווה לפיו מסתנן שלא יצא לארצו או למדינה שלישית, יועבר למשמורת במתקן שהייה סגור ללא הגבלת זמן, מתוקף סעיף בחוק הכניסה לישראל המאפשר זאת.

עתירה נגד החלטת הממשלה שהוגשה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נדחתה, אך ערעור שהוגש לבית המשפט העליון עיכב את המהלך עד לסוף אוגוסט 2017, דהיינו במשך למעלה משנה וחצי. בפסק הדין של העליון נקבע כי ההסכמים עומדים בכל דרישות החוק הישראלי והבינלאומי, וכן שאין כל מניעה להרחיק למדינה שלישית אף בכפייה.

עם זאת קבעו שופטי העליון כי מכיוון שהמדינות הקולטות דורשות בהסכם הספציפי הזה כי המסתננים יצאו רק בהסכמה, לא ניתן לכפות הסכמה שכזו על ידי כליאה. בעקבות כך, המדינה מיהרה לפעול מול המדינות ולתקן את ההסכמים כך שהסכמתם של המסתננים לא תהיה עוד תנאי מחייב, וכך יצא לדרך המהלך הנוכחי להעברת המסתננים לאוגנדה ורואנדה.

אך שני פסקי הדין שנתנו בשתי ערכאות משפטיות אינם מספקים עבור ארגוני הסיוע למסתננים ועל אף שבית המשפט העניק להם סעד כמעט בלתי מוגבל בסוגיית המסתננים ואפשר לעכב את ביצוע החלטות הממשלה במשך שנים ארוכות, הם בוחרים להתעלם מהקביעות העובדתיות ולהמשיך בהפצת דיסאינפורמציה.

בג”ץ קבע: המדינה השלישית בטוחה

הטענה העיקרית אותה מעלים ארגוני הסייענים נגד מהלך הרחקת המסתננים מישראל היא ששליחת המסתננים לאותן מדינות המוגדרות “מדינה שלישית” מהווה גזר דין מוות עבורם. זוהי כמובן דרך יעילה מאוד להשגת אהדה ציבורית קלה, כי אין הרי אדם שפוי שיסכים לשלוח אדם אחר אל מותו.

אך מי שמסתכל קצת מעבר לכותרות קורא להפתעתו כי דאגתם הרבה של ארגוני השמאל הקיצוני אינה מהמצב במדינה השלישית אליה יעברו, אלא למעשה מגורלם של המסתננים לאחר שיעזבו את רואנדה או אוגנדה וינסו להגר למדינות אחרות או להגיע לאירופה.

זו נקודה חשובה מאוד שצריך לזכור ולהבין – המסתננים אינם “נרצחים על ידי דאעש”, “טובעים בים” או “נמכרים לעבדות” (רק חלק מסיפורי האימה שמוכרים לנו) בזמן שהייתם ברואנדה או אוגנדה, אלא לאחר שבחרו מרצונם לצאת מהמדינה השלישית אליה הועברו ולנסות את מזלם בדרך המסוכנת לאירופה.

אוגנדה עצמה מוגדרת בדו”ח משותף של הבנק העולמי ונציבות האו”ם לפליטים משנת 2016 כמדינה בעלת אחת ממערכות המקלט המתקדמות ביותר בעולם. פליטים מוכרים מקבלים במדינה חלקת קרקע לעבד ועוד שלל הטבות ממשלתיות. באוגנדה חיים על פי נציבות האו”ם למעלה מ- 10,000 אריתראים, והקהילה האריתראית המקומית אף מפרסמת טיסות שכר מיוחדות לביקורי מולדת באריתריאה.

כרזה המפרסמת טיסות מאוגנדה לאריתריאה | פייסבוק

באוגנדה ישנה גם קהילה סודנית לא מבוטלת ועל כן אין אף טענה כי נשקפת שם סכנה למסתננים שיורחקו מישראל. הטענה החמורה ביותר שהועלתה בהקשר הזה היא שהמסתננים נאלצים להסתיר מהרשויות באוגנדה את עובדת הגעתם מישראל, ובכך בעצם להתנהג כמו מאות אלפי המהגרים האחרים החיים במדינה.

נתמקד אם כן ברואנדה, שהיא המדינה שלגביה התנהל עיקר הדיון בבתי המשפט בישראל. בשנים האחרונות פורסמו מבחר רב של כתבות על הפריחה הכלכלית של מדינה זו, על ההשקעות שזורמות מרחבי העולם, ועל רמות הפשיעה הנמוכות יחסית. נשיא רואנדה, פול קגאמה, שולט במדינה ביד רמה ב-18 השנים האחרונות, דבר שמעניק לה יציבות מחד אך גם מעלה טענות על פגיעה בדמוקרטיה ורדיפה של מתנגדי משטר מנגד.

אך מעבר לכך, הסוגיה החשובה ביותר לענייננו היא: האם מסתננים שעוזבים את ישראל זוכים לקבל שם מעמד חוקי? לטענת ארגוני השמאל, מסתננים שמגיעים לרואנדה מישראל עוברים מסכת של התעמרות מצד רשויות ההגירה במדינה ונאלצים לשלם סכומי כסף גדולים כדי להסתנן למדינות שכנות, בהן אין להם מעמד חוקי, או לסכן את חייהם בניסיון להגר לאירופה.

שופטת בית המשפט המחוזי רחל ברקאי נדרשה לשאלה זו, ועל סמך קריאת הראיות והתצהירים של העותרים, כמו גם ראיות חסויות שהציגה המדינה, קבעה כי: “אף לא אחד מהם טען כי נעצר באותה מדינה שלישית בשל שהייה לא חוקית, ולא נטען כי שהייתם באותה מדינה עלולה לחשוף אותם לסכנת חיים או לחירות”.

אם לא די בכך, הוסיפה השופטת ברקאי כי גם מראיות חסויות שהוצגו על ידי המדינה וגם מעובדות שהתגלו במהלך הדיון עולה כי רבים מאלה שעזבו לאותה מדינה שלישית עזבו מרצונם החופשי למדינה אחרת, אף בטרם הגשת בקשה לקבלת מעמד באותה מדינה שלישית, בדרכם לאירופה או למדינות אחרות. כלומר, אותם מסתננים שהגיעו לרואנדה לא התכוונו מראש להישאר בה וכבר תכננו הסתננות בלתי חוקית למדינה אחרת.

המדינה אף הציגה שיחות שנעשו עם מסתננים או קרובי משפחתם של מסתננים המופיעים בתצהירים של הארגונים, המודים בפה מלא כי עזבו את המדינה השלישית מתוך כוונה לזכות בהליך איחוד משפחות עם קרוביהם, והשופטת הוסיפה נקודה חשובה אחרת ששומטת את הקרקע מתחת לטענות ארגוני השמאל: “לא נעלם מעיני האינטרס של אותם מצהירים שהסתננו שלא כדין למדינה בה הם שוהים כעת, לטעון כי אולצו לעבור את הגבול, שכן יש בכך כדי לקדם עניינם בכל הקשור לקבלת יחס סלחני מצד המדינה אליה עברו, על דרך של קבלת היתרי שהייה מתאימים”.

כלכלה פורחת ורמת פשיעה נמוכה. בירת רואנדה קיגאלי | ויקיפדיה

עמדה לא פחות נחרצת הביעה נשיאת בית המשפט העליון לשעבר מרים נאור, בפסק הדין שכתבה. השופטת שוזרת את הפרק העובדתי של פסק דינה בשלל נקודות שאינן משתמעות לשתי פנים וקובעת: “לאחר בחינת מכלול הראיות דעתי היא כי המערערים לא הצליחו להוכיח כי המדינה השלישית אינה בטוחה וכי נשקפת להם סכנה בה”.

בנוגע לטענת הארגונים העותרים על כך שהמסתננים נאלצים לעזוב בעל כורחם לעזוב את רואנדה, מוסיפה השופטת נאור עקיצה לעברם וכותבת: “איני סבורה כי הדברים הם כה דרמטיים כפי שהציגו אותם המערערים…קשה להתייחס ברצינות לטענות בדבר “כפייה” ו”חוסר בְּרֵרה” שעה שמתברר כי כוונתם של המורחקים הייתה – עוד בטרם הגעתם למדינה השלישית – לעבור ממנה למדינות אחרות”.

לסיום, נאור שמה בפרופורציות הראויות את המשקל המוסרי והמשפטי הראוי שיש לייחס להאשמות הארגונים כי ישראל שולחת את המסתננים למותם: “משבחרו מורחקים מסוימים מרצונם החופשי לצאת מהמדינה השלישית למדינה הרביעית או למדינה אחרת – ולעתים, כפי שהתחוור בפנינו, משם גם למדינות אחרות – יש בכך כדי להביא לפקיעת אחריותהּ של מדינת ישראל, אף אם התברר בדיעבד כי המורחקים בחרו לעבור למדינות שבהן נשקפת להם סכנה”.

מידע לא אמין

המסקנה החד משמעית שעולה מקריאת פסקי הדין היא כי לאחר בחינה מדוקדקת של הראיות בשתי ערכאות שיפוטיות, העדויות של ארגוני הסיוע למסתננים נדחו באופן נחרץ ביותר. כידוע הנשיאה לשעבר נאור איננה חשודה בעמדה ניצית כלפי המסתננים, ואף ביטלה בעבר את הגריסה השלישית של החוק למניעת הסתננות. לא מדובר כאן בדחייה מחמת הספק, אלא בקביעה עובדתית חד משמעית.

נאור אף הרחיקה וקבעה כי טיב הראיות אותן הציגו העותרים בפני בית המשפט מוטל בספק גדול. “התמונה העובדתית אשר עולה לכאורה מטענותיהם של המערערים היא מטרידה…כפי שאראה להלן, התמונה העובדתית שהוכחה בפועל שונה”, כתבה בפסק הדין.

תושבי דרום תל-אביב מפגינים בול ביתה של השופטת נאור | פלאש90

גם השופטת ברקאי לא חסכה את דעתה לגבי איכות ואמינות הראיות אותן הציגו ארגוני הסיוע. כך לדוגמה היא קטלה את חוות הדעת שחיברה פרופ’ גליה צבר מאוניברסיטת תל-אביב, שהציגה תצהירים של מסתננים שהתקבלו בעדות שמיעה בלבד כחוות דעת מומחית. “אציין בזהירות כי חלק מהמידע שהובא בפני פרופ’ צבר אינו אמין”, כתבה ברקאי.

חשוב לציין כי מאז שהחלטה תופעת ההסתננות לישראל, בית המשפט העליון לא עסק בשאלות עובדתיות בסוגיית המסתננים, אלא בשאלות חוקתיות הנוגעות למידתיות של צעדי הממשלה בטיפול בתופעה. במקרה הזה, כנראה לראשונה, צלל בית המשפט לתוך הראיות של העותרים, ודחה אותן באופן הנחרץ ביותר כמצגת שווא לא מבוססת המנוסחת במכוון בסגנון מוגזם.

כל הקורא את פסקי הדין בנושא יכול רק לתהות על כך שאם זו איכות הראיות אותה מציגים המסתננים והארגונים המסייעים להם בבית המשפט, באיזו מידה של רצינות צריך לקחת את פרסומיהם בתקשורת וברשתות החברתיות. אלו מבוססים לרוב על עדויות של אנשים שיאמרו כל מה שצריך כדי לזכות במעמד, גם אם מדובר באמת חלקית במקרה הטוב או בשקר גס במקרה הרע.

אותן עדויות מנופחות ומוצגות כעת לציבור הלא מודע באופן דרמטי כדי לצייר תמונה מאוד מסוימת ומאוד חד צדדית לגבי הסוגיה. זוהי שיטת העבודה הקבועה של ארגוני הסיוע למסתננים כפי שנחשפה בבית המשפט, וראוי שאזרחי ישראל יהיו מודעים לכך היטב ויזכרו זאת גם בעתיד.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

37 תגובות למאמר

  1. המגיב ר’ הוא ממומן, אז הוא חושב שכולם ממומנים כמוהו… כי אצל הסמול שום דבר לא בא חינם. אז הם בטוחים שכמו שהם מקבלים תשלום על כל צעד ושעל, גם הרוב השפוי ממומן. ואז הם מקבלים את הלאטמה לפרצופים המכוערים שלהם במוצאי יום הבחירות, פעם אחר פעם. כי אפילו לביבי אין מספיק כסף כדי לממן מיליון מצביעי ליכוד 🙂

 1. אוגנדה ורואנדה הינם מקומות נוראים הן מבחינת מצב תנאי קיום והן מבחינת היחס אל חיי אדם. אסור לגרש בני אדם למקומות אלו.

  1. גם ישראל היא כזאת. לפחות אם תשאל את הוועדה לזכויות אדם של האו”ם…

  2. מה חבל שאפילו האייאתוללות של בג”ץ לא השתכנעו מסיפורי הסבתא האלה, אה?

 2. מסתננים, תתחילו לארוז ולעוף לנו מעייניים.

  לא רוצים אותכם פה במדינת ישראל.

  לא יעזרו לכם כל המניפולטיביות שלכם. טוסו מפה ויפה שנה אחת קודם.

 3. הבעיה היא שהשמאל מקובע בעמדותיו ולא מוכן לקבל דעה שונה. מבחינתם כולם פליטים נרדפים הנתונים לסכנת חיים. האם ה”פליט” האריתראי או הסודני נרדפו כל הדרך לישראל? כ2000 ק”מ של מרדף שנעצרו דווקא בגבול ישראל? מגוחך!

  1. לא מעניין את אנשי השמאל הרדיקלי למה צריך להשאיר כאן את המסתננים. העיקר שיישארו כאן. ורצוי שגם יבואו נוספים מהם לפה. ואם תגיד להם שזה מערער את האיזון הדמוגרפי בישראל – ובכן, הצחקת אותם. זאת בדיוק המטרה!

  2. תם מוצאים שם רק לאנושות,אתם בדרך כלל אשכנזים,שמאלנים ו סנובים ללא כיסוי,אתם הכאילו אינטלקטוחס, שכל כך אוהבים את החלשים,אבל יעשו הכל לא לגור קרוב לשחורים אמיתיים או לכמעט שחורים אבל, אתיופים, תימנים, וכל עדות המזרח.
   אבל גם יעשו הרבה כדי להשתזף, כי זה ניראה טוב עלי.
   לפעמים אני מתבייש מהאשכנזיות שלי,אני נכד של פולנים,שהם שיא הסנוביות, אבל מהם לא שמעתי ולא ראיתי הפליה, ההפך הם דיברו על יהודים, כל היהודים.
   האילה שמדברים על צבע עור, זה הרדודים שבה רדודים,שאין להם נושא לשיחה חוץ מהקניות בחול, הולכים שקונצרטיים לראות ו להראות, לתיאתרון כי “הם אוהבים” ו מתביישים לומר כמה משעמם היה,כי אז לא יראו “אין” או “קול” או כל מילה מטומטמת שלא אומרת כלום. הולכים ערב קריאה של איזה כלומניקית כמוהם שבוחרת זבל כתוב ,משעמם ו בסוף משבחים אותה כאילו היא איזה סופרת דגולה.
   די חברה אתם לא עושים רושם על אף אחד, חוץ מ על עצמכם.

 4. באיזו סמכות בית המשפט מחטט בפרטי ההסכם עם מדינות אחרות?

  “עם זאת קבעו שופטי העליון כי מכיוון שהמדינות הקולטות דורשות בהסכם הספציפי הזה כי המסתננים יצאו רק בהסכמה, לא ניתן לכפות הסכמה שכזו על ידי כליאה.”

  אם הממשלה התחייבה בהסכם למדינה אחרת, והיא לא עומדת בה, זו בעייה של המדינה האחרת.
  לא זכור לי שבית המשפט מנע מהממשלה לקיים את הסכם-אוסלו\הסכם-השלום-עם-ירדן מכיוון שהצד השני לא עומד בתנאים.

  תפקידו של בית המשפט, הוא לדון במקרים שנוגעים לחוקי-המדינה.

  יתכבדו אותן מדינות שחתמנו איתן הסכם, ויחליטו הן, יחד עם ממשלת ישראל, מה בדיוק נחשב “הסכמה”.

  1. בדיוק. היוהרה של המשפטפטנים מדהימה. עזות המצח שלהם – מטורפת.

 5. מאמר יפה ומעניין, אך חוטא לאמת.
  המשוואה פשוטה. פחות מסתננים מסודן ואריתראה = פחות כסף לאירגוני סיוע למסתננים במסוה של פליטים.
  ארגוני השמאל נאבקים, לא על חייהם או איכות חייהם של המסתננים מאפריקה, אלא על חייהם של אירגוני השמאל עצמם. המסתננים מאפריקה משמשים פלטפורמה לגיוס כספים, בין אם משונאי ישראל המעוניינים להרוס את המדינה מבפנים (וכל האמצעים כשרים), ובין אם ממדינות שרוצות להראות שגם היהודים לא צדיקים גדולים (מירוק המצפון הלאומי) וגם היהודים גורמים למותם של חפים מפשע הנמלטים מאימת הזוועות במדינותיהם (כמו למשל גרמניה, אוסטריה, ושוייץ).

  1. זה כמו הבדיחה על עורך הדין הצעיר שהצטרף למשרד וסח לתומו לשותף הבכיר שלאחר עשרות שנים סוף סוף הצליח להגיע להסכמות במחלוקת בין לקוח המשרד לצד השני. עונה השותף “השתגעת? התפרנסנו ממנו נהדר !”.

 6. תנוח דעתו של האתר, בסופו של דבר יגורשו ה”מסתננים” מפני שהם תופסים מקומות עבודה של הערבים. זה שהגירוש הזה יביא להתמוטטות של בתי מלון, מסעדות, וכדומה או על כל פנים יכביד מאד על מקומות העבודה האלו שבזכות ה”מסתננים” מצליחים לשרוד תחת מדיניות מיסוי עושקת ורודה, זה כנראה לא מעניין את אף אחד.

  1. איך בתי המלון והמסעדות יסתדרו בלי המסתננים? (ואין צורך במרכאות. מסתננים זה בדיוק מה שהם.) ממש כמו שהם הסתדרו לפני עשר שנים, כשעדיין לא היו כאן מסתננים, והארץ עוד לא יופתה בנוכחותם המקסימה. ומי שלא מאמין, ובכן אני נשבע לו. לפני עשר שנים התחשק לי לאכול במסעדה. הלכתי, חיפשתי, ולבסוף פלאי פלאים! מצאתי מסעדה! והיא הייתה פתוחה! ואפילו הגישו שם אוכל! אמנם האוכל לא היה טעים כמו בימינו, מפני שחסרו בו צרכיהם וחיידקיהם של המסתננים החביבים, אבל בכל זאת הוא היה ניתן לאכילה.
   והמסקנה – שרדנו כאן לפניהם, נשרוד איכשהו גם אחריהם. אני מבין שיש נשמות טהורות בעיני עצמן ב’מרק לוינסקי’ שיהיה להם נורא קשה עם זה, אבל בכל זאת.

  2. נו ו….? אז צריך להוריד את המסים, לא להותיר פה את העובדים/פולשים הבלתי חוקיים. חבל שאינך מבין שהפתרון שאתה מציע, הרבה יותר גרוע מן הבעיה.

  3. כל השקרים של שמאלנים לא יכסו את האמת. מלונות ומסעדות התקיימו פה יפה גם לפני 2007 הגיב:

   נוכלים שיוצאים להודיע לנו שיסגרו את מסעדותיהם כי אין שוטפי כלים. נוכלים נמאסתם.

   תציעו משכורות אנושיות ליהודים וערבים שחיים בארץ ומשלמים בה שכירות ומגדלים בה ילדים ויהיו לכם שוטפי כלים ומסדרי חדרים.

   חסרי בושה שכמותכם.

   ואם לא. תפשטו רגל ומיד!

   מעמידי פנים נמוכים.

   איך התקיימתם לפני שבאו הפולשים הפושעים האפריקנים האלה? הא? תסבירו לנו.

  4. רמי כהן היית עצמאי אי פעם בחייך? ניהלת מסעדה או רק אכלת שם? ניסית להתפרנס מהקמת עסק וניהולו? אני מוכן להמר שלא. קל להגיד לאחרים שיסתדרו. למה שאתה קורה מסתננים, יש צד חיובי, הם מזרימים דם וכח עבודה זולה לארץ מוכת מיסים ובירוקרוטיה

  5. בסופו של דבר, טענות השמאל, מסתכמות ב ” אוי ואבוי, אם תיקחו אותם, מאיפה נביא שואבי מים?”, ובכן, מסביבי אני רואה מלא שואבי מים, ישראלים, פוטנציאלים. וידוי: גם אני שואב מים, אוהב לקרוא לעצמי בנאי, כמו פעם, בגאווה. ואגלה לכם סוד קטן, עלות של פועל סיני היא 30,000 ש”ח לחודש. אין לו זרועות ביוניות, ולא צ’יפ של עליבאבא במוח, הוא רגיל. רגיל אך חרוץ. פועל ישראלי, חרוץ, ואינטליגנטי, יכול לעשות גם כפול. ובכלל, השמאל מדבר על מוסר, ובכן, מקדמת דנא, ניוון של עם מתחיל כשהוא מחפש שואבי מים זרים. כמו השמאל. כמו ברמת אביב. בדרך כלל מקימים בשביל זה גטאות לעובדים, בשולי העיר. ‘סווטו’ כאלה. אזור התחנה המרכזית הישנה. רחוק מהעין אבל מספיק קרוב שהשווערצ’ס יתייצבו לעבודה על הבוקר. ובאמת מה תעשה הגברת פומרוביצקי בלי הגננן הסודני ?? אתם יודעים איזה בלגאן בגינה, עושה הרוח, בקו הראשון אל המים? נורא.

 7. לגרש את המיסתננים, מיד ! ישראל קטנה וענייה, מדינה יהודית! לא צריכים פה עוד מוסלמים או נוצרים, מלאים בבעיות, ביניהם : גנבים, אנסים, שקרנים, מוציאים דיבתינו רעה בעולם !!! לא חייבים להם כלום. הם גנבו את הגבול, הגיעו לת”א, והפכו את חיי אזרחי ישראל, לבלתי אפשריים !!! יש לגרשםמיד. הצעה לפעילי השמאל, שמתים על המיסתננים : לכו איתם לאפריקה, תפתחו את אפריקה !!!

 8. השמאל רוצה שהם ישתקעו ויתחילו לדרוש פה איחוד משפחות ושבטים כדי שהמדינה לא תהיה יהודית עוד הגיב:

  נכתב ב- 2009:

  ישנם אירגונים משונים שכנראה מקבלים תמיכה מוסרית וכספית מאירגוני שמאל אירופים ומהערבים בסעודיה אולי, על מנת שיעזרו לכל הפולשים הללו להתארגן ולהשתרש פה.

  כל נסיון של המדינה לעשות סדר, נתקל מיד במקהלת השמאל החתרני והאירגונים המפוקפקים הללו שנקראים עזרה לפליטים וכדומה.

  מיד מביאים לנו ילדים דוברי עברית, ומסבירים שהם יודעים רק עברית ושאסור לגרשם בחזרה לארצם.

  בקרוב נידרש לבנות להם בתי ספר נפרדים כיוון שמדובר כבר בעשרות אלפים מהם, והם מוסלמים או נוצרים.

  הם ידרשו גם הקמת מסגדים וכנסיות חדשים לקיום תפילותיהם גם בכיכר דיזנגוף והמדינה ורבין.

  עכשיו הם בשלב העוברי של ההסתננות.

  הם משחקים אותה חמודים, כנועים , ומסכנים.

  בשלב הבא הם יעמדו מול הכנסת ויפגינו לשימחת אוייבנו צרינו ומונהגי אהרון ברק נשיא בית משפטנו לשעבר, עם שלטים מתריסנים ועליהם האשמותיהם כלפינו.

  יהיה כתוב שם שאנו גזענים.רוצחים וששכחנו את השואה, ושאנו מתעמרים ומנצלים אותם כאילו הם העבדים שלנו.

  כל העולם כולו ייצא במחול וריקודים למראה “נפילתנו”.

  זה ישחרר את העולם מהרסן שהוא נתון בו מאז השואה. למרות מכחישי השואה עדיין יש היסוס קל במימסד העולמי לאפשר השמדה מוחלטת של מדינת ישראל.

  זוהי כמובן רק מראית עין אבל היא עדיין קיימת.

  ביום שעשרות אלפי פולשים פושעים (רק לפושעים אפריקנים יכולים להיות 5000 דולר לצורך חדירה למדינה לא להם בניגוד לחוק) מוסלמים ונוצרים מאפריקה יעמדו ויפגינו וייצרו מהומות אימים פה עם מופע בינלאומי כנגד המדינה היהודית הגזענית כפי שהם יציגו זאת, לא נוכל עוד לעשות דבר.

  האו”ם מנהל לנו את העיניינים,כאשר מי שיושב שם זה שמאלניים אהרון ברקיים שרוצים מדינת כל אזרחיה, וזה משרת היטב את מטרתם הנפשעת, דהיינו :גזילת ארץ ישראל מהעם היהודי לנצח.

  אנחנו מתעסקים בשטויות, והזרם מציף אותנו.

  כמו שכתב גיא בכור בנושא זה לפני שנים יהיה פה צונאמי.

  ובכן הצונאמי פה.

  אפשר לדעת מדוע לא סוגרים את הגבול עם מצרים ?

  מי אחראי לכך ששם פרוץ ? (אהוד ברק).

  במדינה מתוקנת האחראי לכך היה מועמד לדין!

  כל מי שמתעסק עם יישוב הפולשים מאפריקה בארץ ומיסודם פה עובר על החוק ומרוויח מכך כנראה כסף סמוי. יש להעמיד אותם לדין על שהם עוברים על החוק.

  וכל מי שאחראי להתפתחות התופעה לממדים המפלצתיים האלה !

  מה הם חושבים לעצמם אם הם מסוגלים לחשוב ?

  הם לוקחים את התוצאות בחשבון בכלל?

  עכשיו לטענה של אנשים הזויים ושקרנים וממומנים במימון זר, פה שהם מסכנים ושאנחנו היינו בשואה.

  הפסיקו עם התעמולה הזולה הזאת.

  זאת בסך הכל שטיפת מוח של אנשים כמו אהרון ברק שתומך בהרס מדינת היהודים ותו לא.

  אנשים כאלה והטיעונים שלהם חייבים להיפגש עם האוזניים החרשות שלנו.

  אין עם אחד נוסף בעולם שעמד במצבנו כאשר לא היתה לנו טריטוריה וכל השערים היו סגורים. אין.לכן ההשוואות לשואה הן בלתי לגיטימיות לחלוטין !!! הפסיקו .

  אפריקה היא יבשת ענקית ואחת העשירות ביותר במכמנים ובאוצרות טבע ומים.

  לכל הפולשים האלה המנסים להציג את עצמם כפליטים יש מדינות רחבות ידיים.

  יואילו לחזור לארצותיהם, ללמד את ילדיהם את שפותיהם ואת המנטליות והתרבות שלהם ולשנות שם את המשטרים או את מה שהם רוצים לשנות.

  לשם כך יש להם מדינה וארץ.

  חובה מוטלת על כל אחד להילחם בארצו על הדברים שהוא רוצה לשנות, ולא לפלוש לשיטחם של עמים אחרים.

  מכל מקום כל הבאים ממצרים היו שם במחנות פליטים של האו”ם וקיבלו שם את הנדרש על מנת לשרוד.

  הפלישה לישראל מתמשכת ומתגברת כיוון שהם למדו לדעת שהם לא יפגשו פה שום גורם שיעשה משהו בנידון.

  הם פשוט יישארו פה, וידאגו לאזרח אותם כאן .

  אחר כך יתחילו הבעיות החברתיות ומשרד הרווחה יצטרך להתגייס ולגייס את תקציביו להגיש להם עזרה.

  הם ישתייכו למעמד הנמוך והממורמר שיחבור לכל קבוצה ממורמרת.

  נצטרך להשקיע מיליונים באיכלוסם, שיכונם, השכלתם, האכלתם ושמירה על זכויותיהם של מאות אלפי ה”אזרחים” החדשים שלנו שכלל אינם יהודים. וכמובן שנצטרך להתחשב בהם מעל ומעבר מבחינה דתית.

  איזה יופי.

  איזו עבודת קודש מחכה לנו בגלל כמה טיפשים שמקבלים מאיתנו משכורות עתק ולא ממלאים את תפקידם וחובתם לשמור על מדינת ישראל תושביה והאינטרסים העליונים שלה.

  אז הייתי רוצה לדעת מיהו זה שכל כך רוצה לאזרח אותם ?

  ולסיכום עכשווי:

  החוצה מפה כולם עד האחרון שבהם כולל ילדים וכולל כולם כולם כולם. הביתה או לרואנדה.

  מקומם לא כאן.

  1. כך זה ייראה אם השמאל ינצח וימנע גירושם של הפולשים הפושעים האלה שיש להם ארצות רחבות ידים הגיב:
 9. שתי מדינות מאוד עניות שלא יספרו לכם סיפורים. במקום לחשוב איך לאזרח את אותם אנשים בצורה נאותה עושים עסקאות שיום אחד יגלו מי באמת הרויח מהם. רמז: זה לא המסתננים עצמם.
  בשתי המדינות יש שליטים שביום שלא יתעוררו בבוקראו יקבלו כדור בראש תתחולל מהומת אלוהים.
  עכשיו הענין הוא שאין קשר לשמאל או ימין. כל המתייפיפים שלא רוצים אותם לא שוטפים כלים או מנקים רצפות. אז במקום מסתננים יבואו כל מיני סינים או רומנים שזה הרבה יותר גרוע.

  1. למעשה גם בסודן ובאריתראה בטוח. לא שמעתי שעשרות מיליוני האזרחים שם נהרגו. היו מלחמות שהסתיימו לפני 20 שנה . כעת המלחמה בסוריה ובארצות ערב. לא באפריקה. גם בישראל יש זמנים של מלחמה. יתכבדו המסתננים וישובו למולדתם. בעלי המסעדות יקנו מכונות הדחת כלים.

  2. אזרח אחד. למה שלא תקים בעצמך מסעדה ותדגים לכולנו איך ניתן לשרוד ולהרויח עם מכונות לשטיפת כלים?

  3. למשתמש האנונימי הלא מזוהה מתגובית 2 - חצוף שכמותך! אל תיתן לאף אחד שום עצה שאין לך זכות לתת!!! הגיב:

   אתה כותב:

   אזרח אחד. למה שלא תקים בעצמך מסעדה ותדגים לכולנו איך ניתן לשרוד ולהרויח עם מכונות לשטיפת כלים?

   איך היו בישראל מסעדות לפני שבע שנים, מוכר סיסמאות ורמיות שכמותך.

   אנחנו לא רוצים אותם פה כי הם לא שייכים לפה ומקומם לא פה. מקומם בארצם או במדינה שלישית.

   זוהי מדינה פצפונת ליהודים שגם עכשיו היא כבר צפופה ללא נשוא.

   פולשים גנבי גבול אלה – נוחותם בחיים היא הדבר שכלל לא נוגע לנו ולעמנו ולמדינתנו.

   ואם אתה מייצג את הקרן וסדר היום שלה אז תגובתך מובנת אבל אם אתה סתם אחד שמתלהם ומתיימר להיות שמאלן נורא נאור (נורא ואיום כוונה) – כדאי שתתחיל לפתח ראייה קצת יותר טובה מעבר לקצה האף שלך.

   אתה יודע שאם הם יישארו פה הם ירצו איחוד משפחות נכון?

   והמאוחדים ירצו עוד איחוד משפחות, נכון?

   ואלה ירצו עוד איחוד ועוד איחוד ואתה תשמח בטח לממן אותם ולהשמיד את מדינת היהודים הזו?

   או מה?

   אנא כתוב תשובה ותתייחס לראיית העתיד הפשוטה הזו שלא צפית אותה משום מה.

   מסעדות אינן סיבה להתאבדות לאומית בינתיים.

   נבשל לנו ארוחות בבית ונשמור על ארצנו.

   וחוץ מזה ניתן להבטיח לך שתמשיכנה להתקיים מסעדות גם אחרי שהם יסולקו מכאן כפי שהיו תמיד.

   אין גבול לשקר ולצביעות ולהעמדות הפנים של סמאלנים.

  4. אני מבין שלפני 7 שנים התקיימו ושרדו, לא אתה! אחרים שנלחמו מלחמת קיום, במקום טפיל כמוך החי על משכורת “ציבורית”.
   בכלל אני סבור, שזכות בחירה ראוי שתנתן לעצמאיים בלבד. העצמאות מפתחת את המחשבה ואת ההבנה ואת ההתנסות האמיתית

 10. מסעדות העסיקו עובדים ישראלים
  יהודים.ערבים.
  חלק גדול מהעובדים היו רוסיות שעבדו
  בשטיפת כלים.
  המסתננים לא עובדים בחינם הם לא טיפשים
  ויש להם יועצים שמדריכים אותם.
  ידוע שבניקיון עובדים ערבים.רוסים.אתיופים
  כך שלא חסר כח אדם.מדובר בתעמולה שמאלנית.
  לצערי לא ניתן להתייחס לטענות השמאל בהיגיון
  כי בסך הכל כל טענותיהם הם שקר ורמיה.
  כל מה שהם יגיגו צרחך להגיד הפוך.
  הם כמו הליצן שצועק זאב זאב.ואז גם כשבא הזאב
  לא מאמינים לו.לשקרן שדובר אמת לא מאמינים.

  1. הדבר האחרון שאפשר להגיד עלי שאני שמאלני. האתר הזה כמי שדוגל בכלכלה חופשית אינו צריך למהר לשלח את ה”מסתננים”. בזכותם רבים מהמעמד הבינוני מסוגלים לקיים רמת חיים סבירה בסביבה עוינת מוכת מיסים . העובדים הזרים הינה התופעה הברוכה ביותר בשנים האחרונות. בזכותם מסוגלים מבוגרים רבים להעביר את שארית חייהם בביתם ולא בבתי מחסה.

 11. אני מבדיל בין עובדים זרים למסתננים
  עובדים זרים הינה תופעה ברוכה בעיני.
  התיאלנדים עובדים בחקלאות ביחד עם בדוים וערבים ישראלים ופלסטינים וערביות ישראליות.ומעט יהודים.
  הפיליפיניות והודים/יות ורוסיות וישראלים/יות
  עובדים בסיעוד.
  בענף הבניה עובדים סינים ופלסטינים וישראלים.
  הם ברובם עובדים תקופה וחוזרים לארצם.
  האפריקאים באו כדי להישאר והם נכנסו לא חוקי
  וצריך להחזירם לארץ שקטה ובטוחה.
  במקומם יעבדו ישראלים.ערבים.פלסטינים.רוסים.
  אתיופים.מבוגרים.וכל המעוניין.זוהי דעתי.
  את כל המסתננים והשבחים מכל ארץ בעולם
  יד להחזיר לארצו.למעט האפריקאים שהם יועברו
  לארץ בטוחה יותר.ועובדים זרים ימשיכו להגיע באופו חוקי לפי דרישת המשק.בזה אנחנו מסכימים לגמרי.
  אין לזה קשר לפוליטיקה.

 12. למה שאדם יסכן את חייו בשביל להסתנן ולהיות שוטף כלים אם מראש הוא חי ברמה סבירה?

  1. כי מה שהוא מרוויח כאן בחודש של שטיפת כלים, שווה ערך למשכורת שנתית שהוא יקבל שם.

   אבל זה לא אומר שרמת החיים שם היא לא סבירה (באופן יחסי), ובכלל- מדינת ישראל היא לא לשכת הסעד ושיפור רמת החיים של אפריקה, ואנחנו לא חייבים לספק רמת חיים כלכלית משופרת לכל מסתנן פורע חוק שחי במדינת עולם שלישי, אחרת לא יהיה לדבר סוף וכל נדכאי העולם יבואו לפה יתבעו “רמת חיים סבירה”

 13. אם אחים בארצות אפריקה לא מוכנים לקבל את אחיהם אז מאיפה מסכנה שאנחנומ חייבים לקבל אותם ???