הכסף האירופי שמאחורי ‘קמפיין בתי הספר’ של שוברים שתיקה

קרוב למיליון ש”ח מקבל ארגון השמאל הקיצוני ‘שוברים שתיקה’ מגופי האיחוד האירופי כדי לחדור לבתי הספר ברחבי הארץ. התלמידים הצעירים הם שיצטרכו להתמודד עם אוסף הכזבים שמפיצים פעיליו

אפילו החמאס נסמך על העדויות שלהם; פעיל שוברים שתיקה בהרצאה. צילום: הדס פארוש, פלאש 90.

ביום ראשון שעבר הגיעו שניים מבכירי ארגון השמאל הקיצוני ‘שוברים שתיקה’ – המנכ”לית יולי נובק ורכז הפעילות החינוכית של הארגון עידו אבן־פז – למפגש עם תלמידי בית הספר ‘תיכונט’ בתל אביב. המפגש נערך ביוזמת מנהל בית הספר רם כהן, מי שעורר לאחרונה סערה לאחר שנמנע מהשמעת ‘התקווה’ בסיום טקס הזיכרון בבית הספר לראש הממשלה יצחק רבין ז”ל.

הדובר המרכזי בהרצאה בפני תלמידי התיכון, צעירים המצויים זמן קצר לפני גיוס, היה אבן־פז, לוחם תותחנים לשעבר המשמש כאמור כרכז הפעילות החינוכית של ‘שוברים שתיקה’. אבן־פז אינו מסתיר את עמדותיו ודעותיו. רק לפני כחודשיים, במהלך סיור שהעביר בחברון לתיירים, הודה אבן־פז כי ״ארגון שוברים שתיקה הוא ארגון שמקדם יציאה של צה״ל מהשטחים. כן, אנחנו מודים: אנחנו ארגון פוליטי. אנחנו שואפים להוציא את צה״ל מהשטחים תוך שימוש בלחץ בינלאומי על ממשלת ישראל, בשביל זה אנחנו צריכים אתכם״. לדברי אחד המשתתפים בסיור, אבן־פז סיפר לתיירים כי ברוך גולדשטיין נחשב ל”גיבור לאומי” בקרב ישראלים רבים, וכי ישראל מונעת מפלסטינים גישה למים במטרה “להבריחם מהאזור”.

בהרצאתו בפני תלמידי, הורי ומורי ‘תיכונט’, הדגיש אבן־פז כי חוויותיו הקשות משירותו הצבאי אינן נעוצות דווקא במקרה אקראי זה או אחר של התעללות או התעמרות בפלסטינים, וצבע את כלל פעולות צה”ל בשטחי יהודה ושומרון כבלתי לגיטימיות – אפילו אם יש בהן כדי להציל חיי ישראלים. “החיילים לא יכולים להפריד בין מחבלים ללא מחבלים”, אמר. “(מחבלים) לא מתלבשים אחרת. אין דרך לדעת מי יהפוך להיות מחבל, כל אחד מחבל בפוטנציה. מה שעושים זה להפגין נוכחות בשטח”. לדבריו, “הלוגיקה של הצבא פשוטה. בזה ש(החיילים) נמצאים מאחורי הראש של הפלסטינים, הוא (הפלסטיני) יפחד להתקיף. זה רציונל מאוד בסיסי של הפחדה פסיכולוגית. אומרים לך שאתה צריך לייצר תחושת נרדפות, לשבש שגרה”.

אבן־פז נשמע כמי שמתחרט על החלטתו לבחור בשירות קרבי: “כשאני נכנסתי לשירות הצבאי שלי”, אמר, “תמיד אמרתי לעצמי, אני שם בשביל הביטחון, אני שם בשביל המדינה, בשביל להגן על המדינה שלי. ופתאום אני מבין שהמון, חלק גדול, מהפעולות שהצבא עושה זה פעולות התקפיות, פעולות שמייצרות את מעגל האלימות הזה”.

התלמידים הצעירים שנולדו בסוף שנות התשעים לא היו יכולים להשיב לאבן־פז כי בין השנים 2002-1993, מהחתימה על הסכמי אוסלו ועד מבצע חומת מגן, צה”ל נמנע לחלוטין מכניסה למרכזי הערים הפלסטיניות ולכלל שטחי A. בתגובה הוכיחו הפלסטינים כי הם לא צריכים את צה”ל כדי “להזין” את הטרור, ורצחו בשנת 2002 יותר ישראלים מאשר בכל העשור שקדם לאינתיפאדה הראשונה.

Posted by ‎שוברים שתיקה‎ on Sunday, 18 December 2016

בכיס של האיחוד האירופי וה־BDS

ההרצאה של אנשי ‘שוברים שתיקה’ בפני תלמידי ‘תיכונט’ מצטרפת לשורה של הרצאות והופעות של אנשי הארגון בפני תלמידי תיכון, תלמידי מכינות קדם־צבאיות, וסטודנטים במוסדות הלימוד האקדמיים השונים. בשנת הלימודים הנוכחית אף נחנך לראשונה “תא הסטודנטים של שוברים שתיקה” באוניברסיטת בן־גוריון, המארח את פעילי הארגון למפגשים עם תלמידי המוסד. אתמול (שני) קיים הארגון פעילות משותפת עם בני נוער מהתנועה הקיבוצית – שבעבר החרימה את הארגון. “דור העתיד”, נכתב בפוסט של ‘שוברים שתיקה’ על המפגש, “כבר יודע שהכיבוש שמנסים להסתיר ממנו היום – זו המדיניות שהם ייקחו חלק בלהוציא אל הפועל מחר, על מדים. הם (בני הנוער) עומדים על זכותם לדעת, לשאול שאלות קשות, ולבחור האם ואיך לקחת חלק במאמץ לסיים את הכיבוש”.

המאפיין המשותף לכל אותן פעילויות הוא הניסיון ללכוד את תשומת לבם של צעירים וצעירות, לפני ואחרי גיוס.

מה שמתברר הוא כי פעילויות אלו אינן מתרחשות בחלל ריק, אלא קשורות במישרין למענק שקיבל לאחרונה הארגון מהאיחוד האירופי. לאורך השנתיים הקרובות, החל מינואר 2016 ועד דצמבר 2017, יעביר האיחוד ל’שוברים שתיקה’ סכום של 236 אלף יורו, קרוב ל־950 אלף שקלים, לפרויקט שכותרתו: “חינוך לשינוי: חינוך לזכויות אדם בחברה הישראלית”.

המסמך מפרט במדויק את הקריטריונים שבהם צריכים אנשי ‘שוברים שתיקה’ לעמוד, בתמורה למימון האירופי:

1. לבוא במגע, בראש ובראשונה, עם צעירים ישראלים, ולחנכם בנוגע לחשיבות של כיבוד זכויות אדם בשטחים הפלסטיניים הכבושים, כולל במזרח ירושלים.

2. לטפח כבוד לזכויות אדם ולחוק הבינלאומי בציבור הישראלי, באמצעות חשיפה ישירה להפרות זכויות אדם בשטחים הפלסטיניים הכבושים, כולל במזרח ירושלים.

3. לעורר פעילים ישראלים לפעול לשיפור מצב זכויות האדם וחיי היום־יום בשטחים הפלסטיניים הכבושים, כולל במזרח ירושלים.

“לבוא במגע, בראש ובראשונה, עם צעירים ישראלים”; מתוך מסמך המענק של האיחוד האירופי לשוברים שתיקה. צילום מסך

המענק ל’שוברים שתיקה’ ניתן מטעם ‘הנציבות האירופית לפיתוח ותיאום בינלאומי’, המהווה זרוע ביצועית של המועצה האירופית. באתר הנציבות נכתב כי היא אמונה על שיתוף פעולה עם “מדינות מתפתחות המצויות בדרגות התפתחות שונות”. הגוף שחתום על המענק, ומהווה אחד מאותן זרועות של הנציבות, הוא “המנגנון האירופי לדמוקרטיה ולזכויות אדם” של האיחוד.

אחד מתחומי הפעולה של אותו גוף הוא “להתערב במדינות עולם שלישי, גם ללא הסכמת הממשלות המארחות”. הגדרת תפקיד מעניינת נוספת של מי שהעביר כמעט מיליון שקלים ל’שוברים שתיקה’ היא לעבוד “עם, עבור ודרך גופי חברה אזרחית הנוהגים ליישם (בארצותיהם) את מדיניות האיחוד האירופי בנוגע לדמוקרטיה ולזכויות אדם”. במילים אחרות, בתמורה לסכום הנכבד שהוא מקבל, ‘שוברים שתיקה’ נדרש להטמיע את האג’נדה של האיחוד האירופי בקרב תלמידי ישראל, דרך מפגשים ישירים בבתי הספר.

לפי נתוני ארגון NGO מוניטור, המענק הנוכחי מצטרף לשני מענקים קודמים של האיחוד האירופי ל’שוברים שתיקה’, בסכום כולל של כ־210 אלף יורו. מלבד האיחוד האירופי, זכו פעילי ‘שוברים שתיקה’ לאורך השנים האחרונות לשורת מענקים מישויות זרות רבות נוספות, בהן צרפת, נורווגיה, ספרד, לוקסמבורג ושווייץ.

“הכסף הזר ש’שוברים שתיקה’ מקבלים לא מגיע בחינם”, אומר ל’מידה’ ח”כ אמיר אוחנה (ליכוד). “בקצה השני ישנן ישויות זרות שהאינטרסים שלהן לא תמיד חופפים, ולפעמים אף עומדים בסתירה, לאלו של מדינת ישראל”. אוחנה יזם דיון שצפוי להיערך מחר (רביעי) בוועדת החינוך של הכנסת, בנוגע להופעתם של פעילי ארגון השמאל בבתי ספר ממלכתיים.

אפילו החמאס משתף

במפגש עם תלמידי התיכון בתל אביב בשבוע שעבר ביקשה מנכ”לית ‘שוברים שתיקה’, יולי נובק, להציג את הארגון שלה כ’פרו־ישראלי’. “הדבר הכי פטריוטי זה לבוא לעולם ולהגיד שישראל והכיבוש זה לא אותו דבר”, אמרה נובק. “אלה שאומרים שכל מי שמבקר את הכיבוש זה ‘BDS, אנטישמים, חרם’ – זה לא אני”.

בניגוד לטענותיה של מנכ”לית ‘שוברים שתיקה’, הארגון שבראשו היא עומדת דווקא זוכה לתמיכה משורה של גופים הקשורים בעבותות לתנועת ה־BDS, כפי שסיקרנו בהרחבה בעבר ב’מידה’. רק לפני כשבועיים, לדוגמה, זכו פעילי ‘שוברים שתיקה’ בפרס מטעם ארגון דני שחילק בעבר פרס זהה לארגון ‘אל־חק’ הפלסטיני – שבראשו עומד המחבל המורשע שעואן ג’בארין. ‘שוברים שתיקה’ גם זכו ב־2015 לתמיכה בסך 115 אלף יורו מאיגוד הכנסיות הדניות. לפי NGO מוניטור, איגוד הכנסיות הדני מממן בין היתר את הארגון הפלסטיני ‘בדיל’, המקדם את רעיון זכות השיבה של פליטים פלסטינים לתחומי ישראל, ומפרסם קריקטורות אנטישמיות בוטות על יהודים המוחצים ילדים פלסטינים.

מנכ”לית ‘שוברים שתיקה’ טענה בפני התיכוניסטים כי “אנחנו אוהבים את ישראל ושונאים את הכיבוש”, והוסיפה כי המשתתפים בכנסי הארגון בחו”ל “אומרים לנו תודה” על כך שבזכות ‘שוברים שתיקה’ הם יכולים לומר לעצמם כי “ישראל לגיטימית, אבל יש מדיניות שצריך לשנות אותה”.

גם כאן המציאות נוגדת את דבריה של נובק. בינואר האחרון, לדוגמה, סיפר ל’מידה’ פעיל פרו־ישראלי מספרד כי ‘שוברים שתיקה’ וארגוני שמאל קיצוני נוספים מישראל “הם הנשק של ה־BDS”. קודם לכן, בהפגנה פרו־פלסטינית באירלנד, השתמשו המפגינים ב’עדויותיהם’ של אנשי ‘שוברים שתיקה’ כדי להוכיח, לכאורה, שישראל מבצעת פשעי מלחמה נגד הפלסטינים.

אפילו חמאס השתמש בחומרי ארגון השמאל הישראלי כדי לחפות על פשעיו במבצע ‘צוק איתן’. בהודעה לעיתונות שהוציא חמאס ביוני 2015, בעקבות דו”ח האו”ם על המבצע בעזה, נטען כי הדו”ח “מתעלם מההודאות המפורשות על פשעי קצינים וחיילים ישראליים שנעשו בזמן ואחרי התוקפנות, וכן מהצהרותיהם כי קיבלו הוראות ישירות לפגוע באזרחים. חיילים רבים המסונפים לארגון הישראלי ‘שוברים שתיקה’ אישרו פקודות ישראליות כאלו”. הדו”ח של ‘שוברים שתיקה’ על ‘צוק איתן’ צוטט בהרחבה ובאהדה גם ב’אל ג’זירה’, רשת השידור הממומנת בידי קטאר, אחת התומכות המרכזיות של חמאס.

בחמאס, ב’אל ג’זירה’ וגם ב’שוברים שתיקה’ לא שמעו כנראה על דו”ח עב כרס שחיברו קציני צבא בכירים מרחבי העולם, שקבע כי צה”ל עשה מעל ומעבר בניסיון להגן על פלסטינים חפים מפשע במהלך מבצע ‘צוק איתן’.

“חיילים רבים המסונפים לארגון הישראלי ‘שוברים שתיקה’, אישרו כי קיבלו פקודות לבצע פשעי מלחמה”; מתוך הודעת חמאס. צילום מסך.

השראה לעלילות דם

לקראת תום ההרצאה ב’תיכונט’ העלתה אחת המאזינות ספקות בנוגע למידת האמינות של עדויות ‘שוברים שתיקה’. בתגובה השיב לה אבן־פז כי “תהליך אימות העדויות שלנו מאוד מקצועי”, ונעשה “בצורה דקדקנית. חנונית אפילו. קשה להפיל אותנו. עד היום לא מכיר עדות שלנו שגילו עליה שהיא שקרית. הכי הרבה מצאו אולי קצת פרטים שהעד, בזמן שסיפר את העדות, לא ידע עליהם. אבל זה נעשה בתמימות, מחוסר ידע, לא מתוך רצון לשקר. ארגוני מתנחלים שתלו אצלנו פעילים, וגם ניסו להכניס אלינו עדויות שקריות”.

תשובתו אינה מדויקת, בלשון המעטה. ראשית, רוב רובן של ה’עדויות’ המופיעות באתר ‘שוברים שתיקה’ הן אנונימיות לחלוטין, מנותקות הקשר ולעתים גם זמן – ולכן היכולת להפריכן בלתי אפשרית. לאחרונה אף ביקשה המדינה מאנשי ‘שוברים שתיקה’ לחשוף את זהותו של אחד מ’עדי’ הארגון, שדבריו העלו חשד לפשעי מלחמה – אך הארגון סירב בטענה שהחשיפה עלולה למנוע מחיילים נוספים לפנות לארגון.

במעט הפעמים שניתן היה לאמת את עדויות שוברים שתיקה הן התבררו כמסולפות, מעוותת, נטולות הקשר ומניפולטיביות, ומבדיקת תכנית ‘המקור’ – לעתים אף שקריות.

גרוע מכך, לעתים התבטאויותיהם של ראשי הארגון מספקות השראה לעלילות דם מצד אויביה של ישראל. כך לדוגמה, ב־19 ביוני השנה חזר האתר הטורקי ‘אנדאלו’ על האשמות מייסד ‘שוברים שתיקה’, יהודה שאול, כי מתנחלים הרעילו לכאורה מערכת מים של כפר פלסטיני. האתר הטורקי הבהיר כי הוא מתבסס על “ארגון ישראלי שנלחם נגד הכיבוש, שוברים שתיקה”, ואף הוסיף עלילת דם משלו, שלפיה ההוראה להרעיל את המים הגיעה מרבנים. מספר ימים לאחר מכן, יו”ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס חזר על האשמה זו בנאומו בפני האיחוד האירופי, אך התנצל מספר ימים לאחר מכן. מנגד, ‘שוברים שתיקה’ לא חזרו בהם מהטענה כי בור מים בכפר הורעל, אך טענו כי מקור האשמת עבאס הוא טעות בתרגום.

בעוד שאול העליל רק על מתנחלים כמרעילי בארות, בכירים אחרים ב’שוברים שתיקה’ מאמצים רטוריקה אנטישמית גם על בכירי הממסד של מדינת היהודים. פרופ’ נורית פלד־אלחנן, לדוגמה, אמרה במהלך הפגנה נגד ישראל כי “כל התכונות המבחילות שמייחס העולם האנטישמי ליהודים מתקיימות במנהיגי מדינת ישראל: תרמית, הונאה, רצח ילדים ובצע כסף”. לפני כשנה, רכז הפעילים של הארגון, נדב וימן תועד אומר כי פגיעה בחיילי צה”ל אינה טרור, וכי “מותר לך להשתמש באמצעים אלימים נגד הכובש”, כשמדובר בכוחות הביטחון.

“עידוד סרבנות”

מחר (רביעי) בבוקר צפויה כאמור ועדת החינוך של הכנסת לקיים דיון מיוחד בנוגע לחדירתם של פעילי ‘שוברים שתיקה’ לבתי הספר בישראל. יוזם הדיון, ח”כ אוחנה, מדגיש כי “כאשר פעילי הארגון מפיצים את השקרים שלהם בפני תלמידי תיכון, במסגרת מערכת חינוך ממלכתית הממומנת מכספי משלם המסים, וכאשר הם מספרים לתלמידים כמה צבא הכיבוש הוא אכזר ונורא – יש בכך כדי לעודד סרבנות, ולפגוע באופן משמעתי בצה”ל”.

לדברי אוחנה, “כל התלמידים חופשיים לצרוך דעות שונות ולגבש דעה באופן חופשי, אבל כשמדובר במערכת חינוך ממלכתית – תפקידנו הוא להתוות מדיניות. תפקיד של שר אינו רק לתת כסף ולשתוק, כפי שחושבים אנשי ‘שוברים שתיקה’ ותומכיהם. גם אני לא רוצה חיילים עבריינים בצה”ל, אך ‘שוברים שתיקה’ אינם מעוניינים בניקוי אורוות מוסרי, אחרת הם לא היו מקבלים כסף מארגונים תומכי BDS, שהדבר האחרון שמעניין אותם זה שלום, וכל רצונם הוא הכחדתה של ישראל”.

במקביל לדיון מחר בוועדת הכנסת, מגבש שר החינוך נפתלי בנט חוק שימנע את כניסתם של פעילי ‘שוברים שתיקה’ לבתי הספר. “ארגונים שמסתובבים בחו”ל ופוגעים בחיילים לא ייכנסו לבתי הספר”, הצהיר בנט. בתגובה נטען מצד ‘שוברים שתיקה’ כי “הניסיון לרסק כל ערך דמוקרטי – ייכשל”.

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

28 תגובות למאמר

 1. אוי ואבוי- איזו בגידה- לחנך ילדים יהודים לכבד ערבים! אפילו מנחם בגין לא האמין בכבוד לכולם ושיוויון בפני החוק…אה…אופס…

  “1. לבוא במגע, בראש ובראשונה, עם צעירים ישראלים, ולחנכם בנוגע לחשיבות של כיבוד זכויות אדם בשטחים הפלסטינים הכבושים, כולל במזרח ירושלים.

  2. לטפח כבוד לזכויות אדם ולחוק הבינלאומי בציבור הישראלי, באמצעות חשיפה ישירה להפרות זכויות אדם בשטחים הפלסטיניים הכבושים, כולל במזרח ירושלים.

  3. לעורר פעילים ישראלים לפעול לשיפור מצב זכויות האדם וחיי היום־יום בשטחים הפלסטיניים הכבושים, כולל במזרח ירושלים.”

  1. כאילו אתה באמת לא מבין שלא מדובר כאן רק על חינוך לכבד ערבים ועל שוויון בפני החוק. על זה נאמר – “הו תמימות קדושה.” או במקרה שלך – “הו היתממות טמאה.”

 2. אי אפשר לעשות חוקים שעמותות כאלה שחותרות תחת ביטחון המדינה וממומנות במימון זר עם אינטרסים אנטישמיים יסגרו?
  למה אי אפשר לעצור את הפעילים האלה על כל השקרים שהם מפיצים ועל הנזק לביטחון המדינה? במה זמן נמשיך לראות בעיניים כלות כיצד מרסקים לנו את המדינה מבפנים, מבלי שתהיה תגובת נגד מרתיעה גם לארגון עצמו, וגם למי שמממן אותו.
  זה כל כך מתבקש שכמו שאנחנו לא רוצים לשלוח עמותה שתסביר לנוער למה כדאי להם לצרוך סמים, ואנחנו ניקח עמותה כזו ונעצור אותה, כך צריך לעצור עמותה שעושה נזק נפשי לנוער שלנו ונזק לביטחון של כולנו

  1. מירית,

   מי את שתקבעי מה טובת ומדינה ומה דעתה ?
   כל מי שחושב אחרת ממך (או מביבי) הוא בוגד ?

   לא רק שאי אפשר לעצור את האנשים על השקרים שלהם אלא שעוד לא תפסו אותם בשקר
   לו היו תופסים אותם בשקר ניתן היה לתבוע אותם תביעת דיבה מה שלא הצליחו
   ניסו להחדיר אליהם שקרנים (אורן חזן ועוד) ולא הצליחו.
   ואם את לא מצליחה להוכיח שקרים – תעצרי אותם על דברי אמת ?

   ולגבי מימון זר ? תבדקי את מקורות המימון של בנט ונתניהו ועוד מנהיגי ימין.
   בוא נגיד שלא כל מקורות המימון הם של ישראלים…

  2. עופר שפירא,
   אתה קשקשן.

   מצאו שקרים, עיוותים וסילופים פעמים רבות. ראה דוגמאות בכתבה עצמה. כמו כן, וכפי שנכתב לעיל, כלל אי אפשר לאמת את רוב הטענות שמעלה הארגון האנטי-ישראלי הנדון, שכן אין שום פרטים מזהים שאפשר להתייחס אליהם. כמובן שזה לא עוצר כל מיני שונאי ישראל להשתמש בהן, ולהפיץ על בסיסם שקרים נוספים.
   הם לא בוגדים כי הם “חושבים אחרת”. הם בוגדים כי הם עושים כל שביכולתם לסייע לאוייב ולפגוע במדינה, באופן פעיל ואקטיבי – רוצים להביא להשתמטות משירות, תוך הצדקה של פגיעה בחיילים שכן משרתים. ראה דוגמאות בכתבה, שלא לדבר על האמירות הממש (לא בערך, לא כמעט, בדיוק) אנטישמיות של בכירים בארגון.

   לא ברור לי מאיפה הכנסת את “אורן חזן” בתור מישהו שניסו להחדיר לארגון. מעיד משהו על הקשר שלך לעובדות. הפעיל שכן הוחדר לארגון אכן הביא הוכחות רבות לפעילות השקרית של שוברים שתיקה.
   לגבי מימון פוליטיקאים – הם מקבלים כספים מיהודים בחו”ל, בדיוק כפי שפוליטיקאים מהשמאל מקבלים. שוברים שתיקה מקבלים כסף מממשלות זרות וארגונים אנטישמיים במפגיע, ועושים כדבריהם ולמען מטרותיהם. יחי ההבדל הדק.

   לגבי תביעת דיבה – ראינו כמה זה עזר במקרה של “ג’נין ג’נין” ועלילת הדם שבו, בו השופט הסכים כי הטענות שהועלו בסרט הן שקריות, אבל עדיין פטר את בכרי מהתביעה שכן “לא הוציא דיבה אישית”.

 3. טוב מאוד, הגיע הזמן שיפעלו נגדם!!!
  למה כשחרדים לא רוצים ללמוד ליב”ה, ורוצים רק “טהרת הקודש”, מיד קופצים כל הניהליסטים וצועקים ככרוכיא “אנטי מדינה – מטפחים את העוני – מנציחים פערים – עלוקות” ושאר ירקות שאני מעדיף לא להעלות על דל שפתי דברים על ציבור שכיום כבר קרוב ל60% ממנו עובדים בעבודות כל שהן (אולי תגידו גם על מוכר בגדים אתאיסט שלא גמר תיכון את כל הדיבורים האלה, הנה, תכל’ס גם הוא לא למד כמו שצריך ואין לו בגרות והמשכורת שלו 4,550… למה לא? מה נשתנה?).
  אבל… כשההזויים האלה באים להרצות פתאום שר החינוך צריך לשתוק ולא להגיב??? מה הולך כאן???

  1. תרגיע עם סימני הפיסוק ועם הדילמה הכוזבת שלך. אפשר לתעב גם את החרדים הנ״ל וגם את האינטרסנטים דוגמת ״שוברים שתיקה״.

  2. לא, הוא לא ירגיע, כי אני בתור חרדי שקורע את ה… כדי להביא אוכל הביתה, ומשלם מיסים כמו ילד טוב, אף אחד לא יגיד לי איפה לחנך את הילדים שלי, כולל אתה “לא-איש”, אתה פשוט רדוד להפליא, אתה לא ימני אמיתי, אתה פשוט שונא את כל מה ששונה ממך, ערבי=מחבל, חרדי=גנב, לא ביקשתי ממך לשמור שבת ולהפסיק ללעוס שרימפס, ובכלל אחד עם “לב טהור” כמו שלך, זה בזבוז שהוא יחזור בתשובה, לך לערוץ 10 שמה אוהבים אנשים כמוך.

   מה ביקשתי? רק ביקשתי ממך לרדת לי מהגב, ולהפסיק להכתיב לי איפה לשים את הכסף שלי (אלפי שקלים בחודש) היכן ואיך לחנך את הילדים שלי.

   והא ראיה, שאצלנו, כמה שיש כאלה (בכלל לא כולם) ששונאים את המדינה, עם כל זה תכל’ס הם לא מכניסים את שוברים שתיקה לבתי הספר שלהם…

   בוא תהיה רציונלי, כאשר 60 אחוז מהחרדים עובדים אתה קורא להם עלוקות, למה הפרופסורים והדוקטורים והסטודנטים הסמולנים למדעי הרוח, שלא תורמים כהוא זה למדינה, למה הם כן ואנחנו לא??? לא ביקשתי כלום, רק תרדו לי מהגב!!!

   ואם יש לך בעיה עם סימני פיסוק, זה כדי לאפשר לאנשים כמוך לקרוא את מה שאני כותב (החרדים לא צריכים סימני פיסוק, יש להם טעמים, ובגמרא אין סימני פיסוק, והם יודעים להבין אותה מצויין, יותר ממה שהסטודנטים לגמרא ומקרא יודעים להבין פסוק על בוריו… בוש והיכלם).

   ואם אתה דתי לאומי, אז הגיע הזמן שנאמר לך את האמת בפנים גם הרב קוק היה “ע-ל-ו-…”, כן, הוא היה דוס, אפילו עם שטריימל כזה מפרווה, והייתה לו ישיבה, ולמדו שם גם אחרי החתונה… אופס, אולי התבלבלתי עם הר המור, או תורת החיים, או שאר ירקות, שאין להם אפילו תוכנית הסדר, למה הם בסדר ואנחנו לא, למה? בגלל שהחברה של הבחור סרגה לו כיפה, ולא אימא שלו תפרה לו אותה?? תפסיק עם הרדידות הזו אתה, ואחרי זה אני.

   שונא כל שונה.

  3. מיסטר איש. דבר נוסף.
   תגובתי הייתה כנגד אותם שמאלנים פטרונים ש”דואגים” לחינוך ילדים בישראל על ידי קיצוצים חרמות וקנסות. לא לאנשי הימין. אם יש לך בעיה עם חרדים תהיה גבר ותסגור אותה בשטח, לא על ידי כתבות ומצעי בחירות המתחלפים חדשים למבקרים.

 4. בבחינת דע מה שתשיב לאפיקורס:
  כל הסמולנים שואלים מה ההבדל בין האצ”ל לבין המחבלים הפלסטינים?
  הלא אלה ואלה הרגו אזרחים וחיילים, אז מה עשה את אלה למושא הערצתנו, ואת אלה להיקרא טרוריסטים שפלים וכו’.
  אשמח אם מישהו יענה תשובה לעניין, כי הרבה שואלים את זה ואין לי תשובה ברורה לתת להם.

  תודה מראש

  1. למספר 2,
   האצ”ל כמו צה”ל וכל צבאי אחר (ברור שהאצ”ל לא היה צבא אלה מליציה או ארגון מחתרת), פעל נגד מטרות צבאיות או סמי צבאיות וכן גם פוגע באזרחים כפועל יוצא מפגיע במטרה צבאית.
   הפלסטינים כאשר הם דוקרים אזרחים, מפוצצים אוטובוסים, מפגיזים ברקטות ישובים אינם נכנסם לגדרה פעולה צבאית. המטרה שלהם היא טרור (הפחדה) נגד אוכלוסיה אזרחית.

  2. אנחנו לא מהאו”ם !!!
   במלחמה בין הערבים ליהודים (כמו בכל מלחמה בין שני צדדים), הערבים הם האוייב בעיני היהודים והיהודים הם האוייב בעיני הערבים !
   עכשיו תחליט מה אתה. יהודי או ערבי !!!

  3. שאלה חשובה, הנה הנסיון שלי לענות עליה.
   ההבדל נובע משני כיוונים מקבילים – המניע לפעולה, ואופי הפעולה.
   ראשית, לגבי המניע לפעולה, או במילים אחרות ההקשר, חשוב לזכור מי ומה היה כאן כשהאצ”ל פעל. הבריטים שלטו בארץ דה-פקטו מתוקף המנדט שניתן להם. רבים שוכחים מה מטרתו של המנדט, והיא אחת ויחידה – לסייע ליהודים, וליהודים בלבד, להקים בית לאומי בארץ ישראל, היא מדינת ישראל. אין בזה אמירה שלערבים שהיו כאן אין זכויות אזרחיות/חברתיות, אבל אין להם זכויות לאומיות, אלא רק ליהודים (מוזמנים לקרוא את כתב המנדט כפי שנחתם ב-1922, לאחר ועדת סן-רמו ב-1920). בפועל מה שקרה הוא הקמתו של משטר בריטי צבאי, תוך התנכלות איומה וקשה מצידם, הן ברמה הפוליטית, הן ברמה החברתית והן ברמה הצבאית כנגד היישוב היהודי בארץ ישראל, ותוך תמיכה בתושבים הערבים שבתוכה ובגופים הערבים שסבבו אותה. בפועל, הבריטים פעלו כאן ככובש, ולא ככוח תומך שמטרתו לסייע לנו בהקמת המדינה, וכל זאת מתוך אינטרסים פנימיים שלהם (כמו למשל, חיזוק הקשר לעולם הערבי שלא מכבר גילה את מאגרי הנפט האדירים שבשטחו). במקביל, ההתנכלויות הערביות מעולם לא פסקו (וכל מי שמקשקש על “אכיבוש” בתור הגורם לטרור שוכח, כמה נוח, את הטרור שקדם את נוכחותנו בגדה המערבית, כלומר התקופה שעד 1967). הערבים פעלו באותן טקטיקות של גרילה וטרור שאנחנו רואים היום, כנגד התושבים היהודיים האזרחיים בפלשתינה המנדטורית. בתגובה לאלה קמו ארגוני המחתרת, על מנת להגן על היישוב היהודי מהתנכלות מהערבים מחד, ולהתנגד להתנהלות הבלתי-לגיטימית בעליל של הבריטים מאידך (כאשר אחת מגולות הכותרת היתה ביצוע העפלה, שאותה הבריטים אסרו, שוב – באופן לא לגיטימי).
   שנית, לגבי אופי הפעולה, ארגוני המחתרת נלחמו נגד רשויות הצבא והשלטון הבריטי בלבד, כלומר כנגד מתקנים צבאיים ופוליטיים ונציגי המשטר הצבאי הבריטי. מעולם לא כוונו רוביהם נגד אזרחים בריטים תמימים (והיו כאן אלפים), לא פגעו בבריטים מחוץ לפלשתינה ולא כיוונו שום פעולה נגד בריטים רק בשל היותם בריטים (וכאשר היו סטיות, מעטות מאוד, מתפיסה זו, מיד היה גינוי והתנערות מכך. למשל, הקיצוניות הגוברת של ארגון ני”לי שלא התקבל כקונצנזוס בשל קיצוניותו). כל מטרתם היתה התנגדות למשטר הדיכוי הבלתי לגיטימי של הבריטים כאן. לא רק זאת אלא גם זאת, ארגוני המחתרת אף סייעו לבריטים במקרים רבים בדברים שנגעו למדיניותם מחוץ לישראל, ובדגש כמובן על מלחמתם בציר הפשיסטי במלחמת העולם השנייה, שהתרחשה כמובן באותה תקופה. רבים מבני היישוב העברי הצטרפו לצבא הבריטי (להזכיר למשל את הבריגדה היהודית, אך היא לא היתה היחידה) על מנת לסייע כנגד האוייב הגדול יותר – היטלר. במילים אחרות, ההתנגדות היתה כלפי המדיניות של הבריטים בארץ ישראל, והיתה לגיטימית משום שהבריטים בגדו בכתב המנדט והפרו את הבטחותיהם ליהודים, ועל כן נאלצנו להתנגד להם. מעולם לא היו המניעים אנטי-בריטיים פר-סה, בוודאי שלא גזעניים וגם לא דתיים.

   בניגוד לתמונה זו, ארגוני הטרור הערבים פועלים א) ללא לגיטימציה, משום שאין לערבים שום זכות על אף חלק מהארץ הזו, למעט הזכויות שאנו בטובנו (או בטימטומנו, תלוי את מי שואלים) נותנים להם, ו-ב) פועלים בצורה ישירה ומכוונת נגד אזרחים תמימים, במתקפות אכזריות המנוגדות לא רק לחוק הבינלאומי אלא גם לכל חוש של מוסר אנושי בסיסי (מחבלים מתאבדים, מכוניות תופת בשווקים, רצח ילדים, טילים על ערים אזרחיות וכל שאר הדברים הנהדרים שאנחנו מכירים היטב). הם עושים זאת מתוך אנטישמיות מוסלמית קלאסית ומוזנת שנאה, הנשפכת ישר מפיהם של האימאמים במסגדים, ומתוך קריאה מילולית של הקוראן. הם כמובן מקבלים גם תמיכה רבה מ”אוהבים” גדולים אחרים שלנו, בעיקר באירופה אך גם בכל רחבי העולם המוסלמי, בעלי מניעים דומים של שנאת יהודים.

   ובשורה אחת – זה הבית שלנו, רק שלנו, וזכותנו ואף חובתנו להגן עליו. אף על פי כן, גם בתוך המגננה הבלתי פוסקת שלנו, מעולם לא ירדנו לשפל המדרגה המוסרי של העולם המוסלמי. אנחנו גם לא נרד. אפשר להיות גאים במי ובמה שאנחנו.

   זה על רגל אחת, מקווה שהבהרתי קצת את הנושא.

  4. יש הרבה תשובות לכך הראשון והעמוק כי יש בלבול מאוד גדול בימין ובשמאל . יש בעולם הגדרות מעורפלות למילה “טרור” והשמאל בכל המקומות מנסה להגדיר את הקבוצה לא כטרור. צריך להבין דבר בכדי לרצוח או להשמיד מדינה לא מוכרח להיות טרור, צבאות של מדינה יכולות להילחם ולרצוח הרבה יותר מטרור. האם אסד זה טרור ? כנראה לפי ההגדרות שלא, לכן האם אסד הוא האיש הטוב בעולם בגלל שלא נכנס להגדרה של טרור ? צפון-קוראיה גם אינו טרור וכו’ . כך שדבר ראשון טרור או לא, קודם כל הם אויבים זה שאנחנו גם נלחמנו פעם (לא רוצה להיכנס לכל העניין של פעם) לא הופך את האויב שלי לידיד ולמוסרי. האם אנגלי יחליט לתקוף גרמני אז תבקש מהגרמנים להתייחס יפה לאותו אנגלי, ולהבין אותו כי במלחמת העולם הראשונה גם (הגרמנים) הרגנו צרפתיים . הדיון הוא מאוד עמוק יש מקומות אפורים , יש מקומות של שחור לבן , אבל אצל השמאל הכול אותו דבר מתחילים בהשוואה שמלחמה לא טוב וזה רע , וכאשר יש מלחמה כולם שווים ברעתם מה שבסוף יוצא שהרע נהפך לטוב (ייחסי) והטוב לרע. תדמיינו שמחר מתפרץ מלחמה בקוריאה האם נוכל לטעון לדרום קוראיה שלפני 60 שנה הם עשו X ולכן הצפונים שווים במוסריות וכו’ ? ואפשר לטעון כך על כל מדינה בעולם.

  5. ההבדל ביננו לערבים הוא בעוד שאנו נלחמנו על ארצנו והצענו להם להשלים ולחיות אצלנו בשלום הם ניסו לכבוש ארץ שאינה שלהם ולטבוח את כל היהודים (מסיבות הדומות לנאצים) אז לומר שאנו שווים להם זה לומר שהאצ”ל דומה לנאצים

 5. כשקוראים את התגובות למאמרים שנציגי ‘שוברים שתיקה’ מפרסמים בעיתונים בחו”ל מבינים איפה נמצאת הנביעה של מעיין השטנה נגד ישראל. הם טוענים שהם מציגים את המציאות היומיומית בגדה אבל 95% מהדוגמאות שלהם לקוחות מתקופת השיא של האינתיפאדה השנייה. מדובר בתעמולנים אנטי-ישראלים ארסיים.

 6. דעה שונה של ימני בענין ביקורי שוברים שתיקה בבתי ספר:

  יש להרשות להם לבקר אבל בתנאי.
  קודם כל לפני הביקור ולמעשה בלי קשר אליו צריך ללמד את התלמידים לחשוב ,לבדוק לעומק, להתגבר על כשלי חשיבה ובעיקר על הטית אישור ,לפתח מודעות לתהליכי חשיבה.

  http://hagai1.blogspot.co.il/2016/07/blog-post.html

  http://hagai1.blogspot.co.il/2016/12/blog-post_79.html

  ללמד אותם גם להתגבר על התמימות שבה כל מניפולטור עם כישרון רטורי דמגוגי יכול לשטוף את מוחם ולשכנע אותם בכל דבר. לפתח חשיבה ביקורתית.
  אחרי זה יבוא פעיל שוברים שתיקה. הוא יקבל שעה הרצאה שמיד אחריה יופיע מרצה ימני שהתמחה בשוברים שתיקה, שיטותיהם והאמת על “העדויות” שלהם ומטרותיהם ויתן את טענות הנגד.
  אני מבטיח לכם שאחרי ששמע את טענות שני הצדדים אף נער לא ישתכנע משוברים שתיקה.
  הכל בנוי על זה שמנהלי בתי ספר שמאלנים נותנים רק למרצים שמאלניים להרצות ולעשות שטיפות מח וחוסמים להם כל אפשרות לשמוע את הצד השני.
  למעשה, להערכתי, בתנאים האלו שוברים שתיקה בכלל יוותרו ולא ירצו להופיע בבתי ספר. כל השיטה שלהם בנויה על פניה מיתממת ל”מצפון” ול”רחמים”ול”אנושיות” של התלמידים הנאיבים ע”י יצירת מצג לחלוטין לא נכון ומיתמם של המציאות .ההצגה בשחור לבן של מציאות מאד מורכבת כשמטרתה לגרור את הנערים במניפולציה לתמוך ב”טובים” ,עלק ולהסית.
  שוברים שתיקה בבתי ספר עם בני נוער זה כיפה אדומה והזאב….
  לדעתי תלמידים שילמדו לחשוב לעומק יהיו ימניים. לא יאמינו לכל דבר שפוליטיקאי ימני אומר אבל בתפיסת העולם הבסיסית הם יהיו ימניים.

  1. מסכים לגמרי, צריך ללמד ילדים (ואנשים) *איך* לחשוב, ולה *מה* לחשוב.
   נתת לאדם את הכלים הנכונים להבין את המציאות – הוא יבין אותה נכון. השאר זה בעיקר רטוריקה.

  2. אבל שום מנהל שמזמין לבית ספרו את “שוברים שתיקה” לא יסכים לסידור כזה. זאת בדיוק הבעייה איתם, כשהם מיללים על הפגיעה בדמוקרטיה ובחופש הדיבור, הם מתכוונים רק לחופש הדיבור שלהם ולדמוקרטיה שתשרת רק אותם.

 7. מדוע בנט צריך לחוקק נגד שוברים שתיקה?
  ארגון שוברים שתיקה עובר על החוק. השתמטות משרות בצה”ל נחשבת לעבירה על החוק. לפי חוקי מדינת ישראל, גם מי שמסית לדבר עבירה עובר על החוק.
  אם כך, מדוע לא פועלים נגד הארגון המסית הזה?

  איזה ליקוי מאורות מייאש… כמה אפשר להיות עוורים…

 8. שני דברים:
  1. לבדוק היכן המובילות משברים שתיקה פועלים נגד החוק (למשל הסתה ) ולזמנם לבעת המשפט.
  2. להתחיל אתמול את חוק העמותות שהוא יחתוך 45 אחוזים מס לקידום העניין הציוני.
  3. מסע ציבורי דמוקרטי כנגד פעילות השמאל הקיצוני הפועל למעשה להכחדת מדינת ישראל

 9. עד שיעשו משהו רציני בעניין. צריכים ארגונים ימניים\לאומיים לארגן לתלמידים פעילות נגדית מחוץ לבית הספר (לחשוב מחוץ לקופסה דהיינו בית הספר)

 10. לא ניתן לפרום את הקשר בין מדינת ישראל צה”ל והשטחים. מי שדורש שישראל תצא מהשטחים ללא שום ערבויות או שלום אמת דורש למעשה את חיסולה של המדינה. את החלשתו של צה”ל.

 11. אירגון מבחיל, שנאה תהומית שכזו יכולה לבא רק מתוכנו כנאמר ״מחרבייך ומהרסייך ממך באו״

 12. הגיע הזמן שהממשלה שנבחרה ע׳י העם תתנהג בהתאם לשם שהוענק לה ותמשול בכל המוסדרת כולל החינוך כמו גם ״בהדלפת״ כספים זרים למטרות הזרות לעם שבחר בה.
  חשוב למנוע ממוסדות הממומנים ע׳י הממשלה מימון שאינו עולה בקנה אחד עם הקו המנחה של רוב הבוחרים